332
Autok, tapasztalatok stb
  • pszihopata
    #252
  • közgazdász
    #251
    mindenki alszik, vagy mindenki terepen van?
  • Vlala #250
    MArk Ewans filmjeit folyamatosan ismételgetik a Discoveryn. Isten tartsa meg a jó szokásukat :)
  • közgazdász
    #249
    Anno a Discovery-n ment a Marc Evans-féle "4x4 is born", ahol egy lepukkant LandRovert építettek újjá. Megnéztem a neten, mennyiért lehet megvenni DVD-n. öhhh... + posta
    Remélem ismétlik! eccer...
  • iszakos
    #248
    Mivel a Niva nem egy nagy kaszni,és a sulya se nagy,ezért szerintem a szivodizel is elég bele.De egy turbodieselel biztos jobb.
  • közgazdász
    #247
    én rühellem bőgetni a motort. Fiesta 1.4 tdci-t hajtok, szinte alapjáraton közlekedek városban. Mert bírja! 50-től 5.-ben, de ha nem kell hirtelen gyorsítani, alatta is. Szépen, komótosan, de megy, 1500 fordulat fölött meg jön a turbo...

    ezért inkább a diesel, de 1.7-1.9 meg kicsinek tűnik, turbo nélkül. hmm...
  • iszakos
    #246
    Hát igen érdemes eldönteni ki mit akar!Ha csak lóerőt inkább,vegyen benzineset,ha viszont az számit,hogy nyomatéka legyen inkább akkor érdemes dieselben gondolkodni.
  • pszihopata
    #245
    Ha szabad picit kötözködni,egy leömlővel max lóerőt lehet nyerni,ha bővebb,de közben nyomatékot veszt a motor.Egy 1.6-os benzinmotor kraktere gyári beállításokkal a legjobb,terepezésre nem kell hozzányúlni,a tunninggal elveszti a maradék rugalmasságát is a motor.

    Az 1.6-os benzinmotor mindenképp karcsú bele,ha siratófalazni akar valaki,viszont felezőben el lehet poroszkálni vele nyugodtan.

    Aki meg függőleges falakon akar felmenni az vegyen inkább egy benzines patrolt v. range-et azokban van kakaó.
  • közgazdász
    #244
    meg pár liter-t is... Jaj, csak nem kibújt belőlem a közgazdász??? (ezek mennyire flegmák már...)

    Ja, a csákóra mondja az asszony: Megjöttél, te Mocsok?

    amúgy az első (és remélhetőleg utolsó) ember, aki elütök a vasammal, a főnököm lesz. De őt nagyon...
  • iszakos
    #243
    Igen ezek hasznosak,meg pár plusz pacit is jelent.
  • iszakos
    #242
    Na ez vérbeli off roados!
  • közgazdász
    #241
    Kössz az okosságokat. Motorcserét én ez esetben hanyagolom. Nemtom, nekem a kisebb diesel nem szimpi (hacsak a benzin-diesel árak miatt nem). Viszont van a Nivákhoz kipufogó rendszer, és állítólag egy jó leömlő is sokat dob a nyomatékon.

    Jaj, de kimennék egy kis dagonyára már én is!
  • pszihopata
    #240
    [IMG][/IMG]
  • Vlala #239
    Rosszabb esetben, korrodált, rothadófélben lévő autónál csavarhatja a kasztnit is.
  • közgazdász
    #238
    nem szükségszerűen cserélném ekkorára, de nem vagyok benn biztos, hogy elég a kisebb. Igaz ha a tundrán elég, itthon is meg kell állja a helyét.
    f_szom, veszek inkább Zetor-t!!!

    Eztetet találtam még: ha az emelés vagy gumi ismerős valakinek...
  • iszakos
    #237
    Az erős diesel motorral vigyázz,mert nem csak a váltonak kell kibirni,hanem a kardánnak,a difinek,a féltengelyeknek,a hidnak.
  • pszihopata
    #236
    A nagyobb 2.5-ös ducato blokk ugyanaz mint az ivecóm 2.8-asa.Az drabális egy vas,biztos nem fér bele a nívába.Egy 1.6 benzin helyére nagyobb dízelt elég körülményes befaragni,max az 1.7-1.9 fiat motor szerintem.

    Ez a jó az uaz/gaz-ban oda bármi befér,régi merciblokkal nem rossz gép.
  • közgazdász
    #235
    A Niva költségvetése szerintem azon is múlik, mennyire akarod profira a gépet. Én csak arra megyek, hogy mindene működjön, a többi meg "kreatív" munka.
    Donor autó: 150-200e, és azért már jobb állapotút lehet venni, persze papírok nélkül. Csere motor: fingom sincs. De ha már dieselt teszel bele, én bepróbálkoznék egy nagyobbal. 2,5 liter környékén, a nyomaték miatt. Passzoló váltó, na meg a szerelési ktg-ek. (ha már itt tartunk, a Fiat motorokra (1.7 - 1.9 D)azt mondják passzolnak, na és a Ducato td-k???)
    A többi szerintem nem nagy tétel (rugók, karosszéria munkák, bozótrácsok megoldhatók házilag)
    Csörlő, és gumik még kalkulálandók. Nemtom, én még nem számoltam, de szerintem 5-600-ból megállhat.
  • Vlala #234
    Igen, ez még luxusterepjáró volt, nem olyan luxusautó, amely terepjárónak néz ki, belül meg telenyomják beázós-elfüstölős elektronikával.
  • iszakos
    #233
    És mennyinél tartasz a költségvetésben?
  • mícs
    #232
    ez a pick upos faszkodas egy kicsit fajdalmas, de mit tudunk csinalni.

    mennyibol jonne ki egy fasza niva ugy mindennel, termeszetesen dizel motorral?
    epp szamolgatok!
  • közgazdász
    #231
    hideg van
  • DJ BP
    #230
    hát igen...
    De egyszerűen felfoghatatlan hogy egy sok személyes kisbusz hogy nem lehet haszonjármű. Hát az valószínű, hogy inkább üzleti céllal cipelnek embereket, nem hobbiból... Vagy nagy családosok, alig van gyerek ugyanmár.. Amúgymeg és? ÁFA mentes lenne nem halnánk bele...
    OFF vége
  • pszihopata
    #229
    Off.
    Haveromék új hiace-t vettek,feljárnak pestre melózni /200 km/,de csak 3 személyest vehettek haszonjárműben.Egy ember mindíg a raktérben ücsörög,egy nem lerögzített fotelben,télen -5 fokban,mert így megússzák helyszini bírsággal. /Fő a biztonság!/

    Rá vannak kényszerítve hogy állandóan a tilosban járjanak.

    Vagy vehettek volna egy szarráhajtott használtat,amit a puncsos nepperek behoztak,és 6 személyesre átnyomtak a kpm-en.

    Azért egy-két bennfentesnek mindíg nyitva vannak a kiskapuk.A többiek meg le vannak szarva!
    Ausztriában a 9 személyes transzporter is lehet haszonjármű,minket meg szopat az állam.-MEGSZOKTUK LASSAN FEL SEM TŰNIK.
  • DJ BP
    #228
    ja nekem az a vicc, hogy tulajdonképpen javarészt hobbi meg személyautó célú pick-up-okat haszonjárműnek tekinti, de 5 személyes kisbuszt nem... Ez egy vicc, 5 személyes hátul nagy rakterű kisbuszt többen használnak munkára mint full felszereltséges pick-up-ot, ez sztem egyértelmű. Eleve spártaibb minden pickup árú kisbusz. Ki nem szarja le hogy fedett vagy nem fedett a raktér kedves állam, ez csak parasztvakítás. Családi vállalkozásba is kellett volna régebben, de így csak használt vagy igénytelenebb jöhetett szóba, nem luxus mint pl. egy Navara azonos pénzért értelem szerűen ÁFA nélkül, míg a busz ÁFÁ-stul
  • közgazdász
    #227
    Thanks!

    akarsz röhögni? Rózsaszín kártyás net 57,6 Kb/s... alapesetre én is röhögnék de most sírhatnékom van...
  • pszihopata
    #226
    Innen.
  • közgazdász
    #225
    jajaj. ez az uccsó honnan van????????????
  • közgazdász
    #224
    Látod pont ezért vagyok én Niva párti. Munkába olyan autó kell, amivel lehet menni napi 2-300 km-t és este még bírja a derekam a ..., nem csak elfeküdni, vagy inkább kifeküdni. Sajna megyek ennyit átlagban, illetve nem sajna, mert szeretem.

    Így a terepezésre használt gép marad privát, ott pedig minden leadózott forint számít. Niva olcsó, alkatrész van, és olcsó, és nekem tetszik is.

    a farmert itthon parasztnak hívják nem? EZEN SENKI NE SÉRTŐDJÖM MEG, SZÓVICC VOLT!!!

    Tegnap éjjel megterveztem a Niva külsejét is. Lökhárítók csőből, fekete. Kaszni vagy olajzöld, vagy szürke. Kerekek feketék!!! Persze szériánal nagyobb. Hátsólámpa lecserélve régi Fiat körlámpákra??? Légbeömlő kivezetés, tetőcsomagtartó, tele lámpákkal. Csőrlő, emelés, és ami nagyon nem tetszik, az a krómozott kilincs, annak mennie kell. Vagy Wartburgról fekete műanyag, vagy valahogy átfesteni. Hja...
  • pszihopata
    #223

    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
  • pszihopata
    #222
    Természetesen alig lenne nálunk pick-up ha a köcsög állam nem csak ezt az egyetlen járművet ismerné el haszonjárműként,ami 3-nál több személyes lehet.-muszály elfogadnia mert platós.
    Mindíg üresen látni őket,esetleg a vadászok használják a platót.10 literből egész jó menetteljesítményt nyújtanak,persze kemény a rugó,szűk a hely stb,de legalább leírható.

    Egy külföldi biztos azt hiszi hogy itt ennyi farmer él!:)

    Vontatni biztos jó a range,de a 3.3-as patrol v. a 4 literes td land cruiser,vagy bármelyik böszme bmw,merci stb. maffiaterepjáró is jó arra.Terepen túl nagy,nehéz és esetlen.

    Én utálom az amerikai kocsikat,de egy régi körlámpás cj7-es,az igen!
    Vagy egy öreg fj 40 toyota land cruiser.
    Land rover is de csak öreg!

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]
  • közgazdász
    #221
    Naszóval: A Range nekem mindig is álomautó marad. Sokkal inkább presztízs okból, mindsem gyakorlati. Amikor én még kissrác voltam egy autó napper mesélte, hogy állítólag csak a LandRoverek rendelkeznek olyan alvázzal, ami elhúzza a 2 lovas trailert is, és hogy más vasak elvileg ilyen nem húzhatnának. Nem mintha lenne lovam, sőt 2, de még lehet! De ha kiadhatnék egyszer 25 misit a Range Sport-ra iszonyúan fájna a szívem meghúzni egy ággal, vagy sziklával. Inkább csak lovardában, vagy golfpályán "megjelenni". Viszont az a tudat, hogy nem kell beszarni, ha végetér az aszfalt, vagy éppen hogy valószínűleg te leszel aki a hókotrót is kihúzza télen, ez kárpótolna azért hogy nem úgy megy mint egy 7-es Bömös, ugyanezért a pénzért.

    Pick up-okhoz: Jó gépek ezek egytől egyig, ilyen célokra. Kijutni vele a tanyavilágba is, cipelni egy-egy szerszámosládát, stb. De a siratófal, vagy triál se nekik szól. Aszfaltra, hosszú utakra meg túl puritán, nyers. Mentem én már Ford Rangerrel 140-et. Halálfélelmem volt, komolyan. (Fiestának 180 a vége(downhill of course), nem alapra vagyok para)
  • közgazdász
    #220
    megvan a Niva fórum!!!

    írtam is ide més sokat, oszt eltűnt. Most szívok egy cigit és nekiesek újra
  • iszakos
    #219
    Hogy mire is?Egyszerű terepre.Tény a Range a luxus kategoriába tartozik,de ezek a változatok még keméyn terepen se ijednek meg,nem ugy mint modern társaik.
  • iszakos
    #218
    Elsősorban sofőre válogatja kinek mi jó,mi rossz,én csak azt irtam amit hallani szoktam.Ettől függetlenül,az L200 is minőségi kategóriába tartozik,max. nem mindenki szereti.
  • pszihopata
    #217
    'Jó kis autó ez a Range,ez még arra való amire tervezték! "-mire is?

    A világ első luxusterepjárója.Ha terep,akkor land rover!
  • pszihopata
    #216
    'Állitólag nem nagy eresztések ezek az L200-asok.A hiluxokat jobban szeretik,és kevesebb gond van vele"

    Az köztudott hogy a hilux a legjobb,de attól még nem lesz rossz az L200-as sem,sőt a legtöbb űberpresztizsű gyártó csak álmodik olyan minőségről mint egy feleannyit érő mitsubishié.Márkákat azért nem írok mert abból veszekedés lenne úgyis.
  • iszakos
    #215
    Állitólag nem nagy eresztések ezek az L200-asok.A hiluxokat jobban szeretik,és kevesebb gond van vele.Egy Nivához,mint bmelyik Ladához olcsón,és könnyen lehet alkatrészt szerezni,főleg mert nagyrésze kompatibilis egymással.
  • iszakos
    #214
    Ha vki terepen használja autóját,felesleges drága festés,ugyis karcolodik.
    Jó kis autó ez a Range,ez még arra való amire tervezték!
  • iszakos
    #213
    Egy másik lapon láttam,de vhogyan felszivodott az oldal.