643
Autószerelés
  • Equalizer
    #563
    Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Gondolom kompletten az egészet a váltótol igaz?
  • Willi Betz
    #562
    Féltengely cserés lenne,de sürgősen!
  • Equalizer
    #561
    Sziaszok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Fiat Uno 1.0 45 LE - rol lenne szó.
    Az lenne a problémám , hogy amikor tekerem a kormányt akkor fémes recsegő hang jön a jobb első keréktől és amikor fékezek akkor is. a gumiharang sajnos elszakadt már azon az oldalon. Ismerősöm azt mondja , hogy féltengelyes , a másik pedig azt mondja , hogy silent , vagy lengőkar. Kérdésem lenne , hogy volt e valakinek ilyen problémája esetleg és betudná e azonosítani pontosabban , hogy mi lehet a baj? Másik hogy mennyire para ez? Járhatok e vele igy addig ameddig nem csináltatom meg? Előre is köszönöm a segítséget!
  • ocskoszilard
    #560
    találtam is, köszi =)
  • icetihi
    #559
    próbáld itt
  • ocskoszilard
    #558
    Igazából nekem 2 éve tört be magától az ablak a garázsban, utána vettem észre, hogy előrebukik az üveg mikor emelem fel, azóta nem is használom, szerencse hogy hátul a jó öreg tekerős ablak van, azt lehet használni. :D
    Amúgy sejtettem, hogy egybe lehet, úgy éri meg nekik...
  • PetruZ
    #557
    Megane II-essel pont ilyen helyzetben vagyok, nekem már az összes kitört. Nem lehet külön venni, az a kis sz*r műanyag egyszerűen selejt, pár év alatt kagylósodik és szétporlad, eltörik. Úgy hallottam, van egy cég itthon, akik kézzel javítják, de egyetlen szerelő sem ajánlotta őket, mert azok is egy éven belül újra elromlanak. Megane II-be a két első komplett ablakemelő szet 60 rugó (a bal oldali drágább a közös vezérlés miatt), hátra a kettő 50 rugó. Én úgy döntöttem, hogy ott dögöljön meg, egyelőre nem cseréltetem (most volt műszakin, előtte mindenféle javítás miatt 240k-t hagytam ott a szerelőnél...), most két-két csavar tartja az ablakokat...
  • ocskoszilard
    #556
    Hali
    Van egy renault clio II-esem, és az elektromos ablakemelőben eltört a műanyag, ami mozgatja az ablakot, ezért nem tartja rendesen a helyén. A kérdésem az, hogy ezt lehet külön venni, vagy csak kompletten az egész ablakemelőt motorral meg mindennel 20-30 ezerért?
  • Alias Pingvin
    #555
    Fizeted egy másiknak az árát?
  • pszihopata
    #554
    egyszerű,ott autóval együtt kell cserélni
  • Alias Pingvin
    #553
    A Citroën Xsara Picassoba lehet rádiót cserélni?
    Mert mi múltkor megpróbáltuk kicserélni de megbolondult a kijelző,a fedélzeti computer!
    Ilyenkor mi a teendő?
  • Palinko
    #552
    ha érdekel a technika kéne szerezni valami szerelési útmutatót és akkor látod majd hogy mibe érdemes otthon belekezdeni. őszintén szólva legtöbben úgy vannak vele, hogy inkább elviszik szerelőhöz mert ugye annak is élni kell, mint hogy megvegye a szerszámot. sok célszerszám otthoni kreativitással megoldható. de általános szabály, minél újabb az autó annál drágább lesz az otthoni kreatívkodás majd a rendes szervízben :D
  • matyi0323
    #551
    Aha értem. Köszi:D Akkor inkább elviszem szerelőhöz majd :D
  • Palinko
    #550
    szerintem ez már nem karburátoros szóval nem egy csavart kell forgatni, szóval ha nincs meg az elektronikád akkor nehéz lesz állítani :D főleg ha valamelyik szenzor miatt rossz.
  • matyi0323
    #549
    Üdv.
    Teljesen laikusként az autószereléshez B corsan tudok magamnak állítani az alapjáraton? mert (szerintem és mások szerint is) túl "nagy".. Vagy vigyem el inkább két sörért valami jóskának..?! :)
  • Misi az ezredes
    #548
    A hiba semlegesítve lett de nem lett törölve a hibatárolóból.

    Vidd be az autót a műhelybe üttesd ki a hibát ha továbbra is ég, nem csak az volt a baj.
  • Freeman16
    #547
    Sziasztok.
    Az lenne a problémám, hogy a 2002-s ©koda Octavia 1.6-s AVU benzines autómban folyamatosan világit http://picturepush.com/public/12801381 ez a lámpa, az első lambda szondát kicseréltem mert azt mondta a szerelő, hogy rossz benne a fűtés, de a lámpa még mindig világit. Az autó amúgy jól megy nem fogyaszt sokat 5,4-el eljár. Miért világíthat az a lámpa ha az autó jól megy?
  • Palinko
    #546
    namármost autót úgy megbuherálni hogy x edik kilóméterkor fossa le magát nem lehet, hacsak nem elektronikusan a vezérlőegységbe stb. fizikai, mechanikusan nem tudod így kiszámolni, úgy is okozhatsz kárt, de hülye lennél mert a tiéd a kocsi és neked kell rendbehozni, hiába fizetteted ki szerencsétlennel aki kölcsönözte, neked akkor is nyűg a kocsi, meg nem húzhatod annyira le kölcsönzőt se mert még képes lesz fizetésképtelenséget bejelenteni aztán járhatsz bíróságra :D

    emígy nem úgy működik, hogy valami extra biztosítása van ennek a kocsiknak és neked semmi esetre se kell többet fizetned mint az előre letisztázott bérleti díj? max felszámolnak tankolásért extrát, a házi játékszabályok szerint, ha képes vagy üres tankkal (mindenhol más felfogás) bevinni a gépet... meg azért extrát ha máshol adod le mint ahol felvetted. de ilyen hogy pl kiugrik a féltengely a mocsok út miatt nem lenne szabad az ügyfélre terhelni, más ha azért ugrik ki mert épp Ken Blockot játszik valami földúton :D

    tudom nem segítettem semmit, bocsi hogy el kellett olvasnod ezt az agymenést :D
  • pippilon
    #545
    Üdv!

    Hallottam olyan pletykát, ami szerint a kölcsönözhető autókat, direkt úgy buherálják meg, hogy valami apró hiba legyen vele, hogy minden X-edik bérlőnek fizetnie kelljen plusszban valamit. Nem akarok megsérteni senkit, de ebben mennyi ráció van szerintetek, és mire kell figyelni, hogy elkerülhető legyen az ilyesmi. (itt keresek autókölcsönzőt amúgy: http://www.tablazat.hu/autokolcsonzes/ ---> hátha ismer innen valaki megbízható céget...)
  • lac coo
    #544
    Hali !


    Citroen C2 VTS.ben egyik szelep, hideg motornál kicsit csattog.
    Szerelő váltig állítja, hogy ha meg is találja melyik az, akkor is mind a 16 db szelepemelőt ki kell cserélni, mert ha csak egy újat rak bele, akkor a mellette lévő megy tönkre a megváltozott olajnyomás miatt ...
    Igaz ez ? Rohadt drága az a kis vacak, majd nem 160 000 ft a 16 db + munkadíj ....

    THX !
  • Palinko
    #543
    bármitől. következő kérdés?
  • Alias Pingvin
    #542
    Hali!Van az egyik ismerősömnek egy Trabant 1.1-se és az a gond vele ,hogy menet közben leáll...az miért lehet?
  • PetruZ
    #541
    Akku annyira lemerült, hogy indításkor teljesen leszívja, a riasztórendszer meg azt érzi, hogy valaki elvágta a kábelt. Nekem is volt ilyen a korábbi autómmal. Mivel a riasztó egyedi volt, el kellett hívnom az ürgét, aki szerelte, hogy lekösse az akksiról, amíg feltöltjük.
  • icetihi
    #540
    Akksi lesz, ha jól emlékszem, nekem is volt ilyen. Ablak úgyszintén, viszont a vezető oldalit ablakot pár hónap múlva követte az utasoldali...
  • Madi92
    #539
    Hali!

    Van egy IV.-es Golfom, mióta használom, 1-2 apróbb dolgoktól eltekintve(Vezető oldali ablak beesett az ajtóba), nem volt komolyabb gond! Előszóba annyit, hogy fullra nem értek az autókhoz..!

    So, már kb 3 hete nem használtam, most ülnék be, indítanám, erre beriaszt... wtf! Gondoltam, véletlen megnyomtam a riasztó gombot, de nem... többszöri próbálkozásra is ez van, be sem indul, csak riaszt!
    Nekem gyanús, hogy az aksival van vmi gond, mivel a gyújtásnál, a rádió sem kapcsol be... pedig az ugye be szokott, sőt még manuálisan sem tudom életre kelteni.
    Szóval valami szaki elmondhatná, mielőtt szerelőt hívnék, hogy ezt mi okozhatja, esetleg én noobként, tudnék-e valamit csinálni!

    Előre is köszönöm!
  • KPedro
    #538
    Sziasztok!
    Tudnátok mondani olyan (nem olyan régi) könyvet/könyveket vagy más forrást, amelyben általánosan le van írva, hogy egy gépkocsi egyes alkatrészei pontosan mit csinálnak és hogyan működnek? Van jogsim egy ideje, de szeretnék a dolgok mögé látni :).
  • ladarevolution
    #537
    hőfokérzékelőre dobna hibakódot.

    nekem is csinál ilyet néha a Ladám :) (nem röhög, befecsis)

    Alapjárati motor gyanús volt, cseréltem, de nem lett jobb. Még sebesség jeladóra gondolok jelenleg. (meg ezt olvasgattam, hogy okozhat ilyet)

    Ugyanis elvileg az elektronika a sebesség jeladó jele alapján is változtatja az alapjáratot.
    Lásd ha jól működik, nálam gurulás közben nagyobb az alapjárat, mint ha 3-5km/h alá csökken az autó sebessége, akkor ejti csak le 700-800-ra.
    Gurulás közben 1000 körül van, ha kinyomom a kuplungot.

    Van egy másik sebesség jeladóm, de még nem tettem be mert nem pont ugyan az a cikszáma, bár elvileg csatlakozó meg midnen ugyan az, majd kipróbálom ha lesz időm... :)
  • Palinko
    #536
    igen vízgombát értem amit cseréltetek.
    totalcart érdemes lapozgatni aki szereti az autókat :)
    http://totalcar.hu/

    Van ez az autódoktor rovat, érdemes lenne írni mert jól tudom van pont márkádba tartozó szervizesük is, szóval talán találkozott már hasonló hibával
    http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/
  • smolczer60
    #535
    szia
    a hőfok érzékelőn a vizgombát értesz
    a totalcar azt hogy érem el
    most megjött a felmelegedés nem nagyon csinálja
    valami a vízhőfokkal kapcsolatos lehet
  • Palinko
    #534
    most már csak tippelgetek vaktában és elméleteket gyártok. nem lehet rávág a hideg menetszél a hőfok érzékelőre? lehet bekapcsolt fűtést érzékeli hogy az utastér is von el hőt ezért pörgeti a motrot, hogy ne essen vissza a hőfok?

    totalcarnak is érdekes lenne elküldeni, érdekel mit mondanának rá, ha válaszolnak egyáltalán.
  • smolczer60
    #533
    szia
    sajnos nem az a probléma
    megnézte a termosztát jól működik
    nem cserélte ki
    esetleg valami más lehetőséget tudnál javasolni
    kivittem próbára de most nem csinálta
    amikor melegebb idő van akkor nem csinálja csak ha hideg van
    esetleg más javaslat
    köszi
  • Palinko
    #532
    nincs mit remélem sikerült megtalálni a problémát és nem feleslegesen cserélik az amúgy jó alkatrészt.
  • smolczer60
    #531
    Köszi a segítséget
    Ma szombaton cserélik ki a termosztátot remélem jó lesz
    majd megírom,hogy sikerült
    nagyon bízok benne mert már tele van hogy nem jó
    szép napot
  • Spészgószt
    #530
    jaja kettő katt jobbra a lámpa egy a helyzetjelző, balra egy a parkoló...nagy vagányan csak helyzetjelzővel mentem reggel és megszokásból kettőt kattintottam rajta visszafelé...így nem lekapcsoltam, hanem át a parkolóba...az meg szépen lecuppantotta estére...
  • Palinko
    #529
    nincs mit, itt is megesett, főleg mikor több állású és nem tudod mikor kapcsol ki, mikor állandó, mikor ajtótól függ mikor mástól stb :D
  • Spészgószt
    #528
    Mindenki megnyugtatására szólok, hogy semmi gáz...
    A bikázással semmi gond nem volt, csak sors furcsa fintora, hogy pont egybe estek a dolgok! Amint a feltöltött aksit visszatettem, rögtön kiderült a hiba oka...égve hagytam a lámpát és szépen leszívta a hidegbe...a bikázás csak véletlen egybeesés...miért is ne... :D
    Megnyugodtam nem kell új aku...sőt még így a tél elején jót is tett neki egy kis csot lemerítés és újratöltés, azóta pöccre indul ...előtte azé voltak gyenge pillanatok már a reggeli hidegben..
    mindekinek köszi a hozzászólást, segítséget!
  • Palinko
    #527
    de van ilyen mikor elromlanak a cellák hogy feltöltheti, párszor hajt gyorsan az indítómotor aztán egyik pillanatról a másikra meg lehal. a hideg különösen kihozza ja akkor kuka. alternátor töltését meg nem árt csekkolni ha már úgy is ott matat.
  • Misi az ezredes
    #526
    Kérlek szépen! A módszer sántít..

    Én úgy tudom a bikázás egyetlen módja amely hibát nem okoz!

    Lemerült autó akkumulátorára rákötöd a (Piros, pozitív) kábelt a csipesszel majd a feltöltött autó akkumulátorának ugyan azon (Piros, pozitív) kábelt rácsipeszeled. Ezt követően jön a negatív!

    Ugyanis zárt áramkör kell!!!

    A (Fekete, negatív) kábelt először a feltöltött akkumulátorra kötöd rá majd a másik jármú egyik test pontjára. Ilyen pl. a motor!

    Mindemellett nem mind1, hogy melyik akkumulátornak mekkora az indító árama, ha a segéd aksi kisebb akkor várni kell és járatni a motort..


    Tehát az összekötést követően indítod csak be a motort! Majd néhány perc elteltével a másikat.. Ha kevesebb indító áramra van szüksége a másik járműnek akkor akár azonnal indítózhat a másik jármű.


    A levétel fordított sorrendben működik!


    u.i.:
    Az akkumulátorod próbáld meg kiszabadítani a kocsiból és feltölteni, amennyiben nem sikerül KUKA!
  • Palinko
    #525
    szerintem nem kéne gondot okozni. de feltétlenül várd meg autó villamossági szaki véleményét! soha nem volt erősségem az elektromosság. de mi is így bikáztunk a műhelyben.

    ami kinyírhatja véletlen az az ha rajta van a plus meg minuson a kábel te meg véletlen összeérteted. vagy rajta a minuson és a plus vége odaér a kasztnihoz. ezért ha teszed rá mindig a plussal kezd. levételnél meg a minussal kezd.
  • Spészgószt
    #524
    a hangsúly a járó motoron van! a +- dolog már tiszta