28
  • SFKS
    #28
    Angliában van valami domb amin nics fű és egy lovat ábrázol.
    azt mondják hogy, egy sárkánynak fojt ki ott a vére. És ahol a sárkány vére kifolyik ott nem nől fű
  • SmallGreenET
    #27
    Azér a sárkány nem egy középkori európai sztori. Az ókori Kínában már nagyon fontos motívum volt. S ők túl sokat nem haverkodtak sem az egyiptomiakkal, sem a zsidókkal. Azér a sárkány nálam inkább a komodói varánuszoktól származik...
  • csabbah
    #26
    Egy éve voltam egy háromrészes előadáson, melyet egy művészettörténész tartott az egyiptomi kultúráról. Azt mondta, hogy a sárkány "kialakulása" a krokodillokra vezethető vissza.
    Ugye a judeo-keresztény kultúrának mély gyökerei vannak az egyiptomiban, hiszen a zsidók ott éltek.
    Mutatott egy csomó ábrázolást a Nílus híres ragadózóját megölö egyiptomi istentől a középkori Szent-György legenda ábrázolásokig, és azokon teljességgel kivehető a sárkány kifejlődése. Legérdekesebb egy 4. századi korai keresztény falfestmény volt amelyen Sz. György még krokodillal küzd ami nekem elég bizonyíték volt a sárkányok eredetére.
  • utility
    #25
    hmm egy újjabb jövőemlék ...
  • dez
    #24
    Amúgy, hihihihi, most aztán főhet a fejük a tisztelt komoly paleontológusoknak, hogy 3 amatőr olyan leletet talált, ami által "nyugodt szívvel a kukába dobhatják eddigi elméleteiket", és ráadásul a HP alapján nevezik el. :D
  • dez
    #23
    Úgy tudom, pl. a gyíkok a dínók közeli leszármazottati; namost létezik olyan, hogy óriásgyík, és persze a képzelet méginkább megnövelheti.

    (Ettől függetlenül állítólag találtak olyan lábnyomokat, ahol egymás mellett voltak dínó és emberi nyomok.)
  • moRtiZ
    #22
    Szerintem az a nagyon nagyon szigoru, hogy mar a Harry potterbol neveznek el egy fajt. :)
  • VRSDM
    #21
    a discovery-s képből itélve kb akkora lehetett ez mint egy elefánt, a csontvázából meg látszik hogy izmos, és mozgékony állat, nem egy lomha dög, knée neki kert hogy kifutkározza magát a kis " picur "... de ha genetikaileg leminimalizálnánk bejönne :D
  • sonicXX
    #20
    Jópofa. Mondjuk az a hupikék a rajzon kicsit fals szvsz. Nyilván olyasmi színe volt, ami jól tudta rejteni a természetes környezetében a nálánál nagyobb testű ragadozók elől...
  • Alfa Of NS
    #19
    Szerinted mit csinálna veled azzal az Alien-farokkal?
  • Venom
    #18
    Hja és picur lenne a neve :D
  • Szefmester
    #17
    ha növényevő akkor miért nem lett volna szerencsés dolog? sztem tök poén lenne ha most egy ilyen kis bestia rohangálhatna a kertben...
  • BiroAndras
    #16
    "A múltban biztosan találkozott az emberiség valami hasonló még élő dinóval, valami alapja csak kellett lennie a sárkányos sztoriknak ???? "

    Ahhoz nem kell élő dínó. Sajnos (vagy szerencsére?) a találkozást alig 60 millió évvel lekéstük.
  • norbre
    #15
    "Harry Potter történetek Hogwarts iskolájáról Dracorex hogwartsia névre, azaz "Hogwarts Sárkánykirályára" kereszteltek."

    ez azért vicces sztem
  • sz4bolcs
    #14
    Hercegnő, királyfi biztos voltak :P
  • Ronny
    #13
    abban azért egészen biztosak lehettek, hogy nem találkoztunk velük;)
  • gumikacsa
    #12
    még a végén megtalálják a hupikék törpikéket is....
  • Hun7eR
    #11
    Van fotó, az alábbi [URL=http://dsc.discovery.com/news/briefs/20060522/hogwartsdino_din_zoom1.html" target="new]címen[/URL] megtekinthető.
  • irkab1rka
    #10
    Amúgy gyermekkori álmom válik valóra, mert lassan kiderül, hogy minden volt mint a mesében, csak a történészek rosszul rakták össze a puzzle-t.

    Ahogy jönnek elő az új leletek, kiderül, hogy volt itt minden :)))
  • irkab1rka
    #9
    Nem vagy egy nagy sárkányszakértő mi?

    Ami nem fúj tüzet, az nem is sárkány? :)))
  • Bohun
    #8
    Most miért hasonlít ez jobban egy sárkányra mint egy sima kis kövi gyík? Egyik sem bír repülni, pedig ez európában elvárás lenne a sárkányokkal szemben:)

    Amugy az udvaron mikor alapoztuk a garázst és le kellett ásni kiástam egy pont ijet, de azthittem az előző tulaj kutyája. Szerintem az enyémnek is ijen.
  • HUmanEmber41st
    #7
    "egy neves dínó kutató, Robert T. Bakker"

    LOL :) :)
    A múltban biztosan találkozott az emberiség valami hasonló még élő dinóval, valami alapja csak kellett lennie a sárkányos sztoriknak ????
    ( Főleg, ha még repülni is tudott )
  • Gladiator
    #6
    Hm.. érdekes, hogy most mutatták be, de gy fényképet se tudtak mutatni a leletekről.
  • Alec
    #5
    a mitológiának meg ez
  • roliika
    #4
    :)) És ilyen kékes színe volt? :-)
  • szurka
    #3
    Bemutatták a Harryus Potterus néven elhíresült ősember-leletet.....:)
  • Esrohnoil
    #2
    Nem hiszem, ennek inkább mitológiai alapjai lehetnek.
  • Shadow_THH
    #1
    de durva, tényleg olyan a koponyája mint egy sárkányé

    talán egy két ilyen lelet előbukkanása a középkorban okozhatta a hiedelmek elterjedését