643
Autószerelés
  • matyi0323
    #483
    Hali.
    Egy központi záras autónál amit kulcs segítségével lehet nyitni/zárni, megoldható ez úgy, hogy valahogy távirányítású legyen? Már csak azért, mert kulccsal már egyáltalán nem lehet zárni, szóval szerintem zárat kell cserélni benne, és, hogy ne következzen be ez máskor, ezért gondoltam erre. Ha igen, mennyi lehet kb. ennek az anyagi vonzata?
    Egy opel corsa B-ről van szó.
    Köszi.
  • brigad1
    #482
    Ma is megpróbáltam, hogy levettem az aksiról a sarut kb. 5 percre, s most megint működik az automata szívató. :O
    Már kérdeztem több szerelőt is, de mindegyik csak tapogatódzik. Egyik se tudja biztosra megmondani, hogy mi lehet a baj. :(
    Fölöslegesen meg nem akarnék kicserélni rajta semmit. Mert nem éppen olcsó dolog egy labdaszonda, vagy egy hőérzékelő főleg úgy, hogy nem biztos hogy az a hiba okozója.:S
    Eddig még senki sem tudod erre a jelenségre biztos megoldás (persze kivétel ez a saru levétel, de ez nem természetes dolog). :(
  • petyke06
    #481
    hy brigad 1

    ugyanilyan tapasztalatom elég sokszor volt csak más hibával pl riaszto megzavarodott ( fiat punto ) vagy én esetemben pl alapjárat sz..rakodott ( mitsubishi lancer ) és még volt egy valamiféle hiba de ott is az aksirol levett saru megoldotta a problémát ez daewoo esperonál volt
    én olyat hallotam h ezek a problémák a computer '' megtelése '' miatt van.. tehát sokat gondolkodik megtelik a kis agya aztán valamivel szarakodik.. dee mondom amiket hallotam ot is mindig ez volt h saru le. vissza és már jo is minden.. mert elméletileg olyankor elfelejti a computer..
    én ennyit tudok tanácsolni h talán ezzel játszadozz... persze ez biztos h nem normális lehet h valamit állitani kéne vagy ilyesmi.. vidd el egy szerelöhöz hát ha tud rá valamit mondani...
  • brigad1
    #480
    Sziasztok!
    A következő problémával fordulnék hozzátok.

    Az autó: Fiat Uno 1.0 i.e. 45 LE, 1992-as évjárat.

    A probléma, hogy hidegen indítva leáll, ill. sokszor nem kapcsol be az autómata szívató hindeg indításnál. Ez különösen az első néhány kereszteződésben zavaró, amikor a gázt visszavéve leáll az autó. Ha bemelegedett szép egyenletes az alapjárat.
    Ez a probléma egyszer csak, egyik napról a másikra megszűnik, majd kb. 1 hónap múlva ugyanilyen hirtelenséggel újra fellép ez a hiba. Amire én gyanakszom, az az automata szivató elégtelen működése.
    De amit észre vettem az, hogy ha aksit kellett töltenem, akkor az aksi feltöltése utána mindig működött az autómata szívató (holott előtte nem ment) pár hétig/hónapig. Múlkorában is, az egyik indítás alkalmával megint nem működött az autómata szívató, s gondoltam eljátszom ezt a aksi töltés dolgot, DE töltés nélkül! Csak a sarut vettem le az aksiról (ahogy töltéskor is), és vártam kb. 5 percet, s miután visszatettem indítottam, s lám működött az automata szivató. :))
    Lehet, hogy valami elektromossan megvolt szorúlva???
    De sajnos kb. csak 1 hétig volt jó a szívató, s megint nem működik. Azóta nem próbáltam újra levenni a sarút.
    Valakinek nincs ötlete, hogy mi okozhatja ezt a hibát, hogy egyszer van automata szívató, máskor meg nincs?
    A segítséget előre is köszönöm!
  • amdopteron
    #479
    Halli vettem a vateran egy xenon szett.et h4 foglalat na már most össze dugok mindent a trafoval aztán bekapcs de semmi se történik az nem lehet ,hogy test kell neki és a test esetleg a trafó maga a fémháza valamihez oda nyomatni valaki nem tud valamit róla vagy valakinek hátha lenne eugyan ilyen..
    kék dobozos h4 xenon szett
  • ervin98
    #478
    VW Golg 3-asnal ossszetortek a kapcsoloszekrenybe a kerekek.Megeri kerekeket venni bele,vagy uj kapcsoloszekreny?Ez egy sport szekreny volt.
  • MaRee
    #477
    Köszi!

    Amúgy 1-es BMW-nél hol az istenbe kell megnézni az olajszintet? Egyszerűen nem találom, bár nem vagyok egy műszaki zseni :D
  • immovable
    #476
    Szevasztok.

    Nem találtam általános autós segítség topikot így itt teszem fel a kérdést. Van egy 1.4-es 2006-os opel corsa c-m. Tegnap a vízhőfok mutató (analóg) nem mutatott semmit Tegnap 600 km mentem vele autópályán és az utolsó 100kmnél vettem észre), ma pedig mutatott 85°-ot és hibajelzést, kis piros kocsi jel egy kulccsal (szerviz gondolom). Meleget ad az autó, illetve a hűtővíz sem folyott el. Kedden tudok vele szerelőhöz menni. Felhívtam azt mondta majd kiolvassa a hibakódot, de anélkül nem tud mit mondani, annyit mondott ha van benne víz mehetek vele addig a 2 napig.

    Van vkinek vmi ötlete, hogy mi lehet és mibe fájhat a javítás? termosztát, műszerhiba? Szerintetek is mehetek azért vele? Kb. 150-200 km lenne amit mennem kell keddig.
  • petike2003
    #475
    1 év az semmi.
    Szerintem szívd le az összes üzemanyagot belőle, mert azzal nehezen fog beindulni, de a csövekbe benne marad a régi, valószínű üzemelni fog azzal is, csak kicsit darabosan, utána töltsd fel friss benzinnel.
    De ha beindítod így és szépen pörög fel a motor, maradhat benne a régi benzin is nyugodtan.
    Értelem szerűen gumi csere, meg egy belső pucolás nem fog ártani neki, gondolom ellepte a por.

    A mozgatása egyszerű, ha mellékúton laksz, ahol pár km után már földutak vannak, és kevés zsaru van, te döntöd el kockáztatsz-e.
    Más értelme nagyon nincs, mert tréler drága, P-s rendszámot meg nem bizt, h adnak olcsón.

    Terv.:
    haverodnak szólsz előremegy egy autóval, megnézi tiszta-e a levegő, te meg követed, persze nem rögtön, hanem értelem szerűen.
    Ha gáz van rádcsörög és visszafordulsz.
    Visszafele ugyanígy... :)
  • MaRee
    #474
    Üdv!

    Adott egy 18 éves Ford Mondeo, egy éve kint áll a kertben, de ránézésre semmi baja, csak a gumik defektesek. Tavaly még jártak vele, akkor tökéletesen működött. Most meg szeretnénk csinálni télére kis hétvégi autónak valami föld úton a hóban "rallyzni" :D Miket érdemes megnézni az autón, kicserélgetni meg stb? Ja és sajna nincs rajta műszaki, hogyan lehetne eljuttatni a kocsit A-ból B-be hogy ne kapcsoljanak le útközben? Nem lenne túl jó ha műszaki nélkül leigazolnának
  • Ferenccc
    #473
    Hali!!
    Köszi a segítséget,de ez amúgy nem az én kocsim,csak szeretnék én is fel tenni olyan fekete csövet,apropó melyik az a zajfogó??nem az ami fent van az ablaktörlő alatt??az a fekete műanyag??mert ott találtam már egy szűrőt de az majd cserére szorul mivel már elég el használt,és amúgy a sport légszűrőt hova teszem ha venni akarok??
    köszi előre is..
  • Misi az ezredes
    #472
    Sok mindent nem látni. A műanyag zajfogót vedd le a motorról hátha előbukkan egy levegőszűrő :)
  • Misi az ezredes
    #471
    Csak a saját autódhoz gyártott szondát teheted be. Különben a motor nem fog megfelelően keveréket képezni. Ez egy fontos és relatíve olcsó alkatrész.
  • Ferenccc
    #470
  • Ferenccc
    #469
    Na itt a kép,pirossal be van karikázva a lényeg......
  • pajti
    #468
    A képet rakd fel ide: noob.hu
    Utána meg itt az sg-n szúrd be: [KÉP BESZÚRÁSA] :)
  • Ferenccc
    #467
    Sziasztok!!
    Tudnátok nekem segíteni??
    Van egy fényképen egy seatról és van a motortérbe valami műanyag vagy szivacs és azt akarom meg tudni,hogy micsoda,de fotót csak msn-en tudok küldeni ide nem engedi,hogy feltöltsem:S
    Előre is köszike:)
  • gyugyu30
    #466
    Sziasztok!Van egy 1.4 16V opelastrám és lambdaszondát kell cserélni benn,de én kaptam egy másik típusú autóhoz való.Bele rakhatom-e.Mind a kétt szonda négy kábelos.
  • Misi az ezredes
    #465
    #459 mintha leírtam volna :/
  • Benel
    #464
    Betű is?? Na neee. Kellene tudni a magnó tipusát (gyártó), utána lehet nézni a beírás módjának. Szerintem 4 jegyű számnak kellene lennie.
    HA nincs meg, a magnó hátulján lévő serial number + magnó tipusszám alapján le lehet nyomozni.

    Opelokon az AS gombot kellett hosszan nyomni, amíg sípolt egyet, utána lehetett bepötyögni.
  • Misi az ezredes
    #463
    Én úgy tudom, hogy az első számot az első gomb nyomogatásával tudod beállítani. (Addig nyomod amíg nem éri el a kívánt számot) Majd ugyan így a többit.
  • PetruZ
    #462
    Renault-nál ugyanez van, ott a kódot a konzolon lévő jobb oldali gombokkal lehet beütni (úgy emlékszem, a digit klíma gombjaival), a négy jegy között meg a (nálam a) kormányon lévő hangerőszabályozókkal kell lépkedni. A kódodnak elvileg benne kellene lennie a gépkönyvben, vagy a szervízkönyvben, ha ez nincs, gyári szervízben írnak újat, de az pénzbe kerül.
    Próbálgatni nem érdemes, mert minden kísérlet után duplázódik a várakozási idő, X rontás után meg tilt és marad a gyári szervíz. :)
  • belarus
    #461
    Kód az megvan csak nem tudom,hogy kell beirni.Mert van rajt szám meg betű is és nem akarok vele próbálkozni még nem tudom,hogy kell beirni.
  • Misi az ezredes
    #460
    Nah informálódtam, neked egy négyjegyű számokból álló kódra van szükséged. Ha az nincs meg akkor körülményes a dolog
  • Misi az ezredes
    #459
    De, hogy véletlen se adj ki fölöslegesen pénzt keress kódokat, mert láttam vannak 4 jegyű számok.

    Esetleg ha leírnád a számokat amiket találsz a rádiódon akkor az segíthetne. Mindenesetre holnap megkérdezem a főnököt.
  • Misi az ezredes
    #458
    Amúgy akármennyire is körülményes, ez direkt az autótolvajok ellen lett kitalálva. :) Ötletes, csak ha annyira nem hozzáértő és körültekintő az ember akkor tud meglepetéseket okozni magának :)
  • Misi az ezredes
    #457
    Nem értem miért nem lehet bikakábellel a töltőre kötni aksi beszerelése idejéig a kocsit.. Műhelyben mindig ezt csináljuk h ne keljen a kulcsokat újra programozni az autóhoz..

    Ha márka üzletben vetted, akkor oda vidd és meg kell hogy csinálják. Ha használtan akkor egy márkaszervizbe vidd és meg kell h csinálják. Max elkérnek érte minimális összeget. Amúgy nem nagy meló ha meg van a típushoz a progi akkor rádugja és 5 perc :)
  • belarus
    #456
    Helo!
    Nemrég vettem használtan egy Peugeot 206 1.4hdi 2002 es.Tegnap akkut kellet cseréltem autoban és most pedig kéri a kazettás gyári rádió a kódot.Hogyan kell beirni a kódot mert nekem ami van kód azon van rajta szám meg betű is??Nem akarok vele próbálkozni még nem tudom,hogy kell beirni!Segitsetek!!!
  • Sharpsh00ter
    #455
    Most már mindegy vettem egy opel astra f-t. :D
  • Sharpsh00ter
    #454
    Lada samara 1300-as
  • pszihopata
    #453
    szamarán ez alap,nem kell vele foglalkozni:)
  • 111222
    #452
    Nem szokott jó lenni ha olajos a motor blokk . De a hiba mértéke függ ,hogy honnan szivárog az olaj. Például: ha a hengerfej alól szivárog akkor csak tömítés meg síkolás. De szerintem lehet attól is hogy a szelepfedél tömítés ereszt, vagy talán még a kartergáz visszavezető cső lehet megrepedve. Más nagyon nem jut eszembe . Amúgy milyen típus Fiat? ui: használj jobb képfeltötltőt mondjuk az sg saját képfeltöltőjét ha hszt irsz akkor a mehet felirat mellett található.
  • Sharpsh00ter
    #451
    Hello, egy olyan kérdésem volna hogy ez normális? (az olajra gondolok a motor jobb oldalán)

    és ha nem az akkor mit lehet vele csinálni, esetleg meg kéne mutatni egy autószerelőnek, vagy csak töröljem le ronggyal és ne foglalkozzak vele?

  • 111222
    #450
    Hali! Ha jól emlékszem a Birner katalógust kellene megnézned mást nem tudok.
  • repvez
    #449
    tudja valaki hogy mi a neve annak a proginak amiben meg lehet keresni az összes alkatrészt a fiat puntóhoz ?
    Illetve hogy tudna valaki nekem boltot mondani ahol árral névvel és képpel együtt van fen a hátsó felfüggesztéshez a rugo alá való gumi bak.

    punto I 1.2ELX 75LE, benzin , 94, májusi az autó adatai.
  • 111222
    #448
    Üdvözletem! Lenne egy 1.6 os 16 szelepes Fiat Brava 2000-évi személyautó. Kérdésem pedig: miért van az hogy a MAP szenzort és a folytószelepet összekeni a kicsapodó kartergáz. ugye össze dzsuvázza a MAP szenzort és az autó nem megy rendesen de ha kifujom féktisztitóval utána jó. Most arra gondoltam ,hogy kikötöm a kartergáz visszavezetést de nem szeretném tartósan ezt a megoldást . Ha valakinek lenne egy jó ötlete akkor azt meghallgatnám. Válaszokat előre is köszönöm.
  • pszihopata
    #447
    csak útvonalengedéllyel mehet ilyenkor az autó,és úgy tudom csak műszaki bázis irányába műszakira behívó igazolt lappal

    új tulajhoz csak tréleren
  • petyke06
    #446
    csá all

    nem épp ide illö kérdésem volna de nem tudom hol feltenni...
    nos az volna h holnap mennék megnézni 1 autot de nincs rajta müszaki na már most ez vidéken volna ( kb 60-70 km-re ) és az volna a kérdésem hogyan tudnám haza hozni ha esettleg meg venném... ha irok adásvételit azzal 24 oráig ilyenkor legalább lehet menni... vagy utvonal engedélyt kéne kérnem ?
    pls help. mee fogalmam nincsen h ilyenkor ez most h müködne?
    elöre is köszi. csao .
  • Krapo
    #445
    (Törölhető #444-#445 ) Megoldódott ! Széthúztam cseréltem ! Azért köszi !
  • Krapo
    #444
    Hali ! 72-es 1302-es bogár hoz kellene nekem egy kis segítség, váltótartó bakot kéne cserélnem, az lenne a kérdés hogy szét kell e húzni a motort a váltótól a tartóbakon lévő csavarok oldásához ? Valaki valami infó-t tud írjon ! Előre is köszönöm !