45
  • dez
    #45
    Huhhahhahheha. Nem pont ilyen Certificate-je van véletlenül EQU-nak is!?

    I do however admit an admiration for the company that gave us the modern computer and invented both the Internet and the world-wide web. Where would we have been without Microsoft?
  • noss
    #44
    csak magukból indulnak ki... :) Xerox spy

    amúgy+ szerintem ez inkább csak egy újabb ócska indok a protekcionizmusuk indoklására... pl.1, pl.2
  • IDZ
    #43
    De ez csak szivatás, nem?

    Nézd meg ezt , főleg a "A typical Linux desktop: Note in yellow the Linux “equivalent” to Microsoft’s Outlook." című részt : )
  • h4x0r
    #42
    Ja, ez a hupon mar leragott csont :)
  • Monkey
    #41
    Itt van pl. a mobiltelefon. Sztem mindenki tudja, h. egy bekapcsolt állapotú készülékkel le lehet hallgatni annak környezetét a tulajdonos tudta nélkül.
  • rigidus
    #40
    "Nézd meg az elnöküket. 1 alkoholista famer volt, gyerekei is azok + volt valami drogos problémájuk is...inkább nem is írok róluk, hogy lehet ilyen embereket betenni akárminek is az élére...nekem Bush rohadtul unszinpatikus."

    Wikipedian olvassal bele az eletrajzaba.
  • Darth Sith
    #39
    "vadonatúj gépeket a hálózatból, mert a Lenovo cég szállította õket és így a politikusok szerint fennállt a veszélye annak, hogy a számítógépeket felhasználnák a Kína számára való kémkedésre."
    ezek bolondok.. Vagy túl sok Drábik János féle összeesküvés elméletet olvastak vagy egyszerüen kurvára nem értenek ehez. Nem hiszem hogy az IBM megmerné azt csinálni hogy kissé meghekkeli a saját laptopjait hogy Kína kémkedni tudjon az USA kormányszervek után. Továbbá hogyan lehetne ezt kivitelezni? Mert ha tolnak egy format-t az egész vinyóra, akkor max valami alaplapra integrált billenyűzetet loggoló memória mentheti el, de azt meg úgyis észrelehet venni ha próbál adatot elküldeni. Ergo, ha még loggolná is a gépena tevékenységeket, ha elakarná küldeni neten keresztül a kínaiaknak, azt egyből észrelehetne venni, csak megkell nézni a kimenő csomagokat. Abszurdum az egész...
  • ReTeK
    #38
    "It’s just some primitive European substitute for a real operation system like the mighty Windows XP."

  • Inquisitor
    #37
    "Linux hackers call Torvalds a “Dictator”, because he has based Linux on the principles originally developed by the Cuban Marxist terrorist Fidel Castro."

    Heeeee?
  • airwalker
    #36
    Ha már a szövetséges izraéltől is félnek az csak azt jelenti, hogy valójában az amerikai gyártók érdekeit nézik. Nem akarják, hogy az ezer gép ára a kínaiak zsebébe vándoroljon.
  • ReTeK
    #35
    lol ez az oldal --> itt minden sz@r ami nem amerikai
  • Tripax
    #34
    Hát igen sírni, könnyű...("Kettyinteni és szûznek maradni egyszerre nem egyszerû". )
  • devred
    #33
    Egy észrevétel: nem csak az ameikaiak hanem a gazdasagilag fejletteb orszagok (mint Magyarorszag)... itt is minden tàvol-keleti...
    A delokaizàcioval lejebb szorithatjuk az àrakat, de sok munkahelyet szuntetunk meg...
    Eszrevétel 2: 100$ laptop az OLPC (One Laptop Per Child) programon belul, az az 5-15 millio laptop az elmaradottabb orszàgoknak... az jo hogy felzarkoztatjàk(juk) az elmaradottabb orszàgokat szàmitàstechnika terén, teljesen humàn... de akkor ne sirjanak hogy sokba kerul a fejlettebb orszagokban elo informatikusokat megfizetni, ezert novekszik ebben a szektorban (is) a munkanelkuliség, persze csak a fejletteb orszàgokban...
    A mi gazdasàgunk egyik pillére hogy ezek az orszàgok ne fejlodjenek, maradjanak a nyomorban...ez persze nem "jo", de azért "szeretjuk" a kinai, olcso orut...
    "Kettyinteni és szûznek maradni egyszerre nem egyszerû". Akik most sirnak - elég sokan Mo-n - mit fognak tenni egy hasszabb gazdasagi regresszios periodusban, ami szintén a feljettebb orszagokat érint leginkabb...
    Hogy mit tehetünk? Azt nehéz megmondani, de hogy sirràssal nem jutunk előbbre az biztos...
  • Tripax
    #32
    Nos ar amerikaiak gazdasági félelme nem teljesen alaptalan. Ha kimész amerikába szinte minden távolkeleti. Viszont a bajt maguknak okozták (nagy belsőfogyasztáshoz olcsó árú gazdaságos). Viszont nem értem, hogy akkor minek rendeltek ennyi gépet. Valami más lehet az ügy hátterében...
  • Inquisitor
    #31
    "Jah, es meg valami, en lehet hogy rosszul figyeltem meg eletem eddigi reszeben az ilyen iranyultsagu dolgokat, de ..."
    Hát erről az a rövid és velős mondás jut eszembe, hogy:
    "Mindenki magából indul ki." :)
    Tehát semmi baj a te megfigyeléseddel szerintem.
    Meg ugye a gyűlölet alapja is az, hogy azokért a (vélt vagy valós) rossz dolgokért/tulajdonságokért útálunk valakit, ami bennünk IS megvan, csak f*sunk szembenézni vele.
  • Inquisitor
    #30
    Jóreggelt kívánok, mi most az IBM gépekről beszélgetünk, nem tudom mond e valamit a kifejezés, hogy "IBM kompatibilis PC/számítógép"? :)
    Másrészt ha DELL, HP, stb. alkatrészeinek 90-100%-a kínai eredetű, akkor miről beszélünk?

    Ennyi erővel ne vegyenek HP nyomtatót, mert azt meg újabban a Vietkongok gyártják, és biztos berejtettek egy kicsi 15cm-es riszevő kémet a nyomtatókba, aki beolvassa a kémrádióba a kinyomtatott dokumentumokat ;)
  • pemga
    #29
    Az amerikaiak mindig is szerettek félni :). Szeretik, mert legitimálja (az ő gondolkodásmódjukban) az erőszakot.

    Ami pedig a kínaiakat illeti, sokkal egyszerűbb, ha szólnak egy indiainak, hogy ugyan már tegyen egy backdoort a következő Windows update patch-be. Már ha egyáltalán szükség van még ilyesmi kérésre.
  • Inquisitor
    #28
    "Sony, Panasonic, Samsung és LG termékeket"
    Kivéve amelyeket Kínában gyártottak, mer' azokba kínai kémpoloska van ;)
  • roliika
    #27
    "Nem hülyék" Na azért ezt így nem jelenteném ki. Nézd meg az elnöküket. 1 alkoholista famer volt, gyerekei is azok + volt valami drogos problémájuk is...inkább nem is írok róluk, hogy lehet ilyen embereket betenni akárminek is az élére...nekem Bush rohadtul unszinpatikus. Meg nézem ezeket a dokumentum filmeket,hát komolyan sötét 1 népség, itt az átlagemberekről beszélek.
  • Carser
    #26
    Az igaz. Csak itt valószínüleg több adatról beszélünk és pontosan nem tudod mit kell keresni a jelszavaktól eltekintve.
  • Andris
    #25
    Nem hülyék... egyszerűen csak kellett valami indok, hogy az olcsó és jó külföldi gépek ne árasszák el az országot...
  • Super DANTE
    #24
    Ezek olyan hülyék, hogy nem igaz...ilyen erővel ki lehetne vonni a kormányzatban használt Sony, Panasonic, Samsung és LG termékeket, mert azokban meg tuti a japánok és a dél-koreaiak helyeztek el kémchipet...váhhh úgy hülyék ezek, ahogy lettek.
  • Monkey
    #23
    A mai világban ne lehetne kiértékelni ennyi adatot, amikor egy F1-es autó telemetriai rendszere körönként 2000 A4-es oldalnyi adatot rögzít az azt figyelő mérnökcsapatnak? Ugyan már, miről beszélsz...
  • fawcet
    #22
    Nem ismerek amerikait, de mégis mért félnek ennyire?
    Olyan szar érzés lehet bőrükben lenni.
  • RealPhoenixx
    #21
    Erre most mit lehet mondani??

    Amerikai Demokracia? Szanalom.

    Amit muvelnek az amcsik, nem eppen demokracia; sokkal kozelebb all az igazsag, ha egesz egyszeruen ugy fogalmazok, hogy antidemokratak, avagy ugy: maniakusok, a penz maniakusai, masfelol pedig az emberi szabadsagjogokat sarba tiprok, akik a media es egyebb anyagi toke beli hatalmukat alomvilagok festesere hasznaljak.

    Ennel szebb pelda szamomra nem volt a demokraciarol, mint amit az ANIMAL PLANET-en lattam:
    Volt egy 15 eves kutya, ami ugye elegge idosnek szamit, a kutya mar nem tudott felkelni, nemhogy jarkalni, s megdoglott.
    A csoka szomszedjai feljelentettek a kutya tulajdonosat allat kinzasert, merthogy szerencsetlen mar nem rohangaszott, es nem is tudott felkelni, s a csokat szepen elvittek a rendorok, vagyis priusszal mar rendelkezik, szval ennyit a rozsaszinu Amerikai demokraciarol.

    Jah, es meg valami, en lehet hogy rosszul figyeltem meg eletem eddigi reszeben az ilyen iranyultsagu dolgokat, de ezt iteljetek meg ti magatok:
    Vannak feltekeny emberek, s vannak betegesen feltekenyek, a lenyeg, hogy a leginkabb feltekeny szemelyek azok, akik felre szoktak lepni, illetve nekik motoszkal leginkabb a fantaziajuk errol arrol. -ez esetben is lehet az Amcsikat ennek megfeleloen tekinteni? (marmint biztosan kemkednek utanunk, ezert inkabb olyant ne vegyunk, s minden bizonnyal igy van "mert mi nem kemkedunk")
    *iq bajnok tarsasag, ennel szebb csak az volt, mikor az Amerikai tudomanyos tarsasag osszegyult, es olyanokat javasoltak, hogy a tengert olajozzuk ossze, hogy a hurrikannak igy kissebb ereje legyen*
    /valoszinusitem ezek utan, hogy talan jobb eredmenyre jutottak volna, ha az amerikai tudomanyos tarsasag helyett magyar, vagy roman altalanos iskolasokat kerdeztek volna a megoldas felol, mert a szinvonal atlagja sajnalatosan nagyon ugy nez ki hogy ennyi/
  • BiroAndras
    #20
    "Nem is értem miképpen lehetne ennyi összekémkedett adatot tárolni, illetve ellenőrizni. Fizikailag képtelenség lenne 15ezer Lenovo gép által szolgáltatott adatot érdemben kiértékelni."

    Nem kell mindent tárolni. Kiszűrhetnek fontos infókat (pl. jelszavak).
  • Carser
    #19
    Bár elég sokan vannak a kínaiak, hogy feldolozzák ez a sok lopott információt....
  • Monkey
    #18
    Szerintem korántsem alaptalan a félelmük. És itt az elvre, nem pedig a Lenovora gondolok. A Következő Big Brother (gy.k. Kina) minden lehetséges forrásból gyűjti az adatokat. Mindenki számára nyilvánvaló, h. az USA bolygónk vezető hatalmaként betöltött napjai meg vannak számlálva. Már mindentől és mindekitől tartanak, még a saját árnyékuktól is. Ennek nap, mint nap tanúi lehetünk. Itt van pl. a terrorizmus. Triviálisabb példát keresve sem lehetne találni. Az okosok azt mondják, h. max 40-50 év és az Egybesült Állatok a saját dugájába dől. Addig pedig folyamatosan nőni fog a paranoia.
  • Carser
    #17
    Nem is értem miképpen lehetne ennyi összekémkedett adatot tárolni, illetve ellenőrizni. Fizikailag képtelenség lenne 15ezer Lenovo gép által szolgáltatott adatot érdemben kiértékelni. Agybaj....
  • HappyBoy
    #16
    Szánalmas!
    Auditáltassa le a hülye gépét ha más nem tud kitalálni......
  • ttt ttt
    #15
    Kitelepítik a gyártásuk komoly %-át Kínába, mert ott olcsó, aztán meg be vannak tojva ROTFL
  • Inquisitor
    #14
    "A paranoiának még az sem szab gátat, hogy a Lenovo számítógépeit is az IBM észak-karolinai gyárában készítik el és ott ellenõrzik is õket."
    Aham, gondolom az összeszerelés az annyi, hogy a kész alaplapot bepakolják a "héjába", beleraknak ramot, procit, HDD-t meg DVD írót és összecsavarozzák. Ki tudja, hány "márkában" használják ugyanezt az alaplapot :)
  • Inquisitor
    #13
    Amúgy meg az USA-hoz legközelebbi hely ahol bármi számtech cuccot gyártanak az Mexikó. Na most ha kínai kém lennék, akkor az ottani cuccokba tennék halom HW backdoor-t, és nem (csak) a Lenovo gépekbe :)
    Vagy sok pénzzel mindehol legyártot cuccokba. Másrészt meg ha az alapapon van mondjuk egy jó kis ázsiai gyártótól hálózati vezérlő, akkor már megint megette a fene :D
  • NEXUS6
    #12
    Hát igen mióta a mexikóiaktól elfoglalták a fél egyesült államokat, azóta nem harcoltak Észak-amerikában, kicsit elszoktak tőle.
  • Carser
    #11
    Azért ezek az amerikaiak nem semmi arcok. Ezek olyan paranoiásak lettek szeptember 11 óta, hogy szerintem 5 éven belül megőrülnek. Viszont az arabokat, már nem is csodálom, hogy sorra mennek robbantani, mert tegnap sikerült belenéznem az Ozzy Osbourne showba és én is majdnem beszereztem 10 kiló c4-est..... Persze én is elítélem a terrorizmust, de ez a hülyeséget is amit az amcsik csinálnak.
  • NEXUS6
    #10
    Ezek szerint az IBM laptopok eddig meg az amcsiknak küldték az infót?;)

    Monnyuk, ha az előző hirrel összekapcsoljuk az ázsiából terjedő Wördre támadó, nagy cégeket megcélzó, bekdórt nyitó virnyákról, akkor asszem mindenki jobb ha meggondolja, hogy a cégének előre telepített offiszos Lenyomó leptopot vegyen.
  • Inquisitor
    #9
    Kéremszépen ... ITT MINDENKI hülye? :D
    Eddig hol gyártották az IBM gépek belét? Jééé, Kínában ... ezek nagyon hülyék.
  • pemga
    #8
    hmm, freudi elírásaim vannak így reggel :P
  • pemga
    #7
    Affenébe lebuktak :P. Ez már aaaannyira vicces, de komolyan. Ha annyira paráznak, használják az NSA enchanced linuxot, az "saját" :P.
  • Chriss745
    #6
    Hardveres kémkedés?

    Vagy az Amerikai gyármányú Microsoft Windows-tól tartanak?

    Nem értem...