693
Fifa 94-től kezdve 2003-ig,illetve más régi focisjátékok
  • hunbasser
    #333
    régen még psx-el nyomtam,de mintha kicsivel jobb érzékem lenne a billentyűzethez :)
    szal régen én is konzoloztam ;)
  • Lammer
    #332
    most nem akartam butitottat irni ;)
    amugy leirtam mi a masik lehetoseg ;) (ha veszel egy konzolt, akkor sok evre le van tudva az idegesseged, amelett ofkorsz tarthatsz egy pct munkara meg egyebre stbstb)
  • hunbasser
    #331
    és mi a másik lehetőség?:)
    nem mondom h normális,alap p4,de akkoris p4,ezen ne vesszünk össze ;)
    pénzem meg nincs új gépet venni,szal majd később,nem vagyok én nagy játékos,csak a focis gamékat szeretem én
  • Lammer
    #330
    navarja! neked cerka p4ed van, az azert eleg messze van a normalis P4tol ha nem akarsz szarozni ket lehetoseged van: vagy nagyon durvan bekoltesz es uj pc, vagy ps2/xbox(ha szimplan jatszani akarsz, akkor a legjobb valasztas, nincs masfel oras settingeles, nincs szarakodas, folyamatos jatekelmeny, ugyanugy van patch konzolra, sooot...)
  • hunbasser
    #329
    leírtam milyen konfigom van,ez egy alap p4-es konfiguráció:Matsonic MS9357E 266 mhz,Intel Pentium 1,7 ghz, 384 mb ram, maxtor 40 gb,geforce mx 4000 128 mb
    ahogy Gabe18 mondta,lehet,h a vgammal van a gond,nem egy nagy szám videókártya,de eddig minden játék jól ment vele,nameg olcsó volt.
    sztetek pes 4 nem lenne lassú?mert addig azzal szoktatnám magam át pesre,és ha lesz pénzem,majd nem új videókártyát,hanem egy új gépet veszek,ez meg majd másodlagos gép lesz :)
    szal sztem pes 4ezni fogok addig(visszafordulván a topik témájához is ezzel)
  • Lammer
    #328
    ecsem minek tuningolni a ps2ot? arra is ugyanugy vannak patchek(soot hamarabb jonnek ra :P)
    errol ennyit ;)
    (de errol hulyeseg vitazni, en mind2ben benne vagyok vastagon, te csak szimplan pcs vagy:P)
  • tobias88
    #327
    Én az elején poénból PES 4-eztem egy hetet, mert szeretek sz@rokkal játszani, mert furcsa volt, hogy nem lehetett csak úgy elvenni az embertől a labdát, nem volt szerelő gomb, de aztán belejöttem, és rájöttem, hogy a fifa nem élethű!! Ja, a PES3 al télleg voltak lassuléási problémák PC-n, nálam is meg a haveromnál: 1,8GHZ 64MB Geforce MX460, 512 SD-RAM, ez 2 éve még jó cucc volt!!!
  • tobias88
    #326
    EZ poén, milyen géped van????? Nekem a régi gépemen ment: 1GHZ, 32mb ATI 7500, 256 SD-RAM!!!!! Nem lehet, hogy a Pes 3at tetted fel?? (VAGY KAMULSZ!!!!!)
  • Breki33
    #325
    PC-re a LIveware jött ki ami sokak szerint jobb gameplay-ban mint a we10

    És ugye tuningolás között fényévekre van a különbség pc javára.

    Szval erről ennyit.........
  • Lammer
    #324
    szerintem jobban jar, ha vesz egy ps2ot :P legujabb patchel iszonyat jo a we10 :P (mikor jon pcre? :P ;))
  • Gabe18
    #323
    Nagyon egyszerü a megoldás a lassulási problémára.Az MX szériás videókártyát szépen lecseréled vagy egy Ati 9600-ra vagy egy Gef FX5200 (de inkább 5600)-ra.
    Az mx széria már 2 éve is szinte alkalmatlan volt játékra,nem hogy most,egy féléves játékal.
    Ezt nem leszólásból mondom,mielőtt félreérted,de sajnos ez tény.
  • Breki33
    #322
    de vigyázz aki már megtudta az nem nagyon fifázik P
  • hunbasser
    #321
    láttam vhol magyar kézikönyvet,talán pes 5höz,talán peshungary-n...tehát elolvasom:) aztán trainingezek sokat,próbálom a billentyűket optimálisra beállítani,aztán nyáriszünet lesz,és lesz időm mint tenger:)
    és én meg pont azért szeretnék játszani NORMÁLISAN a pessel,mert tudni akarom,mit hagynék ki:)
  • Breki33
    #320
    akkor akarj átszokni ha nem napi egy meccset akarsz csak nyomni és rászánsz időt megtanulni


    akkor sztem szedd le az említett wc patchet a socceraccesről simán telepíthetó

    utánna érdemes megnézni az irányírást a kézikönyvben (kint is be lehet állítani)

    utánna neki a trainingnek, el fogsz ámulni miket lehet és élvezetes lesz
  • Breki33
    #319
    ha letörölted, hogy segítsünk? P

    ne próbáld inkább olvasd el a pes3 kézikönyvet mi mire való

    figyi nekünk sztem nincs bajunk azzal, ha a fifával játszol
    te nem tudod mit hagysz ki


    engem az idegesít mikor olyan szidja a pest-akin látszik, hogy abszolút nem ért hozzá


    mert ha valaki azt mondja, hogy alapból elég szarok a gyepek, miért nincs benne bl rendes vb ilyesmiket aláírom
  • hunbasser
    #318
    ember,ha nem vennéd észre,én most pont azért mondogatom itt a dolgokat,h segítsetek! :)
    de sajna hát egyedül nem nagyon boldogultam pessel.amúgy találtam a szekrényben vmi régi game padot,valszeg tv játékhoz készült,szted kipróbáljam,h jó e?:)
    amúgy azt hittem,h a gyorsaság van lassún,de normalon volt,640x480-ban is lassú volt a game,és a feladatkezelőmben 21 feladat megy,ha nem számítom az ie-t és a bitcometet(ezek nem is mennek játék közben).nod meg daemon tools megy játék közben,nem is a konfigommal van baj.
    ya,és h tudnátok átszoktatni egy évek óta fifával játszó embert pesre?
    leszek kísérleti alany:)
  • Breki33
    #317
    "Megpróbálom megvilágítani

    FIfában játszol egy meccset

    statod az lesz hogy kb 20* lőttél kapura abból 2 gól. Tehát az adja a nehézséget.
    Abszolút nem nehéz kapura rúgni simán eljuthatsz addig, hogy rászúrd.

    Pes-ben más ott minden labdáért meg kell küzdened előszőr örülsz annak ha látod a kaput
    aztán annak, hogy sikerült mondjuk egy kapáslövés aztán, hogy kicselezted a kapust.

    Itt egy meccsen lehet csak 6-7 kapuralövésed van, de meglátod sokkal nagyobb élmény így betalálni, hogy megküzdesz érte minthogy rálövöldözöl egész meccsen.

    Itt gyakorlással kell kezdeni illetve ajánlott a kézikönyvet elolvasni.
    Anélkül nem tudod, hogy mi a manuális passz, L1-es inditás, R2-es free cselezés.

    És tudni fogod hányféle futás van, hányféle beadás, miaza emberhívásos védekezés, hogy lehet 30 méteres keresztlabdákat adni.

    Érdemes hagyni a játékot a menüben és nézni milyen gólokat lő illetve megnézni a gól-os topicokat.

    Vagy lehet egypár óra után azt mondani, hogy nem tetszik, de azzal magadat fosztod meg az élménytől. Sok fifást ismerek aki először pont így viszonyult hozzá"




    "DE mondok egy példát: LE-ben vezetek egy góllal pár perc van hátra, mi történik, felfut a kapus is támadni szögletnél és átáll teljesen támadóra, hogy megpróbáljon kiegyenlíteni.

    Fifa World Cup-ban mi van?
    A vesztésre álló csapat kapusa húzza az időt integet ahelyett hogy gyorsan elvégezné a kirúgást"

  • Breki33
    #316
    ezt papoljuk mióta, hogy ezt a játékot nem lehet egy nap alatt megismerni

    úgy látom hiába
    mindig jönnek ugyanazokkal

    pes3-nak volt olyan hibája, hogy valakinél belassult, de azóta egyik pesre sem jellemző ez, szval a bibi biztos, hogy nálad van
    megnézném egyszer a feladatkezelődet P


    pont a fifa ami haklis dolgokra és akad akárcsak egy torrent fut
    Nálam a pes5 1280-ban full graffal AA ANISO_ful-on saját profila-l simán megy.

    SZval ez az érved kilőve...............

    billenytyűket?
    ember ezt gamepaddal kell játszani, bár sokan nyomják nagyon jól bill-el is.
    Szval csak be lehet állítani, persze ők lehet azzal kezdik, hogy elolvassák az irányítást illetve végigmennek a trainingen

    SZval ez az érved kilőve...............

    Grafika.
    Birom, hogy azok jönnek ezzel akik szerint fifa 06 wc ezzel a gyepnek nevezett vmivel szép. Hát ma raktam be 2002-es képeket kicsit verik a mostani fifa-t.
    Egyszerűen bűnronda különösen ATI_n.

    Erre jön a fifa-s, hogy nem tetszik PES-ben a grafika P

    Mutatok egy példát

    teljesen Alap Liveware csak reklámtáblát cseréltem



    Aki erre azt mondja, hogy nem néz ki jól elég elfogult lehet.

    És ez csak az alap
    ugye eredeti fényképről készült arcokat lehet pillanatok alattberakni, csak pár példa



    Amúgy akinek ez nehézséget okozna (előzmények alapján ugye)
    Socceraccesen most jöt ki a World Cup patch amit felrakva egy tuningol teljesen új játékot kapunk a legfrisebb rosterrel.

    Ami ugye játékban is módosítható akár.
    Nem beszélve kitserverről akár 500 labdát tartalmazható ballserverről.

    Ötszázról van szó nem 5-ről.

    És nem akármilyen labdák ugye :-)

    Szval nyugodtan mondhatom, hogy grafikában simán verjük a fifa-t, sztem leesne az állad pl az új stadionokat látva, eredeti chantokat hallva.

    SZval ez az érved kilőve...............

    hogy nem valami nagy játék ezt sztem csak egy olyan mondhatja aki abszolút nem ismeri, nem tud játszani vele

    Csak egy kérdés

    Lehet ilyen gólt fifában lőni?
  • jbal
    #315
    ja.de milyen az a lassúság?
    egyébként azt írják h mx nem támogatott.
  • hunbasser
    #314
    1,7 ghz intel celeron,384 mb ram,geforce mx 4000 128 mb
    csak kellene mennie rendesen,nem?(monjduk 800x600-on)
  • jbal
    #313
    mér lassú?akkor a géped szar.
    a grafika tuningolva jó
    a gameplay meg veri a fifát
  • hunbasser
    #312
    tegnapelőtt feltettem a pes 5-öt,tegnap le is töröltem...
    mint pártatlanként álltam a pes elé,mivel nekem k**vára mind1,h ki gyártja az adott játékot,a lényeg,h élvezhető legyen és szép legyen a grafikája.
    nos felraktam,és lassú volt,de nem szaggatott.aztán kipróbálgattam mindenfajta felbontáson,mindenfajta részletességi szinttel,hiába:a legrosszab felbontáson is olyan lassú volt,mint pl 1024x768-on.
    előtte meg be kellett állítgatnom a billentyűket,úgy,ahogy nekem jó,de még így sem volt vmi fain.hát a grafika,pff..nem vmi nagy szám,az élvezhetőség meg...
    na mind1,végülis tegnap mégegyszer nekiugrottam,de hiába.
    tök lényegtelen h a játékot pesnek,vagy fifának hívják,tökmind1,h ki gyártja,számomra az a lényeg,h jó legyen a játék.
    az ok,h sok lehetőség van benne,meg minden,dehát nem vmi nagy játék,eddig nálam a fifa 06 wc a legjobb.
    erre írjatok vmit,de sürgősen
  • Gabe18
    #311
    Nézd meg te...

  • Breki33
    #310
    te tényleg ilyen fafejű vagy?



    nem tudsz valamit beállítani, fogadjunk else olvastad a kézikönyvet

    erre a játék a rossz ugye? P
    egyáltalán nem rossz átirat csak érteni kéne hozzá nem hülyeségeket irogatni...
  • jbal
    #309
    ha nem lennél ekkora tuskó és szétnéznél akkor látnád h kb.10000000000 féle javítás van
  • Zenszkij
    #308
    North United...lol
  • Zenszkij
    #307
    nem nem, nincs okvetlenül igazatok, én pl rengeteget játszottam a fifa 2005-el és nagyon jó, hatalmasakat lehet cselezni stb...és vannak jó távoli bombagólok, nekem gánya a pes, nem a gamepadot nem tudtam beállítani, hanem a haverommal jáccottunk volna és a billentyűzet vacakolt, ő ugyanis azzal lett volna. nekem nem jön be, ezért engem nem kell megkövezni, egyébként meg egy rossz konzol átirat-kész, ha megcsinálják normálisan pc-re újból kipróbálom..punktum, és igen kamucsapatok, nézd már meg az angol premier ligát
  • jbal
    #306
    menj le focizni és ott rúgd szét a kaput.
    milyen játékra gondolsz te ahol csak lőni kell?
    a FIFA persze ilyen játszok két meccset aztán már World Classon csak a kaput kell kilőnöm
  • Lammer
    #305
    latnad nalam PS2on (raadasul vinyorol teker a kicsike :P) az uj winning eleven 10et felpeccselve, rohannal haza letorolni azt a "fost" :P
  • Gabe18
    #304
    Vagy a Fifa Kanadai?Na az még "jobb"...
  • Gabe18
    #303
    A Fifát meg a "nagy szakértő" amerikaiak csinálták...
    Amugy a leirtak alapján valóban a Fifa ami neked kell.Nem kel "tötykölödni" csak rúgni.Na ez pontossan a fifa alapelve...
  • Breki33
    #302
    hihetlen egyesek milyen fafejűek

    1. Megnéznék egy Japán Canada meccset...........
    2. Milyen kamu csapatokról beszélsz legalább olvasni tudj #248
    3. szétrúgni.......no comment ......
    4. Ja te voltál aki logitech rumblepad II-re azt mondtad, hogy nem kompatibilis a pes-el :-)
    Érdekes minekünk az, de ne zavarjon
    5. Máskor gondolkozz............
  • Zenszkij
    #301
    Egy: a Pest a nagy szakértő Japánok csinálták, a foci nagyágyúi. Kamu csapatok, és szaggatt lassú mint állat. A Fifa jobb, egyértelműbb, egyszerűbb. Nem tötykölődni akarok egy játékkal, hanem szétrúgni az ellenfél kapuját. Ezért volt alkalmas erre már a Fifa94 is hehe és lol. PEs sux
  • hunbasser
    #300
    nem is baj,na mostmár a témáról is beszélgessünk:)
  • The FlashBack
    #299
    ...
  • tobias88
    #298
    Lezárták?
  • Breki33
    #297
    volt legalább kettő
  • tobias88
    #296
    mér, volt ilyen?
    akkor ha relatív, legyen:
    PES vs. FIFA
  • hunbasser
    #295
    neee,kérlek ezt ne.ez relatív,kinek melyik a jobb.bár lehet h én is "megtérek":)
  • jbal
    #294
    akkor indítsuk el megint:a pes jobb mint a FIFA:ÐÐÐÐÐÐ