88
Petíciót szeretnék indítani a Médatörvény megváltoztatásáért
  • Hmuda
    #6
    Támogatom az ötletet (A Fantasztikus labirintus újraszinkronizálása tette fel a pontot, olyan szinten felesleges volt, hogy aki kitalálta az már művészetet űzhetne a saját hülyeségéből).

    Viszont egyvalami biztos: online semmi értelme nincs az ilyesminek. Sokkal eredményesebb lenne ha csak szervezkedésre lenne használva az Internet és IRL lenne összeszedve a megfelelő aláírásszám (nem is hiszemm, hogy elfogadnák, mégha elég is összejönne), de még egy szép rakat egyéb "követeléssel" megtoldva, mert csak az újraszinkronizálás és a logikátlan jelenetkivágások közel se hatnak meg annyi embert mint kellene.

    Szerk: na én is jól leírtam ugyanazt mint Borg.
  • Dodo55
    #5
    Szerintem azokkal a karikákkal nem is lenne olyan nagy gond, ha normálisan sorolnák be a műsorokat a karika kategóriákba, és kicsit átlátszóbb lenne, vagy kisebb, esetleg 1-2 perc után eltűnne. Viszont a probléma az, hogy nagyon rosszul vannak besorolva a műsorok. Többször láttam már olyat, hogy valami agyonreklámozott filmre/sorozatra nem tettek semmilyet, pedig megérdemelt volna legalább egy 16-osat. Viszont a kevésbé reklámozott régebbi, de jó filmekre/sorozatokra mindig rányomnak valamilyet, pedig 75%-ukra nem kéne semmilyen.
  • Dying Soul
    #4
    Hajrá!
  • bazs1
    #3
    Szerintem nem tudunk semmit se elérni!
  • Borg
    #2
    Szvsz online semmi értelme nincsen, csakis írásban, hivatalosan átnyújtva az ORTT-nek.
    Olyan 50ezer aláírás alatt nem is érdemes próbálkozni.
    Esetleg vedd bele azt is, hogy ne nézzék már hülyének az embereket ezekkel a karikákkal, szedjék le azokat is. És akkor az 50ezer aláírás már biztos is :)
  • Narancs
    #1
    Hellász!

    Elegem lett, hogy a médiatörvény miatt majdnem minden filmet, sorozatot cenzúráznak, egész jelenetek, párbeszédek tűnnek el a filmekből, gyakran zavarossá, érthetetlenné téve azokat. Arról nem is beszélve, hogy a megvágással, béna új szinkronokkal sokat elvesznek a filmek művészi értékéből, élvezhetetlenné téve azokat. Szeretnék egy petíciót indítani a médatörvény megváltoztatása érdekében, ebben szeretném a segítségeteket kérni:

    1. Kinek kell / érdemes címezni egy ilyen petíciót?
    2. Mennyi aláírás szükséges, hogy elérjünk valami eredményt?
    3. Érdemes a peticio.hu -n megcsinálni?
    4. Egyáltalán van ennek értelme?

    Előre is köszi a segítséget és eligazítást!