181
  • Inquisitor
    #141
    Nyomják a gagyiszériás filmjeiket (hányóspoénos meg a legyőzhetetlen-hero a teljesenfelrobbanó díszletek között), amikben 5 percre előre megmondod mi fog történni, az első szereplőbemutatós rész után tudod ki marad életben, stb.
    Aztán engem meg kiröhögnek, ha beülök olyan filmre, mint a Bin-Jip vagy az Ameli Csodálatos Élete, vagy bármi olyanra aminek tartalma, értelme és bája van.
  • avman
    #140
    igen, mindent meg lehet ideologizálni :). de ebben azért tényleg van vmi. a dolog egyelőre annyira egyszerű h én ellopom egy nagyobb tolvajtól.
    még működik és erkölcsileg nekem legalábbis nincsenek nagy aggályaim és álmatlan éjszakiám, csak ez így nem mehet már a végtelenségig. nem jó igazából sem az előadóművésznek, sem a a kiadónak és hosszútávon nekem, a fogyasztónak sem. bár annak, h hálivúd ráállt a használd és dobd el audiovizuális környezetszennyezésre nem igazán hiszem, h a p2p az oka.
    a filmipar és maga a szórakoztatóipar (sztem!!!) lassan válságba jut. az alkotói válság jelei már régóta mutatkoznak (franchise rendszer, remake-ek, (f)eldolgozások, ahol már az eredeti alkotó nem is vállal névazonosságot, lásd v for vendetta, illetve ha élne nem vállalna, lásd P. K. Dick vagy Asimov). ugyanakkor élő, kultikus dologhoz nem mernek nyúlni (kering vhol egy neuromancer script, a feledés mély homályában) ráadásul az üdvöskéik zabálják a pénzt, és a legfőbb értékmérője mindennek, h egy hétvégén mennyit hoz vissza a film, a többi a kutyát sem érdekli (mennyi ideje is van pl. a firefly a dvd eladási toplistákon?). vagy legalábbis ami hosszútávon (gyk. 1 év) jövedelmező az már kockázatos befektetés? hol van még egy ilyen biznic, ahol ilyen könnyen lehet milkókkal dobálózni?
    a fogyasztó elkényeztette és elkapatta a 90-es években, 2000 elején hálivúdot, de ennek egyzser és mindenkorra vége. finito. ez van, ebből kell főzniük nekik is. nem lehet diszkriminálni több millió embert, és nem lehet a szerzői jogokkal takarózva ellehetetleníteni lassan az egyetemes emberi kultúrát is (rengeteg példa van erre az oktatásban is illetve lásd J.A vagy Örkény örökösök).
    [off-off] áh, babilonfünf. érdekesen összehozták, a közepén laposodott csak el egy kicsit. részemről az etalon a 2063 űrháború (aka space above and beyond), meg mostanság a firefly és a szintén laposodásba kezdett BSG. (és persze a futottak még, amit éjjeli sávba kellett baxni: sötét angyal vagymi, bolygó neve föld, total recall, ez utóbbi meg sajnálom is kicsit, h nem engedték kifutni)
  • Inquisitor
    #139
    Ja, normális Anime sorozatot/egészestést igen nehéz vagy lehetetlen törvényesen beszerezni, ráadásul akkor is a jenkik által cenzúrázott változatokat :(
    Meg a magyar csatornákról kiutált sci-fi sorozatokról nem is beszélve.
    (Az nem mentség, hogy most több olyan filmet is játszanak, aminek bazimagas nézőszáma volt. Gondolom pl. Düne sorozatot majd 2020-ban adják le ... Bár talán az új AXN Sci-fi csatorna alakít majd ezen, csak ugye legtöbb helyen nem fogni.)
  • Inquisitor
    #138
    Több helyen van ilyen vagy keddi, vagy szerdai napon (mivel az az uborkaszezon moziban), de ha jól emléxem, csak délután 2-ig ... utána ugyanolyan drága.
  • 3Error #137
  • Morden23
    #136
    Nem tudom, asszem Budapest mellett élek (legutóbb, amikor körülnéztem), és ha nem hétvégén mész el a moziba, hanem becélzod a szerda estét, akkor a legtöbb helyen 600-800 a hely, per seggfej. Csütörtök, péntek és hétvége valóban ezerX.
  • Morden23
    #135
    Áh, szerintem már rég nem a károkozásról, hanem a cselekedet eszmeiségéről, erkölcsi hátteréről beszélünk. Legalábbis ÉN biztosan:)
    A legtöbb dologban egyetértek. A manga/anime sorozatok nekem is nagy mániáim, de pl. én a Babylon 5-tel (a talán legigényesebb sci-fi sorozat, a véleményem szerint) jártam így. Magyarországon hozzájutni nem lehet, online rendeléshez semmi kedvem csináltatni egy dombornyomott bankkártyát, és ráadásul csak a Warner-től lehetne közvetlenül rendelni, perszehogyérgiókód1-el.
    De pl. anno a DUNE című filmért feljrátam szó szerint a világot (ahol megfordultam, kerestem). Végül Londonban sikerült megvennem. Első dvd-m volt, itthon még hírehamva nem volt a fimnek:( Azóta is jól érzi magát.

    Inquisitor: :)))
  • Gerygrey
    #134
    Azért nemugyanaz a feeling a mozi meg a DVD...
    Letöltött DVD semmivel sem különbözik az eredetitől, de azért egész más egy moziba elmenni és ott nézni egy-egy jobb filmet. Sajnos az utóbbi évben, a Star Wars 3-on és a Jégkorszak 2-n kívül nem nagyon volt olyan filmalkotás, ami rávett volna hogy átmenjek az - 50 méterre levő - Plázába, sok hiperszupernek beharangozott filmet letöltöttem, és a felénél kikapcsoltam, és még azt is sajnáltam hogy elb***tam 5 gigát a torrent arányomon...
  • Inquisitor
    #133
    Lehalgatás vs Paranóia vs Kinek van erre energiája? témára:
    Gondolom az ECHELON nevű világméretű telefonos/internettes lehalgatórendszert csak a nagymami receptjeinek lenyúlására hozták létre, és nem pedig a rendszeren "fenakadt" gyanús e-mailok és telefonhívások rögzítésére?
  • Inquisitor
    #132
    Nem tudom merre felé éltek, de itt BP-en ha NEM matinéelőadásra mész be vagy művészmoziba, akkor olyan 1100-1300 egy darab jegy koponyánként és ugye a nézők 95%-a a Büfében is tiszteletét teszi ... Szóval 2 emberre kijön egy ólcsobb DVD ára szerintem.
  • Inquisitor
    #131
    "A demokrácia NEM JÓ államforma" - Hát még a Plutokrácia, amivel összekeverik :)
  • avman
    #130
    igazából ennek az eleje ment a 124-re, és a 2. fele pedig a 128-ra
  • avman
    #129
    sztem hagyjuk már békén ezt a kárt okoz rémálmot... régebben az volt az elvünk, ha ment vmi a moziban, áhh, majd ha kijön videókazin kivesszük. kijött, akkor azt mondtuk áhh, majd a hábéó leadja.
    manapság ez úgy működik, lezsedjük, kiírjuk és majd eccer megnézem. van h megy a hábéón és akkor jut eszembe, h ez megvan vhol. és miért??? mert itt van ez a drága net (jó, manapság már nem annyira, de azárt 2 éve még szívtam a fogam havonta) miért is ne használnám ki. ugyanannyit fizetek 10 gigárt, mint 150-ért (vagy 30-ért). ha már lenyúlnak, hát ne a semmiért. nem vennék meg minden szart, amit leszedek és megnézem, sőt. vannak filmek, amiket csak azért nézek mert mert már annyira lehúzták (még mondja vki, h a negatív reklám nem reklám).
    és ott van amit ajánlottak és amihez max amazonon, vagy még ott sem. jobbára nem hivatalos fordítással.
    aztán aminek nagyon örülök (jobbára anime sorozatok), szintén fansubbal maximum, de dvd-n megrendelni rámenne a gatyám is. hát ezért.
    moziba nem járok.de ezeket nem venném meg, mert nem akarom vagy mert nem tudom. ha nem tudnám leszedni, akkor sem venném meg. szóval akkor milyen kárról is beszélünk???
    dvd-n megveszem eredetiben azt, ami jó (az 1-2 cd-s avi jobbára gagyi minőség nagyobb kép ernőn, sőt a dvd5 minősége is hagy már némi kívánnivalót maga után). de max 2500 pézért. vagy fullextrásan 3500 (lásd oldboy), az akiráért már nem vagyok hajlandó kiadni 5 ropit (feleslegesen raktak rá annyi hangsávot -2 magyar/3 japán- ha én angollal néztem volna). és kultikus, nem kultikus, szívem csücske, nem szívem csücske, de így jár a ghost in the shell is, ha így jelenik meg. annyi tiszteletet mutatok csak, h nem vagyok hajlandó lemásolni vagy lemásoltatni. max, ha vkivel közösben venném.
  • Morden23
    #128
    avman: OKSA, nem is mondtam, hogy fel akarod gyújtani a mozit. Én is csak ezt mondtam... az, ami neked tetszik, amit szeretsz, és azt akarod, hogy mégtöbb ilyen szülessen, azt szerintem illik respektálni annyival, hogy "támogatod".
    A Blade Runner FC-vel NAGYON egyetértek, az eredeti nyelvvel meg még annál is jobban:)

    dez: Ezen lehetne vitatkozni. Teljesen felesleges is lenne. Én eddig úgy vettem észre, hogy az átlagember, a "kommersz konzummer" az, aki ilyen cselekedetekre kapható. Ez az az ember, aki nem a fejével, hanem a TV-jével gondolkodik. És ebből van a SOK.
  • dez
    #127
    Én nem gondolnám, hogy az az átlagember, aki betelefonál az Anettkának anyázni, vagy a bulvárlapok fórumain teszi ugyanezt. :) De mindegy.
  • avman
    #126
    egy szóval sem montam, h fel kéne gyújtani a mozit. :) sőt, van pár film, aminek a moziélményére kifizetném a mostani jegyárak (1200??) dupláját is (pölö az állítólag készülő blade runner final cut, persze szigorúan felirattal). de a mai felhozatalból ritka amire elmennék. amire meg igen, azt meg maximus székes főbb városunkban adják, sajna.
  • Morden23
    #125
    Ez tény. Na figyelj csak:

    1. ember 5000 Ft értékben meghív egy lányt piára, moziba, kajálni, utána meg hazaviszi és lefekteti.
    2. ember 5000 Ft-t fizet egy prostinak, hazaviszi és lefekteti.

    Szerinted ugyanazt csinálják? Végülis a konklúzió mindkét esetben a szex, és a ráfordított összeg is ugyanannyi volt...

    Igen, erkölcsileg magasabbrendű, mert HA TÉNYLEG azért csinálja, hogy tiltakozzon, akkor valami nálánál nagyobb dologért küzd (akár fun-ból, sznobizmusból, tényleges megfontolásból, most a pszichoanalízist hagyjuk). A másik ember meg csak otthon rohad, tömi a hájas fejébe a csipszet meg a kólát, és ezerrel letölt mindent.

    AHA, igen, szerintem létezik olyan, hogy erkölcsi magasabbrendűség. (Más kérdés, hogy abban mindkettő megegyezik, hogy illegális dolgot művel, de hát kérem, ha manapság lenne '56, a magyarokat terroristáknak hívnák)
  • Zsoldos
    #124
    Szoval ha X ember elvbol, tiltakozasbol tolti le a filmet, Y-nak meg egy gramm elve sincsen es azert tolti, akkor X erkolcsileg magasabbrendu?

    Ugyanazt teszik mindketten, ugyanakkora "veszteseget" okoznak, stb..
  • oszi1113
    #123
    Csupán annyit szeretnék a témához hozzá tenni, hogy gratulálok a svéd kalózoknak! Csak így tovább! Megkezdődött valami, aminek még nme látjuk a végét, de valami változás várható, belátható, vagy beláthatatlan időn bellül! Mert csak egy valami állandó a világban, éspedig a változás! A kiadóknak váltani, változtatni kell, mert úgy néz ki, szélmalomharcot folytatnak mind az oldalak, mind a felhasználók ellen!
  • Morden23
    #122
    Az ember az ellen, amit nem szeret, úgy védekezhet, hogy nem veszi/nem nézi. Ez eddig klafa, csak a legtöbb ember ehhez hülye.
    Aztán van a másik oldal. Ha már nem veszem/nem nézem, hanem INKÁBB LETÖLTÖM, az is a tiltakozás módja. Ez megintcsak nagyon klafa, csak a legtöbb ember ehhez is hülye.

    Mindezzel a mondandóm a következő. Az "átlagember" olyan fajta állatka, aki, ha nem tetszik neki az Anettkashow, akkor nézi. Sőt, betelefonál, és elküldi a nőt a picsába, de közben pont ez az a betelefonálás az, ami Anettkát pénzeli. Erre mit mond az Átlagember? "Nembaj vazze, ennyit nekem megért" -> ez az egyes számú probléma

    Szidnak mindent, mint a bokrot (ez többnyire valós tényeken alapszik), és ezerrel töltenek le mindent a netről átlagember barátaink. Csak a probléma azzal van, hogy ezek NEM AZOK AZ EMBEREK, akik kimennek tüntetni. Ezek csak sima karosszékterroristák, akik a monitoron keresztül kiabálnak, de semmit nem tesznek. ÉS ráadásul nem is azért tölt le, mert ELVEI VANNAK, hanem pont azért, mert olyanja egy gramm sincsen. -> ez a kettes számú probléma

    Ez már jó sok probléma. És sorry, ha itt-ott kicsit OFF vagyok.
  • dez
    #121
    Ja, nemrég előkerült egy régi videokazetta, tele 15-20 évvel ezelőtti videókkal. Hát... Még azok is eredetibbek voltak, mint a maiak. Akkor még legalább egy kicsit megerőltették magukat.
  • dez
    #120
    Nekem is csak pár eredeti CD-m, és 1 DVD-m van, éppen azért, amit írtam.

    Én pl. nem nézem az említett zenei adókat - minek nézném, ha nem tetszik? Azok nézik, akik nem ismernek mást, beleszoktak, már eléggé ellustult hozzá a zenei érzékük, pont jó kis tingli-tangli.
    [Győzikét néha megnézzük, HA nincs más, csak úgy, nem kedvelem, nem is rühellem. {Kislány jópofa, csak már őt is kezdik beállítani.} De ez kissé OFF.]
  • Yv@n
    #119
    Nekem spec haverokkal együtt töltött szórakozás nem 2 óra néma egymás mellett ülést jelent :) Szóval az, hogy elmegyek velük moziba számomra kb nulla együtt töltött idő. Akkor már inkább, ahogy mondtad sörözni, lévén ott értelme van, hogy együtt megyünk.
  • Morden23
    #118
    Ebben így ahogy mondod, igazad is van. Mégis, sok ember cseszik akár egy ócska CD-t megvenni a kedvenc zenekarától, vagy respektálni annyira a kedvenc filmje színészeit/rendezőjét, hogy egy DVD-re kiadjon pénzt.

    Az ömlesztett szar meg ömlesztett szar. De az az igazság, hogy mindenki ezt mondja, és mégis, életük csúcsán vannak, és virágoznak ezek a "klónok", amiket te is mondasz. Ez olyan Győzikeshow-effekt: mindenki rühelli, de mindenki nézi, hogy rühellhesse, és mindenki beszél róla, hogy "mennyredemennyiredemennyire" rühelli.
    Na, hát ez a LOL, nem más.
  • savior
    #117
    az altalad felhaboritonak tartott oldal videoit pl a hiradokban is leadtak...
  • dez
    #116
    Én szívesen fizetnék egy kisebb összeget annak a zenésznek, zenekarnak, akinek tetszik a munkája. És ezt sokan mások is megtennék. És elég is lenne, ha nem fölözné le egy kiadó a 90%-át...

    Amúgy meg lehet nézni, mivé degradálják a nagy kiadók a zenészeket: lásd Viva, MusicTV, ömlesztett "sláger" a rádióból... Gyerekkoromban még elnéztem, elhallgattam, de már akkor is úntam a nagy részét. (Később aztán találtam minőségibb zenét, aprócska kiadóktól.) Egykaptafára, receptre készülő klónok futószallagon, 0 tartalommal. Persze "amíg lószar van, madár is van".

    "Érdekes" világ lenne, ha a kiadók - az utóbbi időben egyre jellemzőbb - verseny helyetti bekebelező háborújában csak 1-2 óriás maradna, és azok (nem túl bő, mert minek - megfelelő módszerekkel az emberek nagy része ezt is "elfogyasztja", a maradék meg nem számít) zenei kínálatán, általuk megkreált "klónsztárok" zenéjén kellene élni... (És amely művész nem felel meg nekik, mehet kapálni.)
  • Morden23
    #115
    Ok. Akkor te NEM SZERETED A MOZIT. Ezt kell mondani. Nem tetszik az audiovizuális élmény, nem akarod a sok humánt elviselni, nem akarod az idő- satöbbi megkötéseket, és fizetni sem akarsz érte.
    Ez így ok.
    Én meg a pálinkát rühellem. Ingyen sem iszom meg (néha, de akkor megbánom). De ettől még nem a pálinkaüzemek a szarok, hanem az én ízlésem más. Ennyi.
  • Morden23
    #114
    Nem azt mondtam, hogy MINDENKINEK VAN PÉNZE GÉPET FEJLESZTENI, hanem azt, hogy sokkal többször találkozom ilyen emberekkel, mint szeretnék.

    A mozifilmekről pedig nem (feltétlenül) globális értelemben gondolkodtam. Ha sokat-sokat visszaolvastál volna, amit nem kívánok még az ellenségemnek sem, akkor tudnád, hogy én nem (feltétlenül) a szuperprodukciókra gondoltam.
  • avman
    #113
    semennyiért. a jelenlegi audiovizuális technikai háttérrel már nem látom értelmét moziba járni. sőt, lassan inygen sem lehetne elvonszolni... nem vagyok időhöz kötve, nincs sok idióta (rajtam kívül persze). az, h nem nézem meg a legújabb műremekeket meg nem frusztrál különösebben. + ami nagyon érdekel azt meg már kiadják dvd-n, mire ide kerül. akkorleszedem, megnézem... ha esetleg tényleg van olyan jó, akkor mikor megjelenik itthon is végre és reális áron van, akkor megveszem.
  • Viszpi
    #112
    110: egyetértek, már korábban is írtam, hogy az nem számít ha valakit lelősz az utcán, de ha másolt DVD-vel rohangálsz a kezedben (amire pont a matrica miatt már kifizetted a jogot, hogy azt írjál rá amit akarsz), akkor meg egyből lecsuknak
    108: a mozikkal semmi gond, akit érdekel az kifizeti a mozis élményért azt a 800 pénzt (egy jó film simán hoz 1-200 millió $-t)
    írtátok, hogy gépfejlesztésre van pénze, de filmre meg zenére meg játékra nincsen, hehehe
    én kb 100k-t költök átlagban egy év alatt gépre, ennyiből havonta talán 1 filmet meg 1 játékot vehetnék, bár van 10-20e Ft-os játék is, szóval még az 1 is necces, ami nem sok minden, 10-20 forintos valódi nyersanyagköltségű DVD-knél, ne várják el, hogy megvegyem 4-5e Ft-ért (1e Ft-os DVD-kből igen is hogy jópárat megvettem, mert az már egész megfizetető), ja hogy kétrétegű az már 5-600 Ft is meg van akkor írják inkább két 20 Ft-os lemezre azt kész, egyébként nem értem miért nem lehet elindítani az online boltokat , amik meg működnek kevés választékkal, korlátozott megtekintéssel , ugyanúgy 4-5e Ft/filmért mennek hazánkban meg el sem érhetőek, arról nem is beszélve, hogy itt a hazai bankok, alig vannak az online vásárlás ellen (1-2e Ft-os havi, meg 5k-s évi díjjal már kérhetsz is VISA kártyát)
  • Morden23
    #111
    Hát nem tudom, Yv@n. Én, ha elmegyek moziba, akkor a barátnőmmel/barátaimmal teszem azt, és szórakozásnak, kikapcsolódásnak tekintem.
    Nem érzem bazinagy tehernek sem kocsiban megtenni az utat, sem pedig "neadjisten" felszállni a rémisztő tömegközlekedésre.
    A mozi ugyanúgy egy szórakozás, kikapcsolódás, mint egy szórakozóhely, vagy egy pub.
    Otthon is jó sörözni, de azért el lehet menni valahova MEGINNI is egyet, mert más a hangulata. És nem csak a "dolbidigitál" meg a popcorn miatt.
  • djcom
    #110
    Fasszopó rendőrség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Inkább a bűnözőkkel foglalkozzanak.
    Meg az olyan oldalakkal mint a
    http://kivegzes.atw.hu
  • Yv@n
    #109
    Miért mennék el bárhova? A kérdés sokkal inkább ez. 2 órás filmhez hogy eljussak megnézni, nagyjából ugyanennyit kellene utazással töltenem egy normális mozi felé.
  • Morden23
    #108
    Mozira gondoltam speciel, nem tékára. Idejét nem tudom, mikor volam utoljára videotékában (amikor legutoljára voltam, még nem lehetett pl. dvd-t kölcsönözni:)).
    Szóval mozi, 600-800 forint, per seggfej, igen.
    Azt mondod, drága egy szaros filmért, oksa, rendben. De akkor mennyi lenne a "nemdrága", amennyiért elmennél egy szaros filmért?
  • avman
    #107
    6-800 huf egy szaros fimért??? per kopf mozi??? vagy tékára gondolsz? igen kevés az olyan film, amire kifizetnék ennyit, még 2 személyre is, ha tékás móka. főleg, h kocsiba kell érte vágnom magam, másnap visszavinnem. az online téka itthon horror drága, a minősége ramaty, wma, (+ 1 megabittel laggol vagy mizik, mint az állat, szóval az élvezhetősége zéró felé közelít) + fizeted ugye az egyébként sem olcsó és sokszor forgalomkorlátos neted. esetleg az iptévé payperwiev módozatnak lenne esélye. de persze családban marad a helyi kábel, mert ugye több tévé is kéne, arra meg nem jó, a műhód az égből meg megint horror ilyen módozatban.
    ahogy mondtad, az emberek jó része lusta moziba, tékába menni és szeret beleülni a nagy jóba... izé, elé- szóval a kényelem dominál.
    amikor a napster bejött, kellett volna ugrani és váltani- ez így nem jó se az átlagnetezőnek (ha hiszitek, ha nem kb. 60%-uk szinte semmilyen szinten nincs tisztában azzal, h p2p), belőlük és az aktív p2p tevékenységet folytatók egy részéből igen tisztességesen és jól meg tudnának élni...
    és a tévhittel ellentétben a kiadók nem az elenségeink.

  • Sanyix
    #106
    Olyan helyről kell szerezni a lemezeket, ahol nem raknak rá matricákat, így rohadt olcsóak is... :D és nem kapnak a jogvédő kácségék egy fillért sem.
  • Riddick
    #105
    Jol,csinálják,Szoritok nekik! :)
  • Fenjoy
    #104
    Viszont felmerül a kérdés miért is vegyek eredeti játékot?!

    Nos, vesszek egy optikai adat hordozot cd/dvd előre kell fizetnem a Törvénysértésért, mivel a matrica rajta van, hogy LOPNI fogok, ez olyan szépen sérti azt az Alkotmányos Jogot, mely az ártatlanság védelméről szól, hogy már szép:) nem tudom, feltünt ez eddig valakinek... ezzel a dologal visszont, belép az ingyenélő Hiéna banda, az ASVA aminek nem értem a létjogosultságát, hiszen én már ugye ELŐRE fizetek a dolgokért a matrica véget, egyáltalán az ASVA megkapja az Artisjuct tol a pénzt?! Kétlem... szoval jogilag jó lenne már rendezni a dolgot, mert sok ember elvan tévedve rendesen...

    és még valami, ne egymást baxogassátok már, itt a forumun, mi közben ezek a matrcia gyűjtő szarháziak meg röhögnek rajtunk, etc

    SZép Napot: )
  • Morden23
    #103
    Na igen. Vagy ez, vagy pedig az, hogy a nagy dúskálásban már annyira alapvető, hogy felmegyek a netre, és leszedem a valamit, hogy már csak kapcsolat-sebesség függvénye az egész.
    Kijön egy új film, és már nem a premieridőpontot nézik az emberek, hanem azt, hogy mikor tudja letölteni.
    Én nagyon megértem, hogy meg szeretné nézni valaki a filmet, de nincsen rá pénze. De valahogy mégsem jó ez így. (Most nem akarok odáig elmenni, hogy ha ki tudja fizetni a netet, akkor egy szerda este 7 órás filmet is megnézhetne 600-800 forintért)

    Egyszerűen már nem is tudják elképzelni máshogy az életüket a letöltők, csak úgy, ahogy van. Ha hirtelen MINDEN 300 Ft-ba kerülne, állítom, azt is csak egy fél év után vennék észre, és még így is lenne, aki inkább letölt.
    Kicsit elszaladt szerintem már a ló (mindkét oldalon, persze), és kétlem, hogy bármilyen törvény vagy tiltakozás visszabillentené az egyensúlyt.
  • Caro
    #102
    Mert az emberek többsége hajlandó fizetni azért, ami kézzel fogható, ahogy fizetnek a kajáért, a TV-ért, fizetnek a gépalkatrészekért is.
    Ellenben egy olyan megfoghatatlan dolog, mint a szoftver már nem motiválja annyira őket.
    Legalábbis szerintem.
    Persze ezt is embere válogatja. Én is vennék szívesen új gépet, de nekem most bőven elég az, ami van.
    Még a legújabb játékok is futnak rajta, igaz, néha kicsit kevés FPS-el, de elviselhető.
    És ez nem más mint egy sima 1000-es Coppermine 512 SD rammal és 40G vinyóval.
    Azért a videókártyát nemrég lecseréltem Radeon 9100-ról FX 5500-re. De ennyi. És szerintem ennél több nem is kéne.
    Már ha a fejlesztők újra megtanulnának programozni mint régen...