124
Oldalnézetes játékok készítése egyszerűen
  • AnonyMusHun007
    #124
    Üdv!
    Nem is tudom hogy kezdjem...
    Meg szeretném csinálni az iDaft-ot mobilra, javaban. A hangok, grafikai anyagok nem okoznak gondot, de tudás és program hiányában a motor megalkotása elég nagy fejfájást okoz. Szóval itt tenném fel a kérdést: Valaki tudna nekem segíteni összedobni a játékot? Nagyon hálás lennék. :)
    A választ előre is köszönöm!
  • totya24
    #123
    Nem rossz. Úgy veszem észre, hogy most sokan elkezdtek foglalkozni a mobilos játékokkal. Ha iPhone-ra fejlesztessz, azt is könnyen lehet értékesíteni.
  • Avvoltoio
    #122
    Én még c-vel kezdtem a tanulást, majd próbáltam benne játékot készíteni, egy marió szerűig jutottam, de nem fejeztem be, közben megtanultam a java-t is, azzal valamivel egyszerűbb programozni ha megérti az ember az objektum orientáltság lényegét.
    Jelenleg j2me-ben programozok, vagyis mobiltelefonra fejlesztek játékot, eddig van egy kész amőba játékom, és egy félkész(az előbbi letölthető forráskóddal együtt, a másikról csak videó és képek vanak egyelőre):
    http://avvoltoio.extra.hu/j2meamoba.php
    http://avvoltoio.extra.hu/wreckhunter.php


  • KILLER2
    #121
    Jól látod, hogy ez rohadtul nagy dolog :D
    Figy. Sok programozási nelyv van, de a játékot akarsz így átírni, akkor ahhoz a legjobban a C++al jársz, de azt tegyük hozzá, hogy nem egyszerű ám belepiszkálni egy már megírt, lefordított játékmotorba. Szerintem nézz utána komolyan a dognak, mielőtt belevágnál.
  • dmob
    #120
    Mondjuk ez túlságosan nehéz volna, ha belegondolok, mert még egy egyszerű játékot se csináltam, csakis 3DGameMakerrel, vagy FPS Creatorral. Azt én is tudom, hogy ezt a 0-ról kell elkezdenem, de én abba is belevágok! Ha valaki tud ajánlani egy olyan weboldalt, vagy könyvet, ami táplál belém programozási tudást, az kérem szóljon! Na nem eladásra akarom a játékaimat szánni, hanem csak úgy magamnak, a barátaimnak. De tényleg nem számít az idő, ha 10 évet kell belefektetnem, akkor 10 évet fektetek bele!
  • dmob
    #119
    Én egy elég nagy projekten dolgozom. GTA motorra szeretnék egy ahhoz méltó játékot készíteni. Igazából minden megvan modellezéshez, textúrázáshoz, telepítő fájl készítéséhez, tényleg sok hasznos és fontos dolog, de sajnos nem tudok egy saját .exe fájlt készíteni. Vagyis telepítőt tudok, de nem az kell, hanem hogy a játékot futtatni tudjam. Azon is gondolkoztam, hogy összevonok két hasonló játékot (Pokoli Szomszédok 1-2). A motorokat "összeforrasztottam", de a .exe fájlt nem tudtam megcsinálni, hogy futtassam a játékot. Mondjuk az is elképzelhető, hogy ez nem is lehetséges . Ha lehetséges, akkor nem számít sem az idő, sem más. Ha kell megtanulom az ehhez szükséges programozási nyelvet is, csak egyenlőre nem tudok haladni a projectben.
  • gregtom6
    #118
    lol ilyenekkel már én is próbálkoztam, de igen nehéz, főleg angolul. Nekem magyar oldal kellene.
  • totya24
    #117
    Első találat pl.
  • gregtom6
    #116
    Hy mindenki! Én is szeretnék régóta vmi multimédiás saját magam által kreált cuccot letenni az asztalra, de elvetettem a 3d-s rendes játék készítését, túl nagy projekt lenne belekezdeni egy ilyenbe(egyenlőre).

    Viszont flash játékot sztem nem olyan nehéz csinálni, de mind1, akármi is kell hozzá ,szeretnék csinálni min. 1-et. Jó volna, ha vki megmondaná, Mire van szükség egy flash játék készítéséhez??? Úgy tudom, hogy az Adobe Flash CS3 Professional a hozzá alkalmas progi, de nem nagyon értek hozzá, ezért megkérnék minden hozzá értőt, esetleg olyat, aki már csinált flash játékot, hogy adjon egy kis tutorialt az elkezdéséhez. Előre is kösz.
  • cAmp4gNoLo
    #115
    .
  • SZilaJMaGGoT
    #114
    Bármely objektumorientált nyelv...(főleg C ha jóltudom vagy ++...)
  • loghboy
    #113
    Húha...sikeresen végigolvastam ezt a témát is, és sok okosságot megtudtam. Én JavaScript-ben szeretnék játékokat megtanulni programozni. Hogy miért pont ezen a nyelven,ami egyáltalán nem ebből a célből készült,azt nem tudom, de talán azért, mert e nyelv alapjairól "van egy kis lövésem". Elég sok játékot találtam már a neten melyek felbátorítottak arra, hogy elkezdjem én is. A legmegdöbbentőbb ez a játék, a super mario JS-es változata: Mário
    De találtam sok-sok egyszerűbb játékot is, tetrisz,dáma,torpedó...Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek az egész javascriptet meg kell tanulnom egy (egyszerűbb) játék elkészítéséhez, vagy lehetséges az, hogy a már elkészített játékok forrásai alapján megtanuljam azok ...felépítéseit...? ha erre a válasz az,hogy :lehet,de ezerszer nehezebb, mint megtanulni egy erre a célra megfelelőbb nyelvet, akkor azt szeretném még kérdezni: a Java elkezdéséhez mely alapnyelvek tudása ajánlott? A segítséget előre is köszönöm...
  • KILLER2
    #112
    Bár én nem értek hozzá, szeritenm nyugodtan nekiláthatsz, ezek jók szoktak lenni, hiszen miért is írna valaki olyanról, amihez nem ért és nem biztos benne. Ha valami nem jó, arra meg gyakorlatban rájössz.
  • stefy16
    #111
    sziasztok én most szeretném elkezdeni a programozást és találtam is egy oldalt ahol 1200 lapon le van írva a C++.csak nem tom h igaz e ami le van írva. Aki ért hotzzá agy kicsit is az megmondaná hogy lehet e ezt tanulni vagy nem.Az oldal címe: http://skorpioo.uw.hu/docs/C_Stroustrup.pdf
  • KILLER2
    #110
    Aha. Ez az ark ez mi? Kép? Próbálkozz, hátha meg tdod nyitni valami képszerkesztővel, esetleg winrar-al, hátha valami tömörített cucc, bár ezt nem hinném.
  • ger91
    #109
    Az a baj hogy a google ba sem találom, amúgy a motogp ről van szó.
  • KILLER2
    #108
    Ezt így nem lehet megmondani. Ez játékoként változó, itt most csak a google-t tudom javasolni.
  • ger91
    #107
    Hello!
    Szeretném kérdezni, hogy mien program kell ahoz, hogy játékba skineket tudjak készíteni? illetve mien képekből kell.
    .ark file-ok ba vannak téve.
    Köszi elörreis csao.
  • ediboy
    #106
    Magyarositas a RPG maker-hez itt www.rpgcentral.hu
  • ediboy
    #105
    Az adja meg az ID-jet
  • ediboy
    #104
    Van valakinek itt yahoo messenger vagy skype?
  • ediboy
    #103
    Kossz!Mert mar minden a franckarikat probaltam de egyikkel se sikerult csinaljak kiprobalom azt az RPG maker-t
  • KILLER2
    #102
    Na így is lehet értelmezni. Amit írtam, ne értelmezzétek félre, csak arra célzok, hogy ha nem érdekel komolyan a téma, akkor még korai neked ez alapszinten is, max egy RPG maker. De ha tényleg érdekel, akkor kezdj bele, aztán meglátod, mi lesz.
  • alert
    #101
    Akkor még van esélyed ha komolyan érdekel a téma! Hajrá ;)
  • KILLER2
    #100
    SAjnos én sem értem a 97-es hozzászólást.
    #99: 11? Az más, de szerintem 11 évesen azért még nem nagyon kéne ilyennel foglalkoznod. RPG maker meg ilyenek pont jók lesznek neked, de rendes játék programozása az biztos, hogy sok lenne neked. (mielőtt valaki azt hinné, én se vagyok programozó, nem nagyon értek hozzá és játékot sem tudok vele csinálni)
  • ediboy
    #99
    mit csinaljak csak 11 eves vagyok
  • alert
    #98
    Mondtam, hogy nem kötekedésnek szántam, csak 99.9%-ban az olyan emberek, akik valamire viszik játékfejlesztés terén, azok nem kérdeznek ilyeneket totálisan nem szakmai fórumban sőt általában maguk jönnek rá a lehetőségekre és a fortélyokra és kiskoruk óta ezt csinálják. Aki ettől eltér az szinte biztos hogy nem rendelkezik a megfelelő tudással, akarattal, kreativitással és programozói gondolkodással ahhoz, hogy akár csak egy primitív játékot megalkosson.

    Az utóbbi hozzászólásodnak pedig nulla értelme van. Vagy csak én nem vélem felfedezni a logikát?
  • ediboy
    #97
    Nem tudom de mindenki az interneten kotekedik velem es azutan a gepje olyan mint egy nagy virus
  • ediboy
    #96
    Majd meglatjuk
  • KILLER2
    #95
    Igyekeztem xD
  • alert
    #94
    Ha ilyen kérdést teszel fel most lefogadom, hogy Te az életben nem fosz játékot készíteni. Ez most nem sértés volt, csak tapasztalat.
  • alert
    #93
    Ezt jól megmondtad :)
  • KILLER2
    #92
    Sehogy. Leglaábbis én sehogy. Ha tudsz programozni, akkor úgy, ha nem , akkor vannak erre programokk, pl RPG maker vagy van valami FPS maker is meg még valami. Szóval vannak ilyen programok.
  • ediboy
    #91
    Hey hogy keszithetek jatekot?
  • reaper4
    #90
    sok sikert :D
  • KILLER2
    #89
    Semmi, találtam jobb elfoglaltságot xD Régebben még belekezdtem RPG makerrel valami szarba, de mostanra már nem érdekel az egész.
  • blackgamer
    #88
    azóta valami előrelépés?
  • GyPeter
    #87
    mmorgp játékba szeretnék belekezdeni c++szal csak nem tudom hol kezdjem
    motor már van csak nemtudok mit csinálni vele
    valaki tudna esetleg egy vázlatot a kezdetekről?
  • freddyman
    #86
    Hol töltötted le?
  • mikosz14
    #85
    Hali! Én most nemrég töltöttem le az FPS Creator teljes verzióját meg az 1-2-3-4-5-6-os mpodpack-ot és roha** jó de még azért tanulgatnom kell... majd teszek fel képet a készülő játékomról...