47
  • Jawarider
    #47
    Mármint pumpedek v. ki....?
  • tomas13
    #46
    aztarohadt
  • MainStream
    #45
    ha megvalositjak, akkor biztos, hogy hozzaferheto lesz "normalis ember" szamara is. kerdes, hogy megtudjak-e csinalni. ha sikerul akkor hozzaferheto lesz - csak ido kerdese.
  • pimplike
    #44
    "Mégegyszer átgondoltam ezt az álcázós módszrt, és nagy hibát fedeztem fel. Az igaz, hogy ha majd működik, a tárgyról nem verődik vissza, és nem is bocsát ki fényt, de a mögüle érkező fénysugarakat is elnyeli. Azaz, egy abszolút fekete testünk lesz, ami lassan túlhevül az elnyelt energiától, "
    1. Nem hevül
    2. Bocsát ki fényt, csak azt kioltják
    3. Szerintem is csak láthatatlanság érhető így el, és nem átlátszóság.
  • pimplike
    #43
    Tény hogy TommyC teljesen félrebeszél, de azért nem hülyeség amire gondolt.
    Abban az esetben (és ez így szokott lenni) ha a tárgy nem csak monokromatikus hullámot bocsát ki, sőt elég 2 külön hullámhossz, az egyik kioltásával megváltozott színt fogunk látni.
    Persze színtanból elégtelen, de a megérzése jó.
  • Su0my
    #42
    Jesszus ez hülye... két külön dolog, ahogy pimplike is megmondta... nagyon ügyes egy srác vagy!
  • pimplike
    #41
    Két tök más dologról beszéltek.
  • AtomHeart
    #40
    Miert, szerinted ha valaha is megvalositjak, hozzaferheto lesz "normalis ember" szamara..?
  • TommyC
    #39
    ""
    oops..
  • TommyC
    #38
    There are two sets of primary colours: red, green and blue are the additive primaries used in colour vision, colour measurement, television sets and computer monitors (because they correspond to the sensitive elements in the human eye), but cyan, magenta and yellowsubtractive primaries used in colour photography and printing. A cyan filter transmits green and blue light (absorbing red), a magenta filter transmits red and blue light (absorbing green) and a yellow filter transmits red and green light (absorbing blue).
  • RelakS
    #37
    Nem feltétlenül, ugyanis van lila színű fényhullám is. Ne a monitor színkeverésében gondolkozz!
  • Tiberius B
    #36
    I-Man?:-)
    tényleg, nem tud vki vmit a negatív fénytörésről?
    Mit fejez ki a negatív jelző?
  • Xantia
    #35
    Nekem inkább olybá tűnik, hogy a láthatatlanná tett tárgy megvakul. Azaz azon a frekvencián képtelen elnyelni, és visszasugározni semmit. Ez egyben azt jelenti, hogy teljesen vak azon a frekin.
  • teddybear
    #34
    Mégegyszer átgondoltam ezt az álcázós módszrt, és nagy hibát fedeztem fel. Az igaz, hogy ha majd működik, a tárgyról nem verődik vissza, és nem is bocsát ki fényt, de a mögüle érkező fénysugarakat is elnyeli. Azaz, egy abszolút fekete testünk lesz, ami lassan túlhevül az elnyelt energiától, de azért észrevehető. Egyszerűen azért, mert nem átlátszó.
  • irkab1rka
    #33
    Nyilván nem mindenki olvasta a másik hasonló cikket, aminél utcai videon mutatták ugyanezt a dzsekit (egyébként vetítéses technológiáról van ott/a képen szó). A cikk és a kép között most itt annyi aza összefüggés, hogy mindkettő álcázásról szól.
  • irkab1rka
    #32
    Nem semmi korszakban vagyunk jelen.
  • BaliBoy
    #31
    Mi történik amikor egy láthatatlant gázolnak el?

    Semmi. Látta valaki?
  • fawcet
    #30
    Másik gond hogy elképzelhető hogy csak álló objektumoknál megy ez.
    Mi történik amikor egy láthatatlant gázolnak el?
  • fawcet
    #29
    Raingun nevetségesen néznél ki akkor.
  • fawcet
    #28
    Mondjuk a láthatatlanság jól jönne mikor a férj átmenne a szomszédnak a feleségéhez egy kis pásztorórára.

    Esetleg kémkedésben jönne jól még, ahol nincs felszerelve hőkamerával.
    Elképzelem hogy mikor csengetnek akkor előbb körbenéznek hőkamerával is nehogy egy potya is bejöjjön.

    Fegyvereket nem könnyű most sem kiszúrni. ÉS a hőt nem tudja láthatatlanná tenni.
  • raingun
    #27
    Ezt a "japán álcázó dzsekit" én is megcsinálom egy projectorral és egy webkammal...
    Sz*rt sem ér...
  • Tinman #26
    Azért nem mindenhol van ám hőkamera. Ha sikerülne az USA-nak titokban tartania egy láthatatlan kommandós egység röhögve levadászná Bin apót
  • BaliBoy
    #25
    Ez a két technika épp, hogy nem sokra jó a hadászatban. Már most sem lehetne jól használni a hőkamerák miatt. Még az épületek bombázásánál sem szabad szemmel dobálják a cuccost, de a katonáknál is vannak infra szemüvegek. Szóval sztem a hadászatban ilyen formában nincs sok haszna. Ráadául gyakorlati haszna kivitelezhetetlen akár a dzseki de a por-fény elméletnek, hiszen mindketőhöz külső eszközök kellenek ahhoz, hogy létre jöjjön a "láthatatlanság".
  • muerte2
    #24
    Ha jól gondolom, voltak ennél már komolyabb próbálkozások is valami higany szerű mutyival, ami fényelnyelő v mittudom én, már 2-3éve olvastam róla valahol. Akkor most ez a rdvetítem a hátteret a projektorral cucc mért is nagy szó?
  • Zsocee
    #23
    zöld színű háát nem valami szép,fehérbe nincs?
  • TommyC
    #22
    Én is szeretnék láthatatlan lenni!
    De én nem vagyok perverz, a barátnőm is bizonyítja!=)
    De komolyan...
  • Esrohnoil
    #21
    Az ott tényleg egérkurzor. Felesleges lenne bármi mást belemagyarázni, egyértelmű h. kamu a kép. :D
  • dez
    #20
    Ott van az. Milyen monitorod van? ;)
  • dez
    #19
    Pont ezt akartam írni, hogy az a dzseki 2D-s, így csak max. egy kamerát tud becsapni, vagy ha nagyon közel van a héttérhez, tőlünk messze.
  • uniu
    #18
    sztem az a saját egered lehetett!:)
  • Tinman #17
    Amúgy nagyon LOL a kép amit betettek a dzsekiről... ott figyel az egérkurzor a srác vállánál.
  • Lazarus
    #16
    Itt nem az a cél hogy a dzseki láthatatlan legyen, hanem hogy az a test amit körbefog... szvsz ez a kép fake és csak projektorral rávetítették a képet.

    egyetlen perspektívába vetítve "nem lenne olyan nehéz" eltünni, de mivel 3Dben látunk ezért minden irányba más képet kell kivetítenie hogy a szemünk ne vegye észre a különbséget. Ehez a dzseki minden kis pontjára halszem optikát és hologram kivetítőt kéne helyezni...

    Ha baromságokat írok sry picit be vagyok ba..va -_-
  • Tinman #15
    IDCLIP lennék, ha mellé IDDQD is járna... de amúgy... csak a "láthatatlan ember halála" jut eszembe az egészről.

    alien47: A Hollow Man le volt egy kis időre akciózva így már talán több mint 1.5 éve ott hever a polcomon.
    Láttam, egész korrekt kis thirriler volt és bizony remekül felvázolta, hogy mi lenne akkor, ha egy tesztoszteronszagú hímtársam, némi megalomániával megáldva láthatatlanná válhatna.

    Gondoljatok bele ha teszem azt 200 év múlva lesz egy fullos ruha ami teljesen láthatatlanná tesz, akkor milyen elképesztő előnyt jelent az pl. a hadászatban!
    Már előre rettegnék attól, hogy a semmiből előbukkan egy tank vagy egy rakéta...
  • Looserke
    #14
    jah csak a projektort és a kamerákat kellene még eltüntetni ami felveszi és rávetíti a képet a dzsekire...
  • Davidus
    #13
    az álcázó dzseki nagyon nagy!:)
  • Broafka
    #12
    na ne mondd hogy te nem lennél szívesen láthatatlan egy kicsit? :)
    szerintem buli dolog, de azonban az alsó kép az hülyeség, mert ha láthatatlan lenne a dzseki, attól még nem lehetne átlátni az illetőn, hanem a testét lehetne látni, ahoz hogy a testünk is láthatatlan legyen, sokkal többet kell még várnunk, az biztos
  • teddybear
    #11
    Ez kifejezetten rossz példa volt. A feketepiacon meg lehet venni a Stingert, csak drága.
  • MerlinW
    #10
    Ja abban is komplett idiótát játszott Bacon...
  • MerlinW
    #9
    sok ám a perverz ember:)

    Egyébként kizártnak tartom hogy ez valaha is közpiacra kerüljön. Nem fog ahogy a stinger rakéta sem:)
  • alien47
    #8
    Bocsi de en speciel szeretnek lathatatlan lenni. Hogy miert annak szamos oka van......

    Nezd meg a Hollow Man filmet.