135
  • Epikurosz
    #135
    Az utolsó mondatoddal csak egyet tudok érteni, és ez is bizonyítja, hogy a gépkocsiértékesítésben ma több a huncutság, mint a becsületesség.

    Ugyanaz a helyzet, mint a notebokokkal. Igazából 100.000 Ft. körüli áron ma már szuper notebookot lehetne venni, de annyira ráépült erre is a közvetítői kereskedelem, hogy a dupláját fizeted.
  • Epikurosz
    #134
    No igen, de a ruszkik 2000$-ért adják azt, amit az amcsik 7000-ért.
  • BiroAndras
    #133
    "A másik: a számtech az autóiparban még sehol sincs. Van ugyan fedélzeti számítógép, de kijelzi az órát, a hőmérsékletet, átlagsebességet számít, oszt annyi."

    Ez már nem igaz. Az én kocsimban egy halom dolgot vezérel a központi számítógép. Pl. ilyenek, hogy ha tolatni kezdek, és megy az első ablaktörlő, akkor a hátsót is bekapcsolja.

    "Van még ugye navigációs rendszer 500.000 Ft.-ért minimum, amit PDA-ban megveszel 100.000-ért."

    Ez meg egyszerűen arról szól, hogy a kedvező alapárral rávesznek a vásárlásra, aztán, amikor már döntöttél, az extrákkal jó sok pénzt elszednek tőled.
  • dez
    #132
    Ugyanaz más megközelítésben?
    [url=http://www.americanantigravity.com/articles/544/1/Breakthrough-Hydrogen-Technology]"H-H-O" gázas vágó[/url]
  • Epikurosz
    #131
    Király!
    Monduk, csak annyi a gáz, hogy Romániában is kapható, de Magyarországon nem.
    Szerintem 400 ezer forintot megér, főleg víz-gázszerelőknek.
  • Epikurosz
    #130
    atyaúristen pimplike, soha ki nem néztem volna belőled, hogy te ennyire, de ennyire okos vagy. :-)
  • Dj Faustus #129
    Plazmavágó - vízzel működik, ezt használja a "híres" magyar "vízhajtású autó" feltalálója is.
  • pimplike
    #128
    "Amerikában 1957 óta nem gyártanak kéziváltós kocsit, csak automata váltóst. Ezzel szemben itt, az öreg kontinsnensen, még mindig ezt nyomatják, orrba-szájba."
    Egyrészt ez nem igaz, itt is ott is van mindkét fajta, de mivel az USA-ban minden feleségnek külön kocsi kell, és amúgy is kényelmesek, illetve a fogyasztás nem érdekli őket, ott az automata az elterjedt. Európában viszont sokkal praktikusabbak az emberek, a hatásfok is központi szerepet játszik, ezért a jól bevált, minimális fogyasztás eléréséhez ideális manuális váltókat szerelik. (hála istennek!)

    " kijelzi az órát, a hőmérsékletet, átlagsebességet számít, oszt annyi." Meg vezérli a gyújtás szögét, a keverék dúsítását, a hűtőrendszert, a szivatót, a fékerőelosztást, a menetstabilizátort, a légzsákot, az ablaktörlőt, a turbófeltöltőt, a blokkolásgátlót, a kipörgésgátlót, a tempomatot, a fényszórókat, a rádiót-útinformot, a visszapillantó tükör sötétítését, a fűtést és klímaberendezést, a riasztórendszert, a motor folyamatos felügyeletét, károsanyagkibocsátását, szükség esetén szervízriasztást...
    "Na jó, de ezeken kívül mit kaptunk a rómaiaktól?"

    Azt a minőséget (navigációs szempontból), amit PDA-val 100eFt-ér megkapsz, megkapod 80eFt-ért beszerelve is. Kérdés hogy akarod e magaddal vinni, illetve másra is használni.
  • Epikurosz
    #127
    Érdeklődni érdeklődnek, de azzal annyi is. Bazi nagy pénzek kellenek ide, szerintem, és a nagy multik be vannak állva egy-egy kerékvágásba, és nem akarnak váltani.
    Hogy csak egy banálisabb példát mondjak: Amerikában 1957 óta nem gyártanak kéziváltós kocsit, csak automata váltóst. Ezzel szemben itt, az öreg kontinsnensen, még mindig ezt nyomatják, orrba-szájba.
    A másik: a számtech az autóiparban még sehol sincs. Van ugyan fedélzeti számítógép, de kijelzi az órát, a hőmérsékletet, átlagsebességet számít, oszt annyi. Ezt abakusszal is ki lehetne számolni, ehhez nem kell Pentium prockó. Van még ugye navigációs rendszer 500.000 Ft.-ért minimum, amit PDA-ban megveszel 100.000-ért. Szóval itt mentalitásváltásra is szükség lenne. Én már a csak a kis ferdeszemű kínaiakban reménykedem, hogy elárasztanak olcsó kocsikkal, és a nyugati gyártóknak muszáj lesz high-tech-et beépíteniük az autóikba, mert hanem a kutya sem fogja a termékeiket már megvenni.
  • Epikurosz
    #126
    Nem tudjátok hol lehet venni olyan hegesztőgépet, amely vízzel müxik?
    Láttam az antigarvitáció.com szájton, és nagyon jól néz ki, vennék egyet grillezni itthonra. :-)
  • NEXUS6
    #125
    Kúlos;)))

    A múltkor én is rajzolgattam egy Tesla turbinás belsőégésűt, az még kevesebb alkatrészt tartalmazna;)
  • dez
    #124
    Ha senki sem érdeklődik iránta, annál kevésbé.
  • dez
    #123
    Esetleg olvasd is el a cikket. :) Idézek: "Mindez egy újabb rejtélyt tár a tudósok elé".
  • irkab1rka
    #122
    Hogy lehet, hogy egy aszteroidás cikknél már megint a perpétum mobáLYl hozzászólásokkal van tele a fórum? Mi van, a hoold vonzza a holdkórosokat?? ))))
  • pimplike
    #121
    De nagy segg vagy!
  • Epikurosz
    #120
    Sok ilyen okos találmány van, csak sajnos nem, vagy lassan törnek be a hétköznapokba.
  • dez
    #119
    Műszaki érdeklődésűek ide: :)
    Az alább már linkelt oldalon (itt) van róla egyéb anyag is, pl. egy interview. (Talán az itt található video a legszemléletesebb.)
    Bár ez "csak" egy új belső égésű motor, de annak elég jónak tűnik. (Mondjuk túl nagy erőkifejtés esetén esetleg összetörhet az erőátviteli/'tárogató' rész - nincs elosztva sok felé a terhelés.)
  • Caro
    #118
    500mW lézer már simán égési sérüléseket okoz.
    Úgyhogy jobb vigyázni.
  • Dj Faustus #117
    "direk ezért vettem 1 lézert, 5W-os csak."
    Hm, 5W-os folyamatos üzemű (CW) lézer eléggé speciális dolog, lézerpointerbe nemigazán raknak ilyesmit (egyrészt mert drága, másrészt mert veszélyes, harmadrészt nagy a teljesítményfelvétele).
    Eseleg impulzus üzemben hajtott lézerről lehet szó, ami folyamatos üzemben mW-os nagyságrendű teljesítményt adna le.
    Lézerdiódákat itt lehet nézegetni: - a W-os nagyságrendű CW üzemű LED-ek eléggé borsos árúak...
  • turul16
    #116
    www.hqvideo.hu -n néztem, de még van egy jó pár hasonló cég.
  • Epikurosz
    #115
    ez hun van?
  • dez
    #114
    Ja, látom. Roliika hajlamos érdekes dolgokat írni. Jó a megfigyelőképessége, csak a tárgyi tudása... hát... :P
  • utility
    #113
    Szoktam tévedni is...
  • informaci
    #112
    Kénytelen voltam leírni, mert előzőleg a #70-ben kijelentették, hogy a fény nem elektromágneses hullám. DE AZ!
  • dez
    #111
    Ezzel semmi olyat nem mondtál, amit ne tudtunk volna.
  • dez
    #110
    Ebben tévedsz, az (elektro)mágneses erőtér máshogy hat, mint a gravitáció.
    Próbáld csak ki...

    Én elektrosztatikus hatásra szavazok. (Mivel nemfémes anyagok is szerepeltek.)
  • roliika
    #109
    Mind1 játtszani ezzel is lehet.:D
  • roliika
    #108
    Lehet.
  • turul16
    #107
    1W os didát látok 57216HUF ért, szerintem nem 5W az esetleg 5mW 1370HUF. (és ez csak a diódák áfa mentes ára)
  • roliika
    #106
    Ez ilyen kínai vacak, az se biztos, hogy+ van 5W-os de ez van ráírva. 3 elemmel működik, rúd alakú 1 gomb van rajta.
  • turul16
    #105
    Enistein sok mindent mondott... Néha ő is tévedett.
  • Epikurosz
    #104
    Hogy néz ki?
    Annyit mondjuk tudok, hogy ezek a kis teljesítményű akármik lényegében diódák, led-ek.
    A Conrad mintha árulna ilyeneket...
  • roliika
    #103
    1200Ft asszem...1 éve vettem kb.:D Vaterán nézegess utána néha lehet kapni, ott vettem .:)
  • roliika
    #102
    Szerintem azért a valószínőség számítást ki kéne hagyni a dologból. Ahogy Enistein mondta:" Ha létezik Isten, biztos nem szerencsejátékos".
  • Epikurosz
    #101
    Mennyiért vetted, nekem is kell, mutatóceruzának, vagy ha nem, akkor leszedni a vírusszemölcsöket. Amúgy ez nem vicc: az őrült dokik egy 2-3 mm átmérőjű pindurka vírusszemölcs leszedéséért 3000 forintot kérnek. Ha tíz van, akkor 30 ezer.
  • roliika
    #100
    Ezért mondtam ezt : "Egyesek szerint 1 interaktív hologramm, én ezzel a nézettel értek 1-et, csak ki ne átkozzon senki. :DD"
  • turul16
    #99
    Mondok még egy két meredek dolgot. A hűtőszekrény egy "hullám csomag", ami azért van ott ahol látod mert ott a megtalálásanak legnagyobb a valószínűség sűrűsége. Ami még meglepőbb nem 0 az esélye annak ,hogy egyszercsak átkerül a szomszéd szobába, ott lesz nagyobb az ottlétének a valószínüsége (kisebb objektumoknál valószínübb)
    Alagút effektus nevű dolognak érdemes utánna nézni, ill. az alagút mikroszkópiának. (elektron "ugrik")
    Egészen más jelenség, de annak is meg van az esélye (nem 0), hogy a szobának egyszercsak az egyik felében lesz levegő a másikban semmi(vákum). (Szerintem erre nagyobb az esély, mint a hűtő "ugrásának")
  • roliika
    #98
    Ja bocs...82,76 dolcsi! :DDD
  • roliika
    #97
    De 1 állat vagyok! Köszi a felhomályosítást, hullámhosszra nem is gondoltam.:))
  • turul16
    #96
    Pontosabban produkál hullámokkal leírható jelenségeket.