46
Továbbtanulás, munkavállalás, megélhetés, érdekességek, tapasztalatok
  • leier
    #46
    Ha valaki Dániában szeretne továbbtanulni, ajánlani tudom a Scandinavian Educaion Agency-t. A honlapjukon tudsz olvasni a szakokról, dániai intézményekről, továbbtanulási lehetőségekről.

    http://www.sceda.eu
  • Mike
    #45
    naja
    csak az ember itthon hogy tesz szert dán nyelvtudásra, kedves Krisztina?
  • nagykrisztina
    #44
    Kedves Fórumozók!

    Dán és angol nyelvtudással multinacionális vállalat szolgáltató központjába nemzetközi projektek támogatására fiatal munkatársakat keresünk, pályakezdők jelentkezését is örömmel fogadjuk.
    A pozíció részleteit megtekintheti a következő oldalon: http://www.apt.hu/allasajanlatok/projektmenedzsment

    Üdvözlettel:

    Nagy Krisztina
    Researcher

    APT Vezetési Tanácsadó Kft
    1114 Budapest
    Bartók Béla út 15/d
    tel.: +36/1/365-1207
    fax: +36/1/381-1052
    www.apt.hu
  • Epikurosz
    #43
    "A skandinávok egyébként úgy amblokk borzasztóak. Bár főleg Svédországgal kapcsolatban van tapasztalatom, de Dánia is olyan. Az emberek le se szarnak, abszolút idegenként kezelnek, még akkor is, ha beszéled a nyelvüket."

    Imádom az ilyen általánosító, buta kijelentéseket.
    Mert máshol leszarnak?
    Az csak mese, hogy mediterrán országokban jobban befogadnak, ott is szerintem bevándorló maradsz.

    De nézzük csak Magyarországot: itt is távolságtartók az emberek, erről az erdélyiek vagy máshonnan idetelepülők tudnának mesélni.

    Vagy: nézzük magukat az erdélyieket, otthon.
    Tudok olyan esetről, hogy egy szomszéd faluba férjhez ment asszonyt élete végéig úgy neveztek, hogy az "X" falvi.

    Szerintem, minden attól függ, hogy te hogyan kezeled ezeket a helyzeteket, és mennyire vagy szociábilis.
    Ha mindent a szívedre veszel, akkor persze fogsz rinyálni, hogy itt sem jó, meg ot sem jó.
  • Tina20
    #42
    Udvozlok mindenkit!
    Most regisztraltam magam:) 20 eves tanulo lany vagyok. Jelenleg Ringjkøbingban vagyok a Fjord mellett tanulok egy Nepfoiskolaban. Nagzon tetszik az orszag es az emberek:) Lelkesen gyujtok midnenhonnan informaciokat, hogyan tudnek itt elni, allast szerezni, megtanulni a nyelvet. Az igaz hogy ha van munkad akkor ingyen tanulhatsz danul?
    Szivesen talalkoznek itt kinn elo magyarokkal. Ha valaki megosztana nkem a tapsztalatait, tudna nekem segiteni allast keresni, akkor nagyon halas lennek!
    Itt is lehet velem kontaktusba kerulni:
    msn: [email protected]
    e-mail: [email protected]

    Anita
  • I.C.ram
    #41
    Finnország nem skandináv ország :P
  • vafeN
    #40
    Helosztok!

    Valaki tudna adni 1 olyan helyet ahol lehet dán órákra jelentkezni?^^
  • Zealot
    #39
    Köszi! Valami ilyesmit vártam.
  • mutyi
    #38
    Sziasztok!

    Nekem vannak tapasztalataim Dániával kapcsolatban,Aalborgban voltam kétszer is két hetet, volt barátnőm ott tanult Erasmus ösztöndíjjal.
    Na szóval Dániában én csak Koppenhágában laknék, az egy gyönyörű kis város.
    Egyébként ha beszélsz angolul nagy gondod nem lehet.
    Azt vettem észre,mindenki mindenkinek köszön, de ez egy elég felszínes dolog, annyira nem lehet közelférkőzni hozzájuk.
    A skandináv országok nagyon ritka népsűrűséggel rendelkeznek,így egy nyugodt családi életet el lehet képzelni pl Dániában jó kis farmergazdálkodás stb.
    Szívinfarktust sem kap az illető.
    Az élet drága bármelyik skandináv országot is nézzük, én voltam Svédben is meg Norvégiában is.
    Finnországban még nem.
    A csajok elég nyitottak,legalábbis diszkókban, szőke haj, agyonszoláriumozott bőr.Így kompenzálják a sok borús időt. :)))
    Nekem egyébként Dánia annyira nem nyerte el a tetszésemet, én Norvégiába szerettem bele,az valahogy jobban megfogott.
    Egy biztos, nem lehet összehasonlítani egy skandináv országot egy mediterrán országgal, életvitelt tekintve, persze ha valaki jól akar élni anyagilag, akkor északi országot választ, ha meg élvezni akarja az életet, akkor mediterrán országot.
    Itt Mo-n egyiket sem lehet :))))
    Üdv: Tamás
  • Zealot
    #37
    A pia nem gond, tudom nélkülözni
    A dán nőket eddig még senki sem dicsérte, de a svédek szépek lehetnek.
  • Punker
    #36
    mi több emberrel raktuk össze a képletet (úgy döntöttünk annyir a nem lehetnek jók az ilyen esték hogy megfagyjunk miatta:)
  • Voltan
    #35
    Sajna még az északi területekről sincsenek ilyen infóim.
  • Punker
    #34
    a lényeg a sötéten van bakker, ha hónapokig nem látnál napfényt te is megzakkanál agyilag, ezért elkezdenek piálni de úgy nem kicsit aztán jön a többi magától egyszerű az egész, és persze ez nem a főváros környéke hanem fennt északon jellemző, ahol bármit megtesznek hogy kizökkentse őket a monoton életükből.
  • Voltan
    #33
    Annak idején a svéd nőkről is ezt híresztelték. Ha megfigyeled, egy csomó gagyi amcsi vígjátékban is vannak svéd turistalányok, akik folyton ****. Sajnos nem igaz. Pedig egész mutatósak a svéd jányok. :(
  • Punker
    #32
    azok a finn nők, és ők is csak akkor mikor fél évig sötét van és a nap hiánytól bezakkanak, ergó piálnak és b@sznak de ez ugyanúgy igaz az egész népességre nem csak a nőkre :)
  • Voltan
    #31
    Kb fél évig. Elég nagy drágaság van kint, nem olcsó mulatság. Ami nagyon idegesített, hogy igen erős alkohol korlátozás van, csak speciális boltokban Systembolag-okban lehet kapni normális piát, persze iszonyú drágán. A szórakozó-helyeket meg talán hagyjuk is. Mondjuk, ha találsz kint munkát (akármit), akkor el lehet éldegélni, de igencsak nehéz munkát találni. Ma már mesze nem olyan befogadóak a skandináv országok, mint akár tíz évvel ezelőtt. Az olyan legendákat pedig, hogy a svéd nők nagyon nyitottak, és fűvel-fával is első szóra, felejtsd el, mert hazugság. Mísz p*csa mind. Ha nem vagy svéd, esélyed sincs náluk. (Ha svéd vagy, akkor sincs sok)
  • Zealot
    #30
    És meddig voltál kint? Mi a helyzet az árakkal? Hogy lehet ott megélni huzamosabb ideig?
  • Voltan
    #29
    Tanulni. Skandinavisztikán tanulok itthon is. Svéd szakon.
  • Dexantreal
    #28
    sajna nem...pedig,ha oda mennék,nem lenne Dániába már szűz csaj...csak a töpszlik
  • Zealot
    #27
    Milyen céllal voltál Svédországban, ha szabad érdeklődni?
  • Zealot
    #26
    Csak nem tapasztalatból beszélsz?
  • Zealot
    #25
    Ezt nem nagyon értem...
  • Csirke4
    #24
    Nagy híd.
  • ChevyG work
    #23
    a totalwarba fehér szinü dánija

    [többet nem tud]
  • Voltan
    #22
    OK :D
  • iko
    #21
    ok, csak szőrszált hasogattam :)
  • Voltan
    #20
    Ezt most mire mondod? Skandináviára? Ha nagyon szőrszálhasogatóak akarunk lenni, akkor tényleg nem tartoznak egybe, néhány km-nyi víz van Dánia és Svédorszég között, na és? Dánia ugyanúgy Skandinávia. Nyelv, kultúra, történelem, politika, gazdaság, stb. A három országot szinte egynek lehet tekinteni.
  • iko
    #19
    Dánok egy másik félszigeten vannak, úgy tudom :).
  • Voltan
    #18
    King Diamond :D
    A skandinávok egyébként úgy amblokk borzasztóak. Bár főleg Svédországgal kapcsolatban van tapasztalatom, de Dánia is olyan. Az emberek le se szarnak, abszolút idegenként kezelnek, még akkor is, ha beszéled a nyelvüket. Ja, és a nagyvárosokon kívül halálos unalom.
  • Apus
    #17
    Carlsberg :)
  • Dexantreal
    #16
    senkise említette a dán csajokat embereeeek...biztos nagyon szexik lehetnek
  • Ronny
    #15
    hopp, "Dánia börtön" simán:)
  • Ronny
    #14
    Dánia egy börtön
  • Random_
    #13
    Az Olsen banda. :)

    Ja és Tuborg!
  • iko
    #12
    Jah és Tuborg ;Ð
  • iko
    #11
    sajt
  • Dexantreal
    #10
    Sven Hassel. Második világháborús regényeket írt és harcolt is a német hadseregben, több fronton megfordult.Csak ajánlani tudom a könyveit,bár semmi hasznát nem veszed,de jól szórakozol legalább.

    Ja és, hogy mi köze Sven Hasselnek Dániához? Ott született. A munkanélküliség elől emigrált Németországba még a második világháború előtt....így írták a könyvének hátulján.
  • zaki
    #9
    Schmeichel
  • ReTeK
    #8
    hamlet
  • SeLFisCH
    #7
    azt írják , 20-30 év mire nem idegeknként kezelnek ...