24325
Aion-MMORPG(F2P)
  • RoboKutya78
    #24125
    valószínű azért mert te átmentetted a fiókd
  • alyr2
    #24124
    hat en ugy 2013 szeptembere oktobere kornyeken hagytam ott...tegnap siman beleptem a telepites utan,
  • RoboKutya78
    #24123
    Srácok egy kérdés
    Elvileg megtalálta a szolgáltató a 2012 es fiókomat a rendszerükbe De ISP hozzáférést szeretne a mail fiókomhoz
    Valszínű a belépő kód miatt amit kreáll az oldal belépésnél és nem jó nekik ha elküldöm az utstó kulcsot.
    Baromira nem jön össze az az ISP hiába kreálom meg a videók alapján.Azt se hiszem el hogy ezt a kódot ők nem látják.
  • alyr2
    #24122
    nem. Most nem neztem meg, de ahol jartam az mind kihalt volt. Valoszinuleg 100-150 asmo volt osszesen online. Elyosbol valoszinuleg sokkal több! Ami pozitiv a sok szar cuccom ami szinte semmit sem ert, mikor abbahagytam, most 80 milla/darab :D Bar a goldpakk is 35 milla helyett 80 milla lett..
  • Vicodine
    #24121
    Es megnezted szamszerint mennyi volt? Mert amikor en neztem, akkor a leirt szamok jottek ki,nyilvan nem 100%os pontossaggal mert mire osszeszamolja a beloggolt embereket az ember addig ki-be logolhatnak meg sokan, de mindket alkalommal igy jott ki a dolog
  • alyr2
    #24120
    nah tegnap, jatszottam ugy masfel orat..egyedul underground katalamban talaltam asmot..:D az is bot volt..fovarosokban meg 3-4 arus ucsorgott..Elyos volt bőven, de arra vigyaztak hogy veletlen sem 1v1 alakuljon ki..kizarolag 5 v 1..micsoda hősök..
  • Vicodine
    #24119
    Heten mikor utoljara neztem, majdnem 600 asmo volt online es 550 koruli elyos.Multheten szinten igy valahogy
  • alyr2
    #24118
    Amugy spatan sosem voltak tobben az asmok.illetve 1.x ota soha..minimum 3:1 az arany a feherek javara.. gameforge oldalon is olvashatsz..
  • alyr2
    #24117
    ratio: 71% ely 13% balaur 16 asmo..
  • Vicodine
    #24116
    spatan majdnem tobb az asmo mint ely,nem vagom mirol beszelsz?:D legalabb is en amikor utoljara neztem hetelejen meg multheten, akkor ratio alapjan nagyon egyforma volt a helyzet, illetve online viszont tobb asmo volt...nem vagom milyen forumot nezel:D
  • alyr2
    #24115
    Most töltöm, megnézem spatán van e még asmó..Bár ahogy olvasom a spata fórumot GF oldalan, nem lesz nagy konkurencia:D singleplayer online!
  • Vicodine
    #24114
    Ja es hozzateszem nincs extend fegyoja, es nem haszontalan pvpben, nagyon keves,1-2 clerik meg sm veri csak el ranged classokat nezve, gunnerok meg sorcik reggeli kv melle...
  • Vicodine
    #24113
    Most az,h egy azonos gearu-tudasu tempnek nincs eselye gladi ellen,de 1/1 verheto lesz tempel a gladi 4.8ban kijelentes ez azert nem tokeletes megfogalmazas. A haveri tarsasagban van egy gladi, szerver egyik legjobb gladija, gearje is jo, es ugy altalaban szet is veri a templarokat. Am van 1-2 olyan templar, ami meg ot is ugy csapja kette h mozdulni alig tud. 4.8-ban meg a templarok nem nagyon lesznek boostolva, mig a gladik kb felistenek...Szal nem is ertem most mit hova tegyek a hszodban...
  • Mocsok22
    #24112
    Csatlakozom Box3r véleményéhez,mire normálisan felépítesz egy gladit ami "használható" évek telnek el ... kivéve ha rászánod a fél életed...
    Én gunner-el és bard-al játszom,előtte gladival és sorcival voltam évekig.Mindig csak futottam a többiek után és egyszer sem éreztem hogy annyira kimagasló lennék,sajnos a "rosszabb" gear miatt.Ezzel a két karival viszont élvezetes...pedig csak a gunner-nak van normális gear-je,a bard-nak nem mondanám.... :)
  • Box3r
    #24111
    Egy templár, a jelenlegi 4.7.5-ös patch-ben esélytelen egy azonos geares és játéktudásban megegyező gladi ellen :) 4.8-ban viszont már 1/1 verhető lesz a gladi templárral...elvileg.
    Egyébként én a gladit, csak annak ajánlom, akinek sok pénze van ingame, és sok ideje. A gladi, gyakorlatilag extend fegyver nélkül haszontalan PvP-ben, és egy 65-ös extendet nem egyszerű szerezni, valamint nem árt egy enchantolt abyss ékszer szett sem, a nagyobb damage miatt :) Ha komolyan akarsz PvP-zni, akkor szükséged lesz egy msup szettre, ami szintén nem olcsó mulatság.

    Én inkább a bardot javasolnám, gusztustalan karakter, egy szettel és fegyóval bőven el lehet vele játszani...ergo kevesebb szopás gearelődés szempontjából.
  • aionfan
    #24110
    Köszönöm a segítséget Vicodine, igen értékes hsz, hogy könnyebb legyen a döntés, gladi lett a befutó, már el is kezdtem.
  • alyr2
    #24109
    Nekem az jon le hogy te azt a classt keresed, amivel 3 gombot nyomogatva kvazi no gearrel megolsz mindent..Ha ezt akarod akkor nem ez a jatek a nekedvalo..Itt megvan hogy kvazi ki kit ol meg fixen 1v1 alatt.massban meg tokmindeggy mert ha teged tabolnak ki akkor az isten sem ment meg!
    Ha gladit akarsz annak jo ha van extendes fegyvere azzal igazan hatekony, bar jo nelkule is a sok raugrassal borogatassal...stb de egy jobb sorci templar gunner sm megeszi kerdes nelkul..
    Ha meg bajod van azzal hogy leirtam , hogy a skillezest meg magadnak lod be gombokra...teged minosit..hany eves vagy 5? Karit ne huzzuk fel neked?
  • Vicodine
    #24108
    Hat nezd, par szot...? Tapos class az biztos :D Jo kis aoekkal ellatva, dp skilljei is igen kemenyek, meele classkent nyilvan a rangedek jelentik a kihivast neki, bar egy kemeny templar tud neki meglepit okozni...Lockdown skillje nagyon op, az enemy nem tud skillezni tole, es nem csak fizikai skillekre igaz, mert pl gunner sem tud meg AT sem skillezni, amit mondjuk nem ertek miert van mert alapbol fizikai skillekre kene hatnia, de igy meg opbb:D Raadasul 4.8ban mar nem lesz egy cdn masik skillel, es hat 3 secig tart a bound, 12 sec cdvel...szal nagyon tap skill, meg sok hp-visszatoltoje is van, raadasul 4 strike weapon a polearm, amit ugye legtobb gladi hasznal, es ha nyomod a weavelest akkor minden egyes autoattacknal 4X eselyed van gs procra, ezert van az,h a kocsog gladiknak szinte fixen procol minden pvpben a gs. Tud sokfele fegyot is hordani, gs,pole,mace,pajzs,sword,dagger,bow...Ami tobb varialhatosagot biztosit, pvere pl elegge kemeny tud lenni 2 swrodel + dmg gsel...1-2 class van ami kifingatja azert realis eselyel, sm ellen pl zero a gladi, semmit nem tudsz kezdeni vele(bar azzal mas class semXD) blockos clerikek meg chanterok is megeszik, bar pl chanterok ritkan hasznalnak olyan szettet,az nelkul meg simaliba, jo sorcik is bedaraljak a gladikat, de azert itt mar nagyobb az esely mint elozoeknel. Mindenki altal istenitett gunnerokat is meglehet zabalni vele ha nem procol a gse a gunnernak, osszessegeben egy nagyon hasznos es strapa kari a gladi, es sokoldalu. En ha most gladiznek akkor pole,gs illetve egy bowot csinalnek neki.Polet azt meele classok ellen hasznalnam es blind lenne benne, gst meg magek ellen es silence lenne benne, azert gs, mert gyorsabb az attackspeedje, es tobb az eselyed arra h boritasz vele, es akkor ugye nem tud szaladni a paciens:D De ez mar izles kerdese, nem feltetlen evidens alapfelallas. Bow az meg jo dolog ha egy ranged class megprobal kiteolni, teszel bele egy rootos vagy para gst aztan majd megall az:D Hat orakon kereztul lehetne irni rola, csinald meg, tapasztald ki...
  • aionfan
    #24107
    Nagyon pofátlan vagyok? :) de ezer éve toljátok ezer %, hogy mindent kipróbáltatok..... gladiról pár szót lécci lécci :D csak hogy kedvet kapjak...nem számít, hogy hány szett meg szopóroller a manakő :)
    csak úgy anblock egy pár soros vélemény a kasztról
    ígérem leállítom magam ez az utolsó:)
  • aionfan
    #24106
    Alyr2 hsz-ére inkább nem reagálva, a többieknek nagyon köszönöm, sokat segítettetek körvonalazni az elképzeléseimet.
    Már korántsem vagyok biztos benne, hogy akarom én ezt a classt, még vívódom, túl sok rosszat mondtatok róla:)
    Lehet mégis belevágok egy gladiba felvállalva, hogy lehet semmire nem jutok emberi időn belül és több cucc kell neki.....
    De ha fun és megszeretem édes mindegy mivel vagyok hisz csak az számít, hogy lekössön :)
  • Vicodine
    #24105
    1:jo gunner ellen nem kell taktika, ugy sincs eselyed ..:D
    2:bardnal en csak Q,E,R billentyukre tettem ki skilleket pluszba, mivel nem sok a skillje es atlathato, nekem az kezrealt, de ha te is igy probalod akkor mindenkepp kis CDs skilleket tegyel oda amit sokszor hasznalsz
    3: idealis rotacio van, es ha azt nem alkalmazod, akkor mindenki kinyiffant:D errol nezzel meg inkabb videokat youtuben, nagyon sok van fent
    4:attol fugg mi tolja rad azt a burstot,most ha abbol indulunk ki,h pl egyforma gearben vagytok az enemyvel, akkor pl egy gladi vagy assa vagy ranger vagy gunner rotat semmivel nem elsz tul, ha az enemy ugyes, ha kevesbe mint te akkor ezeket is eltudod kaszalni nyilvan
    5:hat ugy rakd ki,h 2300MA az kell,a tobbi mehet MBre, ez a legidealisabb
    6:aoe sleepje van, meg manatoltese, de most igy hirtelen nem jut eszembe mas aoeja:D
    7:mass pvp az mas, mint az 1v1, nyilvanvalo okokbol. eloszor is ott ha teged speciznek ki, es nincsen body guard vagy igen kemeny mass heal rajtad, ugy is instant fekszel,lehetsz barmilyen gearben, ez siegeken jellemzo leginkabb, de 6v6 pvp arenakban is akar. 1v1ben meg nagyon is szamit a gear, mivel lesz ra kb 95% eselyed, h egy jolgearelt emberrel fogsz osszefutni, es akkor ott lehetsz akarmilyen ugyes, ugy is megver ha fenyevekkel jobb a gearje.Mondjuk neked van egy BM szetted,ellenfelednek egy 65os szeteffektes abyss rucija, nyilvan radtol 2 skillt es meghalsz, kis tulzassal..:D Am ha egyforma cuccban vagytok, akkor sem eselytelen mas classok ellen, csak nehez. Foleg, h akik a jatekban maradtak, azok legtobbje regi motoros rutinnal, ezert tudasbeli elonyt nehez osszeszedned, de par classt leszamitva azert sok classal elbirsz majd. Mondjuk egy tapos assat vagy rangert nem nagyon kell megverned azt most mondom:D Vannak taktikak amikkel szepen lassan akar egy gladit is elverhetsz,vagy pl SM utan a legtaposabb classt, a cleriket bardal jatszi konnyedseggel kipicsazol, mig masok meg azzal szopnak..D: Ott a manaszopast kell alkalmazni, hosszu jatszma de megeri, mert amikor minden manatoltese poti skill minden cdn van,es nullazod a manajat akkor szepen rabaszol egy burstot es nyekk:D Ugyanezt masnal is eljatszhatod, de nagyon papir a bard, ha elrontasz vmit azonnal fekszik
  • Trollface
    #24104
    Merge infók

    "Will there be new servers after the merge? Initially, no. However we are working on a cooperation with Steam, which could well lead to a wave of new players coming to the game. In this instance it may well make sense to to open gates to new servers at a later date."

    A Seamen lesz megint a game, nagy ám a baj akkor. ArcheAge is betolta a képét és le is húzták az értékelésekben a halál faszára. A TERA is próbálkozott ,de már nincs fenn ha jól látom.
    Utoljára szerkesztette: Trollface, 2015.09.18. 10:19:52
  • Malachit
    #24103
    PVE rotát könnyű kitapasztalni, pont ki lehet forgatni vele valamennyi skill-t cd-re úgy, hogy mindig épp a megfelelő kijöjjön következőnek. A rotába beletartozik az aoe manna töltés és a tikkelős töltés. Ha már a chainest kell használnod akkor elrontottad, elfelejtettél potit inni, mivel az is kell neki :) DPS-e nem kiemelkedő, de ha nem kell sokat rohangálni vele akkor egész szép.
  • Malachit
    #24102
    1v1-ben azért gyengélkedik valamennyire, mert akik kitalálták a bárdot adtak neki 4 töltős fő képességet és pvp-ben ha megállsz egy helyben hulla vagy. Szép spike sebzése van amit el lehet pattintani vele pár sec alatt (4-6), de ha ezzel nem fektetsz, akkor az a bizonyos bekerül a ventilátorba, mert innen kezdve már nagyon skillezni kell vele, hogy ne húzzanak a rúdra :D

    Mass pvp-ben, ha nem targetelik szépen leget vele operálni, de az 1 darab 2k dp-s aoe skillje kevés szerintem, igaz ezen módosítani fognak majd, ha jól emlékszem. Stunra/silencere érzékeny, de melyik kaszt nem az? :)

    1v1-ben lehet még vele operálni a para lokkal, de azt ajánlatos eléggé begyakorolni, mert ha nem jön be akkor bukta lesz a harc könnyen :) Stunt is ki lehet védeni vele skill-el időlegesen, de ha nagyon erre mész rá, sajnos sokat kell áldozni érte másban.

    PVE-ben szeretik a manna töltése miatt. Ha PVE-zel akkor rakd be neki az aoe töltő skill-t.
  • alyr2
    #24101
    A billenytukiosztast megoldod magadnak, ahogy neked kenyelmes..rotat meg tapasztald ki.
  • aionfan
    #24100
    Köszönöm a gyors válaszokat.

    Bárd szimpi egyébként és megszavazom neki a bizalmat....bár a gladi felé húz a szívem az iszonyat pörgő /forgó aeo skillek nagyon látványosak:D , de a több szett komoly visszatartó erő.....de ha tényleg belemerülök úgyis eldöntöm majd...
    1) Írnátok pár sort róla? másik fórumot végigolvastam, de főleg a gunner vs bárdról szólt a vita
    2) pl. ideális bill kiosztás wasd, 1-9 és legkönnyebben elérhető megszokható bill kombók.....nem még ez is gondot okoz anno vegyesen kattintgattam de csak 3/4-fél évet toltam....
    3) ideális rotációk esetleg?
    4) Ha rámugranak mivel tudok túlélni egy burstot?
    5) Milyen manakő kell neki gondolom MB, MA?
    6) Van e pár aeo skillje, látom van neki hp mp töltése ami pve-re jó pont és kb csak 2 skillt kell cserélni h full pvp v pve legyen....
    7) Mások ellen akkor azt mondod Vico, hogy esélytelen 1v1 ben? ezt gondolom a gear miatt van mert 0-ról tény hogy nem emberi idő több cuccot kiszedni.....de ha csak egy gear kell neki 1v1 ben miért gyengus ha mass pvpben meg elfogadható?
    bocs a sok kérdésért..:)
  • Vicodine
    #24099
    Leirtak alapjan en is bardot ajanlok neked, nem azert mert eros class lenne, de egyszeru kigearelni, mert csak egy ruci szett is eleg neki illetve egyfajta fegyo, mert bar clerik fenyevekkel jobb valasztas lenne, meg a gladi is, de geareles szempontjabol mar nem, mert mindegyiknek tobb ruciszett meg fegyok kellenek, es ha csak nem vagy olyan, aki napi 24 orabol minimum 34et kockul, akkor sosem lesz kigearelve a karid olyanra, h utokepes legyel, mert a manastoneozas meg az encsizes egyszeruen szanalmas, mivel kombi manastoneokon kivul massal nem erdemes kovezni, azokbol a jobbak amik masoknak is kellenek, hianycikkek, vagy 20-60millaig vannak darabjuk, es hat kell beoluk rohadt sok...Szal iszonyat sok ido nullarol osszehozni olyan karit, aminek tobb gear kell, es mass pvpben bard is jo, mint mindegyik mas is, egyedul soloban hugyozza korbe mindenki, de hat Aion nem az a game ami solo pvpt favorizal
  • Mocsok22
    #24098
    Szia!A 3 kaszt közül amit írtál én a bard-ot javasolnám.
    Az Aion Hungary fórumán olvashatol róla miért is szeretik oly sokan ... :)
  • aionfan
    #24097
    Sziasztok!
    Újra akarom kezdeni a játékot, mert azon kaptam magam, hogy a kedvenc mmo-m helyett megint aion pvp videókat nézek.

    Egyszerűen nem tudok dönteni, könnyen kezelhető, mégis erősre megcsinálható karit szeretnék, akivel megállom a helyem ha rám ugranak.
    Nem hivataloson kipróbáltam az SM, gunner, assa triót, de valahogy nem éreztem, hogy az én kasztom bármelyik is.
    Úgyhogy még nem dőlt el, de ha írnátok pár sort a három új kiszemeltről megköszönöm.
    Gladi, cleric. bard

    Teljesen más világ tudom, a Gladit sosem próbáltam vidik alapján nagy tömegben is szépen aprít, döngöl, tör, zúz bírja az ütést.... nyilván előnye hátránya megvan, cleric meg kb. halhatatlan és pvpben nagy zúzások közepette bár elsődleges célpont nem mindegy h kb. nem lehet leölni vagy 3 skilből fekszik......titkos favorit a bard, sebez és gyógyit átmenettel......tudom h nekem kellene kitapasztalni és a fő szempont h nekem feküdjön, de ha adnátok egy pár soros támpontot merre induljak el megkönnyítenétek a életem....

    Tehát alapoktól, főleg pvpre, egy szórakoztató kari, aminek nincs 8ezer skillje, jó a DPS-e, de nem papír és behozza azt a hátrányt hogy hónapok kellenek mire érdemben tudom majd használni, de kárpótol hogy relative egyszerűbb, de mégis életképes kari.
    magam részéről picit a bard felé hajlok talán gladi....segitsetek pár sorral,

    Köszi.

    ui:
    Sosem voltam nagy játékos de most mindent az alapokról felépítenék hobbiszinten egy jó kis karit.
    Utoljára szerkesztette: aionfan, 2015.09.17. 13:16:15
  • alyr2
    #24096
    Mindenhol ugyan azt kell csinalni:D szoval szerintem nem erdemes. a jelenlegi viszonokrol nincs kepem
  • undY1ng #24095
    Perento-n volt ez a bizonyos Gunner-em, de mint már írtam nem igazán van kedvem ezzel játszani, valami mást kipróbálnék. Érdemes átmennem a Spatalos-ra? Vagy valamelyik másikra. Asmo oldal.
  • undY1ng #24094
    Szerencsére én nem az OP kaszt kedvelő közé tartozok, sőt utálom ha egy játékban van ilyen és a játékosok 80%-a csak azzal van... Orosz szerverre? Ne viccelj.... nem vagyok rasszista, de már van egy pár tapasztalatom játékokból, hogy milyen profi játékosok (CSGO, Dota 2, Rust). Gondolok itt a cyka blyat idi nahuii és társaira. :D Felkeltetted az érdeklődésemet ezzel a játékkal kapcsolatban, de tuti, hogy mostanában visszafogok nézni Aionba is... mindig is imádtam azt a hegyről, szárnyakkal való leereszkedést! Eddig valamiért olyan hitben voltam, hogy Asmo van főlényben mint Ely, de megint tévedtem.
  • Vicodine
    #24093
    Spatan kb balance van most, majdnem tobb asmo jatszik mint ely, szal ettol ne aggodj, mert telen is balance van, curatuson is kb hasonlo a helyzet, bar talan curatuson kicsi ely foleny van, de az nem gaz, mert asmok altalaban mindig jobbak, mivel ravagyunk kenyszeritve h tudassal es taktikaval verjuk szet a tulerot:D Mert bar szamilag telen tobb az elyos meg mindig, de akkor foglalunk vagy vedunk be fortot amikor sak akarunk, ritkan van mashogy, es ez azert van mert elyk tulnyomo tobbsege balfasz, mint a tobbi szeron. Asmok lenyegesen jobbak pvpben is meg "csapatmunkaban" is. Persze elofordul az is, hogy eppen par nagyobb asmo guild morcoskodik es nem megy siegre es akkor hatalmas a tulero amivel mar nem lehet sehogysem birni, de osszessegeben nem jellemzo.
  • alyr2
    #24092
    Retkes spataloson szar volt gearelodni..mert ha mi 3 ligaval mentunk akkor az ely 5 ligaval..aztan 6 honap fort nelkul toltott szarakodassal a meg aktiv asmo reteg ugy dontott szarik bele..es a medalokat nehez volt beszerezni...ha meg marad az arany a merge utan akkor sok sikert:D De nem fog erdekelni a dolog.
  • Vicodine
    #24091
    Sajna 4.9ig pedig elegge nehez lesz gearelodni....Utanna sem lesz egyszeru, csak ott kb mindenki kezdi majd elorol, mert az alap BM szett is olyan eros lesz kb mint most a seteffektes 65os eternal abyss. Mythical meg jobb, de azt elo ember nem szedi ki csak zombik a full szettet:D
  • Vicodine
    #24090
    A B&S csak akkor erdekeljen, ha nem vagy olyan beallitottsagu, aki csak ugy tud ervenyesulni pvpben ha van egy op class a segge alatt op gearben, mert kiegsz, itt minden a tudason mulik. Csak abba a hibaba ne essel bele, h ruszki szeron probalod ki mert akkor elmegy a kedved tole, mert ott semmi sem mukodik rendesen, agyatlan farmolas a fejlodes, mert szinte alig mukodik valami, es rossz kovetkeztetest vonnal le belole, h mi var majd itt euban az eredeti szerokon. Ja es ehhez hasonlo bajnoksagokat tudtommal euban is terveznek majd, illetve egy kiforrot jatekrol beszelunk, aki belemerul jobban, tuti nem banja meg. Ja es nagyon fontos, senkinek nem adja at Nc az uzemeltetest, mint anno Aionnal tette ezt, NcWest ugye..., hanem ok csinaljak majd, ami a koreai statisztikakat nezve garancia a minosegi supportra es fejlesztesekre, hiszen ok tenyleg ugy uzemeltetnek, mint ahogyan kell.
  • alyr2
    #24089
    hat az sajnalatos, mert tuti nem allok neki megint kifarmolni az uj ruhat, azert hogy mire elkeszulok vele szedhessem ki a kovetkezot:D
  • undY1ng #24088
    TeamPVP is érdekel, de legtöbbször szerintem solo lesz. De ez a B&S is érdekelne!
  • Vicodine
    #24087
    Hat megneztem azokat a szerokat amiket egybevonnak, es ami engem konkrettan erint, az a tele-spata-curat osszevonasa lesz, pl. tegnap este csucsido kornyeken 2200 online player volt ezen a harom szeron...szal a cry tuti meglesz :D lvl 60as abyss meg manapsag mar kuka, 1v1ben, de ha ptvel mesz akik jol geareltek akkor nem annyira kuka, mass pvpben lehet akarmilyen uber geared akkor is szetkurnak ha tobben mennek rad szal...
  • alyr2
    #24086
    Merge elott es utan benezek kivancsi leszek mi lesz belole:D Meg arra hogy a lvl 60 augmentes ruham jo e meg valamire vagy kb kuka..meg igy is hogy 15 re van huzigalva.
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.09.08. 11:28:48