231
  • donatus13
    #111
    kösxz
  • Hmuda
    #110
    Van.
  • donatus13
    #109
    srácok valaki meg mondná van e benne custom map vagy skirmosh?
  • Thanatos
    #108
    mint a valóság :)
  • Hmuda
    #107
    Report scroll->bal oldalon kikeresed a megfelelő menüt->kiválasztod a kérést->kis kocsi ikonnal elküldöd.
  • Serpa
    #106
    Gloryban télleg élénkebbek, kifinomultabbak a színek.
    ebben komor, sötét hangulatú.
  • Gerbill
    #105
    Egyébként most hogy már sokat játszottam vele, az a véleményem, hogy a Glory of the Roman Empire grafikája sokkal szebb, és többféle házmodell van egy szinten belül, fejlődési szint viszont kevesebb, a civcityben pedig sokkal jobban tetszenek a küldetések, nameg az hogy a legtöbb küldetésnél totál nulláról indulunk, még a városközpontot is mi tesszük le.
  • Gerbill
    #104
    Elakadtam. Most egy olyan küldetésnél tartok ahol Birodalom Pontokat kel szerezni. Építettem egy hajóácsot és egy hajós kereskedőt, és mindig azt mondja hogy van egy nagy hajónyi rakomány amit el kellene szállítani rómának, hogy azokat a bizonyos Empire pontokat megszerezzem, namost itt van a bibi, mert nem tudom milyen rakományról beszél, mert én csak búzát tudok venni, vagy követ eladni. Valaki tud segíteni hogy mi lehet a megoldás?
  • Cujo01
    #103
    én is "megvettem" :)
    nem rossz, nem rossz :)) fél3-kor eszméltem fel, hogy le kéne feküdni...
  • donatus13
    #102
    sztem jó de nem tudja valki hol lehet leszedni demot?
  • Gerbill
    #101
    Hát ezen nem egy cseppet látszik hogy a Firefly csinálta. A játékmenet, a hangulat , a grafika, az hogy mindig bemondja a férfi hogy emelkedik vagy csökken a hangulat, és még rengeteg dolog mind benne volt a Strongholdban is. De azért nem olyan rossz kis játék, igaz még csak most jutottam a második városhoz.
  • Lyan Kyj
    #100
    OMG, csak most vettem észre, h kijött! Na download...izé...go to 24/7 pc shop
  • Hmuda
    #99
    Na megvan az utolsó előtt fokozat is. Már csak a palace van hátra. :D
  • Hmuda
    #98
    Nemhiszem, tuti ugyanolyan fülledt a levegő a belvárosban mint Budapesten egész nap szokott lenni. :P
  • Serpa
    #97
    jár a levegő?
  • Hmuda
    #96
    Noh, kezdek belejönni a dologba. Ez a város abszolút nulláról indult, és ez lett belőle. A külső kerületekben látható nagyobb alapterületű házak (sárgák jelentik a lakóházakat a térképen), mind domusok. Már csak Palace-t kellene csinálni belőlük. :P
  • Hunor1
    #95
    http://media.pc.gamespy.com/media/818/818085/imgs_1.html
    Új képeket láttam itt...
  • Hmuda
    #94
    Mesteremberek: nem kell külön képzettség. Van egy állás, egy helyi munkanélküli betölti.
    Küldik: lineárisak, csak akkor ágaznak el, ha dönteni kell, hogy gazdasági vagy katonai úton játszol tovább (de a másik lehetőség ugyanúgy megmarad és ha kész vagy a másikkal akkor akár folytathatod is amásik szálat).
    Római kérések: van, hogy egy-két küldiben kérnek ezt-azt, de nem vészes.
    Küldi kezdés: van, hogy egy útszéli putrit kell kulturális centrummá fejleszteni, és van, hogy tök nulláról kezdesz. Változó. Ha meg sandbox, akkor totál nulla.

    1: klikkelj az házakra és nézd meg, hogy mekkora a körzetük. Ha abban a granary zöld, akkor eléri, ha el van sötétülve, akkor nem. Illetve CSAK akkor érnek rá az emberek fejleszteni a házukat, ha épp nincsenek munkában. Vagy várd meg, hogy véget érjen a munkaidejük, vagy ne hajszolt őket 24/7.
    2: adj nekik munkát.
    3: lakat: bizonyos árukat kitilthatsz abból a raktárból, illetve megtilthatod, hogy bizonyos dolgoakt kihordjanak (pl mikor 200 gabonát kell Rómának összeszedni, akkor nem egészséges, ha minden pék abból süti a kenyeret). Másik ikon: át lehet vinni bizonyos árukat másik raktárakba. Tehűt ha pl egy lakónegyedben nincs a helyi raktárban oliva olaj, de a másikban van, akkor szépen átszállítasz egy keveset.
  • Hunor1
    #93
    3....gondolom a lakat ikon azt jelenti , hogy a raktár zárva van, vagy csak fogad, de nem ad ki árút.A szamaras ikon szerintem hogy lehet szállítani.Talán ha ráklikkelsz a szamarasra akkor indul a szállítás, és eljutnak a házakba az élelmiszerek.(probálok logikusangondolkodni, mert még nincs meg...talán 1/2 óra múlva..:-)) )
  • robos
    #92
    Hali!

    1. Miért van az, h már 3 granary-m van dugig hússal, kenyér, stb..., de a házak nem fejlődnek mert nincs bennük hús, kenyér, stb... Miért nem megy el az ember ezekért a raktárba?? Vmit kell csinálni, h odamenjen érte?
    2. A városközpontnál ülő rengeteg csavargóval mit kell kezdeni?
    3. A raktár paneljén van 2 kis ikon: 1 lakat és 1 szamaras. Azok mire jók?
  • Hunor1
    #91
    Hogyan képződnek a speciális mesteremberek? Egyszerüen épitesz egy hentes vagy szabóműhelyt majd rövid idő mulva jön valaki aztán elkezd dolgozni, vagy képezni kell őket??A küldik lineárisak? Római kívánságok, követelések?
    Ja még egy, hogy kezdődik egy új küldi(város)??Van már néhány épületed, vagy te építed az első kunyhóktól kezdve a szűz pályán??(mint a Caesarban)
    Köszi !!
  • Serpa
    #89
    latinra át lehet váltani?
  • CyrSyS
    #88
    Jó a játék? Most töltöm! Véleményezzétek. Grafikája nekem nagyon tetszik! Köszi
  • grebber
    #87
    Sok benne a szöveg??
    Mertha nem akkor lehet valaki elkezdi azt gyorsan összedobja ,mert akkor megvárom nem görcsölök angolul!
  • Hmuda
    #86
    Ez a Mediterrán. >.< Örülhetsz ha nem mindenhol sziklás a terep egy-két kóróval.

    Amúgy van füves terep.
  • Hmuda
    #85
    Nyugi nem, ezek csak síma üzletek, mint a hentes, szabó, olajprés, meg ilyenek, csak símán egymás mellé építettem őket és rájuk raktam egy-egy Insulát (roppant hasznos kis épülettípus).
  • sopi
    #84
    hmm.ez lehet hülye kérdé lesz de mért van olyan érzésaem hogy a játékban nem süt a nap: :D meg az elsö pálya za a második is és ott nem is oylan szép zöld a fü :P lesz valamelyik pályán szép zöld fü? :D
    amugy nagyon szép játék és tetszik is.

    ui.mint robos képén olyan nekem is ..lehet a gépem nem birja vagy mitomén de azért lehetne zép zöld fü benne :P
  • Serpa
    #83
    remélem nem "supermarket" van írva
    ^^
  • Hmuda
    #82
    Na képek.

    Egy kis harc. Építesz egy erődöt, van benne három egység (amit fel kell tölteni azzal, hogy kardokat gyártasz), egységenként asszem 25 katona, azután síma jobbklikk/balklikk a harc.


    Krétán elértem az első dómuszom.


    Ugyanabban a városban egy forgalmas "bevásárlóközpont".


    Illetve ugyanott egy mini-amphiteátrum.
  • Serpa
    #81
    nem akartalak megsérteni (amint láthatod van ott egy mosolygos smiley is n.n), de azon lol -oztam, h az engineeringet mért nem fordítottad le.

    amúgy lehetne ez:
    kutatás alatt: mérnöki tudomány(ok)
  • robos
    #80
    Fejlesztés alatt: ..... - ez jobb lenne?

    Amúgy a lol-ozás helyett inkább bevállalnád a fordítást, ha már ilyen okoska vagy Ez amúgy 1 rögtönzött fordítás (magamnak) volt, szövegkörnyezet ismeret nélkül

    Ja, és LOL neked is...
  • Serpa
    #79
    kifejlesztés: engineering

    lol
    n.n
  • Hunor1
    #78
    Lehetne egy kis infót a küldikről? Pl. lineáris a játékmenet?Róma itt is követel ezt-azt mint a Caesarban?Mennyi katonád vagy csapatod lehet?Milyen a harc, csak idióta gomolygás egykupacban, vagy van valami rend?
    Köszi
  • Hmuda
    #77
    Na egyelőre hanyagolom a harci küldiket, mert eléggé elbaltáztam a város fejlesztését és inkább átnyergeltem egy gazdasági küldihez. Mostmár kezdenek megjelenni a helytakarékosabb és nagyobb körzetű házikók, szóval alakul a dolog. :-)
  • Hunor1
    #76
    Hi. Tudna valaki feltölteni saját képet a játékból? Különösen a harci cselekményre gondolok, mert ilyen jellegüeket nem lehet látni sehol.
    Köszike!
  • Pluskast
    #75
    Egész jó kis game ez, és a csatarendszerével olyasmi mint anno a caesear 2 volt.
  • Gerbill
    #74
    Kösz.
  • Hmuda
    #73
    Tes:

    Minimum System Requirements:
    Operating System. Windows 2000/XP/Vista
    CPU 1.6 Ghz
    Memory 512 MB RAM
    Hard Drive Space 2.5 Gb
    Video 64 Megabyte (GeForce3/Radeon 8500 upwards)
    Soundcard DirectX 7 compatible
    DirectX: 9.0c

    Recommended System Requirements:
    Operating System. Windows 2000/XP/Vista
    CPU 2.0 Ghz
    Memory 512 MB RAM
    Hard Drive Space 2.5 Gb
    Video 128 Megabyte w/ DirectX 8 support
    Soundcard DirectX 7 compatible
    DirectX: 9.0c
  • Gerbill
    #72
    Ez jó hír, már csak valakinek hozzákéne kezdenie.
  • robos
    #71
    Hi!

    Lehet magyarítani a játékot... :) :)




    Reméljük vki bevállalja majd az egészet.... :)