1451


  • MaSzKa
    #1251
    F1 2008 - BMW Sauber: megbízhatóságból jeles
    http://f1hirek.hu/hir/F1_2008_-_BMW_Sauber__megbizhatosagbol_jeles__johet_a_vb-cim_200811190900
  • Jeff Gordon
    #1250
    hát azt mondják,hogy ilyesmi lesz,legalábbis az aerodinamikája.Kíváncsi leszek rá,meg a többi autóra is,mert az se lenne jó,ha mindegyik teljesen egyforma lenne :S
  • antijuve
    #1249
    várjuk még meg azért a hivatalos bemutatót :).
    mindenesetre, hát...érdekes látványt nyújt ez az autó :D
  • Jeff Gordon
    #1248
    gyerekek íme a jövő,lehet megbarátkozni vele:

  • MaSzKa
    #1247
    Nehezen lehetett beállítani a BMW-t, árulta el Rampf





    Némi információt már korábban nyilvánosságra hozott a BMW annak kapcsán, hogy miért szerepeltek haloványabban az idény második felében, mint az elsőben, de Willy Rampf, a csapat technikai igazgatója új tényekkel szolgált a visszaesés hátteréről. A hinwiliek nemrégiben elismerték, a szélcsatornában tesztelt elemek nem váltak be a pályán, de most fény derült a BMW 2008-as modelljének egy alapvető problémájára is. "Az F1.08 beállításai csak egy nagyon szűk tartományban voltak ideálisak. Nehezen lehetett az egyes, különálló paramétereket úgy meghatározni, hogy állandóan ebben az intervallumban maradajunk. Okultunk ebből, amit felhasználunk 2009-ben" - közölte Rampf a Forma-1 hivatalos honlapjával


    Thiessen: Kubica sértésnek vette, ha lassú volt a BMW
  • MaSzKa
    #1246
    http://f1hirek.hu/hir/A_BMW_Sauber_a_vilagbajnoki_cimert_akar_harcolni_2009-ben_200811061555
  • antijuve
    #1245
    a BMW honlapján sikerült megtalálni :D
    Monacoban 4 kört kapott, Braziliában pedig 1-et.Így valóban nem esett ki idén (se).
  • antijuve
    #1244
    igen, valszeg az lesz amit mondotok :S.sajna még nem találtam ilyen statisztikát.de remélem sikerül :D
  • MaSzKa
    #1243
    ok

    szerintem 5futamon körözték le 1x 1x azért
  • antijuve
    #1242
    lehet.de én úgy emlékszem h kiesett egyszer.de utánanézek
  • Jeff Gordon
    #1241
    de öt futamon 1-1et már igen:))
  • antijuve
    #1240
    öt kört nem lehet kapni :DD.
    vhol kiesett:D
  • MaSzKa
    #1239
    sztem sehol
    csak körhátrány :D
  • antijuve
    #1238
    ezek érdekes statisztikát.csak egy a baj:hogy a megbízhatósághoz párszor nem járult gyorsaság:(.

    Heidfeld hol esett ki?
  • MaSzKa
    #1237
    A legmegbízhatóbb autó

    A megbízhatósági tabellát a BMW-Sauber istálló vezeti, 2196 teljesített körrel (a maximális 2234-ből).

    Megbízhatóság / versenyzők

    1. Nick Heidfeld - 1112 kör
    2. Robert Kubica - 1084 kör
    3. Nico Rosberg - 1068 kör


    (maximálisan teljesíthető körök száma: 1117)

    A leggyorsabb

    Kimi Räikkönen nem tudta megvédeni bajnoki címét, mégis ő a leggyorsabb mezőnyben. A Ferrari versenyzője tízszer teljesítette a futam leggyorsabb körét.

    1. Kimi Räikkönen - 10 leggyorsabb kör
    2. Felipe Massa - 3 leggyorsabb kör
    3. Nick Heidfeld - 2 leggyorsabb kör
  • antijuve
    #1236
    előbb leszek én a BMW tesztpilótája :D
  • Jeff Gordon
    #1235
    Hondánál mostanában szeretnek viccelődni.
  • antijuve
    #1234
    hát asszem ezzel a kijelentéssel nem lehet vitatkozni
  • MaSzKa
    #1233
    http://www.f1hirek.hu/hir/A_BMW_meltatlan_bucsut_vett_a_2008-as_szezontol_200811022303
  • antijuve
    #1232
    jólvan tudom.meg is mondtam h szerintem miért volt az.
  • Tigristank
    #1231
    Ez a "Hamiltonnak kurva nagy mákja volt" részre volt reagálás. :)
  • antijuve
    #1230
    akkor ezek még annyira se számítottak volna mint most.20 pont plusszal már tök mindegy h büntetik-e Hamiltont, vagy nem.
  • Jeff Gordon
    #1229
    így van Maszka,75-75 ponttal végzett Kimivel együtt,de a finn 2 versenyt nyert,míg Kubica 1et,ezért Kimi a 3.
  • MaSzKa
    #1228
    http://www.formula.hu/f1/bmw-sauber-felejtheto-befejezes-egy-sikeres-evad-utan-c23779.html
  • Jeff Gordon
    #1227
    hát igen,és ha nem adnak neki futamgyőzelmet úgy,hogy köze sem volt,pl a belga futamhoz,akkor most megint máshogy lenne:)))
    én örülök,hogy ilyen jó futam lett ez,azt nem mondom,h nem megérdemelt Hamilton címe,azért jópár pole-t szerzett,nyert 5x is,szóval nem ment rosszul,bár a tavalyiért inkább vb címet érdemelt volna mint az ideiért.
  • Tigristank
    #1226
    Na és a Hamiltontól elvett spai győzelem, amit Massa kapott meg utólag? Plusz még ott volt pl. Hamilton megbüntetése Japánban. Ugyanilyenért Trulli most nem kapott semmit...
  • MaSzKa
    #1225
    aSSZEM A kUBICA SAJNOS4. lett csak :(((((
  • antijuve
    #1224
    oké, persze.Kubica mondjuk mindkettőjüknek bezavart (Vettelnek meg Haminak is).De ha nem csak ezt a futamot nézzük, akkor Hamiltonnak kurva nagy mákja volt, hogy 7 pontos előnnyel érkezhetett ide (Magyaro meg Szingapúr.Ok, első helyszínen neki is defektje volt, de ha úgy érnek célba h Massa 1.Hami 2.most pont fordítva lenne minden).Mindegy már:D.Nekem nem volt mindegy ki nyer, mert Hamiltont nem szeretem, Massát meg igen:D
  • Jeff Gordon
    #1223
    hát azért abban volt valami amit Czollner is mondott,értelmetlen volt Kubica izmozása... mázli volt,de ha massa nyert volna,akkor az is mázli lett volna:) szerintem jó futam volt,nekem mind1 ki nyert,tetszett ez az izgalmas végjáték:))
  • antijuve
    #1222
    Hát véget ért.Sajna Hamilton nyert :( Ekkora mázlit :((
  • MaSzKa
    #1221
    RÖVIDHÍR - Vasárnap véget ér a 2008-as szezon, és bár a világbajnokok kiléte még nem ismert, hamarosan a jövő évre való felkészülés kerül a középpontba. Ennek bizonyítéka, hogy már a második csapat hozta nyilvánosságra 2009-es bemutatójának időpontját.

    A BMW Sauber az alaposan megváltozó szabályrendszereknek megfelelően elkészített 2009-es autóját január 20-án, Valenciában mutatja be a nagyközönségnek - értesült a Motorsport-Total.com . Az F1.09-es kódjelű négykerekűt már aznap pályára is viszik a Ricardo Tormo versenypályán, amit a Forma-1-es csapatok tesztelésre használnak.

    Elsőként a Toyota jelentette be bemutatójának időpontját, a Kölnben székelő japánok január 16-án leplezik új négykerekűjüket, egyelőre meg nem nevezett helyszínen.
  • MaSzKa
    #1220
    A Brazil Nagydíjon búcsúzik a BMW-Sauber mérnöke, Urs Kuratle. A szakember tizenkilenc éve dolgozik a Formula-1-ben, de neve akkor vált igazán ismertté, amikor a 2007-es Spanyol Nagydíjon nyalókás emberként szabad utat adott Nick Heidfeldnek, holott az anya nem volt a helyén.

    Kuratle 271 futam után Vancouver-be (Kanada) költözik, és helikopter pilóta lesz. Munkáját az FIA technikai vezetője, Jo Bauer is elismeri. "Köszönöm, hogy veletek szinte semmi problémám nem volt. Remélem, hogy nem fogod megbánni a döntésedet."

    Kuratle mellett a csapat technikai igazgatója, Willy Rampf is távozik posztjáról.
  • antijuve
    #1219
    Nyugodjon békében
  • MaSzKa
    #1218
    Dieter Stappert váratlan halála megrázta a BMW Motorsport alkalmazottait. Az osztrák szakember érdeme, hogy Nelson Piquet az 1983-as esztendőben bajnoki címet szerzett a Brabham-BMW volánja mögött. Négy nappal a 66. születésnapja előtt szívinfarktusban hunyt el 2008. október 17-én.

    "Az autósport egy igazi szenvedélyes és szimpatikus szakembert veszített el. Dieter hatalmas szerepet játszott a BMW autó- és motorsport tevékenységeiben." – jelentette ki a BMW Motorsport igazgatója, Mario Theissen.


  • antijuve
    #1217
    a futamon!
  • antijuve
    #1216
    maximum volt.
  • MaSzKa
    #1215
    fos 1 7vége volt
  • antijuve
    #1214
    sajna jogos a bünti.bár én úgy emlékszem h Kocka nem készülődött hanem már gyors körön volt:).előbbi esetben értelmetlen lenne a büntetés:)
  • Jeff Gordon
    #1213
    Heidfeld rajtbüntetést kapott Coulthard feltartásáért

    A versenybírók Kínában sem unatkoznak, az utóbbi időben sokat foglalkoztatott stewardok a sanghaji kvalifikáció után három helyes rajtbüntetéssel sújtották Nick Heidfeldet, aki feltartotta David Coulthardot a Q1-ben.

    A Kínai Nagydíj időmérő edzésének első etapjában a BMW-s Nick Heidfeld az utolsó kanyarban megelőzte David Coulthardot, aki utolsó gyors körére készülődött. A megzavart skót sportszerűtlenséggel vádolta kollégáját, mivel a német a kört be sem fejezte, hanem a bokszba hajtott.



    Heidfeld úgy szerezte meg a hatodik rajtkockát, hogy az előtte végző Mark Webbert motorcsere miatt megbüntették. A BMW Sauberes német végül a 9. rajtkockából várhatja a vasárnapi startot.

    forrás: f1hírek.hu
    kép: BMW.Motorsport


    Ha ez valóban úgy történt ahogy Coulthard mondja,akkor teljesen egyértelműen megérdemelte
  • Jeff Gordon
    #1212
    nem újdonság,lásd 2006os Japán GP,Schumi is így járt,egész évben jól ment a furik,aztán egyik pillanatról a másikra bummm.. Persze motorprobléma bármikor előjöhet:) de BMW-nél mondjuk nem jellemző,csak mostanra lelassultak,ha Renault így fejlődik tovább jövőre bajban lehetnek...

    Amúgy kiváncsi vagyok már erre az új autóra,amiért beáldozták a szezon végét ismét..