347
Storm of War: Battle of Britain
  • Sanyo
    #267
    Storm of War - Fiat G.50 vadászok, BR.20 bombázók, Vickers Wellington és Hawker Hurricane (szinkronizálatlan géppuskákkal).
  • Solt
    #266
    Na ezt megkaptam! :D Egyébként így lesz valahogy, IL2-t csak offline toltam... RoF-ot is csak kétszer online... szóval onlány agyaggalamb leszek! :D De Laca jó mester! :)
  • Papa01 #265
    Vagyis úgy értem, hogy nem leszek egyedül, amikor égek... :D
  • Papa01 #264
    Szupi, legalább nem egyedül fogok égni.. :) Akkor a jövőhét pénteki ROF repülésen is leszel már?? :)
  • Solt
    #263
    Hú, ehhez én is csatlakoznék! :) Elvileg jövőhét csütörtökön kötik be a netet... :)
  • Papa01 #262
  • Her Laca
    #261
    Jaja:)
  • Papa01 #260
    Szuper, köszönöm szépen még egyszer! Ezek fent vannak, a Korea mod is.. Ezt csak azért mondom, mert ha az működik, akkor ugye minden oké? :)
  • Her Laca
    #259
    Részemről ok.
    Kell az 1946
    Majd innen a patch ek.
  • Papa01 #258
    Húú, köszönöm szépen a lehetőséget! :) Jövő hétvége neked jó esetleg? Tegnap baromi jót repültünk a ROF-al, nincs kedved ma csatlakozni?
  • Her Laca
    #257
    Lévén a kabin zárt így kevésbé mint a rof ban.
    Ha ki akarod próbálni szólj segítek.
  • Papa01 #256
    Richtofen,Laca, köszi a válaszokat! :) A szél hangja ott mennyire segít a vezetésben, mennyire jön át? Kár, hogy nem vagyok fiatalabb, szívesen belemélyedtem volna az IL-2-be is.. :)
  • Her Laca
    #255
    Természetesen.

    readswift

    A megjelenítéshez ,még egy szösszenet.
    Van a padláson egy 19" ViewSonic professzionális grafikus monitorom.
    Kérlek szépen annó az ára 190.000 huf volt! Jelzem nincs az az LCD,Plazma,Led monitor ami csak megközelítené is a képminőségét. 200HZ ig lehet a frissítését állítani! Magas felbontáson is! Mégis egy samu lcd van az asztalomon ,egyszerűen azért mert jobb a helykihasználása.
    Bár őt sosem fogom eladni,vagy kidobni ezt megfogadtam.
    Szóval ha tű képet akarsz látni ,akkor bátran tudom ajánlani a megtekintését!
    Evvel csak azt akartam érzékeltetni,hogy az embernek néha kompromisszumot kell vállalnia .
    Én sem vagyok elájulva az LCD technológiától különben,de azért el van vele az ember.
  • Richtofen
    #254
    Persze kikapcsolni lehet magunknak, ha nehezíteni akarunk :)
  • Richtofen
    #253
    Nem vagyok nagyon profi, de azért annyit el tudok mondani, hogy akik virtuális században kapnak kiképzést, azoknak úgy tudom tananyag a full real beállításokkal repülés, tájékozódás, stb néhány géptípuson. Az online war-ok is leginkább ilyen beállítással mennek. A dogfight szerverek között csak 1-2 akad ami semmilyen segédletet nem enged, a legtöbb helyen minimum a speedbar be van kapcsolva.
  • Papa01 #252
    Nekem is IL-2-ben egy driver frissítés oldotta meg a különböző maszatolások eltüntetését.. (Solt-nak ezúton is köszi!)
    Tényleg Laca, meg aki nagyon profi az IL-2-ben be van kapcsolva a sebesség, magasság, stb kijelzése, vagy csak szigorúan műszereket használtok?
  • readswift
    #251
    Egyébként én a hivatalos nvidia fórumon is ezt nyomom (LCD...). Még nem raktak ki, meg általában utólag jönnek emberkék meg a privik hogy fú és tényleg .
  • DummyBoy
    #250
    Az Ati vs nVidia nálunk (szimulátoros körökben) régi dilemma.

    Itt nem azért van Ati vs. nVidia mert sok a fanboj, hanem mert valamihez az egyik a jobb, valamihez a másik ... és nem pár FPS-nyi előnyről beszélünk, hanem lényeges különbségekről ...

    Azt próbáltuk megtippelni, vajon mivel járnák majd jobban ha kijön ez a Sim ...

    Jelenleg pl: egy nvidia VGA jobb a ROF-hoz mint egy ATI (Vagy felsőkategóriás ATI kell ...), viszont Falcon-hoz pont az ATI a jobb, nvidián egész egyszerűen pár szerencsés kiveteltől eltekintve nem is megy ... FSX esetén megoszlanak a vélemények, IL2-nél asszem megint az nVidia a nyerő ...

    Akik itt vitatoznak erről azok legalább 3 másik topikból már régóta ismerik egymást ... A vita egészséges, és mindenki tiszteli a másik véleményét, még akkor is ha az nem egyezik az övével ...
  • readswift
    #249
    Ok oké oké.

    Azt viszont elismerheted hogy ez is haladás a tegnapi ATI vs nV -hoz képest .

    Én szeretek a tényekre ill a témára szorítkozni. Igazándiból olyan szinten hímestojás lett a felbontás téma hogy minden másról hajlamosak az emberek elfeljtkezni, arról is hogy a CRT -nek milyne képminősége van/volt. Aztán gyakorlatilag minden mást beáldozunk felbontás miatt. Én ettől akarok óvni mindenkit, mert a 720p*2 nemhogy sokkal jobb, 1000* jobb.
  • DummyBoy
    #248
    Csak azért mert csúcskategóriát emlegetünk lowend áron ...

    135k? Ez egy 24"-os Dell LCD ára ...

    Arra akarok rávilágítani, ha kicsit lecsendesedtek már a kedélyek, hogy ugyanezt a vitát már nagyon sok mindennel (többekközött pl: monitorral) is eljátszottuk.

    Érthető, hogy jó cucc, el is hiszem neked ... De vedd észre, hogy vannak olyan emberek akinek ennyit ez egész egyszerűen nem ér még akkor sem ha olyan qrvajó.

    Elég sok felsőkategóriás kütyüvel találkozom nap mint nap ... Nekem mégis megfelelt a 40 ropis "szamszungmoncsi", egész egyszerűen azért, mert tudom hogy van jobb, de nem annyival jobb mint amivel többe kerül ...

    Tudom, hogy jobb a projektor, mint a monitor, de egész egyszerűen nem tudnám hová tenni ...

    Lehet kapni olyan curved monitort ami 4db beépített projektort tartalmaz, na egy olyat el tudnék képzelni, de a maga 5-6k USD-s árával "kiesik" a keretből ...

    Érted?

    Jelenleg amit művelsz, az fanboyság ...

    HA mutattál volna egy képet, hogy neked mire sikerült összepórolnod, vagy mit sikerült megépítened, elmondtad volna hogy mekkora élményt nyújt ,stb ... akkor most vaslzeg sokan, köztük én is irigykedve ismerném el a dolgot és gratulálnék ...

    De amit az alábbi pár hozzászólásban írtál, az faboyság ... Az senkit sem érdekel, és a legtöbb ember utálja.

    Ezen gondolkozz el egy kicsit ...

    Esetleg kezd el az egészet más hangnemmel, figyelembe véve amit itt írtam.
  • readswift
    #247
    Igen, kb mindenki ezt mondja aki látta , én se mondok mást ez az igazság, mozis 3d -ben hatalmas kompromisszumok vannak megkötve, szvsz el is vérzik rajta . Ennek a szürkébe hajló fekete a hátránya ill. az hogy hangos. Mindkettő orvosolható RGB LED-ekkel. A 720p s3d NEM hátrány.
  • DummyBoy
    #246
    Még mindig egy 200 ropi alatti projektorról beszélünk?

    Tehát - jobb mint a mozi, kevesebb mint fél éves technológia, tűéles, fényes, mindenavilágon?
  • readswift
    #245
    Tényleg nem, totál elhanyagolható valószínűsége, fél éve kapható, mozihoz egyáltalán nem hasonlítható ( sokkal jobb), nincs szellemképezés , úgy ingatod a fejed ahogy akarod, tűéles , fényes, stb.

    A helykihasználós szövegetek se jó, mert úgyanúgy vetíthetsz vele 40"-et mint 100"-at.
  • DummyBoy
    #244
    Gondolom az meg sem fordult a fejedben, hogy láttunk már ilyesmit ...
  • Papa01 #243
    Ok, remélem tetszik az oldal! Akár repülni is jöhetsz! :)
  • readswift
    #242
    hirtelen kíváncsi lettem ki regelte a rájzoffájlit domaint!
  • Papa01 #241
    Nyasgem.
  • readswift
    #240
    Szia!
  • readswift
    #239
    No hát majd visszatérünk a témára ha bármelyikőtöket is érdekli annyira , hogy megnézzen egy ilyet, igazhogy lehet velem is kötözködni illetve jobb esetben vitatkozni, csak gyorsan megunom.
  • Papa01 #238
    Sokak anyagilag nem engedhetik meg maguknak.. Neked mi a foglalkozásod? :)
  • DummyBoy
    #237
    Tényleg nem érted amit írunk ...
  • readswift
    #236
    Angol nyelvterületen azt mondják hogy "you can't polish a turd" , azaz "hiába is fényezed a szart" szerintem LCD-vel is ez a nagy helyzet.
    Meg jobb is lenne ha valaki közületek megnézne egy ilyen projektort aztán miután kiült az arcára a döbbenet , idejönne és azonmód beírná, mert rám szimplán rám lehet sütni hogy elfogult vagyok.
  • Her Laca
    #235
    De mit nem értesz ezen? Most komolyan .
    Olyan hittel kampányolsz a projektor mellett ami már már tiszteletet parancsoló,de mások érveit lazán félresöpröd.
    Kiszámoltam ,a te általad megadott árakkal és az én általam elképzelt megvalósításban közel lenne a 300 ezerhez.
    Ez nem sok?
    Ne abból indulj ki,hogy mindenki megelégszik egy egyszerű megoldással.
  • DummyBoy
    #234
    Vedd, azért írtam ... Aztán, ahogy szépen lassan telnek az évek, boszorkány és gomba helyett jön majd a piros és a feketepont, majd az érdemjegyek, majd az aláírások ...

    És utána majd talán érteni is fogod ...
  • readswift
    #233
    Ezek lennének az érveitek ? Kár, pedig még írkáltam volna.

    Dummyboy, ezt a kommentedet majd még előveszem ha röhögni akarok, decsakha nem haraxol.
  • Her Laca
    #232
    Elázik. No meg nem raktárnak használom a lakást.
    Az a baj,hogy két malomban őrlünk.
    Te azt mondod,hogy a legjobb megjelenítő a projektor, ezt készséggel elfogadom.
    Én azt mondom,hogy egy kulturált kivitelezés szükségeltetik hozzá ami bizony megdobja az árát és lehet akkor már meggondolandó. No meg a használhatósága is kérdéses egy család mellett. Hiszen ha én a nappaliban megcsinálom az általam elképzelt módon akkor este ha játszani szeretnék zavarom a nappaliban tartózkodó családtagokat ,meg viszont ők is engem. A hálószobám meg kicsi hozzá.
    Én büszke vagyok a lakásomra ,én csináltam benne mindent ,nálam minden vezeték a falban megy még a hifié is ,tehát számomra elfogadhatatlan a félmegoldás.
    Monitorral más a helyzet mert avval meg tudom oldani azt hogy elvonulok egy külön kis sarkomba .
    Tehát ha összeveted a dolgokat láthatod,hogy nem azért nem veszünk projektort mert nem jó ,hanem mert gazdaságtalan a legtöbbünk részére.
  • DummyBoy
    #231
    Most olvasni nem tudsz, vagy csak nem akarod amit írunk?

    Majd ha lesz életed, akkor megtudod miről beszélnek itt a felnőttek ...

    135k? Egy projektorért? 40 - 60k-ból lehet építeni ... Ha már a barkácsdolgoknál tartunk ... (Legutóbb mikor néztem ennyi volt ... szvsz már olcsóbban is ki lehetne hozni ... ) ha meg nem jó a barkács projektor, akkor a barkács vásznat se emlegessük, jó?

    Ha meg normálisat akarok, akkor ott van a 3 káva néküli monitor, esetleg 3 Freshnell lencsével, és akkor lehet megleszek 150k-ból és még mindig nem kell akkora hely neki ... És van böszme szélesvásznam is ...

    Ne erőlködj már annyit ...
  • readswift
    #230
    -3000 óra / 30ezer ft.

    "Erre mit tudsz mondani. "
    Terasz, erkély? :D
    _______________

    Ha hármótoknak van ilyen projektora és van kedv ill. tetterő akkormeg ilyeneket lehet építeni, ha adott a hely (úgylátom várni kell a linkre amíg feléled).
  • Her Laca
    #229
    Köszönöm.
    Akkor most lássuk az én álláspontomat.
    Mondjuk nem szeretném pakolgatni (mivel 45 évesen vannak ilyen rigolyáim)tehát fix hely kell. A szobáim fala színes (tudom mindent a játékért de végül is tetszik ha színes a fal) tehát kell a vászon. És azt sem akarom a szekrény mögé rakni ha nem használom,lévén nincs a lakásban szekrény csak gardrób.
    Erre mit tudsz mondani.
    És még arra is kíváncsi vagyok,hogy mennyi időnként kell venni izzót.
    Meg az mennyi. És a fogyasztása hogy áll.
    Előre is köszönöm.
  • readswift
    #228
    A legjobb vászon amit tudok 3d-hez , (nem fehér) MDF, vagy csiszolt farost lap 7ezer ft, bekenve egy titkos (letitkosítottam mer csúnyán viselkedtetek velem ) cuccal ( <5 ezer ft.)

    Mamatűrő üzemmódban ha nem használod, letakarod és benyomod a szekrény mögé , ágyalá stb. véletlenül sem muszáj neki szem előtt lenni. Projektornak ami nincs 3kg annak meg végképp nem muszáj szem előtt lenni.

    Projektor a legolcsóbb helyen 134+áfa, szemüveg jelpill már 12 ezerért is van. Tehát ha jól számolom 150, + az áfa amit kikerülhetsz. Alap fehér festék is jó , rendesen legyen lekenve.