100
  • Riker87
    #1
    ha nyerek a lottón akkor most veszek 1et, ha nem akkro majd később. De szerintem most még nem éri meg ilet vásárolni, mert a mai országunkban sugárzott analog csatornák semmivel sen néznek ki jobban mint egy flat tv-n. (szerény véleményem szerint)
  • avman
    #2
    ha nyerek a lottón, én is ilyet veszek, de tuti nem a támogatónál.
  • Chriss745
    #3
    "A készülék bal felső sarkában virító HD Ready logó jelzi, hogy az olcsó darabokkal ellentétben ez a nagyfelbontású jeleket is képes fogadni, a kijelzőn 1024 x 768 képpont található."

    Na most ezt nem értem. A HD az 1920x1080 vagy 720p, de nem 1024x768 (vagy mi az hogy képpont?)

    Amúgy nekem projectoros TV-m van, fele ennyibe kerül, és szerintem egyátalán nem rosszabb a képe. Tudom, mindenki látott már projektoros TV-t, és azt mondják, fúj de rossz a színe, meg csak szögből látható. Ne csodálkozzatok, az ilyen csini Media Markt, meg Euronics boltokban SCART meg S-VIDEO kábellel van meghajtva, jó ronda a képe, de látta már válaki COMPONENT bemenettel?

    Én maximálisan meg vagyok vele elégedve!
  • Darth Sith
    #4
    csak 448 900 Ft?? rohanok és veszek kapásból 5öt.. :D
  • Riker87
    #5
    a projectoros TV-vel nekem semmi gondom, csak mélysége ami kicsit szembeötlő nálam.
  • RonySize
    #6
    ...sajnos a legtöbb család esetében szükséges egy kisebb lottotelitalálat, ahhooz, hogy élvezhessük a "látványát"...
  • [Jakuza]
    #7
    Lehet neked nincs vele bajod, de nem mindenki teheti meg, hogy egy-ket evenkent, mikor tonkre mennek benne az izzok, rakoltson megint 100 ezres tetelt az uj izzok kicserelesehez.
    Ezert az LCD es plazma sokkal jobb valasztas hosszutavon.
  • Komolytalan
    #8
    Miért, ha a plazma tönkremegy - márpedig az tönkremegy - akkor szerinted mennyit fog rákölteni? Kb vesz 1 új tv-t.
    Egyébként a projector izzók már nincsenek annyira horror árban, úgy tudom.
  • [Jakuza]
    #9
    Acsi. Minden tonkremehet, de itt nem az a helyzet, hanem folyamatosan cserelni kell mert annyi az uzemideje az izzoknak.
    Marpedig 2k-3k uzemora utan mindig cserelni kell az izzokat, nem veletlenszeru meghibasodasrol van szo.
  • mauser81
    #10
    Nyugaton már nem igen veszik az itthon kapható, akciós (jellemzően 250eFt körüli vagy olcsóbb) projektoros TV-ket. Ennek egy oka van, hogy ezek katódsugárcsöves projektorok. Emiatt nagyon kicsi a betekintési szög és beégésre hajlamosak a csövek. Viszont van hatalmas előnyük, az hogy a katódsugárcső élettartama többszöröse egy izzónak. Azaz jó esetben soha nem kell majd cserélni.

    A cikkhez: Azért gyártanak 16:9-es TV-ket, mert nálunk szerncsésebb országokban szinte csak ilyen képarányban (esetleg 14:9) sugároznak...
  • takysoft
    #11
    2 apró kérdés... nem kritika, mert tényleg nem értek hozzá:

    1- Mi az a projektoros TV?
    a projektort vágom, használtam már számítógépen mozizáshoz.
    a Projektoros TV akkor egy olyan projektor, amibe belemegy a TV-dugesz?

    2- a cikk azt írja, hogy a plaza nem bírja olyan sokáig, mint a CRT. Na most akkor mennyire nem?
    2 év? vagy 10 év? (egy átlagos CRT tévé simán elmegy 15-20 évig, ha bele nem vág a villám:D)
    sőt... nagybátyámnak van még működő feketefehér tv-je, ami már vagy 30 éves:D na jó, ez már határeset, de akkor is... kb mennyit bír egy plazmaTV otthoni használatban?
  • mauser81
    #12
    Ha tudsz angolul választ kaphatsz az első kérdésedre itt: http://electronics.howstuffworks.com/projection-tv.htm

    A plazamtv-knál a folytonos kisülés miatt a pixelek egy idő után kezdenek elsötétedni, de ez a mai plazmáknál már nem jelent problémát.
  • Super DANTE
    #13
    Tévedsz, a mostani modern projectoros tv-kben 6000-7000 vagy akár 10e üzemórát is kibírnak az izzók, és egy csere kb. 25-30 e ft, szal amit írtál 100 ropit, abból 3-4 db-ot is lehet venni és az bőven elég 5-6 évre, ennél tovább meg nem érdemes tv-t megtartani, cserélni kell.

    A mai plasmáknál is hiába van besülés elleni védelem, hajlamosak a pixelek beégni...ráadásul a plasmák rohadt sok áramot zabálnak, pl. egy projectoros tv egy hasonló plasmához képest 70%-kal kevesebbet fogyaszt.

    Chriss745: többféle HD felbontás van: 720p/i, 1080p/i
    "...de nem 1024x768"...de igen ez is HD formátum 720p vagy i.
  • Super DANTE
    #14
    A cikkben:

    "Azonban némileg érthetetlen számomra, hogy a gyártók a nagyobb képátlójú készülékeket manapság csak 16:9-es képaránnyal gyártják. Ugyan tagadhatatlan, hogy a mozifilmek ilyen formátumban készülnek és egyre több DVD-t adnak el, de véleményem szerint egy átlagos háztartásban a napi tévézés jelentős részét nem ez, hanem szokványos 4:3-mas adás bámulása (Barátok közt, Megasztár stb.) teszi ki."

    Khm 1024x768-as vagy ennél nagyobb felbontást tv-k esetében elég nehér 4:3 képaránynál megvalósítani, másrészt külföldön már sok cstorna szélesvászonban sugároz, sőt nálunk is van néhány: pl. HBO.
  • Super DANTE
    #15
    Ebben az árkategóriában meg már minden tv-n kell lennie minimum 1 db HDMI bemenetnek...szintén a cikkben...

    Példának okáért az ősszel érkező új Bravia sorozat egyes tagjai már 2-3 HDMI bemenettel lesznek ellátva.
  • Super DANTE
    #16
    A hang meg szánalmas, hogy stereo, a főbb konkurensek már valamelyik dolby szabványt pakolták a tv-be.
  • takysoft
    #17
    köszi
  • Mo.Organ
    #18
    A munkám miatt nap mint nap találkozok ilyen TV-el.
    Komolyam mondom de tényleg, ha ingyen adnák sem kellene.
  • chokeerigo
    #19
    Én láttam már ilyet.. nem lehet rajta nézni műsort... :S
    Marad a Tescos 10 ezer Ft-os TV
  • Cat #20
    "külföldön már sok cstorna szélesvászonban sugároz, sőt nálunk is van néhány: pl. HBO"

    Khm, ezzel azért vitatkoznék. Azért nálunk is lehet fogni a legnagyobb adókat (angol, francia, olasz, spanyol, német stb.), és ezek mindegyike 4:3-ban sugároz. Itt nem azt a néhány kivételt kell felsorolni melyek nem, hanem a száznyi olyan adót, amit így nyomnak. Szerintem az európai unió elég nagy piac (440 milliós?) ahhoz, hogy a gyártók megtartsák a 4:3-mas szabványt (mert ugye nem fejleszteni kell, elég megtartani a régieket!), de mégsem teszik. Ez nevetséges.
  • Cat #21
    "A hang meg szánalmas, hogy stereo, a főbb konkurensek már valamelyik dolby szabványt pakolták a tv-be."

    Tudsz olyan tévédót, ami dolbyban sugároz? és ne egy fizetős csatorna speciális moziműsorával gyere, hanem egy nagy kereskedelmi adóval, bárhonnan európából.
  • Roli
    #22
    Nekem sem nagyon tetszenek ezeknek a tv-knek a képe. Igen én is az Euronicsben látok ilyet meg a nagyobb bevásárlóközpontokban. Szögletesek az élek, látszik, hogy mosódik a kép a gyorsabb mozgásnál, egy crt sokkal szebb képet ad számomra. A nygabátyám vett ilyen tv-t nem néztem, LCD vagy plazma, de a képe, áá a Viva ment rajta és az embernek rendesen téglalap volt a keze, négyzetes a kép, mint amit agyontömörítenek. Lehet nem a kijelzővel van a hiba, de akkor még a magyar műsorsugárzás nem készült fel rá!
    Valamit rosszul tudok javítsatok ki!
  • Super DANTE
    #23
    Pl a Pro7 vagy a Sat 1, sőt még a német RTL is bizonyos műsorait Dolbyban sugározza.
  • irkab1rka
    #24
    448 900 Ft.-ért 1024 x 768.

    Muhahahahhaha, eeeez teccik, nagyon vicces :))))

    Ennél már csak ez jobb:
    "1024x768-as vagy ennél nagyobb felbontást tv-k esetében elég nehér(sic) 4:3 képaránynál megvalósítani,"
    mert 1024/768 az nem 4/3, áááá neeeem :DDD

    "A plazamtv-knál a folytonos kisülés miatt a pixelek egy idő után kezdenek elsötétedni, de..."
    Ja- Mikor is cseréltem le a CRT-t LCD-re? őőőő

    Ennyi pénzért már projektort kapok, vászonnal, 2 tartalékizzóval.

    Csak annyit: a luxus az, ami jó, és nem az, ami drága.
  • mauser81
    #25
    "Ennyi pénzért már projektort kapok, vászonnal, 2 tartalékizzóval." Nyugodtan vedd meg, nincs is jobb, mint egy folyamatosan zúgó, prezentációra való projektor (mesterségesen növelt kontraszt, élvezhetetlen kép, nulla színhűség, lcd-nél utánhúzás, dlp-nél rainbow effect, temporal dithering stb). Hiába van a hirdetésben, hogy házimozi projektor, ennyiért olyanból normálisat nem kapsz... Persze kell hozzá egy normális vászon, és egy olyan szoba ahová kevés fény jut be.

    "Ja- Mikor is cseréltem le a CRT-t LCD-re? őőőő" -Ezt a mondatot ne értem.

    Roli: amin mosódást láttál az egy lcd tv volt, vagy egyszerűen a nagy képméret miatt meglátszott ez elmozdulás. Az olcsóbb plazmák gyakran 852*480-as felbontásúak, ezeken közelről láthatóak a pixelek. (A plazmáknál a technológia miatt elég nagynak kell lennie egy cellának, ezért nincsenek kisebb méretűek.) Ha normális távolságból nézel egy ilyen kijelzőt nem fog feltünni.

    Egyébként a magyar viszonyokra talán az ilyen kis felbontású plazmák a legjobbak jelenleg. Szép kép, viszonylag tűrhető fogyasztás, és a tv adások képe sem olyan rettenet, mint a HD felbontású megjelenítőkön. (Csak elég messzire kell ülni tőlük, hogy a rácsozat ne látszon. :D)
  • Dzson
    #26
    Én is projector párti vagyok. 350K-ért vettek 3 hete egyet ide az irodába. Számítógép 1024x768-as felbontását simán viszi + minden van benne ami kell (automata trapézkorrekció stb). És a fényereje nem 1000 ansi :))) Egy speckó gyöngyház vászonnal elmehet a plazmatévé a f*szba, 107cm VS 2+ méter :)
  • Dzson
    #27
    Te is 3 éve láttál utoljára projectort. :)
  • Dzson
    #28
    "... mint egy folyamatosan zúgó, prezentációra való projektor ..."

    Igen, 3 év. Ma már kiváló HÁZIMOZI projectorok vannak, HDTV felbontással.
  • Egerwin
    #29
    "Itt a foci VB, megéri a plazmatévé?"
    Nem , mert az Rtl Klub nem fogja közvetíteni az összes meccset, szóval nem fogod látni az összes meccset. (na ezt jól megaszontam, de azé remélem érthető volt valamennyire)
  • Dzson
    #30
    Javítás: HDTV bemenettel, a felbontás marad 1280 x 720.
  • dez
    #31
    Már ez is HD.
  • Xtranz
    #32
    1 Éve nyúzok egy 76 cm es Lcd tv-t szigorúan csak monitorként használva.Általában 1024*768 ban ,gamekben 1280*1024 ben.Hihetelen élmény. Plazma és Projector a nyomába sem ér az Lcd tv nek(hosszab élettartam,nagyobb felbontás,jóvalkevesebb áramfelvétel,és a lényeg !!! Kristálytiszta éles kép és egyenletesen kontrasztos és plasztikus nagy fényerővel.)Vásárlás előtt kipróbáltam alaposan számítógépre kapcsolva a plazmát is és 1 projectort is. Plazmánál látszanak a pixelek(kis felbontást tud csak 800*600,az ujak tudnak 1024 et,de feleannyiból lehet venni egy lcd tvt ami nagyobb felbontást tud.)
    Projector: csak teljesen besötétített szobában ad tökéletes színhűséget,izzó ára tipustól függően 25.000-75.000 ,botorság ezt vásárolni.
    Lcd tv: hosszú élettartam 10-15 év (kétszerese a plazmának) ,és innen már csak ismételni tudom magam,kevés áramfogyasztás,éles kép,konkurens technológiákhoz képest nagyobb felbontást tudnak, 70 cm től 1366*768 as felbontást is tudnak.
    Ár/teljesitményben 70 cm től 82 ig egész elviselhető árban vannak az lcd-k.
  • dez
    #33
    Már megoldották a kisebb cellaméretet plazmánál is, talán már kapni is lehet ilyet, vagy nemsokára. Mármint 1m körüli HD-s plazmát.

    Sok áruházban régebbi LCD-TV-k vannak kitéve, amik még eléggé mosták a képet, meg amúgy sem voltak túl jók. (A kisebbekben újonnan is elavultabb panelek vannak.) De sokszor nem az LCD panel a hibás, hanem a gagyi de-interlace megoldás.
  • HuMarci
    #34
    Én is LCD párti vagyok. Gyönyörű kép, nem bántja a szemed stb... Kezjük azzal hogy a plasma, mint ahogy a a nevében is van az valamilyen kisugárzással jár, és uv fényt is bocsájt ki. De a lényeg hogy nem a legjobb a szemednek. Ugyanígy a crt se.
    Projektor az egy nagyon jó ötlet és tök jó rajt mozini, de azért még mindig sötétbe a legjobb. Projektoros tv szintén ugyanez.
    HD-ról meg anniyt, hogy ahogy itt már írták van 1080/i és 720/i-s is. Na most a cikkben szereplőn ött kezdődik az átverés, hogy tudja fogadni mondjuk az 1920*1080-as videót. Eddig tök jó, de 1024*768-ba tudja megjeleníteni max. Szóval ennyit ér. Több mint a sima 480-as kijelzők, de azért mégis. Én ha egyszer 5 év mulva valamilyen kijelzőt vennék, akkor az tudja az 1920*1080-as felbontást, ne csak kamu legyen.
    Ilyen adást meg hogy hol lehet nézni arra a válasz hogy szerény hazánkba egy ideig még biztos nem, szóval a foci-vb az marad olyan amilyen. Németbe meg nyugatra már tutti tolják 1080ba a meccseket.
  • Super DANTE
    #35
    Egy LCD sem bírja 10-15 évig, 5-6 év és kimúlnak, a mostani képmegjelenítők nem bírják sokáig, a cégeknek már nem érdeke a hosszú élettartam, a folyamatos árumozgás a lényeg...régen még az Orion tv-k bírták 10-15 évig, de ezek a mostaniak nem...sajna.

    Egyébként az meg túlzás, hogy a projector és a plasma az lcd nyomába sem ér, hidd el sok paraméterben jobbak, pl. nézd meg a Bravia projectort vagy az X sorozatú plasmat.
  • dnes82
    #36
    :DDDD 1024/768 != 4/3 ? :))))) te jo eg...
  • lyesmith
    #37
    A HD az 1280x720p vagy 1920x1080p

    Az 1024x768 az egy érdekes XGA felbontás nem tudom, hogy hogyan jött ki nekik a 16:9-es képarány. vagy elírás a cikkben vagy a pixelek nem négyzetesek. (Mert egyébkénet a hagyományos NTSC és PAL ban nem négyzetesek, HD ben már igen) Tv ben láttam már 1366x768 -asat

    Részemről LCD párti vagyok. Ha majd megtehetem hogy 3 évente elköltök egy millát tv-re átváltok plazmára.
  • csimmasz
    #38
    ÖÖÖ
    Nem értem miért nem jo nektek a 16:9 es tv-n nézni 4:6 os adást,én évek óta igy nézem.
    Ezeken belehet állítani hogy vágjon picit a képbőlalul felül.
    Nekem fel se tűnik.
    Viszont filmeket dvd-ről nagyon pöpec nézni.
  • Sámson
    #39
    "Egy LCD sem bírja 10-15 évig, 5-6 év és kimúlnak"
    Ezt meg honnan veszed?
    Átlagosan egy LCD tovább bírja, mint egy crt, mert nem gyengül az ereje. Ez tény.
    Amit te írtál az az első típusokra volt igaz és akkoriban terjedt el, azóta sajnos él a tévhit.
  • viizo
    #40
    A pixelek téglalap alakúak, de aki látott élőben ilyet az nem mondja meg normál nézési távolságból.
    A plazma vs LCD vitában elég egymás mellé állítani egy CSÚCS plazmát (nem a cikkben szereplőt!) és egy csúcs LCD-t... a plazma köröket ver az LCD-re. Általában az LCD-k túlspilázott színeit szokták szeretni a fanok, de mi van akkor ha sötétben játszódó részt néz valaki a tv-jén...

    Egy előnye van az LCD-nek, mégpedig hogy kisebb képátlójú kijelzőket lehet vele készíteni.
    Az pedig hogy sokkal tartósabb az LCD mint a plazma... MUHAHAHAHA