160
Az X-Com 3 - Apocalypse játékról, és az Ufo játékokról általában.
  • takysoft
    #120
    Ide kattintasz

    müxik a link:D
  • ardenus
    #119
    Letöltöttem a te verziódat, de sajna valami *.*.php típusú fájl töltödöt le. Kérdésem az lenne, hogy (gondolom valamit rosszul csináltam),mivel és hogyan kellene jól letölteni.
    Köszke.
    Ha sikerül ígérem a Te verziódat fogom használni, beccs'szó! :D
  • Rettenthető
    #118
    Napokban magam is kedvet kaptam a játékhoz (ismét végigvinni), de nem úgy fut, ahogy kellene.
    A Te verzióddal az a baj, hogy amint lepetézik a városban az első UFO, akkor az épülethez kiszállás után (amikor az Alien-k támadásának ikonjára kattintok az adott épületnél), fekete képernyővel kifagy.
    Ami nekem van, az meg bázis támadásnál kéri a CD-t, ami soha nem volt korábban... így nem tudok vele játszani :-(
  • takysoft
    #117
    ezt az én verzióm csinálta?
    ha nem, akkor tessék azt használni, mert az a király.

    ha nem az enyém, akkor meg imgmount-al mountold be az ISO-t.
    sima mounttal nem biztos, h jól lesznek az opciók, mert az kicsit bugos(volt egy jó ideig, bár azt a hibát jeleztem a készítőnek, debugoltunk is kicsit közösen)
  • ardenus
    #116
    Ha az Xcom3 játék közben kéri a CD-t, az mitől van?
    Eddig sohasem kérte.
    DOSBox alol fut.
    Tudna valaki dosbox config fájl leírást mellékelni az XCOM3-hoz, megköszönném.
  • takysoft
    #115
    a fullscreenre nem tok mit mondani, dosbox windowsban sűrűn csinál ilyet.
    de én mindig ablakban játszom. Akinek meg szélesvásznú van, az meg főleg:)
  • ardenus
    #114
    Hátha ez segít, de sajna angolul van:
    http://www.ufopaedia.org/
  • Tyucsev
    #113
    Taky, kösz szépen ezért a csomagért! Bár nekem is megvan, de azért leszedtem, kipróbáltam. Két dolog hibádzik nálam. A hang néha kicsit megakad. Teljes képernyős nézetnél pedig elfeketül a kép, ha egyik képről a másikra vált. Ilyenkor az egér nyomvonalán megjelenik a kép, szépen ki lehet festeni :-) Ablak módban nincs ilyen. De gondolom DosBox finomhangolás kérdése az egész.

    No hát anno, mikor én is elkezdtem vele játszani, sok időbe tellett, mire átláttam az egészet. Teljesen eltér a régiektől, próbáltak sok újdonságot behozni és ez jó pont.
    UFO vadászathoz én csak légi járműveket használtam, a földieket teljesen kihagytam. Küldetéseknél is mindig körökre osztott módban játszottam-kissé lassú, de a stílusomnak megfelelő. :-)
    Esetleg a harmadik részhez nem tudtok Ufopediát? Mér régebben is kerestem, de sehol nem találtam.
  • ardenus
    #112
    Ja, azért kérdeztem. :D
  • ardenus
    #111
    Rendben.
    Ha valami majd nem megy , sikítok. :)
  • Carmang
    #110
    off
    Troll :)
    De mire megtaláltam (leírás alapján) azt a rohadt ösvényt...
    Aztán indítottam egy tauren druidát. Hát az tényleg egyszerű volt... meg marha unalmas...
    on
  • takysoft
    #109
    nem szép dolog az offolás, de nem tilos.
    Ork(vagy troll) sámán, akinek a nehéz kültetése van, az WoW-ban van:)
  • takysoft
    #108
    nem install, csak önkitömörítős exe.

    Dosbox benne van. Csak indítsd el a Start.exe-t, és fut a játék.
    ja meg gépeld be h "xcom" vagy "xcom2" és enter.

    Alapból angol, de van benne magyarítás is. (meg egy rövid readme)
  • ardenus
    #107
    Melyik X-Com-os pályán van Ork sámán??? :))))
    Biztos egek ben van a PSi-Defens-e! :))))
  • ardenus
    #106
    Hali!
    Elöszőr is:Minden tiszteletem a nagyok elött! :)
    Másodszor:Egy kis kérdésem lenne, mert letöltöttem a "pack"-t, és gondolom valami install félét kell csinálni. Egy kérdésem lenne, utána mi a teendő? :)
    Beállítás automatikusan megtörténik, ha DOSBox-ban futtatom, vagy még kell rajta valamit buherálni?
    Vagy csak szimplán én vagyok kezdő és ezt "alapból" tudnom kellene? :)
    És köszönöm a segítségeteket előre is!
  • takysoft
    #105
    akkor te Ork sámánt kezdtél:)
    minden egyéb kaszt küldetése pofonegyszerű:)
  • Carmang
    #104
    Szívemből szóltál :)))

    Nekem mondjuk a real time harc jobban bejön, ha van valami esemény, akkor space (pause), parancsok kiad, aztán megint space (unpause), és lehet mozizni :)

    WoW-ból van 14 (10?) napos próbaverzió, hát nekem marhára nem jött be...
    Amikor már az első néhány küldetésnél a google-hoz kell nyúlnom, mert a kinyírandó monstert, hegyi ösvényt nem tudom hova rejtették el a készítők (pedig már 16-szor körbejártam a környékét)... akkor nem örömteli a játék.
  • takysoft
    #103
    héé, aszittem madagaszkár vékonyabb:)
  • takysoft
    #102
    Ja, ha kicsit erősebb géped van(ergo nem egy 6 éves 1.7-es celeron), akkor javaslom, h tolj a dosbox-ra egy scalert.

    config file-ban a "scaler" sort megkeresed, és beírod például, h
    scaler=advmame3x
    akkor valami efélét kapsz eredményül:

  • takysoft
    #101
    Igen, de a CD-s verziók(ISO) patchelésre szorulnak, a feltört verziók meg általában bugosak.

    Van egy windows-os változat is, de azt is patchelni kell, mielőtt bármit is kezdhetnél vele.
    Sokáig tartott, mire összehoztam egy
    igazán jól működő verziót.

    Ebben benne van a lehető legjobb dos-os változat dosboxra beállítva, meg benne van a windows-os verzió is, de az egy bugos szar, ne használjátok.

    Magyarítások is benne vannak a packban, ami amúgy egy önkitömörítős exe.

    meg benne van az ufopaedia is, mert tökjó:D kb 50 mega, lehet szedni.
  • ardenus
    #100
    kérdés:
    X-Com 1, XP alatt DOSBox-ban megoldható?
    Tenksz :D
  • ardenus
    #99
    akarom mondani a weboldaladdal... :)
  • ardenus
    #98
    Hát a World of Warcraft kimaradt az életemből, de hátha egyszer majd csak... :)
    Ahogy a lehetőségem engedte, számos stílusú játékkal sikerült játszanom, és hasonló végkövetkeztetésre jutottam, mint Te. :)
    De visszatérve az X-comra, kezdek nagyon barátkozni a gondolattal, hogy a minap a kezembe került az X-Com 1-el és a hathatós weblaoddal kiegészülve annak is neki ugorjak, már csak a második részt kéne megszerezni és teljes a gyűjtemény. :)
    UFOK reszkessetek :D
  • takysoft
    #97
    nézd, szerintem ITT senki se fog elítélni.

    Meg sokszor a jó grafika sem olyan jó. Tudod, érzéssel, lélekkel és szívvel néha sokkal jobbat tudtak alkotni 2d-ben 10-15 éve, mint akár 3d-ben 4-5 éve.
    Na, nem ismerem az újabb xcom játékokat, így ezt ne vegye senki leoltásnak:)

    De ha valamibe nem adod bele a lelked, akkor lehet az 1600x1200 16-szoros antialiasinggal, meg mipmappal, meg minden anyámkínjával, akkor se lesz szép:D hiába van benne 6millió poligon.

    Szép akkor lesz, ha a grafikában odafigyelés és törődés van.

    Ott van például a World of Warcraft... nem hiába a világ egyik legsikeresebb játéka.
    Nem mondhatnám, hogy a grafikai motorja kimagasló lenne. De AHOGY megcsinálták a pályákat.... na az nem semmi. Ott mindennek hangulata van. Ott élnek a fák, basszus. Mikor az ember bemegy Stormwindbe, olyan, mintha a mesében járna. Undercityben még a hideg is kiráz:)

    Persze emellett van még benne tökéletesre egyensúlyozott játékmenet, és pompás story is.. de a grafika is sokat számít.

    Én őszintén bevallom, nem sokat játszottam X-com3-al, de nekem pl xcom 1-2 grafikája jobban bejött. 4-5 pixelből felismerem már bármelyik képép:) A kutatási "ufopédia" oldalak például elképesztő jók, ezért is van fent még a weblapomon is az ufopédia.

    Nálam egy játék grafikája elsőrendű fontosságú. De ez könnyen félreérthető. Neke nem úgy fontos, mint FRAGpistikének, akinek folyton highend gépe van, és csak crysis-erik, mert olyan még konzolon sincs XD

    Nekem a grafika feelingje számít. Hogy abba a készítő szíve-lelke benne legyen:)
  • ardenus
    #96
    Akkor maradok az X-com Apocalyps-nél! :) fene az a hűséges típusomat :)
    Nem tudom fiúk-lányok hogy vagytok vele, de engem még mindig le tud kötni.
    Beszélhetnek nekem itten mindenféle hiper-szuper csili-vili grafikai játékokról, de többre értékelem eme játék játszhatóságát, mint a megjelenését, persze ha kiadnának egy javítást, melyben forgatni lehetne a taktikai illetve a harci térképeket, megköszönném, de neken így is jó. :)
    Tudom sokan vannak azok, akik hüledezve néznének rám, hogy mi a fenével játszom ráadásul nincs benne egy combos 3d-s motor sem, de hát nem minden arany ami fénylik.
    Én a játékot továbbra is körökre osztott módban csinálom, oszt vagy jól taktikázom vagy végig nézem, ahogy amortizálják a legénységem. :)
    Egy szó mint száz király ez a játék.
  • takysoft
    #95
    ilyenekkel nem lesz gond. Cheat Engine-el legendásan jól bánok:) ami számszerű, azt simán felszorzom ezerszeresére is:)

    inkább a kezelőfelületet nem sikerült még megszoknom.
    xcom1 után a 2 gyerekjáték volt ugye:)
  • Carmang
    #94
    Hehe :DDD
    Én az első részben írtam be a bűvös FFFF betűket, hogy legyen egy rakat pénzem, aztán meg csodálkoztam, hogy superhuman-en is milyen könnyű :)))
    Itt a pénz igazából nem lesz lényeg, hanem majd az, hogy egy idő után több muníciót használsz el a harcokban, illetve repülőkön több rakétát, mint amennyit a város hetente gyárt. Na ez egy érdekes szitu :)
    Plusz mellé jön az, hogy az idegenek technológiában mindig "egy lépéssel előtted" vannak. Ami érthető is, mindig az a jobb amit tőlük zsákmányolsz, aztán magadnak kikutatod, csak ebben a részben ez hangsúlyosabb...

    Ezt viszont nem igazán értem:
    "a játék lényegére még nem jöttem rá igazán(nagyon más ez, mint az első 2 rész)"
    Jönnek az ufók, lelövöd őket, kiszállsz hozzájuk misszióra, begyűjtöd a zsákmányt meg a testeket, kutatod őket, hogy megtudd hogyan lehetne megfékezni őket, aztán a végén megfékezed őket.
    Tisztára, mint az első 2 részben :))))))
  • takysoft
    #93
    a játék lényegére még nem jöttem rá igazán(nagyon más ez, mint az első 2 rész), de már becheateltem magamnak egy rakat pénzt:D
    (cheat engine dosbox-szal is működik:D)
  • takysoft
    #92
    az én csomagomban is az van, csak ügyesen tömörítve:D
  • Carmang
    #91
    A poén az, hogy régebben is telepítős, CD-s verzióval szórakoztam (saját magam koppintottam le egy főiskolás csoporttársam CD-jéről, és saját magam nyomtattam rá borítót :)))
    De mégsem működött.
    A mostani, működő verzió egy 502 Megás iso fájl.
    Mindegy, lényeg hogy MEGY!!!
  • takysoft
    #90
    ha telepíteni kell, akkor az a CD-s verzió.
    azzal nem lesz gondod:D
  • Carmang
    #89
    Nem töltöttem le a te verziódat, viszont felraktam a legújabb DosBOX-ot, és feltelepítettem azt az Apocalypse-t, amit jópár hónapja szedtem le.

    ÉS MŰKÖDIK :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Sehol egy szaggatás, minden van ami kell. Már az is "furcsa" volt, hogy a rendszer ellenőrzéskor minden tétel okés volt (nem mint régebben, hogy a CD-ROM, meg mindenféle pufferméretek sárgák voltak), a Sound Test is működött elsőre.
    Jaj, sírok :D
  • takysoft
    #88
    skacok... visszajelzések?
  • takysoft
    #87
    Lássátok na, aranyból van gyúrva angyalszívem:D

    X-Com 3 Apocalypse (300 mega)

    CD-image előtelepített dosbox környezettel. garantáltan fut minden windows alatt tökéletesen.

    Használat: Önkitömörítős exe. elindítod, kitömöríted, Start.exe-vel indul.

    visszajelzéseket várom, komolyan. az is szedje le, akinek megvan, mert ez jobb:)
  • takysoft
    #86
    hát ha XP-t használsz, akkor a vmdsound segíthet ha a hanggal van bajod
    (egyfajta patch a winxp sooundblaster amulációjához, mert MS-ék nem tudták rendesen megcsinálni)

    vista, win7 esetén eleve felejtheted, h dosos környezetű grafikus program dosbox nékül fusson.

    a dosbox meg igen más volt régen, mint most:) adj neki egy új próbát:D

    a játékból meg ugye rendes CD-s verziód van, nem valami vacak RIP.
    mert:
    -a ripeket megbuherálgatták, hogy fussanak win alatt, ami gondot okozhat dos alatt ugye(a win-re buherálást pedig ők még win95/98-re tették, így XP alatt azzal se érsz sokat)
    -másrészről meg a RIP-ek kb 80%-ában véletlenül ki van törölve egy apró kis file, ami miatt a játék egy ponton túl nem működik(mikor átmész valami másik bolygóra vagy dimenzióba.. nemtom, én nem játszottam még vele, csak informálódtam:D)

    dosbox működik, hidd el. legalábbis az a 10 perc, amit én játszottam a játékkal, azalatt szépen zenélt és nem szaggatott. még régi gépemen se, pedig nem volt egy erőmű
  • Carmang
    #85
    Köszi a tippet :)
  • Carmang
    #84
    Én is próbálgattam régen DosBOX-ot, de vagy volt hang, és akkor diafilmbe ment át az intró, meg az egész játék, vagy folyamatos volt minden, de akkor meg nem volt hang. Aztán a neten találtam egy patch félét, ami meghekkeli az exe-t, hogy ne legyen nyűgje windows alatt. De ezt viszont nem tudtam alkalmazni, mert a lecserélendő exe-re "bad checksum"-ot adott (biztos eredetibe volt meg :)))
    Na mindegy még elszórakozok egy darabig az Oblivionnal, aztán megnézem mit töltöttem le kb fél éve windowos verzió néven :)))
  • Shiwo
    #83
    van egy saját hangulatuk, de nem x-com-os.. viszont az ufo:extraterrestrials az nagyon ufo-s..igaz, hogy az alapjáték magában nem tökéletes, viszont számos nagyszerü mod készült hozzá, s nagyonjó x-comos hangulatot tud teremteni.. és az after-sorozattal ellentétben körökre osztott, ahogy a nagy elődök :)
  • takysoft
    #82
    nem játszottam velük.
    grafikailag biztos jobbak:D
    de hogy hangulatilag??? jó kérdés:D
  • ardenus
    #81
    Egy kérdés:

    Az új UFO játokok (Aftermath és hasonlók) vannak olyan jók, mint az XCOM sorozat???