104
  • Equ
    #49
    "Nem az a kérdés mi volt 20éve"

    ha 20 éve raktak volna acl-t a linuxba (amely persze még gondolatban sem létezett akkor) nem is lenne baj. A baj ott van, hogy csak pár éve képes acl-t kezelni, mig a win több mint egy évtizede...
  • Equ
    #48
    "Téves, nézz utána, te szerencsétlen:)"

    Te ugye élvezed, hogy nyilvánosan csinálsz hülyét magadból? De ezen ne múljon, segítek

    "Meanwhile, in 1991, another kernel was begun as a hobby by Finnish university student Linus Torvalds while attending the University of Helsinki."

    Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Linux

    "The first independent version of Microsoft Windows, version 1.0, released in 1985"

    Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Microsoft_Windows

    Na mesélj még valami szépet, hagy röhögjünk, "szakértőkém"
  • MetaMórfózis
    #47
    Nem az a kérdés mi volt 20éve, bár akkor is soktekintetben jobb volt, hanem az hogy mi van most, gyere vissza a jelenbe kedves tanult kollégám.
  • Zsoltika 007
    #46
    Sztem te a unixra gondoltál. Itt csak jól tudják.
    Bár Unix sokkal régebb óta van.
  • MetaMórfózis
    #45
    Gy.p.s barátom kedvéért (1971-ben született meg a linux, míg ez a szánalom 1.0 csak 1985ben)
  • Equ
    #44
    egyébként, ha régebbi lenne (ami persze csak egy újabb lázálmod), akkor még szánalmasabb lenne, hogy csak fél évtizeddel lemaradva a win mögött tudták az acl-t belehegeszteni...
  • MetaMórfózis
    #43
    Téves, nézz utána, te szerencsétlen:)
  • Equ
    #42
    "Sajnos mégegy pontban tévedtél, alinux regebbi mint a windoz"

    LOL, a linux "guru" osztja az észt...

    Linux 1991 óta van, windows meg 1985 óta...

    Ismét bemutatkoztál te szerencsétlen
  • MetaMórfózis
    #41
    Szerintem logika nemsok van benne, arról lehetne felmérést csinálni, mondjuk egy kis szar widget-el hogy a képernyő melyik felén van legtöbbet az egered, és ha a felsőn akkor logikus hogy felülre kell tenni, mert kozelebb van az esetek nagyobb részében:)))) (Kicsit beteg)
  • MetaMórfózis
    #40
    A te agyament baromsagaidra nem gondolom hogy valaszolnom kene, egyebkent keress ra hany bug van az egesz megoldasban, engem nem erdekel a te velemenyed, aminek semmi koze a valosaghoz:)
    Sajnos mégegy pontban tévedtél, alinux regebbi mint a windoz. Ismét beégtél, mint a többi topicban is.
  • Equ
    #39
    "Egyebkent a linuxot primitivnek titulalni... hat... plane a winhez kepest... ha csak a jogosultsagokat nezzuk:) "

    LOL... Linux jogosultságrendszere? Arra gondolsz, hogy a win után fél ÉVTIZEDDEL tudtak bele egy nagyon gagyi ACL alapú jogosultságkezelést belehegeszteni? Ami komoly cimtár nélkül kutyagumit sem ér, igy még ma is a röhejes rwx-el kell bohóckodni linuxon?

    "Winen van azthem 2 féle felhasználó, rendszergazdai jogosultságú és egy csökkentet módu"

    Újra bizonyitod, hogy mennyire láma vagy a témához... (és még te állitod, hogy aki a linuxhoz ért az ért a winhez is? Te egyikhez se értesz)
    Több tucatnyi jogosultági szint van winen, amelyek korlátlan módon kombinálhatóak... De nemcsak az fileok jogosultságai jóval kifinomultabbak mint linuxon, de az egész rendszer objektumai, az alkalmazásjogosulságokról nem is beszélve, gyk policy alapú CAS. Linuxon meg...

    "persze 1200 hack van rá hogy hogyan legyel 15perc alatt utóbbiból rendszergazda, tehát az is ennyit ér..."

    na mutass egyet abból az 1200-ból... (bár furcsa módon a másik topicból is gyorsan eltűntél mikor bizonyitani kellett volna egy hasonló marhaságodat)
  • whitehawk
    #38
    Csak az boldogul el win, linux, beos, osx témában mondjuk grafikus felület tern mindenhol hasonlóan, aki képes elvontabban megközelíteni, és (ahogy már ezerszer írtam) nem ragad le ott, hogy ha nincs zászlócska, akkor nincs világ, mert KDE alatt egy K fogaskerékkel, Gnome alatt egy tappancs, de ugyanúgy a start menü szerepét tölti be...
  • Zsoltika 007
    #37
    Én mindíg leteszem. Idegesít ha fent van.(berögződés de tényleg úgy logikus ha lent van nem?)
  • MetaMórfózis
    #36
    Nembiztos hogy winnel kezdte. De abszolút igazad van egyébként, alattad levő postomban erősítettelek téged, ott egy fullextrás kde screenshot:) Az hogy a menü fent van ne tévesszen meg senkit, lehetne bárhol. Csak a bármiféle winre hasonlítás mellőzése végett tettem fel:)
  • sipiatti
    #35
    Csak az nem veszi komolyan a linuxot, akinek halvány gőze sincs a nyílt forrásról (gyk: opensource).

    Yfel:
    "Ahhoz, hogy a nagyobb szoftvergyartok komolyan vegyek oket, szukseguk lenne legalabb 20-30%-ra"

    kire gondolsz itt? csak nem a májkroszoftra? :-)
    Nagyon sok nyílt forrású komoly cucc van, csak aki nem foglalkozik a témával, az nem tudja elképzelni, és igen komoly üzleti alkalmazások is futnak linuxon, pl. SAP...

    Benedicht:
    ""Ha valaki ért a linuxhoz rendesen, akkor az ert winhez is."

    Az egyikbol nem kovetkezik a masik. ;)"

    De majdnem igen, mert aki jelenleg a linuxhoz ért, az anno vindózzal kezdte.

    +1 kérdés:
    szerinted aki sosem ült win előtt, az tudja h mit hol keressen/találjon meg?

    ne legyé' má' 1xű, ültél mondjuk egy KDE előtt? aki tapasztalt win felhasználó, hidd el, elboldogul ezzel is, aztán ha használja, szar lesz majd visszaülni... :-)

  • MetaMórfózis
    #34
    Nagyon szivesen! Ha bármi kérdésed van, vagy bármiben segíthetek nyugodtan keressmeg! Énsem vagyok hardcore linuxos, de a kezdeti problémákon már túlvagyok.Nem tudom kihagyni egy screenshot belinkelését:D
  • 1hengeresVmotor
    #33
    elhiszem köszi h segítettél szeritnem holnapra le is szedem mert lehet torrentel szedni és holnap ki is próbálom még 1x köszi mezei felhasználó vagyok de inkább érdekel mint a win mert ez legalább ingyenes...
  • MetaMórfózis
    #32
    Ubuntu 99% magyar, és folyamatosan dolgoznak rajta, ha nem hiszed, küldök egy screenshotot.

    Elöbbi postomhoz még, hogy a jogosultságok miatt biztonságosabb 10millioszor a linux, ugyanis ha nagynehezen sikerul valami kártékony kódot összeszedned akkor _CSAK_ és kizárólag a saját home könyvtárad tudja legyalulni, hiszen csak ahhoz van írásjogod. A rendszerben kárt nem tud tenni. Egy sérült home könyvtár beforr:D A rendszernek semmi baja nem lesz.
  • MetaMórfózis
    #31
    MAsodik mondat azert van hogy az elsorol eldontse hogy nem fugg a ketto egymastol:) Enis ereztem hogy flame lesz belole:D Szerintem ha vannak akik sose hasznaltak mast, es a wint tudjak kezelni, akkor aki eddig linuxot hasznalt, azis fogja tudni a wint kezelni... Egyebkent a linuxot primitivnek titulalni... hat... plane a winhez kepest... ha csak a jogosultsagokat nezzuk:) Winen van azthem 2 féle felhasználó, rendszergazdai jogosultságú és egy csökkentet módu, [persze 1200 hack van rá hogy hogyan legyel 15perc alatt utóbbiból rendszergazda, tehát az is ennyit ér...] Linuxon ez sokkal komolyabb.
  • 1hengeresVmotor
    #30
    ez midnszép és jó de mikro jönnek már rá hogy az össze linux alatt futó program azaz allkalmazás az legyen magyar is mert hiába teszem fel akármelyik linuxot attól a benne lévő cuccok angolul találhatóak meg pedig én szivesen haszálnék linuxot mert netezni böngészni videót nézni azon is tudok csakha pár dolgot tenni csinálni ügyködni szeretnék akkor nagyfalba ütközök mint mezei felhasználó és szeritenm többen vagyunk akik hasomló véleményen van hiába az uhu is ha nem vágom mire is való egy adott program benne... áhhh nem számolom a sivatag homok szemcséit
  • Benedicht
    #29
    "Ha valaki ért a linuxhoz rendesen, akkor az ert winhez is."

    Az egyikbol nem kovetkezik a masik. ;)

    "De ha mégse akkor sem hiszem hogy elveszne benne."

    Szerintem elveszne. Nem tudja mit, hol keressen/talal meg.

    "Sokkal egyszerűbb primitívebb az egész."

    Nezopont kerdese. Egyesek szerint ez a linux tulajdonsaga.
  • MetaMórfózis
    #28
    Igaz, de olyan nincs. Ha valaki ért a linuxhoz rendesen, akkor az ert winhez is. De ha mégse akkor sem hiszem hogy elveszne benne. Sokkal egyszerűbb primitívebb az egész.
  • Benedicht
    #27
    Szerintem ez forditva is igaz. Aki nem ert csak a linhez, az sem nevezheti magat szakembernek.
  • MetaMórfózis
    #26
    Nem hiszem hogy ez az apple talalta ki, szeritnem apple sehol nem volt még amikor már volt grub és lilo (mind2 ilyen oprendszer választó).
    Pl amikor én tettem fel a kubuntut, az install közben magától felismerte hogy van egy winfos a gepen, es megkerdezte szeretném e ha induláskor megjelenne ^^ inditó menü hogy melyiket szeretném inditani. Az ubuntu alapbol a grub-ot használja, halál egyszerű konfigolni [alapbol nem is kell, csak ha nagyon popec akarsz lenni, az alap amit o hoz letre is mukodik].

    Szóval én mindenkinek ajánlom, nagyon emberbarát disztrib, már ezerszer leirtam, de linux advert sose art, en kb 4-5 honapja használom, gyakorlatilag 0 linux tudással kezdtem [nem 0 pc-s ismerettel:)] és az a fantaszitkus hogy eszméletlen jól dokumentált, rengeteg wiki és irc csatorna van:
    http://ubuntu.hu
    http://wiki.hup.hu/wiki/index.php/Ubuntu_Breezy_Kalauz
    IRC:
    irc.freenode.net
    #ubuntu.hu - magyar, 10-20 ember
    #ubuntu - angol, de jól értik a nagyonbéna angolt [tapasztalat:D] _700_-_800_ ember [valaki biztos ottvan aki tud segíteni egy kezdő problémáján]
    #kubuntu - 150 - 200 user.

    Az ubuntu és a kubuntu kozt a kulonbség a grafikus felület KDE - kubuntu Gnome - ubuntu
    KDE [csicsásabb, de szerintem a legjobb]:
    Kde hivatalos oldal [screenshotok]
    Kde optikai tuning oldal
    GNOME[elegánsabb, szolidabb]:
    Gnome hivatalos oldal + screenshotok
    Gnome optikai tuning oldal

    huh.
  • echo
    #25
    "Egyébként sokan elfelejtik hogy lehet több os egy gépen."

    Ebben van valami. Lehet itt is az első lépés a tömeges átállás felé valami olyasmi kéne, hogy legyen mint a Mac-eken az a boot menü szerüség, amin keresztül ha éppen kell tudsz Win-be is bootolni. Szerintem az Apple részéről ez óriási ötlet volt. Egy csomó ellenérvet ki lehet védeni ezzel. Aztán persze aki csak így merte megvenni a gépet, az optimista forgatókönyv szerint szép lassan észre veszi, hogy lehet windows nélkül is élni, mert már marha régen nem is bootolt az XP-be.
  • MetaMórfózis
    #24
    Igazából csak a játék lehet indok a win mellett. Egyébként sokan elfelejtik hogy lehet több os egy gépen.

    Persze, most mindenki nyakamba ugrik 50ezer win based progival hogy de az nem fut. Ami egy normál embernek kell a gépelött ülve, azt mind meglehet csinálni linuxon is (sokszor jobban is)
  • MetaMórfózis
    #23
    Eleve, egy rendes rendszergazda ért alinuxhoz, mert votl már dolga szerverrel, és a szerverken legnagyobbrészt linux fut. Aki csak winhez ért az nem igazán nevezhető szakembernek. De tény hogy többen "értenek" winhez mind linhez.
  • Yfel
    #22
    "Eljött a Linux éve?"

    Ezt a temat mar 98 ota latom a szamitastechnikai magazinokban es azota a Linux piacresedese nem fejlodott sokat, nemhogy otthoni, de vallalati felhasznalok koreben sem.

    Ahhoz, hogy a nagyobb szoftvergyartok komolyan vegyek oket, szukseguk lenne legalabb 20-30%-ra

    Na nembaj, majd 20 ev mulva megint ranezek a temara hatha addigra kinovi magat :o)

    Y
  • rigidus
    #21
    A kozismertek:
    Microsoft Windows Certificate Chain vulnerability
    Microsoft Windows is flawed in the way it trusts certificates. Microsoft Windows File Protection will automatically trust software that has been digitally signed with certificates rooted in any of the Trusted Root Certification Authorities.

    This can be abused by malicious persons to sign any maliciously designed code and install it on systems without alerting the user, because Windows "trusts" root certificates even if they should only be used for signing SSL certificates and not signing code. This could be done anonymously by using:
    http://www.freessl.com/

    Also Windows is designed to trust every version of previously published code from .CAT files, this allows malicious persons to replace new code with old buggy and vulnerable code.

    This problem exists even if you have applied MS02-050 to prevent ID spoofing with digital signatures.


    Windows 2000/XP PostMessage Password Disclosure
    An information disclosure vulnerability has been identified in Windows 2000 and Windows XP, which can be exploited by a malicious, local user to gain knowledge of sensitive information.

    The vulnerability is caused by an access control error in the Windows API, which allows a program using the PostMessage function to send EM_SETPASSWORDCHAR messages to the message queue of dialog boxes owned by other processes. This can be exploited to disclose masked passwords by constructing a password revealing program.

    This kind of programs have previously been known for other versions of Windows, but have not existed for Windows 2000/XP, since the SendMessage function exploited in these programs was secured in Windows 2000/XP.

    Itt meg a tobbiek.
  • NEXUS6
    #20
    "A Microsoft azonban a Linuxhoz értő szakemberek alacsony számára hívja fel a figyelmet, amelyet nehéz tagadni."

    Márpedig én tagadom. Szal lehet, hogy win OS-en nyomul néhány 100 milkó láma, de igazán hozzáértő azon is ugyan annyi van mint Linuxon!!!!!
  • adam012
    #19
    ciki is lenne ha x1800-as kéne hozzá
  • Omega
    #18
    "figyelemre méltó, hogy mindezt egy Ati 9600-as videókártyával érte el az Xgl felület"

    hála a Novell-nek
  • adam012
    #17
    nemcak emiatt hanem ainkább azért mert a fő felhasználó az egyszerű aki kb. annyit tud hogyha 2x rákattint az ikonra elindul a játék...
    Valószínüleg ez a felhasználó nemfog emultárt rakni a linuxra (amiről azt se tudje eszik vagy isszák) hogy tudjon játszani!
  • echo
    #16
    Tényleg ez a legnagyobb "gond" és ezért van rákényszerítve a világ, hogy folyamatosan tejeljen az MS-nek...
  • Godefroy
    #15
    Az emberek nem fognak átszokni egy másik op rencerre, csak azért mertaz van ráírva hogy Linux vagy Novell.
    Nem szeretik a változást, a kényelmet szeretik.
  • Midas
    #14
    Télleg sok progi meg se rezzen wine alatt.
  • BiroAndras
    #13
    "azok sebezhetosegek jutnak eszembe amiket mar kb 3 eve nem akar kijavitani az MS."

    Pontosan melyek ezek?
  • strogg
    #12
    Nem vádként hoztam fel. :) Csak megemlítettem :)))
  • echo
    #11
    Ha megnézed az FN tech rovatát ott is van egy csomó átfedés, amik eredetileg SG-s cikkek. Ez nyilván nem lopás egyik részről sem, hanem együtműködés :)
  • strogg
    #10
    ajánlom mindenki figyelmébe: www.reactos.org
    Talán 1-2 év, és igencsak használható lesz:)))