46
  • Blasta
    #41
    Szia!

    Megértem a nézőpontod, semmi gond.
    Viszont azt fenntartásokkal kezelem, hogy tisztában vagy a rekesz előválasztással, egyáltalán a rekeszérték fogalmával. Az A módot használva máris extra fényerőhöz juthatunk, ha magunk szabályozzuk a rekeszértéket (fixen a legtágabbra állítjuk pl.), nem beszélve a mélységélességről ugye. Egy nyaralás során a legtöbbször simán napszakhoz köthető a rekeszérték használata, aminek TUDATOS kezelése sokkal jobb képeket szül az automatikánál. Ezt csak azért írom, mert ha tudod mit hogyan érdemes félautomata módban fotózni, akkor tényleg nem tart 1-2mp-nél tovább egy fotó elkészítése.
    A tura/idegenvezetőnek pedig KUTYA KÖTELESSÉGE megérteni, hogy Te most 1 percet kérsz, hogy normális fotót készíts a témáról, ha már voltál olyan jó, hogy kifizetted a túrát/nyaralást/idegfenvezetést.
    Nem azt mondom, hogy mindig és mindenkinek kötelező lenne a félautomata vagy full manuális fotómódok használata, nagyon jó dolog a P, CSAK A LEHETŐSÉG legyen adott mást is használni.
  • tomlee
    #42
    Sziasztok!

    Nikon Coolpix 2100-es gépemet szeretném lecserélni és két gép közül nem igazán tudok dönteni, egyik ez a panasonic tz1 a másik a canon a700. Teljesen vegyes célra (nyaralások, családi összejövetelek, bulik fotozására) kellene a gép, a manuális funkciók megléte sem lenne annyira fontos számomra -eddig sem használtam - bár ha már tudja a gép szivesen probálgatnám ezt a lehetőséget.
    Igazábol nincs tapasztalatom az optikai stabilizátorok előnyeiről ill. hogy a majdnem kétszer annyi pixelszámú kijelzője mennyivel jobb a panasonicban. Ha az árat nem nézem akkor szerintetek ezek megléte mellett összeségében a panasonic tz1 jobb választás a canon a700-nál?
    A mintaképek alapján mindkét gép tetszik, az alapján nem igazán tudok dönteni.

    köszi
  • Blasta
    #43
    Egyszerű a dolog: elmész és kézbe fogod mindkettőt, és azt veszed amelyik jobban tetszik, mert akkor leszel boldog! ;)
  • tomlee
    #44
    Már kézbe vettem....
    Csak a boltos nem engedte, hogy 1 hétre elvigyem őket hogy kiprobáljam és eldöntsem utána melyik a jobb ;)
  • Blasta
    #45
    Ne csodálkozz. :)
    Bármelyik gép jó.
    Ha szted szükséged van a 10x-es optikára, fontos a kis méret, akkor a TZ1-et válaszd, ha profibb kivitelű, tudású kamerát akarsz, jobb képminőséggel és nem zavar a "csak" 6x átfogású optika, akkor a Canont vedd.
  • OliApa
    #46

    Kint tartózkodom Ausztráliában és olyan gyönyörűnek találtam a kontinenst, hogy méltán megérdemelt egy jobb gépet e régi HP 735-ös helyett! (azt megkapta az asszony ) A TZ1-et választottam (2 GB SD-vel) és nem bántam meg, bár eredetileg DVD-s videókamerát kerestem. Sajnos, a nagyfelbontású állóképesek igen drágák, nem akartam 2 gépet cipelni. A TZ1-et 16:9-ben használom (ilyenek itt és otthon is a TV-k) mind videó, mind pedig fényképező módban. Itt egy 107 cm-es LG LCD TV-n nézzük és elmondhatom, hogy tökéletes mindkét módban! A nagy zoomnak köszönhetően a távoli állatokat is nagyszerűen elkaphattam. A sok téma meg vmelyest kárpótolja a manualitás hiányát. (bár ez is az ) Egyébként sincs sok időm állítgatni, úgy dől rám a témaözön! A napi 2 GB elfogyasztom, ez 20 perc videó vagy 700 vhány kép az én beállításommal. Ezt persze kombinálom, 10 perc (legtöbbször 3 perc körüli)videókkal és a többi a kép. Remek választás volt. (600 AUD a kártyával együtt) A mellékelt kép 10x-es optikai zoommal készült, árnyékban ülő alanyokkal...