46
Áramlástechnikai Gépek
  • ZilogR
    #6
    Jó is az: Otthoni kerti öntözőrendszer - amit azért eléggé túlzás így nevezni - ez alapján lett megtervezgetve. Nehéz elmagyarázni a szülőknek, hogy lehet, hogy a 3/4 collos cső olcsóbb, mint a 4/3-os, de ott olyan meredek a csővezeték jelleggörbe, hogy szegény szivattyú a hatásfokmaximum előtti szakaszon döcög. Arra már nem is vállalkoztam, hogy elmeséljem, hogy a csővezeték jelleggörbe felfelé mászik, ahogy a kútból fogy a víz, emiatt a munkapont megintcsak a kisebb térfogatáramok felé vándorol.

    Amelyik ócsóbb, az lett megvéve, ennyi. Aztán bementem itt a Martos kolesz melletti csőszerelvény boltba és tisztességesen bevásároltam csőből meg szerelvényből és egy szép szombati napon átszereltem az egészet. Azóta dől a víz otthon ;)

    -=ZR=-
  • justin
    #5
    Ja, amúgy eddig még tetszik a tárgy, de valszeg csak azért mert még nem volt vizsgám belőle :D
  • justin
    #4
    Én szerencsére már túlestem a mérésen (Örvényszivattyú "A") mérésvezetőként, hibaszámításnak meg most hétvégén esek neki.
    Remélem még nem késő leadni a következő mérésig :)
  • blackgamer
    #3
    Miskolci Egyetemen is van
    (nekem asszem nem lesz)
  • ZilogR
    #2
    Amit előre jó tudni, ha BME-n mérésre mész:

    legyen nálad kidolgozott otthoni feladat (annyira, hogy a mérésből származó adatot behelyettesítve végigszámolható legyen, vagy legalábbis becsülhető az eredmény)
    legyen nálad 1, de inkább 2 milliméter-papír (A4-es)
    jó ha van vonalzód: egy egyenes megy egy derékszögű
    számológép nélkül nem is érdemes erre tévedned...!
    ha nincs előkészített mérési táblázatod ahová a gyüjtött adatokat írod (fejléccel: mennyiség, mértékegység, legalább 12-15-20 adatsornak való hely), akkor jobb meggondolni a pótmérésre való gyúrást

    Akkor jöhetnek a saját tapasztalatok, ennyi előljáróba! Hibaszámítással kapcsolatban van vkinek csevegnivalója?

    -=ZR=-
  • ZilogR
    #1
    BME állapotjelentés: Elkezdődtek a mérések, aztán a félév vége is itt hamarost. Azt mondom, az lenne a legjobb, ha a tárgy elszenvedői egymás közt osztanák meg a tapasztalataikat. Sőt, itt lehet véleményt mondani mindenről, ami ehhez kapcsolódik! Senki ne fogja vissza magát! Persze más egyetemek hallgatói is mesélhetnének arról, mi is zajlik náluk ezen a címen!

    -=ZR=-