160
Az X-Com 3 - Apocalypse játékról, és az Ufo játékokról általában.
  • ardenus
    #80
    Hali!
    Ezzel nekem is gondom volt régen, mikor "repkedő csészikékre" vadászgattam, de talán ez segít megtalálni a megoldást:
    Vegyél annyi "HOVEBIKE"-ot amennyit csak tudsz(occó!!), tunnigold fel őket(legerősebb motor, lézerstuki vagy plazma,rakétavető, fedélzeti computer) és ereszd neki őket az ufóknak.
    Ha jól emlékszem a város eladható "hoverbike" állománya hetenként újul, és gondolom addig bőven "raidelsz" :))))) tehát lesz mindenre pénzed.
    Vegyítve a te harci taktikáddal adj kettő vagy több hoverbike-ot a Valkyre Interceptoraid mellé, így megoszlik a az UFO-k ellentűzelése a három vagy több célpont között, és míg az egyiket püföli, a többi adja neki az áldást :)
    "Sok lúd, disznót győz"
    Remélem tudtam neked segíteni.
    Hali és jó vadászatot.
  • takysoft
    #79
    hát a játékhoz nem tudok tipped adni, de a futtatáshoz igen.

    a játék remekül fut DosBox alatt, kipróbáltam:D
  • Carmang
    #78
    Van a harmadik részből XP alól futtatható verzió? Mert jópár hónapja "szereztem" egy olyan verziót, ami XP alatt futónak van mondva, de még nem próbáltam (A Win95, és 98-at még ugye támogatta, azzal nem is volt gond).

    Tippre is kíváncsi lennék: Az ufó vadászatot hogyan lehet hatékonyan csinálni? Én pl csak nagyobb darab gépekbe ruházok be, rögtön az elejétől, ami azt jelenti, hogy nem sok gépem lesz, mert egyszer csak elfogy a pénz. De a 3-4 megjelenő ufó közül így csak egyet tudok leszedni, a többi lerakja a "cuccot", aztán mehetek az épületekbe harcolni. Ahol viszont szépen kapják az embereim az arcukba az áldást, a játék közepétől gyakorlatilag úgy harcolok 10 emberrel, hogy egyiknek sem 100% az élete. A maradék 10 meg a gyengélkedőn haldoklik.
    Szóval elég húzós így...

    Viszont az első napon raidelni az ufós szektát alap dolog :)
  • takysoft
    #77
    kösz a tanácsokat.
    gondoltam rá, hogy játszom vele, ha már az első 2 annyira tetszett, jól fognak jönni a tanácsok:D
  • ardenus
    #76
    Hali, ha még van itt valaki!
    Én is hosszú évek távlatából tudok róla beszélni, de a minap akadt a kezembe a CD-je, hát gondoltam nosztalgia ezerrel.
    Tudom, hogy korszakalkotó volt az X-com első és második része, viszont nekem kezelhetőség és játszhatóság szempontjából a harmadik rész jött be. :)
    Tanács, ha valakit érdekel:
    A pénz és a tapasztalat nagyon fontos a játék első és középső szakaszában. Mivel az elején még bőven rá vagyunk szorulva a város támogatására és hetenkénti appanázst kapunk, néha az akciók hevében észrevesszük, hogy se pénz, se lőszer se semmi. Ezért azt javaslom mindenkinek, aki még hajlandó leülni eme klasszikus darab elé, hogy játéka elején főleg az első hetekben, amennyiben lehetséges és akarja, hogy inditson számos "hostile" akciókat.
    Mivel ilyenkor csak egy "társaság" áll velünk hasonló "szimpatikus" pozicíóban (Cult of Sirius), őket részesítsük kimagasló figyelmünkkel. Ha sikeres az akció, márpedig miért ne :), akkor számos fegyver és egyébb alkatrészeket tudunk "rabolni" amit a "vásárlás" opcióban értékesíteni tudunk, így szerezve többlet pénzt és katonáinknak tapasztalatot a sikeres akciók után.

    Másik, hogy beszéljek még a játékról, a vége felé, mikor már saját gyárunk lát el mindennel, a fegyverektől a járművekig, és jóformán csak eladunk a városnak, elgondolkodtató kísértés, hogy azok a vállalatokat , akik néha nem értékelték, hogy UFO vadászat közben lekaptuk egy két épületüket,alkalmazva egy-egy "baráti" látogatás hogy közben "elbeszélgessünk velük". Elönyt is kovácsolhatunk ebból, mivel nem mindig jutunk el minden épületbe UFO vadászat sorűn, így hathatós információt szerezhetünk az egyes épületek és helyszínek felépítéséről, illetve azok elhelyezkedéséről.
    Persze nem kell aggódni, abból a cuccból amit ilyenkor szerzünk, és eladva pénzt, bőven kivásárolhatóak a vállalatok "békeszerződése" a hostile akciónk után.
    Ha valakit még érdekel a játék szívesen várom észrevételeit vagy jó tanácsait.
    Köszönöm és sziasztok.
  • Shiwo
    #75
    hogy nincs pénzem jelenleg új telóra :)
  • takysoft
    #74
    akkor mi a gond? :D
  • Shiwo
    #73
    ahhoz nem kell ész, eddig eljutottam én is :)
  • takysoft
    #72
    vegyél új telót, oszt tedd rá mp3-ba
  • Shiwo
    #71
    apropó... nincs meg esetleg nokia csengőhangra az ufo 1 intrózenéje (bepötyögős verzióba kéne, régi a teló :)
  • gandrus
    #70
    Ez valóban a játék introja. Amúgy van hozzá magyarítás is, ha érdekel.
  • akyyy
    #69
    yet leltem xoutubon, nemtom h fan video e vagy ez kellene hogy benne legyen.

    mer akkor egy másikat ell megszereznem, pedig ezis cdkép és 500 megás minimum:D
  • takysoft
    #68
    hang van(kell, hogy legyen, oldgamesba írtam tippeket)
    intro-t nem tudom, nem emlékszem.
    ha nem a CD-s verzió van meg, akkor azért nincs. de amúgy nem tudom, van-e:D
  • akyyy
    #67
    nincs hang egyáltalán, azt se tudom hogyan csináljam meg hogy legyen:D

    intro akkor van?
  • takysoft
    #66
    nem normális:D
    milyen hangemulátorral próbáltad? (mit állítottál be a dosbox config file-ába?)

    és csa SB-ben tudok segíteni, mert az könnyű, de a GUS-al szeretnéd játszani, az is biztos megy, csak én nem érek hozzá:D
  • akyyy
    #65
    nah hogy ennek van topikja? jeje:D

    hogyan kell ezzel játszani? normális ha nincs semmi hang, semmi intro ?:S
  • lammaer
    #64
    "Egyébként az ilyen körökre osztott cuccban a legjobb (szerintem) a Command Mission sorozat"

    Combat Mission-re gondoltál, nem? :)
  • takysoft
    #63
    akit érdekelnek X-Com-os dolgok, az nézzen át az Old game hívek topicba. Az elmúlt 50-100 hozzászólás szinte mind X-Com-os.
    első második, meg apoc egyaránt.
  • SaGa
    #62
    Az eredeti XCOM körökre osztott stratégia: levezényled a saját körödet, majd az ellenfél az övég és ismét te jösz...

    Az újabbak real-time mennek (mozogsz a pályán, az ellenfél is, majd valahol találkoztok). Beállítható, hogy ha valamelyik karaktered ellenfelet észlel, megáll minden és nem megy tovább, míg nem döntesz.
    Meg beállítható az is, hogy a klasszikus, körökre osztott stílus legyen.

    Egyik sem "könnyebb" vagy "nehezebb", Más játék stílust igényel...
    A real-time kicsit nehezebb, mert könnyű elnézni valamit és ha nem veszed időben észre, akkor elhullik a fél csapatod. A körökre osztott meg inkább a sakkra hasonlít. Nem tudhatod, hogy amikor beállítod a körödet, hol lesz az ellenfél...

    Egyébként az ilyen körökre osztott cuccban a legjobb (szerintem) a Command Mission sorozat (2. VH, csaták). Beállítod, hogy a következő körben (1 percben) melyik egységed mit tegyen, majd a gép a saját lépéseit és megnézed "videón", hogy mi történik. Aztán leáll minden az új helyzetnek megfelelően és újra beállíhatod a következő percre a prancsokat...

  • Shiwo
    #61
    körökre osztott vagy real time... mindkettőnek megvan az előnye és hátránya
  • takysoft
    #60
    még nem játszttam komolyabban vele.
    mi ez a körökre osztott kapcsolhatóság?
    hogyan könnyebb?
  • Tyucsev
    #59
    Általában én is szeretek minden ellenfelet letakarítani a pályáról. De nálam valahogy úgy jöttt ki a lépés, hogy mire felépítettem volna a a műhelyeket és megindítom a gyártást, addigra a fél idegen dimenzió épületetit leromboltam volna ezzel a módszerrel. Akkor meg mit szüttyögjek? Csapatom elég tápos volt, úgyhogy nekivágtam így.
    Majd legközelebbi játéknál (talán 5 év múlva)megfogadom a tanácsaitoka.
  • gandrus
    #58
    Én legyártottam a legjobb repülőkből kb. 4-5 darabot a legjobb fegyverekkel, sok pajzzsal és az idegenek dimenziójában gond nélkül szépen sorra irtottam ki velük az ufokat. ;)
  • Carmang
    #57
    Hát az a trükkje, hogy orrba-szájba kell építeni a Worshopokat és akkor halad a termelés (Toxin folyamatosan, új űrhajókba a rakéták/pajzsok folyamatosan, aztán még az egyszeri de nagyobb tételek: toxin pisztoly, új személyi páncél, flottányi új űrhajó). Aztán ha megvannak az új űrhajók meg fel vannak szerelve, akkor át az idegen dimenzióba, ott leírtani mindenkit és annyi.
    A "Teleraktam pajzsokkal, így általában kihúzta addig, amíg elértem vele az épületekig" ezek után értelmetlen művelet :)
  • Tyucsev
    #56
    Egyszer én is végigtoltam a harmadik részt. Jó sokat szütymögtem, mire a végére értem. :-) De szerintem egy jól sikerült kis játék. Sok újítást belevittek az előző részekhez képest, ami nem vált hátrányára. Bár pl. a foldi járműveket soha nem használtam. Egyszer kipróbáltam, aztán annyi. Meg a gyártás, ami nagyon sokáig elhúzódott. Az idegen dimenzióba is azzal a járgánnyal jártam csak, aminek olyan nagy volt a raktere. Teleraktam pajzsokkal, így általában kihúzta addig, amíg elértem vele az épületekig. Max. ha lebénították, akkor load :-) Visszafelé meg addig csücsültem a lukban, amíg újra fel nem töltődött a pajzs, aztán usgyi! :-) Mókás volt, hogy a végső animációban a legjobbnak számító géppel jöttünk haza, holott mindvégig egy furgonnal repkedtem :-D
    Az elődök tiszteletére én mindig körökre osztottan játszottam. Persze így kissé lasabb volt, de én elég nyugdíjas stílusú vagyok :-)

    Röviden és tömören: tetszett.
  • gandrus
    #55
    Akkor javaslom, hogy nézd meg az Ufo: Extraterrestrials-t. Ez az eredeti koncepcióra épülő új játék. Szerintem elég jó, és most fordítom, szóval hamarosan magyarul is elérhető lesz.
    Itt találhatod meg a fórum topicját, ha esetleg érdekel.
  • Carmang
    #54
    De olvastam, köszi.
    De inkább abbahagyom a szenvedést ezzel.
  • gandrus
    #53
    Tegnap küldtem egy pm-et, nem olvastad?
  • Carmang
    #52
    NoCD-vel sem megy. Amikor próbálja crackelni, a fájlméret ellenőrzésnél kiakad. Valami nyomorult verzióm lehet meg.
    Mindegy, köszi a törődést.
  • Carmang
    #51
    Hopp.
    Találtam valamit. Elvileg egy NoCD patch megoldja a problémám. Bár elég furcsa, hogy "Runnable", "Playable" értékelésre maximumot adott magának a DosBox, mikor tömegével kommenteznek alul a népek, hogy problémájuk van.
    Holnap megírom mire jutottam ezzel.
  • Carmang
    #50
    A #39-ben amit írtál. Emlékszel, hogy hol találtad meg? Google-n nem találok megfelelő "bejegyzést".
  • gandrus
    #49
    Nekem egy X-com: Apocalypse XP nevű verzióm van. Gondolom nem win95-ös változat, hanem xp alá készített/frissített. Valamit ír is erről egy txt fileban, de olaszul van, és nem értem. XP alatt tökéletesen fut is, csak a vdmsound nevű progi segítségével jó a hang, mert anélkül akadt. Mondjuk nekem egy SB hangkártyám van, de a laptopban csak beépített hangchip van, és azzal is jó.
  • Carmang
    #48
    Ja, be van állítva a hang. Telepítés után az Auto Detect felismerte SB16/AWE32-nek azzal a beállításokkal, amik a DosBox config fájljában vannak. A Sound Test is rendben volt, és az intrót is hanggal néztem végig probléma nélkül.


    Milyen XP-s verzió van? Nekem Dos-os telepítő CD-m van, DosBox alól telepítettem és futtatom.
    XP alá is telepíthetném, akkor megy is a játék, de hang nélkül (nyilván hogy az integrált AC´97-es rendszert nem ismeri fel). Hang nélkül viszont nem élvezetes.
  • gandrus
    #47
    Hmm. Neked is az XP-s verziót kéne használni. :)
  • takysoft
    #46
    hang be van állítva rendesen?
  • Carmang
    #45
    Hogy a manóba lehet működésre bírni azt a játékot?
    A legújabb (0.70) DosBox-ot használom. A core=auto és cycles=auto alap beállítások egyértelműen használhatóak, mert nem szaggat az intró (mint régebbi verziókban) és a hang is normális.
    Viszont amikor vége az intrónak egyszerűen visszadob DosBox-ba ahelyett, hogy kiadná a főmenüt ahol tudnám indítani az új játékot.

    Valakinek ötlete, hogyan lehet javítani?
  • gandrus
    #44
    És magyarul még jobb. :)
    Most játszom vele először magyarul, mert ugyan már 4 éve lefordítottam, eddig még nem vettem elő újra. Annakidején meg csak angolul játszottam vele.
  • SZU
    #43
    Nekem is tetszett a 3. rész. Jobban is, mint ezek az aftermatch triológia részek.

    Komoly volt, hogy realtime-ban, ha a harcmódot normálon hagytuk, autofire-en hagyva a fegyvert és az emberünk már hentes volt, akkor szabályos zárótüzet nyomott az ellenre, ha meg lőttek rá, beoldalazott magától az oszlop mögé, majd tüzelve kioldalazott megint! =DD

    Párokban érdemes minimum küldeni őket, hogy a köcsög agyzabálókat le tudja lőni a társad a másik fejéről! ;)

    Ui.: Nekem is az idegen pályán fagyott ki az épület támadásnál... =7
  • takysoft
    #42
    vagy, ha pofásabb géped van, akkor dosbox.(az install nem megy dosbox alatt, de a játék igen, az install mappát át kell másloni)
  • gandrus
    #41
    Egérre Mouse2kv program, hangra meg VdmSound.