705
  • Kelta
    #65
    az a gond hogy csak ilyen nagyon negativ példákat hoztok.... és általánositotok!
    az összes fekete, az összes zsidó stb...
    a könyvben/filmben, nem az egyszerü hivő nénike van leszólva, aki templomba jár és becsületesen szerényen él!! hanem azok a nayghatalmú emberkék akik visszaélnek(éltek) hatalmukkal..
    és hogy régen esetleg másképp is történhetett, hát igen....lehet hogy nem ugy volt mint ahogy a biblia irja??? szerintem lehet...
    nincs egyik oldal kezében sem 100% bizonyiték szerintem :)
  • SZEG007
    #64
    te azt mondod fikcio, de az iro valoságnak álitja be...
  • Kelta
    #63
    de ezek nem tények, hanem fikció
    mellesleg, ugyan mutass már teljes cáfolhatatlan bizonyitékot rá, hogy régen jézussal ugy történt ahogy ti, és az egyház állitja!!
    tudsz ilyet?
    mert ha nem, akkor fogadd el kérlek, hogy valaki másként gondolja. nem sértésnek szánja, hanem mert máés a világnézete...


    köszönöm a véleményt rolam :) tényleg szeretnék egyzser komolyan "vitatkozni" egy hivő emberrel, hogy mért látja másként a világot mint én??? érdekes lenne...
  • zerke
    #62
    Ha megjelenne egy film, hogy az összes fekete hazug disznó a kezdetek óta, akkor meg a feketék ne mondják meg, hogy mit nézel? Ez végülis csak fikció, mindenki tudja... :P
  • zerke
    #61
    Csatlakozom :)
  • Peti0011
    #60
    Nehogymá a h@lye egyház ezzel szenvedjen meg ne szoljon má bele hogy mit nézünk elvégre szabad orszában élünk!!!!
  • Testudolius
    #59
    A könyv végkicsengése: az Egyház 2000 évig eltitkolta az igazságot a hívek elől, és átvert mindenkit. Ez sértő.
    Jézus házasságot kötött Mária Magdolnával és gyerekeik születtek. 2000 éves hagyományt sért meg. De mint lejjebb mondtam, nem ez a legnagyobb gond a dologgal...
  • Mardel
    #58
    "ha te hiszel valamiben, és egy ficsor jön azt mondja, hogy amiben egész életedbe hittél az valojában nem is ugy volt , és persze azt irja hogy amit ö állit az valoság, akkor nem lennél felháborodva, mert én igen."

    Az a te bajod! "Ne cak hidd, hanem tudd is!" by: Morpheus

    Ha tudsz ellene vmit érdemben felmutatni, hogy nem így volt, akkor vagy igaz amit hiszel, vagy nem...
  • Testudolius
    #57
    Az a gond a témával amit Bohun említ. Divat lett rugdosni az egyházat, és ha elég ideig rugdosnak kezd irritálni. Csak annyit kérek nézd meg: hány olyan hozzászólás van itt ami gyalázza az egyházat. Nem MÁST állít, hanem sérti.
    Nem zavar, hogy megjelenik a film, elgondolkodtató volt amit mondott, de alapvetően szerintem provokál. És lám a könyv megjelenése után rögtön megjelentek a teológus palánták akik csak a bulvárból hallottak pedofil papokról és inkvizícióról. Az a gond a liberalizmussal, hogy ez az ország nem érett meg rá, mert képtelenek vagyunk intelligensen véleményt nyílvánítani (és nem ezt nem aktuálpolitikának szánom, csupán elméletnek).
    U.I.: Kelta ne vedd magadra. Előfordulnak még kultúrált emberek :D
  • SZEG007
    #56
    ha te hiszel valamiben, és egy ficsor jön azt mondja, hogy amiben egész életedbe hittél az valojában nem is ugy volt , és persze azt irja hogy amit ö állit az valoság, akkor nem lennél felháborodva, mert én igen.
  • Mardel
    #55
    Ha ennyire sérülékeny a leked, akkor menj papnak vagy apácának élj elzártsábna, legyél meleg, vagy apáca**. Vagy egyszerűen ne olvasd el ha nem tetszik, nem rólad írták. Amúgy meg ha bibliát elhiszed akkor gratulálok.
  • Kelta
    #54
    tévedsz
    senki sem gyalázza sem jézust sem máriát, sem a vallást. ez nem igaz.
    csak azokat állitja pellengérre, akik visszaélnek a vallással, vagy megtévesztenek másokat vele, és büntettre veszik rá öket a hit által!!
    nem ugyanaz
  • Kelta
    #53
    kapásbol vagy 20 pédát tudnék felsorolni, ahol amiket felsoroltál, azokat állitották. DE..!!
    amiket felsoroltál negativ tartalmu példák
    a da vinciben nem negativ a vélemény, csak más! más! érted?
    nem rossz. nem szolja le se jézust se máriát, sem a vallást! csak azokat akik visszaélnek vele!!! nagyon nagy különbség...
  • Bohun
    #52
    "Bibliába is írják ki vastagított betűkkel. Akkor lenen ez jogos. A Biblia nagy múltra tekint vissza az igaz, de Andersen is írhatta volna..."

    A Biblia rágalmaz valakit? Nevetségesek vagytok ahogy mindannyian az okosat játszátok lövésetek sincs az egészről csak olvastatok egy provokáló könyvet... droidok
    Ha írnék egy könyvet amibe leírnám h rohatt kis buzi vagy és igazából egy kecske nemzette anyádat, akkor te nem tiltakoznál ellene? Miért ne lenne joga az egyháznak és a hívőknek tiltakozni ha egyszer őket gyalázzák és hazudtolják meg?
    Olyan dolog manapság az egyházat bántani, mint a döglött kutyát rugdosni. Ájjatok már le.
    És a Bibliának nem a tényszerűsége a fontos, hanem amit hirdet: a szeretet. Éppezért nicns sok értelme bántani őket.
  • Testudolius
    #51
    Csillagok háborúja, hmmm :D Azért belátod, hogy ez nem működik, ugye? Valóban csak egy film, de tartok tőle, hogy kicsit többen veszik komolyan teljes egészében, mint a Csillagok háborúját.
  • SZEG007
    #50
    ja és mindezt ugy irom hogy nem nevezném magamat hivönek, habár megvagyok keresztelve, de templomba nem járok.
  • Alkarcsont
    #49
    Minden film fikció kivéve a dokumentum film. Így oda sem kellenne írni, hogy a képzelet szüleménye.
  • Kelta
    #48
    ennyi erövel a csillagok háboruja ellen is tiltakozhatnál, mer ugye ott is vannak a történetnek buktatoi, meg ugye a vallással is ellentmond benne pár dolog
    star wars elé is kirhatnák hogy kitalált történet, hátha valki komolyan veszi:)
    vazze, ez egy csak film!
  • SZEG007
    #47
    tudodmit ha csinálnék egy filmet ahol mondjuk a zsidoságot negativan állitanám be akkor valoszinüleg az utcára kerülnék ugy tönkretenne a nemzetközi zsido hitközség, mert ök mindent megtehetnek, de ha katolikus egyház valamiért felháborodik akkor máris megy a höbörgés hogy igy szolásszabadság, meg ugy demokrácia, közbe bele nem gondolnátok hogy esetleg egy hivö ember számára ez olyan mintha a szivébe taposnának.
    Szerintetek ha elkezdenék pattogni, és világszinten reklámozni hogy nem volt holokauszt ami persze baromság nem lennének felháborodva a zsidok? vagy ha fognám magam, és áthuzott mohamed poloba rohangálnék akkor nem lenne felháborodás? dehogynem lenne, a sok tetü libeláris meg szarna rá magasrol hogy mások hagyományait, vallását negativan beállitani tlán milliokat is bánthat, hisz ök jolétbe egy számitogép mögül ugathatnak, és kurvára nem érdeklik öket ilyen dolgok.
  • Bohun
    #46
    Indiában muzulmán papok csatlakoztak?:D ez jó mert nincsenek is papjaik a mohamedánoknak...
  • Kelta
    #45
    esztétikai???????? ezt hogy érted??? csunya tom hanks??
  • Mentoloshurkaka
    #44
    Azért elkeserítő azt látni hogy ennyi birka embermegmozdult az egyház buzdítására. Tipikus nyájvallás...
  • Mardel
    #43
    "Odáig értek egyet az egyházzal,hogy figyelmeztessék a nézőket,hogy a történet csak kitaláció,az igazságot meg senki sem ismeri."

    Bibliába is írják ki vastagított betűkkel. Akkor lenen ez jogos. A Biblia nagy múltra tekint vissza az igaz, de Andersen is írhatta volna...
  • Testudolius
    #42
    Félreértés ne essék: én se tartom szerencsésnek bojkottálást, pontosan azért ami már itt is nagyon jól látszik: fölösleges figyelemfelhívás. Elmondhatjuk, hogy hol vannak a történet buktatói és mi az amit már kár komolyan venni, de ennél többet valóban nem ér meg a téma.
    A példának pedig nem az volt a lényege, hogy rosszat állít, hanem az hogy valami olyat bolygat, ami az életed egyik alaptétele. A Biblia tanítása fontos alaptétele a katolikusok életének (a víz meg nedves, tudom :) ) és azért ez a Mária Magdolna elmélet elég durva.
    Sajnos már rég olvastam, így nem emlékszem pontosan arra, hogy mit jelez az író valóságképpen, de lássuk be hogy a story hangvétele nem éppen fikcióra utal...
  • Kelta
    #41
    igazad van, Tom clancyre se mondták még a titkosszolgálatok hogy irgum burgum, meg tiltakozunk, mert elárulja a tuti titkokat, meg valotlanokat ir pl. az elnökröl meg pl a CIA vezetöjéröl:) tiszta cirkusz ez...
    akinek nem tetszik a film, vagy zavarja a történet,az NE nézze meg! ennyi.

    engem mint nem hivöt, nagyon zavar az a sok vas. délelötti hit müsor a tv-ben , sért a nemhitemben!! asszem tiltakozni meg tüntetni fogok!!!!
    ugye hogy nevetséges????...hát ti is..:)
  • Kryon
    #40
    Odáig értek egyet az egyházzal,hogy figyelmeztessék a nézőket,hogy a történet csak kitaláció,az igazságot meg senki sem ismeri.

    Az egyháznak meg kéne állnia ott,hogy kiadnak egy közleményt,arról,hogy nem értenek egyet a filmel és kész,de az hogy cenzúrázni akarják már túlzás,és szégyen,hogy ez manapság még megtörténhet/megtörténik sok más esetben is.
    Hogy jön ahhoz az egyház,hogy olykor politikai döntéseket kényszerítsen ki egyes országokban,melyek nem csak saját híveikre bírnak következményekkel,hanem még a nem hozzájuk tartozók életét is irányítani akarják velük.
    Egyébként megjegyzem,hogy a legtöbb világvallásnak (így a kereszténységnek is) egyik legfontosbb tana a szabad akarat,tehát a hitet az embereknek saját szabad akaratukból kell elfogadniuk és gyakorolniuk nem pedig kényszer hatására.

    Nézzétek a Csillagkaput,a 9. évad nagyon tanulságos ebből a szempontból.....
  • Geron18
    #39
    Amikor olvastam a könyvet nekem úgy tünt hogy ez egy regény! Vagyis egy író által kitalált történet! Tehát nem igazán van valóságalapja! Nem értem miért foglalkoznak ennyit vele? De tény hogy sokat foglalkoznak! Ismerősöm volt kint Szíriában és egy arab csávó elővett egy jegyzettfüzetet amiben a főbb kérdéseket írta ki a könyvből, és elkezdte ismerősömet kérdezgetni neki mint kersztény nek mi erről a véleménye!!

    Amúgy az a könyv/film amit az egyház, sok hülye hívő támad, az csk jó lehet mert támadja azt a kétezer éves "vallást" vagyis sz..rt. Ez csak arra volt jó hogy az embereket rávegye hogy a túlvilági élet reményébn szopjanak! ÉS rendgeteg máig tartó káros hatása ven!!
  • Lordboxi
    #38
    Én is támogatom a könyv/film betiltását, de nem vallási, csupán esztétikai célból.
  • Kelta
    #37
    Már megbocsáss, de mi a gond avval, hogy
    "valós tényeken?"
    nézzük csak:
    1: jézus élt...hm ez igaz
    2: a templomok amik emlitve vannak léteznek
    3. opus dei létezik
    4: vatikán is létezik
    5: mária is élt.

    tehát?? vannak benne valós tények....!
    a többi fikció!! túllihegitek ezt asszem.
    a hasonlatod meg nem igazán találó, mert nem rosszat állitott jézusról, csak annyit,hogy ö is ember volt.
    és ki tudja? talán igy is volt...talán..
  • HuAn82
    #36
    Az egyház a legnagyobb maffia. A vallás a legjobb üzlet. (pont)
  • Yfel
    #35
    "Azzal viszont tényleg gond van, h Dan Brown azt állítja, h mindez a valóság. Ha Nem írja oda, akkor semmi gond."

    Te olvastad a konyvet vagy csak velemenyt nyilvanitasz?

    A konyv harmadik (!) oldalan, rogton az elso bekezdes elott le van irva, hogy mi benne a teny:

    Az Opus Dei es a Priory of Sion letezese.

    Minden ami ezen kivul esik az a KEPZELET MUVE. Pont.

    Nem tudom minek kell emiatt ennyit ugralni.

    Tom Clancy novellakat is olvasunk, megsem hisszuk azt, hogy mindent tudunk az amerikai titkosszolgalatok mukodeserol...

    A cikkbol:

    "A regényben és a filmben a titkos szervezetet megtestesítő Opus Dei katolikus csoport..."

    Nem kotozkodni akarok, de a regenyben a titkos szervezet nem az Opus Dei volt hanem a Priory of Sion. Az Opus Dei ugy volt beallitva ahogy a valosagban letezik. Termeszetesen a karakterek es a cselekmeny megint csak a fantazia szulemenye.

    Tessek elolvasni a konyvet mielott cikket/velemenyt irtok rola.

    Y
  • mousee
    #34
    Azért ez eléggé kemény helyzetet hoz fel... Gondoljatok csak bele, az egyháznak mindíg is nagy szerepe volt. De nagyon sokszor voltak nagy csalások... Lásd pl régebben a megváltócédulék... egyszerűen szánalmas volt...

    Most kiderül az igazság, az, hogy az egész egyházasdi egy marha nagy eszköz, és pénznyelő... semmi több :P
    Bár azért félek... Mi lesz ebből....húúú....
  • ebertek
    #33
    Mint a Silent Hill-ben :) Gyújtogatják az embereket, de persze azért, mert ők a jók. Közben pedig ők még rosszabbak, mint a 'rosszak'.
  • Testudolius
    #32
    Valamit nem láttok tisztán: számunkra, katolikusoknak, ez a könyv/film kb. olyan mintha vk megjelentetne egy könyvet/filmet a anyukátokról melyben azt bizonygatja, hogy prosti volt. Fikció, egyértelműen, de mégis azt állítja az író, hogy valóság. Ti nem lennétek idegesek? Nem tiltakoznátok? Valami olyan dologba köt bele alaptalanul, ami meghatározó az életetekben.
    Olvastam a könyvet, érdekes, izgalmas sztori, helyenként remek történelmi adalékkal. Csak az a mondat nem kéne, hogy a könyv valós tényeken alapul...
  • Prof William
    #31
    És ha volt felesége? Ez engem egyáltalán NEM ZAVAR! Elfogadom hogy nem mindennapi ember voolt, talán téynleg isten fia, de akoor is EMBER volt. Neki is voltak/lehettek vágyai. Minden nagy vallási vezetőnek volt felesége stb, csak Jézust tartják ilyennek. Szerintem ha tényleg igaz lenn ez a feleség dolog, az csak még joban árnyalná a rólla kialakult képet.
  • Mardel
    #30
    "...hívják fel a nézők figyelmét, hogy mindez csupán a képzelet műve."

    Azt ne mondja, hogy a biblia egyes részei, vagy jóformán teljes egésze, nem képzelgés! Mikor Jézusról szóló történeteket kb. Jézus halála után 80 meg 100 sőt 150 ével írták le, azok biztos szavahihetőek!

    Én pl úgy vagyok vele, hogy egy dolgot jobb több szemszögből is megvizsgálni, szkeptikusság rlz!

    "... Bár a józan ész azt diktálja, hogy a történet nem több egy lebilincselő mesénél, sokan komolyan veszik, és tényként kezelik a hamis állításokat,.."
    Ez szintúgy igaz a bibliára is! Amúgy meg nehogymár ők döntsék el, hogy mi isten kinyilatkoztatása és mi nem az, ha nem tetszik nekik, akkor azta részt ugorják át a biblibán, és ne vedjék ki belőle. De a mai biblia egy olyan könyv ami értelmét veszti, a sok fordítással, illetve félrefordítással, és a sok kihagyott elemeivel!
  • ebertek
    #29

    Anno többek között ezért indult a reformáció (Luther bácsi). Ugye nagyon gazdag volt már akkor az egyház, aztán még árultak bűnbocsánat-cédulákat is, meg Luther szerint ugye pap, meg egyéb ilyen cucc nem kell ahhoz, hogy valaki vallásos legyen - elég a hit.
    Én keresztény vagyok, de jobban megértek pl. egy muzulmánt, mint egy katolikust. Eléggé furcsa dolgokat tesznek, mind a Vatikán, mint a vallás maga. És most ezer bocs minden katolikusnak.
  • Kryon
    #28
    Jó gondolat,egyetértek....
  • ebertek
    #27
    Szerintem ha tényleg semmi köze nem lenne a valósághoz, akkor nem csinálnának ilyet a katolikusok. Ezzel, hogy it most 'juj tiltsuk be'-znek, inkább 'elismerik', hogy azért nem teljesen ártatlanok....
  • HUmanEmber41st
    #26
    Azzal viszont tényleg gond van, h Dan Brown azt állítja, h mindez a valóság. Ha Nem írja oda, akkor semmi gond.
    Azt hiszem, ti is feszültek lennétek, ha valakit a családotokból minden alap nélkül megvádolna valaki és tényeket elferdítve fűnek-fának mesélné. Tehát a csúsztatásokat nem szabad igaz tényeknek beállítani.
    De a film megvágását már undorítónak tartom én is.
    A film az film, az igazság meg úgyis odaát van :) :)