124
  • dez
    #84
    "Viszont ugye az "ólcsó" PS3-ban nincs HDMI csati, ezért aki HDTV videózás miatt venné meg, az bebukja a BluRay-t is ..."

    Egy ideig nem, és később sem minden filmnél lesz követelmény a HDCP (lemezenként választható). Azaz analógon is kijön a HD. És ahol követelmény, ott sem butítódik a DVD szintjére, hanem olyan 960x550 körülire.

    Egyébként az x360-ok egyikén sincs tudtommal HDMI csati. (Ezt a későbbi HD-DVD olvasó miatt írom, ami ha ilyen kis PC-s-féle olvasó, akkor nem tudja egyedül dekódolni a filmeket, és nem lesz rajta kép-kimenet.)
  • dez
    #83
    BD (Blu-ray Disc) a becsületes neve.
  • adam012
    #82
    szerintem is ez lessz a wii nagy előnye! hogy nem hiperszupercsúcsmega grafikára koncentrálnak hanem játékélményre! nemtom én mikor játszok inkább játdzok semhogy a környezetet figyeljem. sajnos a mai játéko sok részéből hiányzik a játékélmény mert nem arra koncentrálnak
  • Sanyix
    #81
    Na igen, ez engem is párszor felidegesített :\
  • Inquisitor
    #80
    Amúgy meg végigolvastam az összes híreket az E3 alatt.
    A PS3-ból kb. annyit lehetett "valódit" látni, hogy ment egy MGS4 átvezető, de játékból még semmi, a kiadott FF-XIII videóban volt pár másodperc ingame, meg volt kint egy félkész és randa Motorstorm. Semmi olyan, ami csak közelítette volna a 2005-ben bemutatott nagy tudását.
    Na mondjuk X360-ra se volt túl sok újdonság, de az már akkor is kézzelfogható dolog.

    A Nintendo meg ólcó lesz, és tényleg újszerű az irányítása, az irányítóhoz kiadott játékok jórésze meg pont jó családi/haveri szorakozásra, meg lesz halom "régi" Nintendo + Sega játék hozzá.
  • Inquisitor
    #79
    Amit írtál az "csak" hyelpazarlás PC-nél. Az bosszantóbb, hogy tizenvalahány éve használtak WAD fájlokat a Doom játékhoz, és még mindíg van olyan programozó, aki "telepítés" címén behány kismillió fájlt a könyvtárba a gyűjtőfájl helyett, aztán user meg nézi, hogy mitől lett olyan bazilassú a vinyója, meg miért félórákat tölt.
  • Inquisitor
    #78
    "Kiváncsi leszek a PC-be mennyiért tudsz majd a PS3 megjelenésekor Blue-ray olvasót venni."
    Azt hiszem NEC-et most is árulják, durván 60.000Ft.
    Viszont ugye az "ólcsó" PS3-ban nincs HDMI csati, ezért aki HDTV videózás miatt venné meg, az bebukja a BluRay-t is ...
  • Inquisitor
    #77
    "PS3-nak is a távirányítoja ugyan ezekkel a funkciókkal rendelkezik! :)"
    Pedig nem, amit tud az meg ... nos pár éve volt ilyesmi PC-re, az elterjedtségét mutatja, hogy hány embernek van ...
  • Sanyix
    #76
    "magasabb minőségű textúrák, hangok, zenék, több, szebb render videó."
    Magasabb minőségű textúrák? Ok, de inkább jobb minőségű tömörítést használjanak, mert elég csúnya látvány néha egy pc-s játék telepítőjén a bmp fájlban tömörítetlenül, ugyan ez előfordul a hangoknál berakják szépen egy sima wav fájlba, "me van hely hát pazaroljunk", és konzolon is hasonlók vannak, csak nem lehet így nézegetni :)
    Render videó? Sztem ha valaki játszani akar, az játszani akar, nem videót nézni, akkor dvd-t vagy mittudomén mit néz ha videozni akar. Vagy csinálják meg a játék grafikájával az átvezetőket, mert szerintem sokkal jobban illenek a játékba (mert ugyanolyan a grafika), nem foglal sok helyet, láttam pár ilyen megoldást, és sokszor nagyon ottvannak ezek az átvezetők is. Én személyszerint útálom a renderelt, játéklemezen sok helyet foglalós videokat. Pc-n pl ha felrakok egy játékot, és az felrak ilyen videokat is, az első dolgom, hogy töröljem az összeset, mert csak a helyet foglalja. Nemérdekelnek a blizzardos meg akármilyen átvezetők sem(najó 1szer végignézem talán, de ezért kell egy csomó helyet pazarolni?), ha nem a játék motorjával mennek.

    Amúgy láttam HD-s filmet(1080p), de mégsem érdekel az egész, mert ezek csak a látványfilmeknél érdekesek, és amúgy a tv-t jópár méterről nézem, ahonnan már rohadtul nem tűnik fel hogy hd-e vagy nem(hacsak nem 8 méteres sokmillós kijelzőn nézem...), és nem két centiről, ahol a szereplők apró bőrhibáit is látni... Én inkább azokat a filmeket szeretem aminek tartalma van, és nemcsak látvány.
    Amúgymeg a !normális! tömörítéssel nincs semmi gond. Ne az ősrégi dvd-s mpeg2-ből induljál ki, hanem a modern eljárásokból, ahol már nagyon szép minőséget lehet elérni, nagy hatásfokú tömörítéssel is. DVD-ből is sokat lehetne kihozni még... pl mpeg2 helyett mpeg4 tömörítés, és máris sokkal nagyobb felbontás egy sima átlagos dvd-n(gondolom ez lesz a jövő a warezkodásban, hogy a br, meg hddvd-kről sima dvd-re rippelik az anyagot). De amúgy is a br sokkal többe kerül mint amennyivel többet tud... így ha hd sztem akkor is inkább a hddvd.
  • Legendary
    #75
    Szerintem ha a Nintendo a Wii-vel tudja tartani a kb 42 000 Ft-os árat és lesznek rá jó játékok, akkor magasan tarolni fog. Nem, nem a gamer-ek között, hanem az átlagembereknél. És mint tudjuk ők sokan vannak...
  • Tinman #74
    Kék bolygó "szerűséget" akartam mondani...
  • Tinman #73
    "Open your mind."

    Blue-ray = gigabyte hegyek = magasabb minőségű textúrák, hangok, zenék, több, szebb render videó.

    Anno a PS2 amikor kijött nem sok PC-ben volt DVD olvasó. Egyértelmű, hogy az optikai lejátszók jövője (lassan a jelene is) BR vagy HD DVD. Ez nem is kérdés.
    Mekkora lámaság lenne már kiadni egy olyan konzolt - talán ismét 6-8 évre tervezve!- mely nem tud BR-t?

    Tudod azok legyintenek a HD és BR cuccokra akik nem láttak még legalább egy HD filmet egy normális kijelzőn. (Ha van legalább egy 19-es TFT moncsid, kapj le valahonnan legalább egy részletet.)
    Kb akkora a különbség a DVD és a HD film között, mint anno a VCD vs. DVD esetében.
    Gondolj bele... jönnek majd azok a természetfilmek, amiket IMAX kamerákkal tolnak és végre csak egy picikét kell tömöríteniük vagy BR esetén még annyit sem!
    Mekkora élmény lesz egy Kék Bolygót megnézni 7.1-el, mondjuk egy Bravia cuccon BR lemezről?!
    Én már tűkön ülök! ;-)
  • Sanyix
    #72
    "Kiváncsi leszek a PC-be mennyiért tudsz majd a PS3 megjelenésekor Blue-ray olvasót venni." Hagyd már ezt a bluréjezést, a legtöbb emberke magasról sz@rik a bluréjre, meg az egész hd-re. Én pl örülnék egy sima dvd-s ps3-nak annyival kevesebbért, amennyiért az a fos kék izét gyártják.
  • Tinman #71
    Ez a gép egy raklap szar. Nem; nem apuka pénzén vettem, hanem melóval, de akkor sem ér sokat JÁTÉKRA! Minden másra tökéletes!
    Sajnos én is azok közé a marhák közé tartoztam elég sokáig akik azt hitték, hogy a PC 60%-ban játékra való 40%-ban egyébre. Ma már másként gondolom az arány megfordult sőt: 30% játék (az exkluzív nevek miatt), 70% egyéb.
    A gép egyebként kb. fél éves, de érdemes lenne megnézni rajta az Oblivion-t. Elég csúny látvány 1-2 helyen... csak a VGA árán vehettem volna egy X-et meg mellé a CE Oblit.
    Remélem lesz aki tanul ebből is.

    PS3-at pedig csak akkor veszek amikor 100k alá süllyed az ára, ha az 2 év akkor annyi.
  • Tinman #70
    ...vagy használja a fejét... mert nem az USA-ban elünk, nem olyan fizetésekkel.
  • adam first
    #69
    hát persze(ennyivel elintézed ha a szoniról van szó),az igazság az hogy a psp egy szar és senkinek sem kell,japánban ez a rideg valóság.:))
  • QuippeR
    #68
    ha lesznek rá jó játékok, akkor a Nintendo nagyot kaszálhat, kisöpri a kocakonzolosok pénztárcáját. (engem valami eszméletelenül hidegen hagy a PS3 meg az Xbox is, de ennyi pénzért lehet érdemes olyan gépet is venni, ami merőben más játékélményt ad, mint a PC.)
  • Dzson
    #67
  • csomi
    #66
    MI a baj a hangnemmel? Vagy te nem szoktad verni a farkad? Kulonben ne csodalkozz, amilyen az adjon isten...
  • Szeszmester
    #65
    Wow. Mikor vetted a gépet? Gondolom nemrég.
    Örülünk, h ilyen jó géped van. Nagyon gizda. Egyébként nem feltétlen rosszabb, mint egy PS3, teljesen más dolog. A Blu-ray olvasó benne lesz, de azt a pénzt a Sony úgyis visszaszedi a filmeken.
  • Dzson
    #64
    Újabb kúltúrált igzes versenyző érkezett személyedben. És még én vagyok a fanboy mikor ti üttök meg ilyen stílust. :))))
  • Dzson
    #63
    Én elérem az összes megjelent gamét, sőt, a review bétákat is minden gépre (otthon PS2 van és xbox), mégis az A1200-est bagyulálom a legszivesebben mostanában hétvégén, a telken. :)
  • csomi
    #62
    Hadd halljam Dzsoni fiu te melyik ps3 jatekra recskazol? Melyik az ami felkeszen veri az x jatekait? Egyedul itt neked kene felni, attol hogy a szarodra 3-nal tobb ertelmes jatekot nem tudnak meg most sem mutatni. Abbol a 3-bol meg ketto csak jol nez ki, de azok is csak feleannyira mint ahogy mar hajpoltak oket honapok ota.
  • Szeszmester
    #61
    "mert úgy gondolom ázsia elég nagy ország"

    És azt nem gondolod, hogy be kéne járni földrajzra?
  • ONi
    #60
    Ezt azért még te sem gondolhatod komolyan.. vagy mégis? :S
  • Dzson
    #59
    Olcsóbb, és retro őrület van.
  • adam first
    #58
    Nem nem akarlak,csak azt kéne felfogni hogy a nintendo nem száll szembe a "nagy" konzol gépekel, hanem járja a ds által kitaposott ösvényt.nézd meg a ds és a psp viszonyát,a ds eladásokba szarrá veri a psp-t.
  • Police88
    #57
    a komoly gamer mindegyikből vesz kettőt
  • Dzson
    #56
    Ja értem, most akkor te provokálsz engem? :)
  • Dzson
    #55
    Büszke vagyok arra, hogy a hozzád hasonlókkal is normálisan tudok beszélni. :)
  • adam first
    #54
    "flame ps3 hírforumban - ha nem tetszik egy beszolás, ne szolj vissza, hanem irj a moderátori topicba." erre is legyél büszke,látod dzson az okos más kárán a hülye a sajátján...
  • Dzson
    #53
    :)
  • Dzson
    #52
    2005 e3-mon kész x3,6 sem volt kint, minden játszható cucc mac devkiteken futott. :))) Akkor meg mire ez a nagy sony fikázás? Ja, mert most az a divat és fenyegetve érzi magát minden mikrofos/nintendo párti (a pécésekről nem beszélek, ők a témához általában hozzá sem szagolnak)? :)
  • adam first
    #51
    büszke vagy arra hogy fanboy vagy.rendben blöki helyes.dzson fekszik...
  • Dzson
    #50
    És még ilyen félkész állapotban is úgy néznek ki mint x3,6 kész játékai. :))))))))
  • Zenty
    #49
    Szal egyelöre joh felé halad picike :D
  • Zenty
    #48
    Én se vizeltem be ,de ez akkor is horrom game wii-re no mario :D
    Meg bejelentették resident evil wii változatát
    És evvel kontrollerel ütni fog szerintem :)
  • Tinman #47
    A Wii legnagyobb erőssége kontrollerje az ára, ez tény... De ettől a gametől én még nem vizeltem le a lábam
    De a Gateway képeknél ledobtam a láncot és ez csak a kezdet.
  • Tinman #46
    Sokan máris előszeretettel idézik:

    "Nem a grafikára, hanem a lehető legszélesebb körű szórakozásra fókuszálunk"

    Való igaz, hogy a belbecs a lényeg, de emlékezzetek a FarCry-ra. Az összes PC-s -a nagy öregek is- tátották a szájukat és a játékosok legtöbbje órákat bolyongott "csak úgy" az első pályán! A látvány is nagyon fontos!

    Nekem is baromi nagy kedvencem volt a Wizard of War, Ultima 1, Pirates, de most már ha leülök a gép/konzol elé szeretnék egy másik világba belépni. A Nintendo mindig is "aranyos" játékokat nyomott és nagyon helyes, hogy továbbra is ezt az utat járják -ha lesz egy fiam biztos kap majd egy Wii-t és ezerrel nyomjuk együtt a gameket.

    De felnőttebb fejjel, már VR közeli érzés kell ;-)
    (A FC ez felé egy jelentős lépés volt.)
  • Zenty
    #45
    Tessék horro game wii-re
    http://media.revolution.ign.com/media/816/816122/vids_1.html