149
  • assdf
    #69
    Egyékbént érzésem szerint itt a fő probléma az hogy az iwiw és társai valójában egy nagyon összetett adatgyüjtő rendszer, ahová ráadásul a legtöbb ember birka módjára regisztrál mert már a szomszéd is regisztrált...
    Ami óriási eltérés pl az msnhez képest hogy ott regelsz egy emailcimmel és felveszel vkit partnernek. Az msnennek fogalma sincs hogy ki az akit te felvettél, hogy hivják, hol lakik, honnan ismered stb...
    tehát gyakorlatilag a microsfot semmi személyeset nem fog megtudni rólad.

    Ezzel ellentétbe az iwiw mindent tud rólad.Hol laksz, hogy hivnak, hogy nézel ki, kik az ismerőseid, ők hol laknak, ők hogy néznek, mikor születtek stb... és ugye mig az msnen tudsz vmi kamu emaillel regelni, itt muszály valós adatokat megadnod hogy az ismerőseid tényleg rádtaláljanak.
    Tulajdonképpen azt kell mondanom hogy ennél jobb rendszert a gestapó sem találhatott volna ki.Tulajdonképpen ha az internet a 70es években lett volna igy elterjedve, ennél jobban a kgb sem csinálhatná.

    És innentől jön a para, mivel van egy ilyen kiterjedt adatgyüjtő rendszer, ami szinte mindent tud rólad,(talán csak azt nem kérdezi meg mit reggeliztél) és ez a rendszer nemhogy nem garantálja hogy az adataid nem kerülhetnek illetéktelen kézbe, hanem még egyenesen ki is jelenti hogy azt gyakorlatilag bárki megkaphatja aki fizet érte... innetől kezdve nagyon aggályos a dolog mindenféle szempontból, nem is lennék meglepődve ha a közeljövőben ezer féle visszaélésre derülne sor.
  • Spacsek
    #68
    Kedves "DD"! Se nem rémálom, se nem paranoia - és köszi, hogy ennyire "megnyugtattál".
    rem > a cikk, egy nagy rakás ...r!
  • Tom Alien
    #67
    Én arra vagyok kíváncsi, hogy mi került 1 milliárd forintba. Az én adataim, illetve a többi felhasználó adati?
    Mi határozta meg az árat?
  • QuippeR
    #66
    nem, nem olvastam.

    ui: egyébként megkaptam privátban a választ, köszönöm.
  • aDannyBoy
    #65
    végre egy fikázás.. már azt hittem senki nem szól be ma :)
  • irkab1rka
    #64
    Kedves Dani,

    Csinálod itt a fesztivált, pedig ha gondolkoztál volna cikkírás előtt, akkor nem égeted be magad. Ez most a SZAR cikkeid közül való.

    A fogyasztói szolgáltatások feltérképezése (smart kártya) hogy jön ahhoz az adat intimitáshoz, amit az iwiw-en csinálsz (kedvenc állatok, munkakör, személyes kapcsolatid, emberek csoportosítása munkatárs/barát/belső kör)??

    A freemailnek kicsit más az adatkezelési politikája, és ha egyszer egy multi visszaélne egy email szolgáltatással, valószínűleg betörnék az igazgatótanács ablakait a gyújtogató geekek :)

    A conspiration theory-d a konkurenciáról nevetséges.

    Az "élni és visszaélni"-ről meg tanulhatnál az Európa Kiadótól, és rájöhettél volna magadtól: éppen ettől tartunk, mert egy nagy cég képes a törvényeket a maga kedvére formálni, és az nekünk soha nem jó (most gondolj szépen a Szerencsejáték Rt monopolhelyzetére, amit törvény garantál)

    Azt nem nevezném háttérkutatásnak, hogy megkérdezted egy "vidéki megyeszékhelyen élő fiatal IT szakember"-t :) Azt hiszem a Purlitzerről van pár könyv, olvasgass...

    Összegezve: a pohár kinek kinek az egyéni vérmérséklete szerint csordul ki. Nekem ott, hogy majd fél évig adatrögzítettem a leg személyesem adataim egy részét, és most valaki ezt az adathalmazt megvásárolta, és egyoldalú szabálymodosítások révén azt csinálhat vele amit akar. Ezt hívják kiszolgáltatottságnak.

    Érted?
  • strogg
    #63
    Komolytalan. Én már fennt vagyok a myvip-en. Jelölj meg:)))
    Én is küldök körlevelet. :))
  • aDannyBoy
    #62
    komolytalan: gondolod hogy ott jobb neked? :) nem mindegy hogy melyik f*t szopod? Ha megszünteted akkor soha többé ne használj social networkinget, meg msnt se, meg fórumba se írj. Te tényleg komolytalan vagy.

    Egyébként meg akárhogy is nézzük biztos nem véletlen, hogy az iwiw BETA verzióként van még most is feltüntetve. Ez egy igen tudatos történet volt a Cseh Gabiék részéről. Minden elismerésem. Jövőre lehet megjelenik a "Hogyan keressünk 1 milliárdot igen hamar" c. könyve :)
  • aDannyBoy
    #61
    olvastad a cikket?
  • JoeFromHun
    #60
    Ha valaki emiatt szünteti meg regisztrációját az szerintem kezeltesse magát!
  • QuippeR
    #59
    "... de ettől a T-akonytól nem kell semmi. Ez lehet, hogy hülyeség és paranoia..."

    igen, az.
  • QuippeR
    #58
    miután ennyiszer felemlegetik, kíváncsi lennék, hogy vajon kié volt a freemail a t-online előtt...
  • Komolytalan
    #57
    Hmm, a cikkben biztosan van igazság, de részemről annyit sz.pattak már a t-* cégek, hogy dögöljenek meg. A ma délelőttöt rááldozom hogy minden iwiwes ismerősömnek küldök myvip meghívót, és törlöm az iwiwes regemet. t-* bekaphatja a yetiét.
  • vg
    #56
    Ma már szinte az összes nagyobb társkereső, barátkozos, ismerkedős oldal használatáért fizetni kell, vagy egy részéért kell fizetni. (bulinet, lovebox, randivonal, stb...) Pár hónap, és az iwiw is fizetős lesz, ebben nincs semmi meglepő.
  • Neutr@lizer
    #55
    Felhivom mindenki figyelmet, h az iwiw-en a mezokbe azt ir be akar. Amit nem akarunk megadni adatot, azt nem tesszuk. Ennyi. Amit meg beirtunk azt nem azert tesszuk h utana feljunk h megszerzik.
  • aDannyBoy
    #54
    Polesz: persze hogyne :P ha gondolod bemegyek hozzád és megvitathatjuk :)
  • winnie
    #53
    DE MIÉRT PONT A T-ONLINE??? Magyar cégnek nincs pénze?

    a t-online magyarország zrt magyar cég, csak a cég félreérthetően fogalmaz.

    és igen, bár a globalizáció korában kevés a csak magyar cég, de ők nem fedezték fel a lehetőséget.
  • Cnensus
    #52
    1. a t-online kezdetbe rozsaszinuvé bszta át az egész freemait..
    2. látszik is h. mostmar a freemail a t-noline-é..... pl egyes levelek soha a bdos életbe nemfognak megérkezni... ezért hasznalom mostmar a hotmailt inkabb mert oda biztos h. megjonnek a levelek....
  • nedudu
    #51
    Szia aDannyBoy,

    Polesz vagyok ha mond a név valamit ;-) Valaha iwiw tag voltam, de amikor a T-online megvette rögtön dobtam a regisztrációmat. Valóban találtam meg régi embereket és tök jó volt meg happy, de ettől a T-akonytól nem kell semmi. Ez lehet, hogy hülyeség és paranoia, de a T-csoport semmilyen formában nem szimpi. A másik: lehet, hogy jobb és szebb, gyorsabb lesz az iwiw, de a jelen állapotában egyszerűen katasztrófális volt nem beszélve az üzenőfalon megjelent számtalan agyatlanabbnál agyatlanabb üzenetekről ;-)

    Majd átreggelek máshová, de ha meg akar valaki találni érdekes módon elérnek a neten ;-)
  • ensomhet
    #50
    Számomra továbbra sem derült ki, hogy miért érte meg ezt megvennie ennyi pénzért bárkinek is. Én ezt az egészet addig használnom, amíg valaki valaki rámnyom, visszajelölöm, aztán annyi. Semmi különösebb szokásom erről meg nem tudják. Nem ezen kell élni, ennyi. Reklámfelületnek használnák? Felőlem lehet, de amit csak lehet adblock-al kinyomom, azon felül meg küldhetnek 4 tonna hírdetést, úgysem fog érdekelni. Ha mindenki tudotosan nem venne semmit, akkor nem dobnának ki ennyi pénzt reklámokra.
  • aDannyBoy
    #49
    gondolod? Amíg anyu fizeti a telót, addig simán becsúszik. Lásd tétova teve club-szuper teve... hányinger kerülgetett attól a rendszertől miután fizetős lett, bár nem volt sosem tevém :)
  • aDannyBoy
    #48
    Hát igen kedves Dojcsák Dániel!
    Pont amiket leírtál, pont azok az okok keltik az emberekben a pánikot, amikre a Te javaslatod az együttélés.

    1., Igen, csak hogy az újságok nem attól paráztak, amiket leírtam.
    2., Kínáltam másik lehetőséget is ha jól emléxem.

    Na pont ez az, amiből elég volt! A vérszívók hadából, akik rácsatlakoznak az élő emberre, és mint a Mátrixban, az életét használják önnön fenmaradásukra. Aki ilyen életet akar, az csak éljen együtt ezzel, aki nem vegye be a piros pirulát.

    Ez tök jó!!! :) Én is nagy Mátrix fan vagyok :) Teljesen igaz. Lehet, hogy ez tényleg a Mátrix már?
  • gomb2
    #47
    Azzal nincs is probléma, hogy anyagi támogatás éri portált és lesz egy normális szerver stb.

    DE MIÉRT PONT A T-ONLINE???

    Magyar cégnek nincs pénze? Magyar céget nem érdekelnek gyümölcsöző magyar vállalatok??? Annyi piszok gazdag ember él it "kishazánkban", mégis minden lassan a külfödiek kezébe vándorol. Ez most nem politika&privatizáció problémakör, egyszerűen hajlandóságot sem látom, hogy a tőke határokon belül vándoroljon.

    Én nem törlöm a reget iwiw-ről, de egyetértek azokkal, akik a fizetős jövő útját látják maguk előtt. Habár ha belegondolunk, amennyiben pénzes lenne a szolgáltatás, pont azt a kört veszítenék el, ami fenntartja a rendszert. A tizenéves főközönség nem fog emeltdíjas sms-ért óvodástársakat keresni (remélem), vagy ha igen, azt ahogy előttem bölcsen valaki megjegyezte, azt a szülők pénztárcája fogja bánni...
  • InfectedMann
    #46
    mikor lesz már vége ezeknek a képtelen baromságoknak??? Az emberek fogyatéskosságával kezd telelenni a hócipőm...
  • nbj
    #45
    na még egy baromság amit a nép felfúj...
  • kgpro
    #44
    Hát igen kedves Dojcsák Dániel!
    Pont amiket leírtál, pont azok az okok keltik az emberekben a pánikot, amikre a Te javaslatod az együttélés.
    Ha ez mindig így lett volna a történelem során, hogy minden ránk telepedő nagyhatalmat birkán eltűrtünk volna, akkor bizony a mai napig valami ős birodalom (Róma, Egyiptom stb.) uralkodna felettünk.
    Ma sincs másfajta törekvés - úgylátszik - ez az ember sajátossága, hogy nem bír a hátsóján ülni, és mindenáron valamilyen hatalom birtokosa akar lenni.
    Ma modern formában működik, úgy hívják globalizáció, megtestesítőik a multik, kiszolgáló személyzetük a politika, megfelelő háttéralkuk képviselete, (nekünk azt mondják, hogy lobbizás) és érdkeltségek (másnéven korrupció) mellett.
    Na pont ez az, amiből elég volt! A vérszívók hadából, akik rácsatlakoznak az élő emberre, és mint a Mátrixban, az életét használják önnön fenmaradásukra. Aki ilyen életet akar, az csak éljen együtt ezzel, aki nem vegye be a piros pirulát.
    Kovács Gábor
  • Fenjoy
    #43
    Rég röhögtem már "fizetett" cíkken ennyit:) Amugy meg már rég mind1, ha valakit "előakarnak venni" már elő tudják, mindenkiről van már sok adat:)nem értem az iwiw "pánikot"... engem spec nem érdekel... "komoly" dolgokat az emberről ugyis csak szűk kör tud, és nem emilben írja meg:)))
  • Doomista
    #42
    "akinek van egy kis esze gyorsan megszünteti a regisztrációját és imádkozik azért, hogy az adatai valóban törlődjenek, nehogy megszerezzék a gonosz kapitalisták."
    -- Hát aki nincs regizve az iwiw-en,annak evvel a hazugság vagy nem hazugság hírrel nemkel törödnie ...
  • gabif
    #41
    Igaza van a cikkírónak, ..."Az igazi kérdések nem itt vannak."!!!
  • tomcat1
    #40
    Én már "rég" rájöttem, hogy adataim enyémek, meg a szolgálatoké
  • Pharaoh
    #39
    Nem olyan nehéz eltárolni, már egyes országokban 5 évig meg kell tartani az emaileket, telefonhívásokat, stb
  • Yeti
    #38
    Segítek, skypenál technikailag is lehetetlen, mert az teljesen p2p, azaz közvetlenül megy az adat - azaz itt a szöveg, vagy hang - a két fél között, így nem megy át a forgalom egy kitüntetett ponton, ahol azt figyelni lehetne. MSN-nél már más a helyzet, ott van központi szerver, úgy tudom, hogy az üzenetek azokon keresztül mennek, visszont minden más - hang, video, fájlok - itt is közvetlenül megy a két fél között. De ha jobban belegondolunk lehetetlen egy ekkora forgalmat eltárolni, legfeljebb valós időben figyelni az üzeneteket, de ennek sincs sok értelme, egyszerűen túl kevés számukra az értékelhető információ(csak gondoljatok bele, hogy ti mikről beszéltek msn-en, és ebből számukra mi lehetne érdekes), a kockázathoz képest, amit az jelentene, ha ez kiderülne. Ennél sokkal egyszerűbb lehetőségeik is vannak az adatgyűjtésre, ha már úgyis mindenki windózt használ.
    De ha itt járunk, akkor ilyen erővel az internetszoláltatód meg minden internetes tevékenységedet megfigyelhetné elméletileg, viszont akármennyire is hihetetlen, egyszerűen senkit nem érdekel, hogy ki mit beszél a haverjaival msn-en.
  • Bith
    #37
    "...vagy nagyon privát dolgokra ottvan a skype, vagy MSN."

    LOL! Mert szted a M$ nem lát az msn-ből bármit? :))
    (valszeg ugyanez a skype-ra is igaz amúgy)
  • vaa
    #36
    Szenzációhajhász sg.
  • BaliBoy
    #35
    Én is hülyeségnek tartom ezt a "pánikot". Már csak azért is mert T-s netünk van, szóval azt tud meg amit nem szégyel. Viszont amitől én is nagyon tartok azaz, hogy fizetőssé tesznek néhány szolgáltatást amit én gerinctelenségnek tartok. Bár én a keresésen kívül nem sok szolgáltatást használok. :) Azt csak nem teszik fizetőssé.

    Még egy észrevétel:
    idézet a cikkből:
    "Hierarchia lesz itt is, a pénzesek egyenlőbbek lesznek, mint a többiek."

    és idézet az SG oldaláról:
    Kik a VIP fórumozók?

    Azok a fontos emberek, akik az SG Fórum törzsközönségét alkotják. A VIP jog megvásárlásával a fórumban a nem VIP forumozókhoz képest extra jogokat kaphatsz, és egyúttal támogatod az SG.hu Fórum üzemeltetését is.
  • neoG
    #34
    TIESTOOOOOO!!!!!!
  • Ratty
    #33
    "és ez h X ismerősböl hány igazi ismerős igaz msnre is"

    Az már eszébe sem jut senkinek, hogy az msn is nagy microsoftos meg minden. Ugyan úgy nagy cég, lopja az adatokat, de a népek már hozzászoktak. Ugyan ez lesz az iwiw-el is. Én már csak abban reménykedem, hogy a régebbi adatbázisokat nem mentették el, mert minden használható adatot kitöröltem :D
  • veghzol
    #32
    El vagytok tévedve egy csöppet dj és zenész... van olyan dj aki amellett h " Benyom 1-2 cd-t" zenéket is irogat amiket ha jol vettem ki az irásodból nem igazán kedvelsz...másrészt ha jobbat irnál miért nem teszed ahelyett h hülyeségeket beszélsz 10 éve tanulod aztán semmi gondolkodj el lehet nem jó pályán vagy és ezt nem sértésnek szánom
  • aDannyBoy
    #31
    nekünk egy tök jó felület lett a napi kapcsolattartásra is a cimborákkal. Pl. meg lehet beszélni h hol talizunk délután. Úton útfélen lehet netezni mindenhol. Beugrasz wiwre és nem kell telefonálni fél órát. nekem ez a frankó benne. Illetve ha valakit nem tudok elérni, akkor megnézem mikor volt online utoljára, ha régen akkor lehet valami gáz van. stb... a régi ismerősökkel egyébként most se nagyon beszélgetek, örülünk egymásnak 3 üzi keretében, de ettől nem melegedett fel semmi. Persze vannak kivételek.
  • insomniac
    #30
    ez nem erröl szol..mielött regeltem énis igy gondoltam, meg hogy akivel akarok azzal mostis tudok beszélni. de aztán ojan arcokat találtam akikkel csak ugy spontán szakatt meg a kapcsolat, és ennek alapjában véve ez a lényege..hogy annak szerezd meg az msnnyét akiét nemtudod de kéne..
    és ez h X ismerősböl hány igazi ismerős igaz msnre is