100
  • Christo
    #100
    Új oldószer a graffiti ellen
  • gordonmail
    #99
    tökéletes mondat
  • KisDzso
    #98
    nekem tetszenek azok a graffizik amik igényesen vannak megcsinálva...de én se szeretem azokat a tegelgetős emberkéket akik összefirkálját a 28-as villamost
  • BaliBoy
    #97
    Hozzászólva a tag és graffiti különbségekre. Mármint, hogy mi művészet és mi nem. Az igazi graffitisek tényleg művészi alkotásokat csinálnak. De ezek kevesen vannak és nem festenek olyan helyekre ahova nem szabad. Ők a saját művüket többre becsülik minthogy rongáljanak vele.
    És akkor had különböztessek meg egy másik graffitit, mert ilyen is va. Olyan graffitiket értek ez alatt amiket vonatok oldalán lehet látni pl. Szerintem ezek, az esetek nagy többségében amellett, hogy olyan helyekre vannak fújva ahova nem kéne még csúnyák is. Számomra az ilyen "graffitik" egy szinten vannak a tagekkel.
  • BaliBoy
    #96
    Remélem téged egyszer tetőtől talpig befúlynak festékkel.
  • Shogunrage
    #95
    Országméretű kültéri múzeum. Szerintem, van ahova télleg nem kéne pl.: műealkotások, sírok. De én pl.: ahol dolgozom Relay-ben egy aluljáróban, ott kifejezetten jót tezs neki...legalább nem látszika rohadás, mert az önkormányzat felől rozsdabóritás is lehetne rajta
  • M0rph3u5
    #94
    angliában galériákat hoznak létre a graffiti-seknek... (biztos forrásból tudom, aki nem hiszi, nézzen utána!)

    "Valaki egyszer azt mondta: Ahol megjelenik a graffiti, ott kezdődik a gettó!"

    ...ezek után Anglia(konkrétan London) gettónak számít? érdekes világszemlélet... akkor mi Magyarország?
  • SYB
    #93
    Büntessük úgy őket,mint a warezolókat....
    magas labda....
  • Sir Quno Jedi
    #92
    Pl. kiengedhetem a kutyámat, az úgyis őrjöng ha ilyenek vannak odakint, aztán azt mondom megszökött, ami néha még igaz is. :DDD
  • Ryuuzaki
    #91
    Ez már megint tök felesleges... Jó sok pénz elköltenek ilyen hülyeségekre, de a graffitisek maszban dolgoznak, vagy fejkendővel takarják el az arcukat. A profik 5 perc alatt egy elég nagy falat is telepakolnak, úgyhogy a fakabátoknak fell kell kötni a gatyát! + Ha a te házadat fújják sem tehetsz semmit, mert védi őket a jog...
  • CsabiDuke
    #90
    Ez kb olyan mint a használjon kalgont duma... ami alatt elromlik a mosógép, többe kerülne a kalgon mint egy új mosógép :D
  • tigeroo
    #89
    gyáá többe kerül az a szar mint a tisztítószer..legalább a munkanélkülieknek is lesz valami meló :c
  • Sir Quno Jedi
    #88
    Merhogy kintről még a gyepköveket is kilopják a földből, estelge feltúrja valamelyik közszolgáltató!
  • Sir Quno Jedi
    #87
    A profi tujafal, nomeg a bukszus és gyümölcsfák az belül van, hogy ÉN ne bámuljam a beton+pala kerítést, szal. engem nem zavar, mert én nem az utcán lakom. Most majd még egy kis borostyán is betársul majd a szomszédok felé legalábbis. :DDD
  • uniu
    #86
    "Amugy én szivesebben látok egy telibefujt falat, ahelyett hogy azt nézném hogy rohad...
    középületeket és magánépületeket nem kéne fujni, de ehhez már iku kell." miert milyen epuletek vannak meg, melyeken szivesen nezed a grafittiket ?:)))
  • norbre
    #85
    Valamint meleg-bárban készült fényképei közzététele. Ha ezekkel nem rendelkezik, akkor ezek szerkesztése
  • norbre
    #84
  • Sionnach
    #83
    Büntetésként szerintem a lefújt felület teljes felújításának költsége + az elkövető lefújása szép neonszínű festékekkel (ha a sértett úgy szeretné)
  • pemga
    #82
    :(. Nem lett volna jobb mondjuk tujákkal körbeültetni? Vagy ha aggresszívebbet szeretnél, csipkebokorral, futórózsával.
  • Béla bácsi
    #81
    Látom a politikához is nagyon értesz. Nyilván nem festettél még kerítést, kocsit vagy falat. Valahol az is művészet. És egy művész mentalitásához hozzátartozik az is, hogy meglátja, megbecsüli más dolgokban is a művészetet. Ha neked az a művészet hogy minden sarokra odasz@rsz, nos, ezt már tudta pár előlény jópár százezer éve is.
  • Sir Quno Jedi
    #80
    Ja és nem a VALÓDI művész graffitisekkel van gondom, azoknak némelyik művéért még fizetne is sok ember (nekem is tetszik), hanem az igénytelen logófirkálgató kártékony nyomorultakkal.
  • teddybear
    #79
    Valaki egyszer azt mondta: Ahol megjelenik a graffiti, ott kezdődik a gettó!
  • Sir Quno Jedi
    #78
    Mifelénk a legszebb házak legszebb kerítései szinte azonnal ahogy elkészültek áldozatul esnek a művészeinek semiképpen sem nevezhető graffitimocsoknak. Én azt tettem, hogy ultragagyi, szürke, azbeszttartalmú ukrán hullámpalával vettem körül a telket végig. Várták a kis sunyik, hogy 1x majd csak lefestem betonfestékkel valami szép színre, de azt várhatják. Így majd két évig egyedül nálunk nem fújtak, mivel nem volt nekik elég minőségi a "vászon". Végül megunták és már nálunk is belkezdtek a nagyiparba, csahogy én nem festem át, nem tűntetem el a nyomaikat, mert nem vagyok hajlandó egyetlen forintot sem költeni a szennyes kis műveik eltakarására. Jó az úgy! Előbb-utóbb nem lesz hely amire firkálhatnak, hajrá! Szemét egy banda, azt meg kell hagyni...

    Személy szerint akit elkapnak graffitizés közben, azzal az éppen befújt épület/felület TELJES újrafestését/vakolását megfizettetném piaci áron, ha pedig nincs rá pénze leüli, napi 180HUF áron! Ez úgyhiszem reális büntetés, hiszen csak az okozott kárt kell megérítenie, ami lássuk be igencsak enyhe tétel idehaza. Teszem azt, ha lefújják az autódat, az éppolyan kár, mintha szétvernék bészbólütőkkel, így éppúgy fizessék meg a kárt amit okoztak!
  • pauly
    #77
    Szerintem semmi köze hogy ki milyen tehetséges,vagy hogy füvezik e,vagy hogy "kezébe adják a sprayt" a lényeg,hogy ezzel gyakorlatilag megkárosítja a másikat,és sokak szerint csúnya is.Ez a lényeg,és ha nem büntetik meg keményen,akkro biztos hogy mindig lesznek ilyenek.Persze akkor is,de biztos hogy lényegesen kevesebb lenne.
  • aaaaa
    #76
    Gondolom nincs se autód, se házad , valószínúleg egy csóró kisgyerek vagy, vagy ha mégse vagy holt csóró, akkor azért, amid van nem Te dolgoztál meg. Mert aki megdolgozott a saját értékeiért az többnyire tiszteli a másokét is.
    Gondolom baromi jól esne, ha a több éve alatt összemelózott pénzből vett házad oldalát lefújná egy kisköcsög , mert véletlenül nincs bekerítve, és festhetnéd újra tízezrekért, vagy ugyanezt az autóddal megtenné valaki... Persze gondolom ez nem fordul elő, mert Te addig ingyen Élsz mások munkájából és röhögve teszed tönkre mások értékeit amiért keményen megdolgoztak. Büszke lehetsz magadra, Te vagy a fiatalok példaképe...
    Abban nem tudom mi a művészi mikor a lassn műemlék számba menő villamosok ablakait tizenéves hülyegyerekek össze-vissza karcolják. Mert ez ugyanazok az állatok csinálják, akik kifestenek 2 tag-et az összes kapura.
    Miért van az , hogy kultúrált helyeken nem tesznek ilyet. A gettóban élő nyomorultak a példaképeitek ??? Azt szeretnétek, ha a város úgy nézne ki, mint valami amerikai nyomornegyed, mert az nagyon menő ?
    A művészeket tisztelem, de a "graffitisek" 90%-a csak a balhé miatt fújogat, és semmi köze sincs a művészethez.
    Ha a valóban művész graffitisek összetartanának és tényleg olyan kemény csávók, ahogy írtad, akkor nekik kellene megfékezniük a senkiházi mindent összefirkáló hülyerekeket, mert előbb utóbb a valódi művészek fognak szívni, pont ezek miatt.

  • BiroAndras
    #75
    "mindenki gondolkozzon el azon, hogy mennyire szép kis életet él a kis világában és mennyire fél attól és gyülöli ami véletlenül kivülesik és nincs rálátása..."

    Bazzeg, pont az a baj, hogy a lefújt falra VAN rálátásom.
  • Looserke
    #74
    Egyébként amikor átadták a Móriczon az aluljárót, nem telt el két nap és össze volt b@szva az egész aluljáró idióta tag-okkal...a szép márvány burkolatot cseszték el...idióták...
  • Looserke
    #73
    Előre is sajnálom szegény földmérőket, akik a városokban az alappontokat általában körbefújják valamilyen feltűnő spray-el az aszfalton...
  • norbre
    #72
    amúgymeg sztem a grafitisek is a saját szép kis világukban élnek és absz nem akarják megérteni hogy mi velük a nagytöbbség gondja, sztem csak azt látják hogy a "köz" ellenük van és nem csinálhatják azt amit akarnak ott ahol nekk teccik, ja meg egy kis polgárpukkasztás
    (akinek nem inge ..)
  • norbre
    #71
    lehet hoyg vannak értelmesek is köztük akik nem okoznak kárt, de ez az egész akkor ne mellenük szól, viszont sztem a nagy % nem gondolkozik

    "mindenki gondolkozzon el azon, hogy mennyire szép kis életet él a kis világában és mennyire fél attól és gyülöli ami véletlenül kivülesik és nincs rálátása..."

    én nem félek és gyűlölök mindent, csak azt aki nekem kárt okoz
  • Tzupi
    #70
    Félelmetes mennyi korlátolt és szélsöséges ember köpdös mindenfelé....
    10 év graffitiért? atom?....
    Tény hogy vannak kis gyökerek akiknek semmi tehetségük az egészhez, de azért nem kell mindenki kezét eltörni, és nem mindenki feneke alá rakják az autot, kezébe a sprayflakont, szájába a füvet. és nem az összes munkakerülö és csöves....
    mindenki gondolkozzon el azon, hogy mennyire szép kis életet él a kis világában és mennyire fél attól és gyülöli ami véletlenül kivülesik és nincs rálátása...
    Vannak középutak is nem csak a totál legalizálás és a 10 év börtön+fejbelövés...

    Amugy ez a rendszer ami itt van a hirben értelmetlen és buta..
    minek mikrofon ha van kamera? Hogyan állapitja meg a mikrofon a spray hangjábol hogy az festék és nem hajlakk (ezt költöi kérdésnek szántam kiméljenek ez ügyben a fakebizonygatások, szakmabeliként nehéz elmagyarázni nekem :P).

    Amugy én szivesebben látok egy telibefujt falat, ahelyett hogy azt nézném hogy rohad...
    középületeket és magánépületeket nem kéne fujni, de ehhez már iku kell. ugyanugy ahogy ahhoz is, hogy értelmes büntetése legyen ennek, ha kell...
  • ensomhet
    #69
    Adrenalin? Az ilyen ugorjon ki repülőből, és mikor leért, akkor dobjanak utána ejtőernyőt...
  • ensomhet
    #68
    Az atomot támogatom!

    Jó minőségű, igényes rajz megfelelő helyen, az mondjuk rendben van. Viszont teggereknek lebaszni a kezét karból. Idétlen és céltalan sztikkerelőknek is.
  • pauly
    #67
    Ezért kéne mindet bedugni pár évre a börtönbe,hátha megjönne az esze némeilyknek.
    Meg ha a többi is tudja hogy néhány évet kaphat érte,akkor nem biztos hogy csinálnák...
    Meglehetne ezt oldani könnyen,legalábbis azt hogy jóval kevesebb legyen.
  • lokoto
    #65
    Echo!

    Engem totálisan hidegen hagy, hogy mennyire szépet vagy ócsmányat rajzol: kérdezze meg a tulajt, még akkor is, ha az a fal ócsmány ronda!

    Mit szólna a suttyó, ha odamennék hozzá és lefújnám a ruháját mindenfélével genyával (mert háza/lakása gondolom nincs, annyira nem futja neki)?

    Ha a tulaj megkéri, hogy fessen oda valamit, nosza rajta, élje ki magát.
    Adrenalin kell? Néha ki kell engedni néhány kutyát. És még választhat is, hogy éjjel vagy nappal.


  • CsabiDuke
    #64
    Ja még annyit hogy a haver aki már nem graffitizik, talán belátta és rájött hogy nem az az élet hogy járja a várost és festeget éjjel, nappal meg alszik. Lehet hogy azzal nem lehet pénzt keresni, hogy eltarts egy családot. CsőKujts szerinted ez az élet? Szerinted az az élet ha valaki a szórópisztollyal a kezében (amit anyuci meg apuci vett meg, vayg épp összelopta a pénzt valahonnan rá), szívja a spanglit meg kokózik? Ez élet??
    Hát megmondom őszintén hogy inkább dolgozok, pénzt gyűjtök, és veszek egy jó kocsit belőle, vagy elmegyek nyaralni nyáron, 7végén meg bulizok a haverokkal egyet, nekem ez az élet!
  • GulaSoft
    #63
    Ez azért jó, mert benyomja a hordozhat magnóján a muzikot, aztán hallja meg a kütyü ha tudja, hogy ott sziszeg.
    Nekem spec tetszik a grafitty, csak nem mindenhol van helye.
    Én adnék nekik helyet ahol fújhatnak, azok meg akik csak ilyen okosakat írnak, hogy szeretlek gizi, annak letörném a kezét.
    Egyébiránt mennyi is egy ilyen kütyü? Szerintem az áráért 1000* le lehet feseni a falat, első meg az az ilyennél, hogy lefestik a kamerát.
    Ez egy atom baromság, nem is tudom nem hoax-e ez.
  • pemga
    #62
    Jaja, temető falát taggelni, az ám a nagy bátorság mi... Farkasréti falán nincs egy méter olyan terület ahol nem látszana az átmeszelés nyoma. Air Force One-t taggelni, az már érdekesebb, nekik ugyanis fegyverük is van :P.
  • izb
    #61
    az összes kisköcsögnek atomot.
  • CsabiDuke
    #60
    Méghogy kemény srácok? Hát ahol én lakom álltalában az ilyen pózer köcsögök firkálgatják a szarjukat a falra. Persze van (volt) haverom is köztük, aki régen csinálta, nagyon szépen rajzolt, de elítéltem, mert a magánház kerítésén is bemásztak a fehér falra festeni. Nemsokkal utána megbízták pár szórakozóhely belső kidekorálására, na azóta azt hiszem nem rajzol... de sok gyökér még mindíg. Egyszer a postaládánkra rányomtak filcel egy taget, meg a szomszéd kapujára. Ha megláttam volna hogy kiaz, neimegyek egy vascsővel és ha befejeztem volna rajta a művészi alkotásom, lemosattam volna vele a kapukról a szemetét....
    Aki szépen tud festeni, pingálja ki a saját házát kívül belül, azt a sok "müvész" haverja csodálja az ő falát... miért kell más kárára szétbaszni mindent?? Ha én mennék oda a házához és festékes lufikat backodnék a háza falának, az is legalább annyira tetszene neki mint mikor összekeni a másikét? Szórakozzon a saját portáján, vagy válallja a következményeket... esetleg a keze törik el vagy varrják be pár igazi kemény srác közé a sittre azt dobállja a szappanát...