1276
Vidámparkok, hullámvasútak, élménybeszámolók
  • Esplanade
    #956
    Silver Star nagyon jó, nekem a szemüvegem majdnem lerepült rajta :)
  • Viktorr
    #955
    Sziasztok!
    Múlt hét Szombaton,sokan voltak a vidámparkban?
    Nagy a sorban állás a játékoknál?
  • DarvasKristóf
    #954
    Kingda Ka az nagyon komoly, bár lehet, hogy x méter fölött már mindegy, 150 m magasról zuhanni ugyanolyan halálos mint 40 m-ről, ezért a halálfélelem garantált.
    Az Europa Park hullámvasútjait próbálnám ki de nagyon. Különösen a Blue Fire és a Silver Star érdekelne.
  • DarvasKristóf
    #953
    Hehe, 1967/68-ban, amikor Paul McCartney halálának híre kapott szárnyra, akkor is találtak bizonyítékokat, aki keres az talál. A Strawberry Fields Forever c. szám végén Lennon azt mondja: "Eltemettem Paul-t" - legalábbis az akkori híresztelések szerint, valójában a szöveg ez volt: "Áfonyaszósz". Ennyit erről.
  • aladab
    #952
    ha ezek a szimbolumok tenyleg ilyen celbol kerultek a jatekokra, arrol a Vidampark akkor sem tehetne, mivel nem ok gyartjak oket... mondjuk a karszalagra tenyleg vmi hullamvasut illene, de nem hiszem, hogy szandekos lenne
  • Flórika
    #951
    "...a magunkfajta az a _kánkán_ is csomót kereső..." Nincs is jobb, mint egy erőltetetten paranoiás cikkben egy ennyire vicces elírás. :D

    Gáz, ha valaki mindenhol ugyanazt látja. :))) Még ha igaz is, hogy a bibsik rátették a mocskos mancsukat a Vidámparkunkra, nem értem, hogy ez mennyiben befolyásolja a szórakozást?! o.O Ha horogkeresztek díszelegnének a játékokon engem az sem különösebben zavarna...
  • cargame
    #950
    erdekes...
  • bluebell
    #949
    Igen, a Thorpe Parkot csak ajánlani tudom, hatalmas! Ha Londonban jártok, ne hagyjátok ki. 4 ütős hullámvasútjuk van, egyik jobb mint a másik: a Nemesis fordított, a Colossus 10 hurkot csinál, a Stealth ugye a Kingda Ka kistestvére (60 m magas), a Saw the Ride-ról meg nem is fogok ódákba, aki Fűrész-film- ÉS hullámvasút-rajongó annak az maga a kánaán de a többi játék is jó ott, tömény g-erők mindegyiken...
    Bravó h bevállaltad a Kingda Ka-t. Ááh de jó lehet...
  • DarvasKristóf
    #948
    Óóó, a londoni Thorpe Park, ha oda egyszer eljutnék, én sem jönnék el amíg nem ültem mindenen.

    Ellenben én ültem a Kingda Ka-n, és mondanom sem kell, fantasztikus élmény!!! Különösen, ha tekintetbe vesszük, hogy Amerikában már régóta megy a verseny, egyre intenzívebb hullámvasutakat kell építeni mert a korábbiakhoz a közönség már hozzászokott. Ehhez képest én teljesen "szüzen" Budapestről megérkezem, ezért az ottani hullámvasutak még nagyobbat szóltak.

    Most Pestről nagyon hiányzik egy átfordulós hullámvasút, de a régi favázasunk az mindig meg fogja állni a helyét. Nem okoz akkora adrenalinszintet mint a maiak, de szerotonin-növelő hatása elvitathatatlan. Másképp fogalmazva, nem halálfélelem-okozásban tud versenyre kellni a maiakkal, hanem jó hangulat keltésében. És menetidőben.
  • BreakGk
    #947
    Breaken napközben nem sűrűn vok most se, talán majd októberben, a videóval kapcsolatban pedig hülyeséget mondtam, mert még nem lett feltöltve bocsi...
  • bluebell
    #946
    Budapesti VP: most voltam vasárnap, és azt kell mondanom, bravó! Csak hullámvasutakban van elmaradva szerintem a világ nagyjaitól. A Flying Circus kimondottan kellemes élmény, nagyon ajánlom annak aki parázik. A Top Scan már sokkal durvább, de hihetetlen élmény az a G-erő és az a pörgés! Ha a többi megvolt, ezt se hagyjátok ki.
    Ejection Seat: idén volt szerencsém hozzá Rodoszon, ott Slingshot néven fut, na arról aláírom, hogy brutális. De örülök, hogy bevállaltam, hatalmas volt, teljes észvesztés…

    Elnézést ha hosszú voltam, de ennyi minden eszembe jutott, míg vártam hogy éljen végre a reg-em...
  • bluebell
    #945
    Nos üdv mindenkinek, vidámparkrajongóként úgy láttam, ide muszáj regisztrálnom.
    Parák: szerintem ezek a játékok alapvetően biztonságosak. Annak, hogy egy ilyenen sérül/hal meg valaki, nagyon-nagyon kicsi az esélye. Vannak balesetek, de azért nézzük meg, hogy nagy részük miért történik: a 6 éves gyerek figyelmeztetés ellenére szívbetegen ült fel rá, pasas bemászott a kerítésen a kalapjáért (ez a kedvencem), stb. Amikor meg a gépezetek hibásodnak meg, akkor is a legtöbb esetben nincs sérülés/halál, "csak" mondjuk fennragadnak páran és biztonságosan lehozzák őket. Elenyésző tehát az olyan fatális meghibásodások aránya, ahol az ember nem tehet róla, és mellé még nagy baj is történik.
    Ezzel együtt persze a félelmeink természetesek: természet-ellenes testhelyzetek, sebesség, magasság - speciel a kékestetői kilátóban is lehet borzongani, pedig arra aztán nem mondhatjuk, hogy nem biztonságos. De a szórakozás mellett épp erre is jó egy-egy ilyen nap, hogy kizökkentsen minket és legyőzzük az ilyen parákat. Én azt a módszert követtem eddig, hogy nem mondtam nemet semmilyen vidámparki dologra. Mert féltem ugyan a Stealth előtt (http://www.thorpepark.com/rides-stealth.php), de tudtam, hogy ha nem ülök fel rá, akkor hullámvasút-rajongóként hiába jutok majd el talán egyszer az életben a King Da Ka-hoz vagy hasonlókhoz, mert akkor azokra még annyira sem fogok merni. És bánni fogom, mert ha már rávette az ember magát, akkor hatalmas élmény az ilyesmi! Szóval a lényeg sztem fokozatosan haladni =)
  • Marvinyo
    #944
    Még egyszerűbben: A karokat úgy is el lehet képzelni, mint a buszok/kamionok kézifékét. A kézifék behúzásakor (a karok csukódásakor) teljesen levegőtlen lesz a fékrendszer, befog a "légkézifék" (tuti nem ez a hivatalos neve:D), és addig nem old ki amíg levegő nem kerül bele. Az pedig csak gombnyomásra következhet be, amit menet alatt hiába nyomkodok, a gép tudomást sem vesz róla :)
  • aladab
    #943
    ez ugye nem a link akar lenni :DD
  • zevaro
    #942
    v=WRU5HxFR7TI&feature=PlayList&p=0C737C26D735753B&playnext=1&playnext_from=PL&index=19
  • aladab
    #941
    na es hogy lehet megtalalni azt a videot? talan egy link jol jonne :P
  • BreakGk
    #940
    Most szombat éjjel kevesen voltak... Az idő jó volt, nem kell sokat sorban állni, és Youtube-on van onride videó a Spinningről... Csináltunk
  • Dar0X
    #939
    Amugy a spinning coasterről még miért nincs vidi? az Újdonságokról alig van vidó...:SSSSS Top Scanről talán van 3-4, abból estiből 1 jó, és egy reggeli...
  • DarvasKristóf
    #938
    Pedig hidegben rövidebbek a sorok.
  • Pyro1985
    #937
    Sziasztok!
    Sajnos nem nagyon tudok tapasztalatokat átadni, mert végülis nem mentünk, a többiek beparáztak,hogy hideg van, és ketten maradtunk volna, akik menni aksrtunk a hideg ellenére is, úgy hogy abban maradtunk, hogy j.hét, mert akkor többen jönnének a hideg ellenére is, akiknek a most hétvége nem volt jó. Remélem ennél rosszabb idő nem lesz j.héten sem, mert ez még efogadható volt, kabát van a földön... BreakGK sokan voltak most is, mint nyáron?
  • zevaro
    #936
    BreakGK! Napközben azért még megtalálható vagy a break dancen?
  • zevaro
    #935
    Szia!
    Mennyien voltak? Mennyit kellett várni a játékoknál? Írjál légyszi tapasztalatokat!
  • Pyro1985
    #934
    Na úgy néz ki,hogy ma is ellátogatunk éjszaka a parkba, így hogy egész jó idő van..reméljük ez estére is így marad :) Bízom benne,hogy azért jó lesz a break dance így is,hogy nem te leszel ott breakGK...:s Szerinted, ha viszek prodigy cd-t berakja az ember? vagy nem olyan fajta, aki most ott van?
  • DarvasKristóf
    #933
    Én is már úgy kipróbálnám az új cuccokat, remélem lesz kivel, mert a haverjaimnak vagy nincs pénzük, vagy nem izgatja őket a műfaj vagy a kettő együtt...
  • rebííí
    #932
    Énis jövöhét szombaton megyek..:D
    Remélem müködnifog minden..:D Spinning Coaster-re meg Top Scan-re nagyonkiváncsi vagyok :D
  • Octopus21
    #931
    Igazatok van. Ennyi erővel maradjak otthon a szobámban de ott is féljek h mikor gyullad ki a lakás vagy kapok szénmonoxidmérgezést vagy borul rám a szekrény vagy fuladok bele a kádba stb. Látom kb ez ilyen dolog.
    Köszi hgkj01 hogy leírtad hogy működik a rendszer. Igazából erre voltam kiváncsi. Nyugottabb is lettem most:)

    Meg kb ha felsorolnánk az összes autobalesetet pl ami naponta történik, az sem lenne kis meló. Na szal remélem jöv hétvégén jó idő lesz szombaton:D és jól fogjuk magunkat érezni.
    Mikor leszállok egy ilyen cuccról tényleg olyan különleges jó érzés fog el. Meg a mosolyt sem lehet letörölni az arcomról:) Hisz ezért ez a neve: Vidámpark:)
  • DarvasKristóf
    #930
    Octopus21: Ez csalóka, mert azért lehet az összeset felsorolni, mert ritkán van, ahogy a repülőgépkatasztrófákat is megírják, az összes halálos autóbalesetet nem lehetne felsorolni, annyival több van.
    Szóval elég ritka, nem kell ilyeneket olvasni, mert úgy se tudsz semmit tenni ellene.
  • DarvasKristóf
    #929
    (Előbbi válasz volt Octopus21 #920-as hozzászólására)
  • DarvasKristóf
    #928
    Én is ezért kaptam rá, mert gyerekkoromban minden géptől féltem, a ringlispílre sem ültem föl a hűvösvölgyi Nagyréten, aztán ez ellenkezőjére fordult, egy ideig azért ültem föl, hogy vagányabbnak érezzem magam amiatt, de közben valódi vagányságokba sosem mentem bele. Most meg már csak az élvezet kedvéért. Félelem egyébként fontos része a műsornak, mert annál jobban érzed magad utána.
    Egyik kedvencem egyébként a Hip-hop, kis aranyosnak látszik, de amikor váratlanul a szék helyett már csak levegő van alattad, az nagy érzés. Egyébként (túl) hamar megszokok, akár egy bécsi Turbo Boostert is, az első két forgás még félelmetes, utána már csak jól esik. A Hip hopban azt szeretem, hogy nem tudom megszokni, minden zuhanás egy újabb adag adrenalin.
    Depressziósoknak jó ellenszer, mert adrenalin és szerotonin szintet is növel (adrenalin az amikor sikítasz, szerotonin amikor mosolyogsz és az első idegennel szóbaállsz miután leszálltál, utóbbiban pl. a favázas hullámvasútunk különösen jó)
  • hgkj01
    #927
    Hát annyit fűznék, hozzá a témához, hogy ilyen írás, hogy több baleset is van, csak nincs az oldalon, elég hiteltelenűl hangzik.
    Biztonságról annyit, a játékok 98%-ban olyan rendszerrel vannak ellátva, melyeknek a zárt állapot az alap pozició, tehát a legrosszabb történés általában az, hogy nem nyílik ki amikor kéne. Többnyire pneumatikusan (levegővel) vagy hidraulikusan (folyadékkal, általában olajjal) működik a rendszer. Ezt nagyjából úgy kell elképzelni, hogy van egy lakatod, de te azt nem tudod bezárni, mert nagyon erős nyomással jön ki onnan a levegő ahova bekattintanád.Ha a nyomás megszünik, akkor viszont egyből a helyére kattan, mikor a kezelő parancsot ad rá 1 vagy több gomb használatával.Tehát a kezelő lezárta a karokat.Jönnek a szenzorok.Ezek általában mikrokapcsolókból állnak, melyet a biztonsági kar zárt szerkezetében egy kis pöcök aktivál.Minden egyes karra jut egy mikrokapcsoló.Ha valamelyik nem kapcsolódik be, mert nem kattant a helyére egy kar,letört a pöcök, esetleg maga a kapcsoló romlott el és nem továbbít jelet, nem ad szabad utat a gépnek.Amíg nincs minden egyes kapcsoló benyomódva, addig a gép elindíthatatlan.Ha zárva vannak, mehet a menet.Ha a levegő vagy olajnyomást generáló kompresszor áramszünet miatt leáll, általában tartalék áramforrás után kell nézni, ami a karok kinyitásának idejére ellátja a rendszert, amíg ez nincs meg, a karok többnyire nyithatatlanok.De tartalék áramforrás mindig van.Ha menet közben egy picit is elmozdul a pöcök a mikrokapcsolóról, a gép azonnal vészleállást alkalmaz, hiába nem tud kinyílni a kar.
    Befejezem, mert így leírva már kezdek belezavarodni.Remélem sikerült úgy leírnom, hogy mindenki számára érthető legyen.
    Egyébként jó féleleműző ha depressziós vagy, esetleg kegyetlen az életed és nagyjából leszarod, hogyha elrepülsz, így csak a tiszta adrenalin marad, és önfeledt szórakozás kapaszkodás nélkül.
  • Octopus21
    #926
    Ja nem a golyóval kapcsolatban irtam h igaza van hanem a balesetekre. A golyót én is élveztem:) Olyan erők hatottak rám h kész:D Végigüvöltöttem:D
  • Octopus21
    #925
    Esplanade-nek sajnos igaza van:( Kár volt rámennem erre az oldalra:
    http://www.rideaccidents.com/

    Itt lehet olvasni jópár vidámparkbalesetet:( Ezt azért nem gondoltam volna hogy ennyi van. Nagy része amerikában. Meg azt is irják az oldalon h ennél több történik, csak nem mindegyiket teszik fel az oldalra. Szal jöv héten asszem mesecsónakozok egész nap:D Most már megalapozott a félelmem.

    Esplanade, írtad hogy valamelyik pántot gép zárja és nyitja. Nde mi van akkro ha valami gáz van ennek az elektronikájával, akkor van e valami következő biztosíték ami mechanikusan akadályozza meg a kinyilást? Vagy kap valami vírust a "windows xp" ami vezérli és akkor annyi?:D

    Azt csodálom h a sok balaeset után is tele vannak a aprkok mindnehol. Vgy csak nem tudnak róla az emberek. Eddig én sme tudtam h ennyi baleset van:(

  • aladab
    #924
    nagyot tevedsz... mi nagyonis elveztuk azt a golyot... pontosabban nem is golyo, mert csak ket ules a semmiben, mert nincs semmilyen teteje... ha egyszer "megtanulsz" nem felni, barmit tudsz elvezni... nekem pl. a Boomerang az semmi volt, meg ugy altalaban a tobbi is, amin valaha ultem, szinte mindent elveztem eddig
  • Pyro1985
    #923
    Na igen, ez is ismerős érzés, hogy mikor nem ülök fel valamire, de a barátaim igen, utána lúzernak érzem magam, hogy én meg fostam ettől, közbe ők meg fülig érő szájjal jöttek le róla, és mentek még egy kört...
    Meg utána magam miatt is szoktam bánni, pl most mikor voltunk éjszaka, és nem ültem fel a circusra, akkr nem a barátaim miatt éreztem magam rosszul,hogy kihagytam, emrt ők nem szóltak egy rossz szót sem, csak magam miatt, hogy közben lehet, hogy élveztem volna én is.
    Az a bajOctopus, hogy z a félelmünk télelg pszichikailag van bennünk, tehát, ha ott előtted mutatnák meg,hogy 2tonna nyomás sem tudja kinyitni a pántokat, emg egy földrengés sem, szerintem mikor utána ott ülnénk rajta, és megint érzed azt a nyomást, mikor nyomod lefele 10-20méter magasságba a pántokat a súlyoddal, megint ugyanúgy félnénk, mert ez tényleg nem tudatos félelem. Az a baj én is imádom ezeket, mindent ami forgat össze vissza, én egyedül a hullámvasúakat nem bírom, na azokat viszont abszolut nem, az a másik érzés, ami nekem élvezet helyett, halál félelmet nyújt, a zuhanás érzés.
  • Esplanade
    #922
    ha olvastok nemzetközi vidámparkos hírportálokat akkor láthatjátok hogy szinte minden hétre jut vidámparkos baleset
    szerintem direkt vannak "lazára" hagyva a biztonsági felszerelések, azért lötyögsz benne hogy méginkább félj, az más tészta hogy kék-zöld foltokkal mész haza :(
    de ez csak a látszat, igazából ezek több ponton zárnak, komolyabb hullámvasúton van a gép vezérelte biztosító eszköz és a teljesen manuális amit a gépkezelők tudnak csak kinyitni amikor megáll a szerelvény
    vagyis ha egy kozmikus részecske meghülyíti a gépet akkor se tud kinyílni
    amiket gép zár le és nyit az tényleg parásabb, de ott se csak 1 vezeték van, meg vannak szenzorok amik megmondják hogy most levegőben a szék és nem nyithatja ki, komolyabb elektronika van benne mint egy villanykapcsolóban

    az embernek nem máshoz kell mérnie magát, volt hogy nem mertem felülni valamire és utólag bántam, de nem azért mert mások bátrabbak voltak
    a golyóban kilövős játék pedig szerintem nem adhat akkora élményt, kifejezetten arról szól hogy le tudod-e győzni a félelmeidet, de egy hullámvasútban a félelem mellett kellemes érzés is van
  • gklányzó
    #921
    nekünk is hiányzik hogy nem te vagy ott BreakGk.....és ezt remélem te is tudod...bár ebbe biztos vagyok hogy tudod:):):)
  • Octopus21
    #920
    Szal ha majd 5ösöm lesz a lottón akkor soha többet nem megyek vidámparkba:)(Inkább veszek egyet):) Amúgy tényleg sokat járok kocsival, kb 7 éve, de még (lekopogom) nem volt balesetem. Sok autobalaeset történik az biztos. Én még repülőn sem ültem soha, viszont ha minden terv szerint alakul akkor jöv nyáron fogok, de attól is már most minden bajom van. Arra is azt mondják hogy a legbiztonságosabb közlekedési eszköz, mégis zuhant már le gép többször is:( Én mindig ugy gondolkodok sajnos, hogy mi van ha én leszek az az egy aki rontja a statisztikát?:D Na a lényeg, hogy tényleg kevés a vidámpark baleset. Jöv héten meg majd kiderül mire merek felülni. Amúgy meg igazad van sokszor érzem azt, hogy ha nem ülök fel valamire akkor attól kevesebb leszek a többiek szemében. 2006-ban spanyolban pont ilyen miatt ültem fel a Space Blaster-re ( asszem ti itt valami Ejection-nek nevezitek). De a lényege hogy egy két személyes gömbbe kell beülni és két magas toronyra kifeszitett gumi kilő a gecibe:D Na nekem ott volt halálfélelmem előtte. Viszont rajta meg biztonságban éreztem magam. Úgy tartott a vállpánt h meg sem bírtam mozdulni. De ott meg a gumi szakadhat el. És tudjuk hogy milyen gondokat okoz ha elszakad a gumi:D
  • DarvasKristóf
    #919
    Úgy látszik Air diving már lejátszott a Praterben. Kár, én azon voltam, 3-asban két másik magyarral akikkel akkor és ott ismerkedtem meg. Aztán amerikában is voltam egy hasonlón.

    Lassan húznak föl és váratlanul elkezdesz zuhanni. Ott tényleg halálfélelmem volt.
  • DarvasKristóf
    #918
    Szerintem gondolj arra, hogy
    - autóbaleset sokkal több van mint vidámparki baleset. Gondolom ülsz te is sokat autóban és még élsz
    - persze teljesen kizárni nem lehet, de azt sem, hogy 5-ösöd lesz a lottón, aztán mégse jött össze. hogy vidámparkban baleset érjen, elvileg lehet, de nem nagyobb az esélye, mint 5 számot eltalálni

    Egyébként van aki szimplán nem szeret fejjel lefelé lógni, szerintem annak nem kell egyáltalán rosszul éreznie magát emiatt, végül is arról szól a dolog, hogy élvezzük, ami nem okoz élvezetet, arra nem kell fölülni. Attól még nem leszel kevésbé bátor ember.
    Én azért ülök fel minden gyomorforgatós pörgős kilövős játékra mert gyáva vagyok. Ha bátor lennék, wakeboardoznék és ejtőernyőznék.
  • Octopus21
    #917
    Ugyanigy vagyok én is. De már ott tartok, hogy ezmiatt nem tudom élvezni ezeket az állat játékokat, mert ku.va jók és szeretm is őket, csak ez a hülye félelem, meg pánik elveszi a varázst:)
    Jobb lenne ha ismerném a biztonsági pántoknak a működését:) Akkor talán nyugiottabb lennék. Nem tudok 100%ig megbízni ezekben a játékokban végülis ember csinálta:D