332
Autok, tapasztalatok stb
  • közgazdász
    #212
    "Minden rosszban van valami jó" kategóriás bejegyzés:

    Szétégett a villanyvezeték a házunk előtt, kihívtuk a szolgáltatót. Ki is jöttek 2 órán belül, így este még filmezni is tudtam, de a lényeg:
    Mivel jönnek? Ja, ja L200. Keresőlámpa, csőrlő, sárgumik.
    Amíg az oszlopon bűvészkedtek, addig én a kocsit vizslattam. Kicsit hülyének néztek, de kit érdekel?

    A Rangre visszatérve: asszem mégis marad a Niva. Költséghatékonyabb. Kicsit utánnakérdeztem mibe kerül egy-egy alkatrész Land Roveréknál. Dobtam egy hátast...
  • Vlala #211
    Teljesen normális, sőt! Ezen látszik, hogy terepjáró, és az, hogy "sárterápiára" járnak vele. Egy csillivilli városjáró nem ugyanez a feeling, ha már Range, lásson egy kis dagonyát.
  • pszihopata
    #210
    Ahogy a gumit elnézem ezzel sem színházba járnak!
    3 doboz mattfekete spray és kész a festés,de lehet hogy töltetnék katonaizöldet /amúgy még nem láttam/.-állítólag több helyen készítenek is rendelésre.
    Vagy mattfekete alapozó ecsettel?
    Az ezüst tényleg gáz.
  • közgazdász
    #209
    de kis csinos! Így, ahogy van bevállalnám. Az normális, hogy csak a horpadt, sáros gépek tetszenek? Ugyanez ezüst metálban, papírok nélkül, 3,5 V8-al 500e, de nem teszik...

  • közgazdász
    #208
    eh-eh, de jogos. Igaz, péntekre már ígér dél-nyugatra havas esőt. Pont jó, épp arra lesz utam, ha minden "jól" megy már hajnalban. Irány a téligumit felrakatni!!!
  • pszihopata
    #207
    Mint tavaly?:)
  • közgazdász
    #206
    mármint ezen a lapon valamely fórum, vagy egy másik lap? Keresem én is rendesen, de semmit nem találtam. Egy-két durva képet leszámítva, na és vannak köztük ízlésesen megcsináltak is.
    Uraim, jön a latyak, meg a hó! Hohóóó!!!
  • iszakos
    #205
    Most sehogy se találom,de van egy oldal foglalkoznak nivákkal.De amiket érdemes megerősíteni,azok a lengőkarok,keresztstabilizátor,de ha van ismerettségedbe aki Ladával versenyzik esetleg biztos tud segíteni.
  • közgazdász
    #204
    Szevasztok! Nekem is szívem a téma, éppen Niva vásárlásban gondolkozom. Tudom, hogy a futóműve nem a legkóserebb, de csak lehet javítani rajta valamit. Árában viszont verhetetlen, és egy Samurai-nál csak tágasabb. Olyan embert keresek, akinek van tapasztalata Niva-k tuningolásában. Mire kell figyelni, mit érdemes cserélni, stb.
  • iszakos
    #203
    Ha orosz autóban gondolkodsz,a Gaz 69 is ideális választás lehet szerintem.
  • pszihopata
    #202
    Na ja!Elég párszor kiforgatni az uazt,aztán elégnek a szelepek.A futóműve elég erős,a níva meg olyan nyomatékszegény hogy állandóan bőgetni kell.

    A níva úgy rohad mint semmi más!Csak az árukhoz képest jók,amúgy nem igazán,szerintem az uaz azért jobb.
  • Krezga
    #201
    mindent tönkre lehet tenni, csak "ügyesnek" kell lenni:D:D
  • Vlala #200
    Autóm van, csak épp nem az a kimondott offroader. Szeretnék már egy kicsit disznólkodni a sárban :)

    De igaz, hogy kezdőnek, szétterepezni jó lehet egy papír nélküli UAZ, Niva is, legalább nem lehet tönkretenni.
  • pszihopata
    #199
    A galloper az a régi pajero ütni vágni tökéletes.

    Használt bármilyen land a duplája legalább itthon.
  • mícs
    #198
    a galopper jo, itt a 3.5 V6 megy, de nekem tulsagosan puritan a belseje ennyi penzert! szarok a muangyagok, es budos is.
  • mícs
    #197
    en egy defenderen gondolkozom, de nagyon!
    itt hasznalnam a 4.2 V8-al, amikot meg hazaviszem teszek bele egy 2.8 tdi-t 'oszt kesz!

    nem tudom, hogy alkatreszileg hogy all a tobbi alternativa, de defenderhez lesz meg minden egy darabig!
  • pszihopata
    #196
    Vagy 2 kiló egy rozsdás papírok nélküli.Lehet hogy az a legjobb megoldás,azon kiéli magát az ember,nincsenek durva ktg-ek.Kicsit kicsövezni hogy jobban bírja,aztán ha igen szar már bontásból visszajöhet az ára is.

    Mellette meg közlekedhet mással pl:robogó.
  • Vlala #195
    Igen, erre az árkategóriára még egy kicsit gyúrnom kell.
  • pszihopata
    #194
    Ha egy ilyet normálisan kikaszniznak+fényezés /300000-ból megáll/ meg kicsit gatyába ráznak,egy megbízható terepjáró lehet 1 millából,ami 10 évig /persze normális stílusban/ használható.

    Én többre tartanám,mint egy gányolt nívát!

    Vagy ezt a gallopert.
  • Krezga
    #193
    Ilyen gépünk nekünk is volt, de inkább csak a "kertbe lejárni dolgozni vele" típus:)
  • pszihopata
    #192
    Én inkább v.mi ilyesmiben gondolkodnék.
    Pl: daihatsu

    Ugyanez dízelben
  • Vlala #191
    Hááát... lehet, hogy nem. :)Újabban szerelték 1.7-es dízellel is, talán abból kellene csemegézni, de azért az árért már Suzuki SJ-t vagy Nivát is találok.
  • pszihopata
    #190
    Engem nem a 3 csavar aggasztana,hanem a vérszegény dacia motor /ha jól tudom/.Nagyon nehezen viheti a nagyobb kasznit,gyilkolni kell hogy menjen,és állítólag brutálisan sokat eszik.

    Én lebeszélnélek az arókról,fater is mindíg túrta pedig 2 évesen vette.
    Aztán mikor az egyik hajtókar kilépett a blokkból,betelt nála a pohár,egy szerencsétlen román megnyerte,visszavitte romániába.

    Elvileg sosem romolhatna el,mert állítólag ez egy francia traktormotor,csak ugye az acél hiányzott belőle.

    Biztos hogy ilyen kalandokra vágysz?

  • Vlala #189
    Nem, az a háromhúszas lehetett. Én a "kis Aro"-ra gondoltam. Kissé aggaszt a három csavarral rögzített kerék, meg egy-két megoldás...
  • pszihopata
    #188
    Fater 3 évig hajtott egyet,azon tanultam meg vezetni.3.2-es dezső,volt jó nagy ,olyan mint egy land rover,asszem azt hivták 10-esnek,de lehet hogy tévedek.4x4-es,hátul hosszában az ülések.
    Aro forum
  • Vlala #187
    a 10-es sorozatú ARO-ról van valakinek tapasztalata? A népítéleteket olvasgattam, de nem lettem okosabb, elég vegyes a kép.
  • bloodnero
    #186
    Megmondom öszintén az 1.6-os benzines motor is megfelelő lenne nekem, de ami nagyon megfogott benne, az a gyári szervokormány, szervo powáá
  • iszakos
    #185
    Szeretnéd rendszámosítani a gépet?
    Én ugy tudom,hogy egy motor cserés átalakítás teljesen legális,vagyis levizsgáztatható.Külföldi autóbehozatallal kapcsolatban egyenlőre nincs infóm.
  • mícs
    #184
    motorcsere, kulfoldrol behozni ilyesmi!
  • iszakos
    #183
    Mivel kapcsolatban vannak kérdéseid?
  • mícs
    #182
    en is ezt akartam mondani, csk azt nem tudom, hogy ez most hogy megy otthon?

  • iszakos
    #181
    Ha mindenképp egy ilyenre vágysz,lehet kapni külföldi off roados,használtautó lapokat ujságosoknál,néz körbe hátha hozzá jutsz jó áron.
    Második megoldás,veszel egy nivát,meg 1,9 peugeot dizel mocit,és belerakod.
  • bloodnero
    #180
    Igy van, ezek nyugatra mentek sajna! de gondoltam ha máshol nem akkor itt felvetem a kérdést, lehet tudtok ilyenről!:)
  • iszakos
    #179
    szerintem azok csak nyugati piacra kerültek pl:Ausztria,Németország
  • DJ BP
    #178
    sztem elég ritka az a baj, a hasznaltauto.hu pl. egy sincs, csak egy db 1982-es dízel van, csak egy,
  • bloodnero
    #177
    és nem tudtok sehol ilyen elado gépet?
  • DJ BP
    #176
    igen 80 lovas Peugeot szívódízellel, 97-től (most néztem meg, nem vagyok szakértő :))

    Ha terepezős vagy vadász lennék biztos az kéne, lehet ütni vágni és olcsó. De nekem nem kell terepjáró, mert csak aszfaltos vagyok :)
  • bloodnero
    #175
    Jött ám! Tegnap láttam egyett és nagyon megfogott,:) Peugeot meotorral szervokormánnyal!!! és mind gyári cucc!!! 98-as kiadásban!
  • mícs
    #174
    jott a niva 1.9 dizellel?
    vagy te mar a barkacsverziot keresed?
  • bloodnero
    #173
    Lada Niva 1.9D? ha valaki tud ilyen tipusu elado gépcsodát megkösszönném,lehet megis venném :)