633
MNASZ Autós Gyorsasági OB
  • RoBi59
    #353
    Még semmit se lehet tudni... Még a Norbi se tudta múltkor.
  • Mik
    #352
    Azt lehet tudni mikor és hol lesz a forma autós teszt a két Norbinak?
  • b-type
    #351
    Megnéztem a Sport1-es felvételt az előző HunRing-es futamról...pfff és híjjj....elég kemény volt. :D
    Mivel mi csak a pálya egy bizonyos részéről láthattuk a futást, így fel sem tünt, de tévében nézve nagyon izmos verseny volt...tényleg törtek az autók...még egy tetősborulás is volt. :)
  • JuanG
    #350
    ez nagyon ász autó...a TopGear egyik adásában driftelgették meg az "utcai" változatot, Richard Hammond-ot tanítgatta egy japán srác benne, és csak ennyit mondott "very good car "
  • b-type
    #349
    Wéber Gabi körbekergetett egy formula-t
  • fb2
    #348
    Az Amerikai valtozata a 'MARKAKUPA'-nak, (majdnem) a SCCA Speed Touring Car sorozatban, Real-Time Racing csapata ismet 1-2 hozott az Infineon Raceway'n, a NASCAR Nextel Cup championship hetvege elott. Ezt a csapatot ismerjuk. Az eggyik versenyzojuk Brasil, Kleinubing aki mar evek ota versenyzik az Acura autokkal. Itt vannak a kepek....



  • fb2
    #347
    Alexease, kosz a euroring infot, meg voltam lepodve hogy a napi ber egesz napra 20000 HUF. Ha ez igaz, akkor valoszinulem megemlitem a baratomnak svajcbol, hogy probalja ki ezt a palyat. Kulonben, nezve a kepeket egeszen tisztanak nez ki a palya. Ahogy mondtad, jo a tesztre stb.

    Gabor Webber tesztelt egy Formula Renault 2000 ringen. a Zengo oldalan van. Jo idot ment, es ezt mondta:

    "Sokkal fizikálisabb is vezetni, hiszen jobban kell figyelni, még precízebb vezetést igényel. Az is más érzés, hogy itt a tempóval megjön a leszorító erő, tehát sokkal jobbakat lehet kanyarodni."

    Tehat ahogy varhato volt: Fizikalisabb, vagyis 'emberiesebb' a vezetese :) es muszaj precizebbnek lennie. Az igaz hogy a FR2000 nel nem sok a leszorito ero, de sokkal jobb az uttartas mint egy seria gep. Orulok neki hogy a Gabor tesztelt es tetszett neki.
  • Alexease
    #346
    Az EuroRing viszonylag szuk. Olyan "Club" palya tipusu;)
    Itt megtalasz mindent rola (kepek, belso kam,eras videok stb.): www.euroring.hu
  • b-type
    #345
    :)))
    aha, de csak poén arra hogy ha aláfordul az első kerék akkor popeye alakar megfogja :)

    EuroRing kicsi, nekem szemre nagyon kicsinek tünt, de a Norbi belső videóból nézve már elég jónak látszik.
    De majd megnézem megint, kimegyek erre is és meglátom. :)
    uhh de reggel van
  • fb2
    #344
    Mit ertesz a popeye alkarrol? Edzeni kell a fiamnak mi? Tekerni kell neki, meg vezetni mint egy orult... azon kivul megeggyeztem vele hogy nem fogja mondani a szereloknek a beallitasokat... mert eddig mindig az ellenkezojet mondta. Szoval duma nincs, csak vezetes, es alkar edzes. Az euroring mekkora meretben? van akkora mint a hungaroring?
  • ibronk
    #343
    Elég komoly csalások, utána pedig kőkemény kizárások több embernek is. De én még nem voltam ott akkor, nemtom pontosan, meg biztosan se. :P
  • fb2
    #342
    A B-Type leirasa a szo: "radobas" TOKELETES! :) A formula autokban nagyon-nagyon finoman kell vezetni, mert egy rossz mozdulat es porogsz....

    Mi volt a 2004 es astra kupaval? Szerintem jovore egy uj sportagat fogunk uzni.... kevesebb a politika benne. Sakkozni fogunk...haha. :)

    Schumi 5. let Ferrari+Bridgestone=crap
  • b-type
    #341
    Én ráborítás alatt arra gondolok, amikor a kasztni ráborul/rábillen/átterhel a külső kerekekre a kanyarban, nem tudom milyen merevítések vannak a Swift-ben vagy a Clio-ban, de a kasztni rá tud dőlni az ívkülső kerékre, attól fűggően hogy vki mennyire fordítja szűken az autót. Pl. az én utcai autóm elég nagyot billen alacsony sebeségű kanyarban is mivel puha, uez a kasztni felkeményítve jóval kisebbet billen, merevítve pedig uabban a kanyarban már elpattogna.
    Sokaknál láttam hogy szűken mennek és szűken is tartják, ezért a kifelé ható erő eldönti a kasztnit (rászúrja a külső kerekekre a súlyt, aki rámegy így a rázókőre az kétkerekezik...volt ilyen szombaton is.. :) ). Míg mások más technikával mentek a kanyarokban, szélesebb íven fordulnak és hamarabb adják rá a gázt, de sokszor, ha sok a sebeség, nem húzza ki az elejét hanem eltolja alulkormányozottan...ilyenkor látni hogy tekeredik-mászik az autó.
  • ibronk
    #340
    Hát nemtom, én finoman vezetek, finoman bánok az autóval. Úgy a jó szentem. Az astrát kellett csak ütni vágni :D Aztán hogy mezőny keménynek kell lenni az meg biztos :)
    Ja, nem lehet az aksira se rácsatlakozni. Nagy szigor van a 2004-es astra kupa óta
  • fb2
    #339
    szerintem az amikor durvan 'radobod' az autot a kanyarba... vagy ilyesmi. Nem tudom. A fiamnak durvabbnak kellene lennie de sajnos nem olyan. a szabalyokat be kell tartani, abban eggyet ertek. Mi rendben vagyunk. Az atvizsgalason mindent megneznek az autot szoval nincs helye ennek. A multkor a SportVue't sem engedtek bekotni, pedig csak az kellet hogy aramot 12v vegyunk le az akumulatorbol. De nem engedtek, szoval ez ok. Ezert hasznaltunk 12v ellemet, ami fuggetlen az autotol. Sot, meg a rovid ujju saebelt inget sem engedtek... szerencsere volt neki egy hosszu ujju ruhaja is.
  • ibronk
    #338
    Meg mi az a "ráborítás"? :)
  • ibronk
    #337
    Az a segédrugó azért elég nagy darab dolog, szentem vagy 10 centit lejebb menne a kocsi hátulja, a magasság állíton meg vissza lehet állítani talán 1-2 centit, szal rögtön ránézésre kibukna az ilyesmi.
    De ha valaki tényleg kivette az szabálytalan, és csalás. Meg kell óvni, vagy ha egyszer behívják szígorított technikaira (ahova általában az első 2-3 mindig megy) akkor ugyis lebukik.
  • fb2
    #336
    Van meg egy par kepek amin lehet latni hogy az auto ugyanigy kanyarodik. Sot, csuszik.... Probalta Elliott a 'raboritast' de nem nagyon erzi hogy az gyorsabb lenne, es nem is akarja megszokni, mert akkor ha vissza ulsz egy Formula Autoba ilyen boritos stilussal, akkor vege van az egesznek. Belojjuk az autot, es akkor szerintem ott lessz ahol kellene. Csak eddig dolgok nem ugy mennek ahogy elo van irva.

    Most beszeltem a baratommal, Elliott tavalyi csapatanak tulajdonosaval. Azt mondja, hoyg miota eladta a Formula BMW csapatat egy uj (es nagyon hires CHAMP CAR) csapatnak, az autojuk (5) OT masodpercel LASSUBB ugyanazon a palyan (Montreal) mint Tavaly. Ez azert van, mert az uj csapat egy NAGY-OKOS, es azt hiszik hoyg ok be tudjak loni a F-BMW gepet ugy, mint a CHAMP CAR't. Es itt van a tokeletes pelda... ugyanaz a gep, ugyanaz a versenyzo, ugyanaz a palya, a homerseklet, stb, csak az ido nem ugyanaz.... 5-masodperccel lassubb... Szoval azt mondom, hogy nagyon sok mindennek ossze kell jonnie ahoz hogy egy Team Team legyen.
  • fb2
    #335
    Norbi, latom hogy erted a dolgodat a beallitassal. Annak is orulok, hogy nem en vagyok az aki ezt gondolja.... Minden 'hadi titok' nelkul, ahogy latod, a magassaga az autonak nem stimmel. Nagyon alacsony, legalabb 20 cm alacsonyabb mint a tobbi. Ebben remenykedem hogy fog adni nekunk valami ido elonyt, mert ha megszunik az alakormanyzas, akkor hamaram tudd vissza 'gurulni' a gazra. (gazfroccs stilusban)Annyit tudok hogy a dollesszog ott van ahol kellene, bar megkell hogy emlitsem, ez csak a mult hetvegen volt beallitva ahogy kellett... Es az eredmeny muttata magat.
    Az elso Hungaroring versenyen, olyan bealitassal ment, mint az anyosom BUICK RIVIERA ja.... szoval az elso gumit ell lehetett dobni 3 kor utan.
    A toe talan meg mindig allithato egy kicsit, de majd meglatjuk. A legfontosabb, hogy ne negyen az auto egy VASALO, vagy Rice-Burner. Muszaj vissza emelni.
    Laci, abban biztos vagyok, hogy valaki kivette a hatso segito rugokat az autobol a hatso futomubol.... En ezt nem akarnam, mert ez tobb alakormanyzast adna, mivel hogy az auto hatulja puhulna jobban.....
  • ibronk
    #334
    A jó toe-t fontos eltalálni, azon múlik a legtöbb.
  • ibronk
    #333
    Kivenni semmit sem lehet, megbelerakni se :D
    De lehet állítani toe-t, dőlést, és magasságokat is, és attól nyilván különbözőképp dőlnek az autók, ha más a magasság esetleg, de hát ezt kivülről igen nehéz megmondani, főleg képekről.
  • Papailaca
    #332
    a kocsiból semmit sem lehet kivenni, átalakitani. kizárólag a homológ lapon feltüntetett alkatrészekből állhat az autó. biztos vagyok benne, hogy a mezőnyben senki sem vett ki semmiféle rugót a kocsiból. mikor betolnak a végén a nullás boxba, átnézik az autót. az első hármat automatikusan.
    nézd nem az általad belinkelt képeken a fiadat, teljesen már iven megy, mint a felsőn a norbiék.bár én úgy gondolom, hogy védi a pozicióját, mert ott van a Farkas Laci mögötte szorosan...
  • Papailaca
    #331
    haggyá
  • b-type
    #330
    Hát ezt tényleg csak PapaiLaca és talán Norbi tudja...mármint hogy mit lehet kivenni/változtatni.
    Amit tudok hogy mikor dumáltunk Pápai Lacival, akkor ő mondott olyasmit...legalábbis én azt vettem le, hogy többen többféleképpen fordulnak, van aki ráborítja a kasztnit a kanyarkülső kerékre, és van aki kevésbé billenősen fordul el.
    Ahogy mondta, annál a résznél a HunRingen ahol ő hozott a többieken (és mi is így láttuk), ott többen borítják a kasztnit pedig nem feltétlen kell.
    Tehát van ahol jó ha rábillentik a kasztnit a külső kerékre, van ahol nem.
    ..és ezek szerint némi alákormányzás szükséges rossz, mert ha erős a féktáv és rábólintja a kasztnit az elsőkülső kerékre akkor az tuti hogy maga alá akar fordulni.
    De majd ők mondják, te meg mond a fiadnak hogy cél a Popeye alkar :))
  • fb2
    #329



    OK, itt vannak a gondok. Lehet hogy ezzel egy pandoras boxot nyitok ki, de ahogy latjatok, az Elliott autoja nem dollik, nagyon merev, nincs tapadas, (uj gumi) es sok az alokormanyzas. Itt vesziti a 9/10 masodpercet. Mit lehet kivenni a futomubol legalisan? A Norbert es Balint autoja mind jobban dol, vagyis jobb az elso tapadasa a gepuknek. Elliott panaszkodik mar regota az alakormanyzas, es a tapadas hianya miatt..... a kepekbol latva mond valamit....hmmmmm..... vagy pedig nem tud vezetni, mert nem tudja "megtapasztani" az autot....... who knows...
  • fb2
    #328
    KERDES A SWIFT el kapcsolatban: Laci, Norni:


    MIT LEHET VALTOZTATNI A SWIFT futomuven? Ugy hallottam, hogy egyparan kiveszik a hatso sub-spring et, a kis segito-rugot, ami a nagy rugo alatt van. Ez engedelyezett? Mit lehet meg kiszedni, vagy kikotni a futomubol?
  • ibronk
    #327
    Euroring Astrával
  • fb2
    #326
    Norbi, voltal mar azon a palyan? Mit tudsz rolla? Van nektek egy video amit meg lehetne nezni?
  • ibronk
    #325
    Hegyiverseny rendszerű lesz szal a hegyigumival kell majd menni gondolom.
  • b-type
    #324
    passz, talán Norbi tud valamit.
  • fb2
    #323
    Az SR3 ast fogja tesztelni. Ez jo lessz arra, hogy vissza tudjun alni a hatso kerek meghajtasra is.

    Mi varhato a Euroring en? Hallottam, hogy a verseny az ido-meresbol all? tudjatok hogy D3 vagy D7 es gumival fognak menni?
  • b-type
    #322
    Én nem tesztelném,..vennék egyet :)
    mindig nézem hogy mennyiért mennek., csak most sz@rul állok pénzileg, de nagy álmom hogy veszek egyet és tesztelgetek egy napot a HunRing-en. :)
  • fb2
    #321
    ugy latom Norbi olvasta a gondolataimat...... es kitett egy terkepet.
  • fb2
    #320
    Ne haragudj, nem akarok nagyon muveletlennek tunni, de a nagyobb magyar nagyvarosokon kivul nem ismerek semmi mas teruletet. Gondolom Dunantul, kozel az Austriai hatarhoz....

    A fiam tesztel e regi csapataval Franciaban talan Augusztus korul a RADICAL 250 Loeros valtozataban, es egy Ligier JS49 ban. Az egy lehetoseg, hogy talan (talan) lessz egy berelheto Radical tesztre. Ha erdekel barkit akkor todok szerezni informaciot errol jovo het korul.
  • ibronk
    #319
  • b-type
    #318
    Imádom a Radical-t :))
    Ha tehetném vennék egyet.

    EuroRing Örkény-nél van, Dabas után
  • fb2
    #317
    Az nagyon jo...... Erre pedig nagyon keszultem, mivel hogy akartam megnezni.. Meg tudnatok mondani, hogy Magyarorszag meik reszen van a Euroring? Gozom nincs.....
  • fb2
    #316
    a 4.rol sem biztonsagos ahogy kiderult mult heten. Ismeritek a RADICAL verseny autokat? 400kg (korul) 250LE, 6 sebesseges igazi sequential valto, kozep-motor, hatso hajtas.
  • b-type
    #315
    Sajna nem lesz verseny Dobogókőn.
  • ibronk
    #314
    Hát igen, nem mindegy hogy az ember a 3. helyről vagy a 11.-ről rajtol, igaz Pápailaca?