92
Országos Kompetenciamérés
  • spy803
    #52
    Te nem az oszt. társam vagy? Enyém 113.
  • Sland
    #51
    259 vótam. tök egyszerű volt
  • Balumann
    #50
    Én se vettem annyira komolyan, mégha ezen sok múlik az iskolának. Gondolom ezzel alapján rangsorolják az iskolákat, hogy milyen szintű az oktatás. És rangsorolják hogy melyik hülye iskola, meg melyik jó. Én mondjuk már azért is komolyan vettem mert 2 év mulva érettségi... :S
  • Balumann
    #49
    matekmatika az jó volt, azok a logikus feladatok. Volt egy térképes, amin még 2 szünetbe vitatkoztunk hogy melyik volt a helyes ^^ Meg az 5-ös lottós. (aki stem 10.-est írt az tudja miről van szó :D)
  • Balumann
    #48
    Jah én is megírtam, és nem volt olya nnehéz, csak hosszú sztem. (10. osztály)
    nem értem a végére... matekből még volt hátra 1-2 oldal.
  • bazs1
    #47
    én 183
  • kisfigi
    #46
    Én 202-es voltam;-)
  • Dj Faustus #45
    "Honnan tudjam hogy milyen helyzetű a szomszédom?! Kutakodok én utánuk? nem! És ha érdekelne még akkor sem kérdezném meg.."
    1. Alapvetően látod, mert melletted élnek (pl. van-e kocsija, ha van, milyen; szakadt ruhákban jár, vagy Armani-öltönyben megy a munkahelyére, stb...). Nem kell feltétlenűl kutakodnod, csak tapasztalnod.
    2. Abból is lehet következtetni valamire, ha nem töltöd ki azt a részt. (Például faluhelyen jobban szóba állnak az emberek egymással, a lakótelepen nem annyira. Vagy arra, hogy mennyire vagy szóban a szomszédokkal - ez is egy szempont.)
  • katt
    #44
    Tele van egy csomó olyan kérdéssel hogy: ,, a te családod milyen helyzetű? ,, És a szomszédeid/ismerőseid?! Honnan tudjam hogy milyen helyzetű a szomszédom?! Kutakodok én utánuk? nem! És ha érdekelne még akkor sem kérdezném meg..
  • xy21
    #43
    Télleg és hol lax mi a neved?????
  • Dj Faustus #42
    "Na már most olyan hülyeségek voltak benne hogy "hány szoba van a lakásotokban"
    meg hogy "Hány kocsitok van meg hogy félsz e az utcán"
    Ezekhez mi közük???????"

    A nebulók szociális helyzetét mérik fel vele (hogyan, milyen körülmények között lakik, stb). Egyrészt statisztikai célokat szolgál, másrészt normális esetben ez segítséget nyújhatna, hogy milyen korrekciókra van szükség az ország irányításában (közbiztonság növelése, tömegközlekedés fejlesztése, stb).

    "ENNEK A SZARNAK SEMMI ÉRTELME NEM VOLT!!! A KORMÁNY KIBASZOTT 300 MILLIÓT ÉS KIVÁGOTT EGY ERDŐT!!!! "
    Mint előttem írták, máshol is csinálnak ilyesmi teszteket.
    Lásd például itt, vagy itt.
    Másrészt mi van akkor, ha újrafeldolgozott papírra készűlt ez a teszt? Akkor is kivágtak egy erdőt? ;)
    Harmadrészt volt ennek értelme, csak nem biztos hogy jól fel is tudják használni.
  • Cat 02 #41
    oszt társam vagy ? :D
  • pasquale
    #40
    134
  • Zadeus
    #39
    hytok én is megirtam ! sztem nagyon könnyű volt:P én 142 es voltam
  • pasquale
    #38
    sztem azért volt ez az egész h a második"otthon a szüleiddel töltsd ki" paírt összemérik az eredményeddel és kiderül h akinek "3 autója van" annak jól sikerült akik meg nagyon "'rosszulélünk" azoknak meg rossz
  • Khamwasss
    #37
    Akkor osztálytársak vagyunk ^^ :D
  • Cat 02 #36
    145 :P
  • sweech
    #35
    "JELLMEZŐ!!!"

    kire jellemző? máshol is csinálnak ilyen teszteket
  • sweech
    #34
    190 -.-
  • Pigo
    #33
    Szintén írtam(8. évfolyam).
    SZVSZ rohadt egyszerű volt.
    A matekba ilyen,hogy olvasd le a digrammot,meg 3243x+32131=? ha x=32
    A magyarba meg:Pisit vett 2Kg almát.Mit vett Pisti? a, almát b,barckot c,citromot
    Szal képzelhetitek
  • PESK
    #32
    Én is irtam (10 évfolyam). Egyszerű volt de voltak nehezebb feladatok is. Magyarral kezdtem szerencsére de a végén már ugy untam h össze vissza irtam, el se olvastam... Azért jobb magyarral kezdeni mer ott még nem unod és sokat kel olvasni a mateknálé meg csak...értitek.
    Szoval emléxem két éve is irtunk és akkor ugy volt h megirtunk egy részt(4részből állt)és kimentünk szünetre és le kellet ragasztani azt a részt amit megirtunk, és ezáltal nem lehetett utólag belejeavitani. idén viszont nem kellet ragasztani, és szünetbe megbeszéltük éls visszalapoztam éa átjavitottam, egyébként meg simán összebeszéltünk és néztük egymás munkáit.
    ENNEK A SZARNAK SEMMI ÉRTELME NEM VOLT!!! A KORMÁNY KIBASZOTT 300 MILLIÓT ÉS KIVÁGOTT EGY ERDŐT!!!!
    JELLMEZŐ!!!
  • F1re
    #31
    en is irtam monnyuk en 8.os vok :D eleg lol volt ahogy monnyatok nekem igy volt magyar konnyu volt meg minden csak en hulye vok hozza :D alapbol be se tudtam fejezni mateknal meg mindent tudtam monnyuk volt ojan feladat kb 2 db ami ell sem jutott az agyamig :Dkb lapoztam is tovabb annyira nem erdekelt
  • Realtibi
    #30
    én is irtam
    tudtam minden kivéve matekbo la dominosat

    10. eset irtam
  • ngcsnet
    #29
    109-es én;)

    amúgy sztem elég könnyű volt
  • ronihun
    #28
    A 4.-esek is írták a mi iskolánkban.
  • bld
    #27
    nem is kell többet mondanod;)
    te mrá túl érett vagy ehhez
  • xy21
    #26
    Sz@rok erre a kompetencia lekvárra a kutyát nem érdekli.
    Bár az a fura hogy akitől beszedték mint pl tőlem kaptunk ilyen füzetet amit ki kell tölteni!
    Na már most olyan hülyeségek voltak benne hogy "hány szoba van a lakásotokban"
    meg hogy "Hány kocsitok van meg hogy félsz e az utcán"
    Ezekhez mi közük???????
  • mucsácsó
    #25
    158 :P
  • bld
    #24
    pontosan és az a gáz h ezzel lehet h menők egy pár percre , de a teszt az egész korosztályt, generációt minősíti... aki ezt nem éri fel ésszel.... szánalmas komolyan....
  • McGrady
    #23
    én 120as :P
  • xy21
    #22
    én 315-ös voltam:D:D
  • HiPPoNaX
    #21
    Igy lesz az egeszbol szaktargyi tudast minosito teszt helyett a diakok hozzaallasat minosito teszt. Senki sem angyal, de jo lenne ha elgondolkoznanak paran, hogy mikor lehet lazulni (menozni) es mikor kell rahajtani. Ugy tunik erre nem kepesek sokan, ugyhogy a teszt sajnos erzeseim szerint nem tantargyi tudas szempontjabol szanalmas (inkabb csak irrealis), hanem emberi magatartast nezve...
  • bld
    #20
    az a baj h miattatok nincs értelme amúgy szükség lenne rá, az oktatás elég rottyon van azt még ti is látjátok
    amúgy kajak nem értem h középsuliban mirét nem lehet komolyan venni akármit is mi is barmoltunk meg jó dolog volt széthüjülni magunkat de azért ha oylan volt a szitu tudtuk h oda kell tenni magunkat
    a kompetencia mérésre istudjátok h miért van szükség, egyestanárok sem véletlenül feszengenek rajta gondoljatok beel h vki mondjuk 4éve tanít, elbarmoljátok a tesztet az az egész munkáját minősíti
    na mindegy nemtom minek papolok itt......
  • Verseghy
    #19
    Én mondjuk az "Állj" felirattal nem törödtem. Magyar nekem is könnyű volt és megcináltam a 2dik rész első szövegértését is:)
  • Snecie Smicie
    #18
    nahh,,impotenciamérésnek olvacstam először, htx :{{{
  • mucsácsó
    #17
    énis megírtam, sok röhejesen egyszerű volt, és volt pár nehéz, el sem olvastam, továbblapoztam :D
    a magyar része az könnyű volt nagyon (legalábbis nekem), de a matekban azért voltak itt-ott nehezebb feladatok...
    viszont bírtam, ott mondja a tanár, hogy az előző részben levő feladatokat nem csinálhatjuk meg utólag, meg előre is tilos természetesen dolgozni, erre bírom, mindenki ott csinálja meg, lapozgat... :D
    szóval...én sem látom nagy értelmét, ráadásul még le is zárták az épületet ahol mi írtuk ezt a szart, és nem is engedtek el sehova, se büfébe, se sehova...hát bazzz, én meg éhes voltam mint a k*rvaélet, mert otthon sem ettem ám, siettem be 0.-ra mert feleltettek kémiából...aszittem már hozzávágom a földhöz azt a gané füzetet és megtaposom, már annyira fájt a fejem és a hasam...főleg amilyen fárasztó feladatok is voltak....pfff...már mondtam, inkább beülnék matekórára, ami egyenlő a kínzással nálunk...
    nade aztán a dupla hotdog jól esett, meg végülis pont délben vége volt, és haza is jöhettünk
  • leveskocka
    #16
    kizart dolog,mert nem tudom
  • nyami
    #15
    én is "megírtam"

    1-2 választ lemásoltam a mellettem ülőről, hogy azért mégse üresen adjam be, egyébként végig földrajzot tanultam a holnapi záróvizsgára :Cc

    egyik szövegértős feladatnál szórakoztattam magamat és a körülöttem ülőket hülye válaszokkal ;c
  • Mr_no_NaMe
    #14
    Énis írtam...lol nekünk azzal fenyegetőztek, hogy leosztályozzák :DD
    Ott verik magukat, hogy minden, de minden teljesen a szabályok szerint menjen erre meg azzal fenyegetőzik az egyik tanár, hogy lefénymásolja és leosztályozza...
  • Cat 02 #13
    a matek ban votlak szánalmasan könnyűek meg rohadt nehezek
    a szövegértésebn meg az a vicclapos izé :D
    madjnem beírtam az uccóba mert ilyen b....sz gyereke van ...