108
  • tomo
    #68
    a mininovanak nincs trackere.... nem is volt.
    a piratebay et hasznaltak.
  • Gerygrey
    #67
    Nekem van hozzáférésem a legnagyobb hazai nempublikus trackerhez, ahova az új megjelenések igen hamar felkerülnek. Viszont sokminden van ami nem jut el kishazánkba, például MS Flight Simulator 2004 kiegészítőket olyan számban és minőségben nem találtam sehol máshol, mint a TPB-n.
  • GABOR16
    #66
    Már az sem megy , nincs mininova .
    Remélem ez csak idéglenes. Vagy már azt is bezárták (a maxinova sem megy ami ugyanazt az adatbázist használta).
  • GABOR16
    #65
    A mininovának van trackere, lehet is használni.
  • lck
    #64
    torrentbox
  • mezeimodell
    #63
    Kurva annyukat-
  • tomo
    #62
    na jo egyet talaltam
    http://tracker.torrent.to/
  • tomo
    #61
    mondj peldat.
    felek nincs ...
  • Pharaoh
    #60
    Azért még van, elmész isohuntra, minimovára, supernovara és a torrentből megtudod a trackert címét is
  • tomo
    #59
    mondjal meg egy nagy , nem regisztralos, nyilvanos trackert!
    hirtelen nekem semmi nem jut eszembe.
  • NEXUS6
    #58
    vállalni = vádolni
  • Mp3Pintyo
    #57
    Azért még vannak jó trackerek.
    A DHT is működik ne felejtsétek. Tessék új klienst használni.
    bittorrent.lap.hu
    p2p.lap.hu
  • NEXUS6
    #56
    A mai világban sajnos nincs egyértelmű határ a jogszerű és a nem jogszerű cselekedetek között.

    Azt veszem észre, hogy ahogy a magánember kihaszbálja, a technikát és egyensúlyoz ezen a határmezsgyén, ugyan úgy a cégek is eljátszogatnak ezzel. Olyan követeléseket nyújtanak be hozzád, amelyek nem reálisak, de ha nem fogadod el és jogi útra tereled a dolgot ők ki fogják használni a több pénz jobb ügyvéd adta lehetőséget. De ha ez sem jön be, akkor is legalább egy próbát megér az egész.

    Ha egy cég 1000 000 ügyféllel áll kapcsolatban és mindenkitől le próbál nyúlni 10 $-t és csak mindegyik 10.csákónál jön be, az is 1000 000 tiszta haszon!!!
    És ezzt nap mint nap megpróbálják a különböző cégek.

    Sajna így működik ez a mai világ.

    A P2P rendszerek ellen vívot harcban hatalmas pénzekkel dobálóznak a cégek amikor kiszámolják a károkozást, csak éppen ez közgazdaságilag tök megalapozatlan. Ha nincs pénzem és azért töltök le, akkor hiába számolnak bevétel kieséssel, mert ha nem lenne a letöltési lehetőség akkor sem tudná az egyszeri ember megvenni tőlük a drágaságaikat.
    Ilyen károkozási tételekkel befenyegetni a P2P társadalmat nagyon dúrva dolog, kb olyan mint gyilkossággal vállalni ártatlan embereket.
  • Pharaoh
    #55
    De nem biztos, hogy mindenkinek annyi pénze van ,mint neked, egy akkora szerver, ami egy millió látogatót kiszolgál nem 2 ft.
  • Béla bácsi
    #54
    Rohadjanak meg, csomó mindent szedtem (volna) onnan :(((.
  • Gerygrey
    #53
    lehet hogy jön másik 2 de valahol meg fogják unni az üzemeltetők hogy csak ugy viszik a szervereket...

    Nem ilyennek ismerem én a kalóztársadalmat. Ha nekem világhírű torrent trackerem lenne, és elvennék tőlem, már csakazértis indítanék legalább hat másikat.
  • Gerygrey
    #52
    K***a anyád MPAA!
    Szerettem a Piratebay-t, publikus trackerek közül a legjobb (nem mondom hogy volt, mert lesz is!) sok olyan cuccot töltöttem le onnan, amit a legnagyobb magyar meghívós trackeren nem találtam meg.

    "By shutting down Razorback2 and sites like The Pirate Bay, the ease with which pirates can obtain illegal content online can be slowed dramatically."
    Remélem ebben a tévhitben elörömködnek egy darabig a rohadékok, és egy időre békén hagynak minket.
  • Evil Merodak
    #51
    A szemetek... Csak egyszer jusson be a kalózpárt az ottani parlamentbe.
  • tomo
    #50
    http://zeitspuk.de/archives/643-Interview-with-The-Pirate-Bay-english.html
    jun 1ei interju a piratebay csokaval.
    (angol)
    kicsit tullott a rendorseg a celon, vagy az aki kiadta a lefoglalasi/hazkutatasi parancsot.
  • dez
    #49
    De azért az MPAA ünnepli újabb győzelmét:
    NEXUS6 már idézett, én mást emelnék ki:
    "Since filing a criminal complaint in Sweden in November 2004, the film industry has worked vigorously with Swedish and U.S. government officials in Sweden to shut this illegal site down."
    "The major motion picture studios lost an estimated $6.1 billion to piracy in 2005. Internet piracy alone cost the studios $2.3 billion."
    (Ugyebár tudjuk, mennyire korrektek ezek a számítások...)
    "By shutting down Razorback2 and sites like The Pirate Bay, the ease with which pirates can obtain illegal content online can be slowed dramatically."
  • Visor
    #48
    Ne aggódjatok!
    Újra megfog alakulni mint akkor a SuprNova! A jogvédő szervezetek meg menjenek el szépen aludni!
  • tomo
    #47
    az nem mukodik eleg hatekonyan.
  • tomo
    #46
    hat ha megasem tudjak eldonteni, hogy sert e torvenyt, valamifele jogi allasfoglalas kell, az meg per szokott lenni , nem?
    de nevezhetjuk probapernek is.
  • Inquisitor
    #45
    Miféle per? Olvasd el ami be lett linkelve lejebb!
    Megvizsgálják a szerverfarmon lévő összes gépet, köztük ezeket is, és kihallgatják a tulajokat, hogy van e közük illegális cuccok terjesztéséhez.
    Na most a Piratebay oldala nem szegett meg egy helyi törvényt se, ezért fura lenne ha eljárás indulna ellenük, annak hiányában meg nem lesz semmilyen per.
  • Inquisitor
    #44
    És mi van a tervvel, hogy NE keljen trekker oldal, avagy helyetessítse az userek gépe?
  • tomo
    #43
    es honnet veszed, hogy 2 het alatt lezajlik egy per svedorszagban?
  • Inquisitor
    #42
    Most senki nem olvassa/ta ami lentebb van?
    Miért sirítják egyesek az oldalt, mikor jelenleg csak kis műszaki fennakadás van. Mivel semmi törvényszegést nem követtek el a svéd törvények szerint, valószinüleg visszakapják a szervert, és minden megy tovább ... mint előző pár alkalommal, mikor "bezárták" az oldalt.
    Mondom 3 nap és 2 hét között visszajön.
  • tomo
    #41
    ez nem igaz.
    egyik allitas sem.
  • DjDano
    #40
    ok igazatok van... amugy van egy nagyon jó keresőprogi, amivel az összes jelentősebb oldalon egyszerre lehet keresni, aki nem ismeri próbálja ki:

    Torrent Harvester 0.6b
  • Major
    #39
    Annyit azért még sem veszített senki szerintem. A nyílt tracker oldalak, lassúak és az emberkéket semmi sem motiválja, hogy vissza osztja a letöltött fájlokat.
  • winnie
    #38
    vagy a google, azzal is lehet keresni. ne keverd őket - egy keresőoldal, vagyis index site nem azonos egy trackeroldallal. a mininova-féle keresők is a piratebay-ből és a kisebb trackeroldalakból szedik a tlaálatokat (ld. anno suprnova).

    ha nem lesznek trackeroldalak, akkor a mininovat is a hajunkra lehet kenni. (
  • tomo
    #37
    ezek index oldalak, ideig oraig mukodnek hathatos tracker tamogatas nelkul.
  • bugger
    #36
    Rosszul tudod, az amcsik mindig felemelik, pont akkorára, hogy miki egér benne legyen.
  • DjDano
    #35
    Isohunt, Mininova, Torrentspy ezeken minden megtaláltok ami kell! ;)

    Csak ezeket utol ne érje a végzet
  • Blackman
    #34
    Így van, ahogy a www.gamecopyworld.com is teszi :D
  • Cleawer
    #33
    lehet hogy jön másik 2 de valahol meg fogják unni az üzemeltetők hogy csak ugy viszik a szervereket...
  • Pharaoh
    #32
    Nem kell ahoz svédnek lenni, hogy feljelentsél valamit Svédországban
  • Pharaoh
    #31
    backupja lehet, hogy van, de szerver nélkül nem ér semmit.
  • ensomhet
    #30
    Tanulság: folyamatosan tükrözni kell 5-8 más-más országban található oldalra.
  • Number One
    #29
    Rest In Peace...