58
  • Adikabeat
    #58
    valaki tudja-e h honnan lehet letolteni a jatekot?mert a sulinetrol mar nem megy.....
    ja es ha mar nem lesz 48-as fps legalabb 1 II-ik vilaghaborus fps quake 3 enginel fasza lenne ahol vegig a magyar oldalon lehetne jatszani es a ruszkikat halomra hanyni:)
  • kissmic
    #57
    ez tök szar
  • Munkas
    #56
    Asszem meg kell néznem a játékot, ha az fps fanoknak nem teszik akkor biztos jó.
    Amúgy szerintem egy stratégiánál sokkal áttekinthetőbb a 2D-s nézet. Legalábbis a legjobb stratégiák mind ilyenek.
    Persze ahol nem kell egyszerre több adat összevetésén gondolkozni és állásokat elemezni csak az a cél, hogy minél gyorsabban odarántani az egeret egy adott pontra, ott érthető, hogy a játékosok valamivel el akarják ütni az időt, és inkább a grafika minőségét nézegetik játék közben.
    Ezért nyilván az OM is inkább azokat célozta meg, akik a számítógép előtt a fejüket is használják a csuklójuk mellett.
  • mate123
    #55
    ja és mé ne lehetne fps-t 1848-ról, ha jó a hangulat, és ötletes a játék, akkor egy nagyon jó töténelmi fps lehetne belőle
  • mate123
    #54
    ja, és ha drága az unreal 2-es motor, akkor vagy fejlesztenek sajátot, vagy ott van az ingyenen quake 3 motor, mert végülis még az sem olyan rossz,
  • mate123
    #53
    de én FPS jó magyar játékot akrok, a stratégia nem érdekel
  • Archenemy
    #52
    Egy 56-os fps telleg jopofa lenne, ki kellene snipelni a ruszki katonakat a tankokbol, molotov koktelt dobalni, barrikadokat epiteni, lopakodni...
  • Satufa
    #51
    Azért nem csinálnak ilyenekt , mert nagyon fel kéne kötnie annak a készítőnek a gatyáját aki pl.1848-49-as szabadságharcról akar FPS-t csinálni.
    A kor fegyvereivel (kard,utántöltős pusk stb..)nem lehet úgy lekötni a játékost.
    Egy 1956-os FPS-t viszont kipróbálnék.
    (főleg ha a végén merényletet kellene elkövetni a tankokkal bevonuló Kádár ellen!)
  • Roman
    #50
    nem értem mit kell fikázni... ingyen van és jó... a mai játékok nagy része meg egy nagy rakás xar... még a 2003 előtti játékokban láttam fantáziát, de azóta nagyjából csak azokat dobják ki megint jobb grafikával..

    jah, attól hogy vminek szép a grafikája, nem azt jelenti, hogy szar :D lsd. rtw, bi :D
  • laca103
    #49
    vegyük ezt is figyelembe
  • laca103
    #48
    én a 1848 -al játszottam...
    kifejezetten jó játék

    kipróbálom ezt is ha lesz időm

    én a teljesen gyakorlatorientált grafikai megoldások híve vagyok

    Örülök hogy vannak még akinek nem a grafika a minden

    habár nem is rólam van szó de az ország jelentős százaléka nem igazán engedheti meg magának azt hogy olyan erőműve legyen amin akármi elfut...

  • Kéjosz
    #47
    Tudtommal a Panzer Generalnak meg a legelső C&C-nek (de akár a Close Combat 2. VH-s részeinek...)sincs valami egetverő grafikája, de mindmáig a leghangulatosabb és leginkább stratégiára építő játékok. Meg kéne tanulni néhány emberkének, hogy egy stratégiai játéknak nem fontos szépnek lennie -ennyi erővel a régi szöveges kalandjátékokat is lehet szidni-, hanem a trükkök tárzása és a helyzet modellezése számít.
    Mondjuk az is igaz, hogy lehetne mit fejleszteni rajta (pl várostromok lejátszása...:)
    UI:
    Ez a játék, mint a legtöbb stratégiai a játékélmény mellett még megadja azt a lehetőséget, hogy történelem órán ne úgy gondolj egyik fél katonáira sem, mint holmi papírmasé figurákra.
  • Launcher
    #46
    1848 is jó, bár igazán befejezhetnék a játékot. Még egy kicsit üres, és vannak benne hibák.

    Ez a Pro Libertate ha jól látom ugyanazt az 1848 interfészét és alapjait kapta, nagyon hasonló, csak más történet(ek).
  • XHunterX
    #45
    Pentium 1-en megy mint az állat ugye????????
  • BiroAndras
    #44
    "miért van az hogy egy jó magyar játék sincs?
    ennyire bénák volnánk?
    nem bírunk egy színvonalas jó játákot csinálni"

    Sok magyar játék van, csak külföldi kiadóval és külföldi piacra dolgoznak, ezért nem is tudod, hogy magyar. Mostanában egyébként több is megjelenik, voltak is róluk cikkek mindenféle újságokban (pl. War Front, Rush for Berlin, War on Terror, Field Ops, ...).
  • yajirobe
    #43
    Nem tudom mi a bajotok ezzel a játékkal ez a grafika elég lenne ahoz hogy egy qrva jó játék legyen, a Warcraft2-nek is ilysmi grafikája volt és nagyon király még ma is. Amúgy nem próbáltam még nem is hiszem mondjuk hogy ez olyan fasza játék lenne de ez a grfika elég lenne egy ahhoz játszható legyen
  • yajirobe
    #42
    Insane
    Ezt is magyarok csinálták még 2000-ben és nagyon jó lett
  • vjanika
    #41
    Akkor kicsit nézz körül a www.digitalreality.hu-n. Ez itt nem a reklám helye, de most hirtelen fejből nem tudtam több címet írni. Pedig van egy pár, magyar csapat akik játékot fejlesztenek, és jók!

    Talán kicsit tájékozódni kéne....

  • Matusy
    #40
    LoL. Kuruc gazdaság rablás meg fosztogatásbol állt.Te miböl tanultál történelmet?(kurucok nem nagyon mentek ki a határon tullra eleve magyarországon belül harcoltunk és a MAgyaroktol nem raboltak de végülis tök mind1) És nemazért de most vesz 1 unreal 2 motort kapasbol 1 csomo pénz és mondjuk akkor már eleve nem ingyenes lesz a játék. 10 millio forintért meg siman megérte. Nemtom ti hol élltek de tonnaszámra jönnek ki a teljesen szar ámde csilivili játékok AMIÉRT VISZONT FIZETNI KELL. Szóval nemtom mi az isten bajotok van.Rendesen le van modellezve benne minden vannak hibai de siman jatszható.Ha meg csilivili gamákat szeretitek akkor go a boltba és ott 9900 pénzért vehettek csodás csilivili játékot amivel játszol kb 3 napot majd ideggörcsöt kapsz és uninstalálod mert a mostani játékok nagyrészew 1 kalap szar.Ez 1 körökre osztott stratégia Nagyon alacsony költségvetéssel és ahoz képes nagyon jo lett.
  • gtasok
    #39
    nagy szar
  • CzGobe
    #38
    A játék bárki számára elérhető és ingyenesen letölthető a Sulinet honlapról. A játék hivatalos honlapja a www.prolibertate.hu.
    Egy kis igazítás. A játék a Sulinet honlapjáról innen tölthető le. (a fenti link nem működik)
  • dzsuvajoe
    #37
    EZT MÉR ECCER KIADTAK csak mas idopont vol de tok ugyanilyen bena szar volt aszem 1848 volt
  • ttp145
    #36
    A haegemonia mijen volt ha nem jo és az ig(csak az 1 sztem)?
  • irkab1rka
    #35
    ez az, ami tök ugyanaz, mint a 48 és bugos, mert felkurja az arial.ttf-et?

    amúgy 10+fáért tényleg ingyen van. Csak most már kiírhatnának olyan pályázatot is, amit nem csak az nyerheti meg, akinek kiírták :DDD

    Azt meg hozzátenném, hogy a kuruc hadigazdaság sem volt más,mint rablás és fosztogatás, szóval easy on this shit man.

  • mate123
    #34
    miért van az hogy egy jó magyar játék sincs?
    ennyire bénák volnánk?
    nem bírunk egy színvonalas jó játákot csinálni
  • mate123
    #33
    nagyon shit ez a játék, nem is értem ki játszik ilyen lepusztult szaokkal?
    én a készítők helyében inkább vettem volna egy unreal 2-es engine-t és csináltam volna 1848-ról, és a Rákóczi szabadságharc-ról is egy klafa háboús fps-t, annak biztos még sikere is lett volna
  • Advanced User
    #32
    Szerinted miért volt írva hogy "ingyenesen elérhető" ?????? Meg figyelj, itt nem a stratégia a lényeg, hanem az hogy csináltak egy játékot hogy "átírhasd" képzeletben a történelmet. Nem a grafika, hanem a játékélmény miatt készült és egyet értek atomreaktorraL..
  • Atomreaktor
    #31
    látszik sokat értesz a stratégiákhoz... menjél csilivili játékokkal nyomulni én azt sem szólom le mert szép, Te meg ezt ne szóld le kérlek ha fogalmad sincs róla...
  • Komolytalan
    #30
    A játék kinézete annyira gáz, hogy netes, böngészőben futó játékok lazán überelik. Akkor meg miért is nem netes, böngészőben futó, esetleg több felhasználósra (MMO Stratégia) csinálták meg? A sok lóvé a játékfejlesztésben a 3D grafikára kell, ami ebben nincs. Csináltak egy igénytelen, 15 évvel ezelőtti technológiájú játékot, hogy jó az a parasztnak, lóvét fel lehet érte venni. Kb olyan mintha Trabantokat árulnának új autóként.
  • szurka
    #29
    "Az Index időközben arról ír, hogy a játék a feltelepítést követően zavaró hibát okoz: a böngészőben megnyitott oldalakon dőlt betűs szöveg jelenik meg, amelyet valószínűleg a játékkal együtt települő betűkészletek okoznak. A jelenségre egyelőre nincs hivatalos javítás."

    Már van: a játék hivatalos honlapjáról már letölthető az 1.01-es patch, ami ezt orvosolja.
  • greekboy
    #28
    Az a legnagyobb gondom, hogy nekem csak 256 megás PC-m van. A 8 megás Ati kártyával nem volt gond. De 256 megán a játék élvezhetetlenül lassú (durván sokat swappel, főleg ha a következő körre klikkelek). Nem is olyan rég a sulinetes gépek 90%-át 256 megával árulták. Figyelembe véve a hazai viszonyokat és a játék grafikáját, szerintem magas a gépigénye a programnak. A telepítés utáni majd 800 megát sokalom.
  • szurka
    #27
    viszont ez a játék jó móka :)
  • szurka
    #26
    király lenne mondjuk egy '56-os fps. Csépelni a ruszkikat, meg az ávo-s söpredéket...
    Ha a magyar fejlesztőcsapatok egyszer előrukkolnának egy ilyen alkotással, igényes formába öntve, akár nemzetközi siker is lehetne belőle.
    Egyszer meg kéne próbálni ilyet is csinálni, nem csak afféle amcsinyaló játékokat kreálni.
    Szerintem.........
  • BiroAndras
    #25
    "Nemértem! Mért csak ilyet tudnak produkálni?!"

    10 millából mit vársz? Egy átlagosan gyenge játék fejlesztése 50-100 millió.
  • katarzis
    #24
    Mi régi a játék április 6.-án jelent meg akkor mi régi?
  • dzsuvajoe
    #23
    hat ez mar régi
  • Cat #22
    szerintem te meg el se olvastad :)
  • craesh
    #21
    ez már brutális régi hir... legalább 1 éves.
  • W B
    #20
    Ez igaz. Bátyámmal, igaz párhónapja, de játszotunk a ketővel multin.
  • Tetsuo
    #19
    AZ ötlet jó, a megvalósítás nem igazán..
    Az Age of E. hány évvel ezelőtti játék?? És milliószor jobb a játszhatóság/hangulat..