65
Katonák voltunk
  • G_ArchAngel #65
    és talán a Lord of the Rings zenék után, ebben vannak a legjobban eltalált betétek...

    (persze csak Ennio Morricone western filmekhez készített zenéi után)
  • hofitom
    #64
    Benne van a top 10-ben. Főleg az a jelenet amikor az a két Deltás leszáll megvédeni a pilótát. Annak ott a feelingje.
  • viperboy
    #63
    Szerintem nem volt annyira rossz a film, bár van nála jobb(Band of Brothers-nekem ez a kedvencem, sztem zseniális film(sorozat), Ellenség a kapuknál stb...).
    De azt mindenki jegyezze meg hogy az rtl klubbon ne nézzenek klasszikusokat, mert az egyenlő a gyilkossággal.:D
  • Csacsi
    #62
    Itt mondjuk volt 16-os karika. De nem csak ilyet. Egy elég hatásvadász mondatot sem hallottam, mikor Mel Gibson mondja, hogy, Ő lesz az első, aki a csatatérre lép, és Ő hagyja el utoljára. Képileg benne volt direkt kiemelve, viszont a mondat nem hangzott el. Szerintem ez eléggé rontja a film élvezeti értékét.
  • Láma!
    #61
    ohh, ismét nem csalodtam a rtl klubban...
    annak idején a pusztitóbol is kivágtak minden olyan jelenetet, ami jová és élvezhetövé tett, csakmert nem valo 12 éven aluliaknak...
  • Csacsi
    #60
    Nekem annó tetszett ez a film, viszont amit a tv csinált vele, az szégyen. Elég rendesen ki voltak vágva belőle bizonyos jelenetek. Ez azért elég szomorú. Miért nem tesznek akkor oda inkább 18-as karikát, de így megcsinálni. Undorító.
  • G_ArchAngel #59
    hoppá, eszembe jutott a kedvencem, amit bármikor megtudok nézni - igazából nem kimondott háborús film, de talán ahhoz áll legkozelebb...

    BLACK HAWK DOWN!
  • hofitom
    #58
    Vagy a Sztálingrád a legsemlegesebb.Naon jó film.
  • G_ArchAngel #57
    ez vietnámi film volt? azt hittem amerikai...:P

    annyit beszéltünk a Szakaszról, hogy megnéztem éjjel...
    hááát mai szemmel elég übergagyi Cool TV-re termett alkotás...

    bátren kijelentem, hogy nincs jó háborús film, mert mindegyik elfogult - talán az Ellenség a kapuknál a legsemlegessebb...
  • Prof William
    #56
    Ezen a mondaton haltam be...

    Szitáválőtt amcsi katona haldokolva...

    Boldog vagyok hogy a hazámért adtam az életem... (vagy hasonló)

    Hát ha valakinek a halál kapujában nem a szerettei/felesége(akit nem lát többé)gyerekei, anyja/apja, hanem haza forog a szeme alőtt akkor annak vagy nincs senkije vagy óriási gyökér!
    Úgy tűnt minha betanulta volna ezt a mondatot. :)
  • Blasta
    #55
    Egyet értek, ez a film az eddigi legrosszabb vietnámi film amit láttam.
  • Láma!
    #54
    igen, az egy nagyon nagy film!
  • xotyi
    #53
    Jó volt a német ororsz párharc :D meg a "Not One Step Backward"

    sry ha rosszul írtam :D
  • G_ArchAngel #52
    Vaszilij Zajcev nagy sznájper volt:)
  • xotyi
    #51
    Ha márt háborús film akkor még érdemes megemlíteni az Ellenség a kapuknál-t is.. A CoD sem onnan lopta staligrad-i animációt.. : D
  • hofitom
    #50
    Sorry tévedtem. 45-ben végzett West Pointban. Lehet, hogy ismételten megkellene néznem a filmet.
  • hofitom
    #49
    Sőőt azt monnya a filmben hogy ugrott Normandiában is. Jól tévedek?
  • Láma!
    #48
    #44:)
  • neuro
    #47
    Hal Moore harcolt a koreai háborúban is, mint századparancsonk, és S3 tiszt.
  • Láma!
    #46
    akkor kevertem. és ezt még nem láttam. asszem legalábbis. na gyorsan meg is keresem, hátha fennvan belsö hálon:P
  • Glpetyus
    #45
    Charlie Sheen,Tom Berenger,William Dafoe,stb...
  • Láma!
    #44
    jah, ok, értem. a koreai részen átsiklottam ugyérzem
    hm, sokszor emlegettétek a szakaszt. most én nem láttam vajon, vagy keverem vmiel... ki a föszereplö?
  • Glpetyus
    #43
    Hát de ha elvileg 150x ugrott a koreai háborúban,akkor csak harcedzett valamennyire :P
    Jó persze,szép jelenet volt,a film sem kifejezetten rossz,csak nekem erőltetett volt kicsit.
  • Láma!
    #42
    "Nameg amikor a harcedzett ezredes,a koreai veterán 2 napos harc után együtt zokog a bátor fotóssal.....
    Na mind1,csak nagyon erőltetett volt az egész."

    a harcedzett ezredesröl annyit, hogy a filmben is elhangzott. ez volt az amerikaiak elsö komolyabb ütközete a vietnámiakkal. szóval ösem volt harcedzett, és hidd el, ha igy belecsöppen valaki a harc, a mészárlás közepébe, akkor nagyon is megviseli, legyen az akárki!
  • DJ Skyline
    #41
    láttam azt a filmet! nekem tetszik!
  • Glpetyus
    #40

    Nem fog tetszeni.
    Lehet ja,megis vásároltam amikor kigyütt :)
  • Glpetyus
    #39
    Nembaj,nézz katonák voltunk-ot :)
  • Thanatos
    #38
    hm, valahogy ez nekem kimaradt pedig szeretem a normálisabb háborús filmeket, asszem beszerzem valahogyan :)
    (ui.: lehet mo-n kapni dvd-n?)
  • hofitom
    #37
    Szvsz. borzalmas volt a film. Nick Nolte még jó volt de maga film nem tetszett pedig naon vártam.
  • Glpetyus
    #36

    Szigorúan eredeti nyelven :)
    (bár meg kell adni,a szinkron elég jó lett)
  • hup
    #35
    király a film jo ki birták kb 400 katolnával több ezer ellen
  • neuro
    #34
    Nekem is a kedvencem, pedig abban alig lőnek :)
    De a hangulat a képekkel, a zenével és a színészi játékkal tökéletesen átjön a képernyőről.
  • neuro
    #33
    igazad van, de mivel sokak szerint a végletekig "történelem mániás" vagyok, így azért "képben" vagyok ilyen dolgokban :)
  • G_ArchAngel #32
    100-ból 95 ember nem tudja, kellene csodálkoznom?
  • Glpetyus
    #31
    nekem pl. a "The thin red line" a kedvenc háborús filmem,de szvsz 10 emberből 9 végig sem nézné... :)
    Az a jelenet,amikor megtámadják a japán tábort,az félelmetes.
    És milyen érdekes nem lassítják be sehol :D
  • neuro
    #30
    azt hiszed nem tudom ki az a Robert Capa? :)
  • G_ArchAngel #29


    Robert Capa (azaz Friedmann Endre) egyik híres fotója, most képzeld magad elé a Ryan közlegényt...

    Spielberg Capa képeinek hatására rendezte meg ilyenre a partarszállást - ennyi köze van a korabeli fotóknak a filmekhez...
  • neuro
    #28
    Ha tetszett a film, annak csak örülök, mert a készítők szereztek neked egy kellemes estét. De azért én fenntartom a véleményemet, hogy sem realizmusban sem hangulatban meg sem közelíti azt, ami Vietnamban történhetett és ez legfőképpen a rendező és Mel Gibson hibája, akik egy hosszú és unalmas szájbarágós filmmel próbálták hősi posztra emelni az ott harcolókat (akik ugyan megérdemelnék, hogy hősként emlékezzünk rájuk, de azt akkor sem így kellene tálalni).
  • neuro
    #27
    Nincs baj a patriotizmussal (akár melyik oldalról is van szó) ha az még a jó ízlés határán belül folyik egy filmben. Nem a zászló a negatívum, hanem a mód és a mondanivaló, amit közölni akarnak vele.

    Érdekes, az olyan filmekben sosem kerül előtérbe az amerikai zászló, mint a Thin red line, a Band of Brothers, a Memphis Belle, az Apokalipszis Most, a Szarvasvadász, a Jarhead vagy a már sokat emlegetett Szakasz.
  • G_ArchAngel #26
    ott a pont!

    amúgy a filmeben egyik fél sem becsmérelte a másikat, tisztelték az ellenfelet...
    a vietnámi parancsnok Mel Gibsonhoz hasomlóan dícsérte fáradt katonáit, nem nyomott semmilyen fellengzős komcsi dumát, mint más hasonló filmekben...