160
Az X-Com 3 - Apocalypse játékról, és az Ufo játékokról általában.
  • geCCo33
    #40
    nekem az a gondom h xp-n eleg erdekesen fut
    nincs hangom es az eger... mintha teglat huznek
    nekted is ilyen?
  • gandrus
    #39
    Csak most töltöttem le az isot -eddig csak rip verzió volt meg-, de egészen más élmény így a játék! :D Egyszerűen remek! Eddig is jó volt, de zene nélkül egy idő után egy kicsit meguntam. Így viszont remek! :)
  • gandrus
    #38
    Ha kell hozzá a magyarítás, az megtalálható a www.gandrus.extra.hu és a www.magyaritasok.hu oldalon. (mármint Apocalypse-hez) :)
  • takysoft
    #37
    Vááááh, azzal ne jáccál!!!!
    windows port igen szar...
    -sokszor kiakad, mert állat bugos.
    -sok hang nem müxik(pl introban csak zene van)
    -nem müxenek az időbeállítások(az 5mp-nek köze nincs 5 mp-hez, teljesítményfüggő, milyen gyorsan forog a földgömb...)

    ha teheted szerezd be a dos-osat, patcheld 1.4-re.

    (nekem van kis packom, abban benne van az 1.4 dos, meg a windowsos is, a régi 1.2-es hangokkal(amit jogvédelmi okokből szedtek ki, de sokkal jobb volt:D)

    mindez xcom 1,2-re is igaz.
  • Shiwo
    #36
    fasza az oldal :) leszedtem az ufo-t, és megvan benne mid-ben az into zenéje :PPPP
  • Shiwo
    #35
    én 400 Mhz-es gép alá ugyanennyi memóval betoltam az xp-t :) ment is..igaz, havonta újrakellett telepítenem, annyira belassult :)
  • Kvarc
    #34
    Köszönöm szépen a segítséget, igazán részletes. :) De mielőtt rászánnám magam a kipróbálására, felteszek egy kérdést. Win98, 333 MHz, 128 MB, S3 Savage4 (16MB). Ezen is megy? Szerintem nem igazán futna megfelelő sebességgel ez a Dosbox. :(( Úgyhogy az eredeti kérdésem még mindíg aktuális sajnos.
    Ja, egyébként igen vannak akik a jó öreg Win98-at nyúzzák, és még csak nem is MSDOS-módban, mert képtelenség beállítani alatta a hangkártyát és memóriát. És persze azért, mert EZ VAN! :(
  • Shiwo
    #33
    meglesem :)
  • Kvarc
    #32
    Ha az X-Com 1 vagy 2-vel szeretnél játszani, nem kell a Dosbox.
    www.the-underdogs.info
    Itt megvan mindkét rész Windows alá, Gold kiadásban. Eredetileg 95/98 alá, de tartalmaz egy patch-et (külön kell futtatni egyszer) ami működteti XP/ME/2000 alatt is. Mi kell még? Hajrá! :))
  • Shiwo
    #31
    hmm..lehet én is felteszem akkor ezt a progit és x-com 1-ezek 1 jót..meg esetleg akkor tán kitom menteni végre jó minőségben az intro zenéjét :)
  • takysoft
    #30
    jó ég... tényleg vannak, akik a DOS-os játékokat Windows alatt próbálják elindítani, mikor van Dosbox?

    na írtam régen egy rövid doksit vkinek a Warcraft ügyében a dosbox beállításáról.
    használat nincs benne, csak beállítás: (ez kb minden játéknak jó beállítás)






    http://dosbox.sourceforge.net/news.php?show_news=1

    És akkor pár szó a DosBox-ról:
    Install utná a DOSNo.exe-vel indul, de még ne indítsd el. Kell pár apró beállítás, hogy a játékokkal is tökéletesen együtt működjön.
    A dosbox.conf file-t kell menyitni, akár egy sima jegyzettömbbel(Total Commanderben F4)

    Egyszerű szöveges állomány, amúgy is mindenhez van infó, csak angolul a #-val kezdődő sorokban. Csak pár apróságot kell átírni:

    -fontos: memsize=16 (alapból is annyi, csak azért mondom, hogy en írd át, mert vanak járékok, amik egyszerűen elképzelhetetlennek tartották Dos-os időkben, hogy valakinek 16 megánál több memóriája legyen, így behasalnak, ha megtörténik, pl Toonstruck)

    - core=dynamic (alapból normal, ami kompatibilisebb, de sokkal lassabb. életemben nem találtam semmit, ami dynamiccal ne ment volna, de normallal, vagy fullal igen. játékok szempontjából eleve dynamic)

    - cycles=20000 (na itt a lényeg:D, milyen számolási ciklust emulálunk. nem tudom neked mhz-re lefordítani, de a 20000 kb egy jól megtermett 486-os.) (fontos még az is: a játék azért is szaggathat, mert a ciklusszám től alacsony, de szaggathat azért is, mert olyan magas ciklusszámot állítottál be, amit nem bír a géped. Egy átlagos 2 ghz-es gép jól elemulálgatja a 20000-et. de leget, hogy más játék más beállítással fut jól. erről a következő pontban)


    - cycleup=1000
    - cycledown=1000 (ez a 2 pedig: ha menet közben szeretnéd állítani a frekvenciaszámot(szaggat ézert lejjebb/feljebb venni, akkor Ctrl+F11, illetve Ctrl+F12 hatására ennyivel csökkenti/növeli)

    - gus=false (Emulálunk Sound Blaster 16-ot is, beállításai szintén a config fileben (alabeállítások 220, IRQ: 7, DMA: 1 ,ezek átírhatóak, ha nem tetszik, pl IRQ 5-re, de így is jó miden játéknak), éppen ezért más hangkártya emulálása szükségtelen. csak lassul tőle minden, így kikapcsoljuk. GUS persze jó kártya, csak irdatlan nehéz beállítgatni)

    - pcspeaker=true (ez az alapbeállítás, mardjon is, vagy meghalnak tőle a progik, mint, ha kikötnéd a gépből a speakert... dosban attól is meghaltak a progik (némelyik csa, persze))

    - disney=false (Disney hangkártya... kizárólag a Barbie játékok használják:D marhaság, kikapcsoljuk)

    Az alsó autoexec soraim így néznek ki:(magyarázattal)

    [autoexec]
    # Lines in this section will be run at startup.

    mount d e:\ -t cdrom -label ADELINE -ioctl -usecd 0
    (a Windows E:\ meghajtóját a dos D:\ meghajtójává csatlakoztatja. valójában ennyi is elég lenne:
    mount d e:\ -t cdrom
    a többi csak azért van, hogy egy konkrét játék(LBA) felismerje a CD-jét.)

    mount c dos
    (a "dos" nevű könyvtárat(amit a dosbox.exe mellett hoztam létre) csatlakoztatja, mint C:\ meghajtót)
    c:
    (odavált)

    Fontos lehet még.. Sok játék installja kiakad, ha nincs a c:\ gyökerében autoexec.bat, illetve config.sys. Így érdemes lehet egy üres autoexec.bat, illetve config.sy snevű file-okat létrehozni a "dos" mappába.(persze csatlakoztathatod te az egész C meghajtódat, csak ahhoz sok memória kell, érdemes csak 1 könyvtárat fenntartani erre a célra)

    van még kismillió beállítás a congif file-ban ami érdekes lehet, pl a "sensitivity=100", amit akkor kell állítani, ha gyorsabb egeret szeretnél(pl lassú az egér Warcraftban)

    Egy eredeti Dos-os játék Windows-os környezetben szörnyű hangokat produkál, mert a Windows SB emulációja nulla. Még ha fel is teszel pl VDMSound-ot(amit én néha a mai nepig nem tudok bekonfgurálni), akkor sem kapsz olyan szép tiszta hangokat, mint DosBox-szal.

    A dosbox alap SB beállításai még egyszer:
    Sound Blaster 16
    base = 220
    irq = 7
    dma = 1
    (warcrafthoz is kell:D)

    Az UHA kitömörytése gondolom menni, fog, ha mégsem, írj.
    Barátsággal:
    Taky
  • lammaer
    #29
    Pedig LEHET hogy a dosbox lesz a megoldás :)
  • Kvarc
    #28
    Sziasztok!
    Letöltöttem az Apocalypse-ot és szépen megy is, hang is van (Win98). De amint egy csapattal belépek egy épületebe, fekete képernyő és teljes fagyás, amit csak a Reset gyógyít.
    Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma? Nincs kedvem és elég tudásom, hogy a Dosbox-al, vagy az MSDOS-móddal, szórakozzak napokig. :(
  • lammaer
    #27
    #4 :)

    Gondolom akkoriban neked is RIPPELT verziód volt, nem full ISO. A RIP-ben hiányzott egy rakat fájl, ezért ugrott ki a játék...
  • takysoft
    #26
    éb ISO-ket "vettem meg". alul írtam:D
  • dronkZero
    #25
    Ez fagyás az idegeneknél nálam is megakadályozta a végigjátszást...
    Itt elérhető a játék, de türelmem már nem volt hozzá, hogy kvázi végigjátsszam, csak hogy megnézzem, jó-e a vége. Aztán ha véletlenül nem jó, akkor megint csak felbaszná az agyam.
    Ha valakinek van régi mentése a végéről, kipróbálhatná, hogy ez működik-e. Az Underdogs utána szokott járni patcheknek, meg korrekt verziókat pakol fel, de láttam már végigjátszhatatlanul bugos játékot is fenn(olyat, aminek akadt volna jó verziója is)...
  • AnubisEE
    #24
    Na az se sokkal jobb :P

    Ha van valakinek normalisan müködő verziója pliz help küldje el vagy adjon egy linket pliz megőrit hogy nem tudom végig nyomni :P
  • Shiwo
    #23
    jah, az tényleg hatékony..meg érdemes pajzsot is használni...amúgy sztem a verzió miatt hallhat le..nekem a legnagyobb típusú űrhajók lezuhant roncsa volt lehetetlen küldetés, mert lefagyott...
  • AnubisEE
    #22
    X-COM imba mind a 3 reszé . végig is nyomtam mindet azaz majdnem a 3 nem tudtam mert mikor át mentem az idegen bolygora és megtámadtam az épületüket kifagyott
    :(

    Ha erre tud valaki valami megoldást szivesen várom az ötleteket !

    Amugy van a Toxin ágyu na ha azt kitaláltad másra nics szükséged :) az durván leabálja az összes idegent nyomulj rá a fejlesztésre ls csak azt használj !
  • Shiwo
    #21
    gigabyte asszem
  • lammaer
    #20
    Ne mááár :) Milyen alaplap az?
  • Shiwo
    #19
    nekem valami alaplapi vackom van, nem találtam benne ilyen lehetőséget...
  • Shiwo
    #18
    jaja :) az egyik legtutibb eszköz..
  • Ivan Pjodr
    #17
    Akkor lehet még így is túl keveset játszottam vele, hogy ilyeneket is megkapjak rendesen :)
    A személyi teleportáló nagyon tetszett, az biztos. Odateleport az idegenek közé, bombát lerak, aztán egy másik (feltöltött) teleportegységgel vissza, és Bumm :))
  • lammaer
    #16
    Nem egy nagy ügy, ha windows alat tudod futtatni a cuccot... a windowsban (XP) ugyebár van egy soundrecorder nevű program. Elinditod...
    A file/properties-ben beállitod milyen minőségben akarod rögziteni.
    Azután az edit/audio properties-nél, a sound recording alatt megnyomod a volume gombot. Ez felhoz egy rakás csúszkát, amivel a lejátszási hangerőket állithatod. Nekünk ugye felvételi kell. Szóval Options, Properties, majd kiválasztod az Adjust volume for recording, alatta kipipálsz mindent, majd OK.
    Megint van egy raka csúszkád. Itt keress olyat, ami arra utal hogy a hangkártya kimenetét rögziti. Manapság minden hangkártya tud ilyet, csak az elnevezése más... pl: soundblasteren - what you hear; alaplapra integrált kütyükön - Wave out mix stb stb. Szóval egy icipici kreativitással meg fogod találni. De ha nem megy, ird ide milyenjeid vannak, kitaláljuk :)
    Na, azalatt szépen kipipálod a select-et, mostantól kezdve a soundrecorder ezt fogja rögziteni. Szükség szerint feltold a hangerőt, majd irány a recorder, elinditod a zenét és megnyomod a record gombot :)
    Asszem van egy 60 másodperces limit, ha ez kevés, keress valami kis toolt a neten (advanced sound recorder például) aztán hajrá.

    A lényeg: a hangsúly azon van, hogy a windows recording beállitásnál a wave out legyen kiválasztva. Akkor azt fogja felvenni... alapból tipikusan a mikrofon szokot beállitva lenni...
  • takysoft
    #15
    mármint mit? mert a winampos dologról csak olvastam valami topicban valamikor régen.
    a játék 2 verzióját meg az eMule boltban "vásároltam":D
  • Shiwo
    #14
    "what U hear" -öm nincs ... te nem tudnád kimenteni esetleg ?
  • Shiwo
    #13
    én meg
  • Ivan Pjodr
    #12
    Talán úgy is fel tudnád venni, ha a hangbeállításoknál átállítod a felvételi eszközt a "what U hear"-re, és utánna bármilyen hangrögzítő azt fogja felvenni, amilyen hang kijön a hangkártyából.
    (Ez a lehetőség lehet nem lesz ott minden hangkártyánál, vagy esetleg nem ilyen néven, nekem Sound Blaster Live! -nál működik)

    Amúgy örök kedvencem az X-com 3, nagyon nagyon sokat játszottam vele régebben, és van hogy előveszem mostanság is. Végig vittem majdnem kétszer is.
    Van benne néhány felszerelési tárgy meg fegyver, ami bele van írva a játékba(egy editorral lehet használni is), de én egyszer sem tudtam feltalálni (pl teleportáló, meg pszi gránát, ilyenek), ti meg tudtátok szerezni ezeket rendesen?
  • Shiwo
    #11
    nem rémlik, hogy mi volt a neve ?
  • schlosszer
    #10
    ...taky...
    Légyszi küld el priviben,hogy honnan szerezted...thnx
  • takysoft
    #9
    keress egy progit, amivel a windows kimenő jeleit le lehet kapni, és elmenteni wav-ba.
    asszem winamphoz is volt ilyen plugin talán..
  • Shiwo
    #8
    úgy gondoltam, hogy mid-ben, vagy neadjisten mp3-ban...én annó prócáltam kiszedni windóz alatt (elég amatőr technológival..) nem sok sikerrel..
  • takysoft
    #7
    az komoly egy zene. tényleg jó.
    csak maga az első rész gázos picit.
    a Dos-os hibás(van hozzá patch, azal jó)
    a collectors meg olyan bugos, hogy szinte halál. az inrto-ban nem hallani a hangokat, csak a zenét. az idő is bugosan meg
    én inkább Dosbox-szal nyomom.(a régi dos-os 1.2-es verzió, mert 1.4-esben csak a hangok mások, szarabbak valami peres ügy miatt vannak más hangok. de a régiek jobbak)
  • Shiwo
    #6
    ha már x-com-nál tartunk...valakinek nincs meg az első rész intrójának a zenéje valami emberbarát minőségben ?
  • takysoft
    #5
    köszi
  • lammaer
    #4
    Nekem a harmadik rész (azaz ez) is nagyon bejött, a menedzselős része meg a nagy város az nagyon tuti. A leggyengébb az a 2. volt (majdhogynem csak a szöveget meg a képeket cserélték ki az 1.-hez képest) az első az meg ugye azért alap, mert hát mégiscsak ő volt az első.

    Az apocalypse-ot majdnem végégvittem - akkoriban, amikor nyomultam vele, sajnos rosszul rippelt verzióm volt (net meg még csak a gazdagoknak, esetleg) és az utolsó pályán kifagyott.

    Amúgy a legfontosabb, hogy az úfók úgy erősödnek, ahogy egyre több ellenséget ölsz meg harcban. Ezért amikor pénzért mész a maffiához (asszem van valami bűnszervezet benne) akkor csak kábitófegyvereket használj, igy a gyilokszám nem megy pillanatok alatt az egekbe.
    Legalábbis valami ilyesmi rémlik 10+ év távlatából :)
  • takysoft
    #3
    a magyarítás mindkét verzióval megy.
    belenéztem a játékba... picit bonyesz így elsőre...
    tutorial elkelt volna...
  • Shiwo
    #2
    hát a 3. rész nem lett olyan jó, mint az első kettő...nekem is 2 verzió volt..a különbség: ha jól rémlik a kék magyar volt és nem fagyott ki, mint a másik..
  • takysoft
    #1
    Sziasztok!
    Legyen egy Apocalypse topic is, ha valakit érdekel a játék.

    Akkor egy kérdéssel nyitok:
    2 verziót is "vásároltam", és érdekes módon a kettőnem megegyeznek a file-ok, szinte mindegyik, kivéve a nemü háttérképét.
    Az egyikben egy ilyen kékes szörny van, a másikban pedig egy nagy vörös kép egy X-el.

    ami különbség még van:
    -a vörös képes verzióban az INSTALL könyvtárban van egy Gsetup.exe az esetup.exe mellet, ami a másikban nincs meg
    -a vörösképes verzió readme-je picit más, amúgy 1997.06.20.-án íródott, a másik readme 25.-én.


    Mivel minden adatfile byte-ra egyezik, gondolom mind1, melyikkel játszom, de azért érdekelne a háttértörténet, ha tudja valaki:D

    Perzse minden más hozzászólás is érdekel a játékkal kapcsolatban, az első 2 rész nagyon tetszett. Mármint az Enemy Unknown(alias Ufo Defense) illetve a Terror from the Deep.
    Most kezdek játszani vele, asszem dos-os így Dosxboxban próbálom majd.
    Ha vannk jó tippjeitek, akkor hajra:D
    Köszönettel:
    Taky