73
  • dez
    #33
    Akkoriban a jétékokat még szívből csinálták... Mindegyikhez külön zenét is szereztek. És persze az évek alatt egyre jobban megcsinálták őket, amit csak ki lehetett préselni a gépből. A demók esetén hasonlóképp. Még kicsit mást jelentett a scene, nem csak warezolást a dollármilliós költségvetésű projectek árnyékában. 2-3 ember összeállt (vagy akár egyedül) és karriert csinálhatott egy játékkal. (Én is itt kezdtem a kódolást.)
  • dez
    #32
    Hmm, nem tudom, ugyanarra gondolunk-e, de a Pirates ugyanúgy ASM volt, mint a többi normálisabb játék.
  • mousee
    #31
    Méghogy a fiatalok nem élhetik meg... nálam haveri körbe szinte rendszeres a c64-elés... 486-osom is volt, meg p1-esem is, de mindkettőt megette az idő... de most megin lesz egy p1-em...tiszta poén :))

    Fent a telkünkön csak egy c64-es van, avval szoktunk írogatni mindenféle hülyeségeket, meg játékok...ááá...istenem, eskü egy csöves c64-es beizzítása, és a játék "grafikájának" látványa már jobban szórakoztat, mint az itthoni 2,4es cerka...

    REtrO 4eva' :)))
  • valamit
    #30
    igen, emléxem majd mindig be kellett lőni nekem is előbb az ABC Turbót aztán a játékot. egy Pirates volt vagy 60k, és akkor lehet sokat mondtam. mindez Basicben :) és emléxem volt, hogy kiakadt és ott maradtak a képernyőn a basic parancssorok meg egy syntax error:)
  • turul16
    #29
    286+DOS azok cool idők voltak, nem kelett komoly oprendszerrel küzdeni hogy elérd amit szeretnél. Védett mód(igazi) meg ilyen "baromságok" nem igazán voltak. Akkor még hardware is jol dokumentálva volt, manapság szinte csak a gyártó tudja hogyan kell programozni. Más idők voltak.(Nem azt mondom, hogy nem kell védett mód,meg driver ..stb, csak más volt) Kiváncsi leszek a mostani kezdők 10-20 év mulva mit mondanak a "régi" amd64+linux.. -rol. Mindenkit az ragad meg vajon amit előszőr programoz? Az idősebbek a lyukkártyás gépkröl meg ilyenekre szoktak hivatkozni "régi szép idők címen".

    Persze C64 +x -eket is programoztam, de 286-os volt az első gépem.

    Ma láttam egy régi könyvet XT tunning vagy hasonló címen, elég fura élmény volt...
  • DjDano
    #28
    Nekem is volt c64-em , szerettem is játszani vele, de túlzás lenne azt állítani, hogy hiányzik... :D
  • Aramir
    #27
    Nem. De volt valami hack, amivel a mono szineket lehetett más szinekkel helyetesíteni asszem.
  • Aramir
    #26
    A Terror News C+4-ek kezdte, és igen, emlékszik :D
  • Aramir
    #25
    Mert nem gyári kazikat töltöttél be :)
    Azokon turbó nélkül voltak sokszor a játékok.
  • roberttoth
    #24
    Az az Ericsson nekem nagy álmom volt :)
    De mire összeszedtem nyári munkákból hajdanán az első mobilra a pénzem ,addigra már Ericsson T10-est vettem.
    Pedig azokon a régi telefonokon még normális, emberi kézhez méretezett gombok voltak, amiket nem ujjheggyel kellett nyomogatni...régi szép idők :D
    Azért a 286-osok is kihívások voltak :) én azt is imádtam...azon is meg kellett dolgozni egy játékért...
  • aDannyBoy
    #23
    Nem tudom változtat e valamin, de nekem nem 64em volt hanem +4 és azon amíg elmentem megnézni az esti mesét, addig pont betöltött a játék. Ezt saccoltam a cikkben 10 percre :)
  • Dj Faustus #22
    "Tényleg amúgy primo színes lenne színes tévén?"
    A normál Primo (A és B változat) nem.
    A C változat és a ProPrimo már igen.


  • SySERR
    #21
    Nekem meg volt egy C128asom es ennel kovettem el eletem elso `biosfrissiteset` . Volt egy epromegetom es egy epromba szepen beletoltottem egy ilyen NEXOS v3.0 rendszert. Ezutan gep szetszed, IC atcserel, es maris alapbol 10* gyorsabban toltott be mindent floppyrol!
  • lck
    #20
    A megnós betöltés sebessége nagyban fügött attól hogy a fájl turbózva volt-e. Az ABC Turbo és a Turbo 250+ segédprogram akár 10-szeresére is növelte a betöltés sebességét !!!
  • baca01
    #19
    nekem is volt ilyen telefonom... emlékszem emkkora menő volt, hogy volt benne 5féle csipogó csengőhang, meg lehetett benne dallamot szerkeszteni és még az előlapját is le lehetett cserélni... :) régi szép idők :P
  • Drawain
    #18
    2MBos játék??? Az már marhanagy! :)
  • polo88
    #17
    Én még fiatal kezdő vagyok, de már az azért megvan, hogy 286-os gép, és hűdenagy, 2 MB-os egy játék! Nomeg az első mobilok. Még kijelő sem volt rajta és volt vagy 200e Ft. De még mindig van egy gép, amire ki van írva, hogy 8, és ha megnyomod a turbo gombot, akkor már 16!!! Ez azért száguldás ;)
    Olyan Ericssonja apámnak is volt, csak az eső elkapta, és ennyi volt neki, pedig a nagy gombok jók voltak rajta. Sztem lenne rá igény ma is.
  • HuHa
    #16
    Tényleg amúgy primo színes lenne színes tévén?
  • concrete
    #15
    Ugyan már nem a C64 korszak, inkább már az XT-k idején, a Terrornews, és benne többek között a 'csajozási tanácsok' ... erre emlékszik valaki ?
  • HuHa
    #14
    Én Primoval kezdtem piros, FF junoszt(?) TV-vel. Kisvonat pacman-clone volt a kedvencem, de ördögmotorral is sokat játszottam, nomeg éjszakákba nyúló alien invaders. Csak sajnos helytelen tárolás következtében kinyiffant az amúgy is használhatatlan érintőbillentyűzete. Meg volt valami kínai TV játékom is, és egyszer kaptam kölcsönbe egy újabb generációs Commodoret. Viszont azt hiszem nagyapámnál van valahol egy bőrönd méretű hordozható 286-os gép monocrome kijelzővel. Utána is nézek, csak kellene rá oprendszert applikálni:)
  • artschi
    #13
    ennek volt egyfajta feeling-je, amit a mai fiatalok soha nem fognak megtapasztalni... :(
  • Gerygrey
    #12
    Nem minden kazettaváltásnál, a komolyabb játékokhoz kellett valamit bütykölni a magnóval. Valami ismerős gyereknek anno sikerült megcsinálni, és ő volt a legmenőbb arc az utcában hogy fut a C64-én a Super Mario :)
  • Gerygrey
    #11
    Az első oldal második csoport kép jobb felső képe, alaplapra emlékeztető Intel kütyü, rajta billentyűkkel az miaz?

    Kipróbáltam a múltkor egy C64 emulátort, de valahogy már nem ugyanaz a feeling mint régen... Megkopott sajnos a varázsa ezeknek a játékoknak. A maiaknak meg hiába van csillivilli grafikája pixel meg vertex shaderekkel, valahogy a játékélmény és a hangulat pár kivételtől eltekintve, nulla.
  • Cat #10
    azért ne essünk át a ló tuloldalára
    Minden kazettaváltásnál állítgatni kellett a magnó fejét, mert különben szar lett a betöltés
    Egy nagyobb játék betöltése tényleg percekig tartott, floppyn a végén már nem volt ritka a 6-8 cserélgetés, ráadásul mindkét oldalán volt adat
    a grafika... elég az, hogy most 19-es TFT előtt ülök, akkor meg egy 30 centis kistévé előtt ültem. BBSről max. ujságban olvasott az ember, olyan drága volt a telefonálás stb.
  • artschi
    #9
    a mai fiatalok nem tudják, miről maradtak le.
  • artschi
    #8
    régi szép idők... istenkém...
  • HUmanEmber41st
    #7
    Ahh kiscsacsi koromban toltam még a jó kis Commodore+4-et :) :)
    Volt valami repülős gamma, azt hiszem Bandita volt a címe azon jó sokat toltam.. :) :)
    Viszont a Videoton TV játéka ( amin csak ilyen fehér csíkokat lehetett irányítani és egy fehér négyzet volt a "labda") hiányzik a gyűjteményből..
  • quack
    #6
    höhö nekem azokbol a tarsasjatekokbol is megvan 3db :)
  • Egerwin
    #5
    nekem sajnos nem volt Commodore-om csak 286-os gépem, de viszont nekem van feka-fehér Videoton tv, 486-osok tömege, tekerős pirostelefon, stb..., szóval szerintem már én is berndezhetek egy retro szobát
  • Szefmester
    #4
    jah nem tartott addig... bár az a cuccom ami kétoldalas kazettás volt... és az első oldal csak a játék fő részét hozta be.. de ez még C16os volt... valami pankráció
  • kBagyula #3
    Nekem még megvan a C16+4-esem és működik is. Márcsak egy feka-fehér Videoton tv-t kell szereznem és berendezhetek egy retro szobát.
  • arty
    #2
    nem tartott 10 percig egy játék betöltése a c64 magnójáról - a cikkíró rosszul emlékszik :)
  • avman
    #1
    most nem azért, de egy ilyen ga328-as ericsont kb. 2004-ben tettem le, miután vagy 5 akkut nyírtam már ki rajta, és már elegem volt, h folyamatosan lemerülnek a gagyi akkuk. igaz ebből 4 utángyártott óccsóság volt.