643
Autószerelés
  • SzocsA
    #603
    Van egy quadom, 400as honda, felborult vele az öcsém, hazajött és mikor máskor akartam vele menni nem indul el, csak kattog mikor indítóztuk! Elromlott az önindító?
  • TomBond
    #602
    Valakinek van tapasztalata Osram LEDriving LG LED DRL102 nappali menetfénnyel? Egy f astrába szeretném beszerelni.
  • Palinko
    #601
    ezért írtam majd ha találsz bontott légszűrőházat.

    igen jól gondoltam újabb modell ebben már vannak szenzorok amik ha piszkolódnak, elromlanak rossz adatot adnak
  • SzocsA
    #600
    2000 opel astra g 1.4 benzines.
    de ha most kicserélem a szűrőt akkor ugyan úgy fog járni.bepárásodik és vizes lesz.
  • Palinko
    #599
    attól lehet hogy fuldoklik, de igazából nem kéne ott víz legyen. a kerekek nem verik fel addig, bár ha terepjáró és terepen használod nem szóltam. másrészt meg sportszűrőket direkt olajozzák, de az teljesen más üzemmód a simát sztem megfojthatja a víz.

    gondolom újabb autó az már elektronikusan állítja a keveréket magának, lehet a légtömegmérő, lambdaszonda kezd haldokolni, vagy lehet a pedáltól a bowdent nem jól tették vissza, lehet a motor kopott, lehet a szelep ereszt, szóval ez kb olyan tünet az autónál mintha azt mondanád az orvosnak, hogy hányingered van...

    azért a légszűrőt kéne először cserélni, majd ha találsz bontott házat neki, aztán majd lehet továbbmenni.
  • SzocsA
    #598
    Tábla alakú, alul megy be a levegő és fent megy tovább a motorhoz...
    Hát akkor mitől nem húz? Nemrég szarvast fogtam vele, megcsinálták az elejét és onnantól lehet érezni azt, hogy lassan reagál a gázadásra.
    Nem jó a levegő keverék arány?
    Attól nem lehet, hogy vizes lett a szűrő és összement és nem úgy engedi át a levegőt?
    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2016.06.19. 01:02:05
  • Palinko
    #597
    nem attól nem húz... sőt ettől még jobban kéne :D de ahol van a lyuk az nem a legjobb, ahogy nézem, ha henger és nem tábla alakú a légszűrő akkor bemehet felül a kosz ami majd szépen szétkarmolja a henger oldalát.
  • SzocsA
    #596
    Érdeklődtem itt a környéken, azt mondták, hogy 30 lenne... Már annyit ráköltöttem a kocsira, hogy vehettem volna belőle egy ugyan olyat.
    Meg ki van lyukadva a légszűrő háza, ettől lehet hogy nem húz annyira?
    Az elején az oldalán a felső rész alatt van egy ökölnyi lyuk, ha benyúlok érzem a szűrőt. Bontóban itt a környéken nem találtam ilyet...
  • TomBond
    #595
    Szerintem ne gondolkozz abban, hogy nem kell levenni. Ha ugyan szerencséd van akkor sikerülhet is, de nem jellemző! Nekem a kombira 17 ezret mondtak, de ebben benne van minden, csak oda viszem az autót, és elhozom.
  • SzocsA
    #594
    Tetőkárpitot, hogy lehet megcsinálni úgy hogy ne kelljen levenni?
    Ragasztósprayvel befújom azt a részt ahol lejött kb fél négyzetméternyi területen. nem lesz foltos a kárpit, meg tartós lesz a ragasztás?
    Egy ilyen újrakárpitozása vagy újraragasztása levétellel normálisan nem olcsó! Nem?
  • shaba23 #593
    Akkor próba szerencse:)
  • Palinko
    #592
    szia, igazából azt cserélni kéne, mert az új biztos jól megszorulna. de gondolom nem szívesen költenéd rá a szétszerelés meg összeszerelés költségét egy ilyen filléres alkatrész miatt.

    szerintem először is torold meg jó alaposan a felületet, vagy fújj oda ha bírsz kompresszorral, hogy semmi por meg zsír ne legyen, akár zsíroldóval is mosd át biztos ami biztos, aztán szárazra törlés után sima szuper ragasztó megteszi szerintem, biztos hogy nem találsz speciális ragasztót erre.

    de tényleg elgondolkodnék az újon, ha olyan a lengéscsillapító, hogy nincs egybeszerelve a rugóval, mondjuk hátul és különösebb felfüggesztés bontás nélkül ki lehet cserélni.
  • shaba23 #591
    Sziasztok.
    A lengéscsillapító porvédő gumiharangja kicsúszott a helyéről és vissza kéne ragasztani, hogy takarja a szerkezetet. Valami tipp, hogy milyen ragasztóval lehetne ezt tartósan kivitelezni?
  • SzocsA
    #590
    Vettem légszűrőt MTZ 50esbe, de még nem szedtem szét az eladó azt mondta, hogy 3 db kell bele.
    Abba a hengeres tartályba kell beletenni, de a szűrőnek az átmérője nagyobb mint a tartály. Azt mondta ez a legkisebb méret, össze tudom úgy nyomni és beletenni?
    Teljesen jót adott és ezt így kell szerelni?
  • Palinko
    #589
    semmi baj nem lesz, csapágynak van saját porvédője
  • horthy
    #588
    Egy egyszerü kérdés ! Van egy Suzuki swift 1.3 GL 2001-es autom 5 ajtos ! Még csak 5 honapja van saját autom tehát tapasztalatlan vagyok !!! Ha nem rakom rá a kerékagy porvédő kupakot a disztárcsa alá egy szezonba itt nyári szezonra gondolok lehet-e belőle nagy baj ( téli szezonba rajta volt ) ? Csapágy mennyire védett gondolom van még belöl is porvédő gumigyürű , szimering stb a kerékagy csapágy elött ?
  • TomBond
    #587
    Muszáj hogy rugalmas legyen mert az a rész fel-leszereléskor valamennyit mozdul. Ezért nem alkalmas rá a pillanatragasztó, mert az merevre köt.
    Köszi!
  • ocskoszilard
    #586
    ha rugalmasat keresel, akkor én az FBS ragasztót mondanám
  • TomBond
    #585
    Dísztárcsa hátsó füléhez (ami a drótot tartja) keresek rugalmas ragasztót. Tud valaki ajánlani ilyet?
  • csetle
    #584
    Sziasztok!
    Kérdésem lenne ...
    Van egy 2001-es N16-os Almerám. Gyárilag központi záras, de távirányító nincs hozzá. Vettem egy távirányítós bicskakulcsot és a helyes beszerelésnél kicsit elakadtam, igaz megoldottam a problémát, de mégsem az igazi.
    A távirányító vezérlő egységének nyitó-záró kimenetét a kéziféknél található központi zár kapcsoló nyitó-záró csatlakozójára kötöttem, az indexvillogtatást pedig a vészjelző egyik csatlakozójára. Működik minden, de nem tökéletesen. Mivel a távirányító vezérlő egysége rá van kötve a központi zár kapcsolóra, ezért a kapcsolóval már nem lehet ki-be zárni az ajtókat, az indexlámpáknak pedig csak a bal felét villogtatja. Ha mind a négyet villogtatja, akkor irányjelzőzésnél is mind a 4 villog.
    A kérdésem az lenne, hogy hova kellene helyesen bekötnöm ezeket a csatlakozásokat? Csinált már valaki ilyet?
    A válasz(oka)t előre is köszönöm!
  • Apa27
    #583
    Sziasztok! Van egy citroen xsara-m, 2001-es évjárat. Egy olyan érdekességet vettem észre, ha nagyon lassan (1-esben is alig) megyek vele, bal oldalról finom kis cincogás hallható. Szerintetek ez csapágy?
    Másik kérdés: mitől lehet az, ha 1-ből 2-be, még 2ből 3ba is mikor váltok, lehet hallani, hogy az autó nyikkan egyet? Én már gondoltam, hogy netán motor vagy sebességtartó bak vagy kipufogó felfogatása, de hallottam már olyat is, hogy ez a hátsó híd csapágy hibája lehet. Ti mit gondoltok?
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • Laza
    #582
    Sziasztok!

    Ford Fiesta 2003 (MK6): tud valaki instrukciót adni otthoni gyertyacseréhez?
    Kell hozzá spéci szerszám, vagy simán lehet cserélni?

    Esetleg vmi guide lehet hozzá? Nem találtam, de hátha :)
  • Fyrex
    #581
    Üdv!
    Remélem jó helyen kérdezem, de érdekelne hogy valaki próbálta-e már a Castrol új szervizes szolgáltatását? Gondolom nem a legolcsóbb, ezért érdekelne ha valakinek van megalapozott véleménye, vagy személyes tapasztalata.
    linkz
  • veteranjames
    #580
    Ma lett kész. Ismeritek a tipust? 2hengeres boxer motor hajtja, összkerék hajtás. Steyr Puch Haflinger . Szép estét.
  • ocskoszilard
    #579
    100% hogy van benne, a kocsi könyvében talán írja is, hogy mit jelent a műszerfalon villogó piros led, mert az jelezné ezt valahogy vissza tudtommal.
  • bowden
    #578
    Olyanban esetleg tud valaki segíteni, hogy miként tudom kideríteni azt, hog az autómban van e indítás gátló gyárilag. Követelmébnyként szerepel casco szerződésben, azonban fogalmam sincs róla.
    Az autó egyébként:
    Renault Clio, 2004-es, 1.2 16V, 55kw, d4fg722 motorkód.

    Segítséget előre is köszönöm!

    Üdv!
  • veteranjames
    #577
    Jó estét. Fiat 850 vízpumpája valakinek elfekvőben? 4csavaros kellene.
  • MattGoss
    #576
    Üdvözlet!

    Remélem olvassák még ezt a fórumot páran...sürgősen szükségem lenne egy Mazda6 1.8-benzines bontott motorra!!! Aki tud ilyenről kérném azonnal jelezze nekem! Megadom a telefonszámomat és ha valaki megcsörget ez ügyben, vagy küld egy sms-t vissza hívom! Köszönöm!

    06-30/294-4076
  • Misi az ezredes
    #575
    Igen, a nyár végén velem ugyan ez történt. Mentem Pestről Balatonra,de amikor haza akartam volna jönni már nem indult..
  • ocskoszilard
    #574
    Hali!
    Biztos hogy új akksit kell venni, de azért megkérdezem, hátha tudja valaki, meg kíváncsi vagyok. Lett véve egy aksi 2 éve, kb egy évig volt a az egyik kocsival használva, de akkor is elég ritkán, és kb ugyanennyit volt kocsin kívül is tárolva, én nem kint a hidegben. Két hónapja van a kocsimban, mert zárlatos lett az akksija, és két hete lemerült. Feltöltöttem vasárnap, mentem vele pár km-t, és ismét nem indít, de nem járkálok vele sűrűn. Ennyi idő alatt tökremehet egy akkumlátor, úgy hogy alig van használva?
  • NiGhTM4R3
    #573
    Sziasztok
    Egy kb. 16 éves Ford Mondeo-nál világít a bal legalsó embléma, amin egy ember látható bekapcsolt biztonsági övvel és előtte egy kör, szerintem a légzsákot szimbolizálhatja.

    Konkrétabbat tud valaki mondani?
  • Misi az ezredes
    #572
    A pofák széleit a tárcsa kiperemesedése miatt kicsit meg szoktuk reszelni. Így az nem ér a tárcsák pereméhez. Az szokott sípolni az esetek többségében.

    A 6-os alkarész (( tartócsap )) általában ha nehezebben mozog akkor érdemes kiszedni kitakarítani, fonom csiszolópapírral az esetleges korróziót eltávolítani majd zsírral be kenni és a helyére helyezni. Ezek után siklania kell könnyedén. (( én grafitos kenőzsírt szoktam használni ))
  • ocskoszilard
    #571
    Hát én ezt meg nem mondom, nekem clio II-esem van, és szerelőhöz vittük, fékhez otthon nem nyúlok hozzá. Annyit csináltam, hogy megnéztem, és nem tudtam visszanyomni se a fékbetétet se, gondolom a dugattyú volt beszorulva, de csak ki kellett nekem takarítani és még használható maradt minden.
  • Lazarus
    #570
    Kicseréltem a fékbetéteket és ugyan úgy sípol fékezésnél. Tesztből menet közben húzogattam kézi féket is hogy nem-e a hátsó dobokból jön a hang, de nem.

    Ha esetleg be van rohadva akkor melyik része az? A féknyereg dugattyúját vissza tudtam nyomni mindkét oldalt, nehezen de mozognak.

    Vagy a 6-os az amit meg kéne tisztítani?
  • ocskoszilard
    #569
    Nekem se volt kopott a fékpofa, de be volt rohadva a fék,m és folyamatosan fogott. Úgy vettem észre, hogy nekem is lehetett hallani hogy "sípol", nézd meg esetleg, hogy az-e a baja, nekem szegedről nagykőrösig a felni is elég rendesen átmelegedett.
  • Lazarus
    #568
    Az mitől lehet hogy fékezésnél sípol a kerék, úgy hogy a fékbetét alig használt? (Amikor újonnan be lett szerelve nem sípolt, csak 5000km-el később és egyre rosszabb). A kopottság jelző kis lemezek még egyáltalán nem érnek hozzá a féktárcsához. És csak 40 km/h alatt sípol kb, minél lassabb annál hangosabb

    Suzuki WagonR+
  • kissgy1028
    #567
    Ha Autószerviz, gumiszerviz és garázsipari berendezésekre és szerszámokra (gumiszerelő gép, kerékkiegyensúlyozó gép, kompresszor, kerékmosó, légkulcs, nyomatéksokszorozó, stb.) lenne szükségetek, látogassatok el ide:
    LINCOS - AUTÓSZERVIZ, GUMISZERVIZ ÉS GARÁZSIPARI BERENDEZÉSEK, SZERSZÁMOK
  • Equalizer
    #566
    Köszönöm szépen a segítségeket. Holnap leveszem a kereket megnézem jobban mert kotyog is a kerék kicsit..
  • Palinko
    #565
    homokinetikus csukló is csinál ilyet.
  • Willi Betz
    #564
    Igen.