55
MINDENT VISSZA
  • gz8
    #55
    Teljesen fölösleges topic, zárom.
  • Emmegki
    #54
    Ha az első és második bécsi döntés vonala és bácska magyar többségű része a kezünkön maradt volna most nem lenne gyűlölködés meg nemzetiségi problémák.
  • Emmegki
    #53
    Liberális ostobaság. Azért utálnak minket mert tőlünk loptak. Romániának identitászavara van Erdély miatt. A szlovákok erőlködnek hogy történelmet csináljanak maguknak. A szerbeket szinte minden környező ország megalázta az elmúlt 15 évben, naná hogy belénk rúgnak mert látják hogy mi ki sem állunk a magyarokért. Ők se tudják feldolgozni trianont mert nehéz a bizonyított tények ellen harcolni.
  • Mr Csé
    #52
    németek addig rángattak minket amig megnyomorodtunk :(
  • RelakS
    #51
    "közös volt az uralkodó"

    Szal mégis csak egy ország volt :) Igaz, hogy Nagy Lajos halála után visszakapta az önállóságát, stb, de akkor is :) Ezzel a megjegyzéseddel meg egyébként Petőfit is elküldted a fenébe :P

    "Lajos király méltán kapta a "Nagy" előnevet, mert uralkodása alatt Magyarország határait olyannnyira terjesztette ki, hogy három tenger mosta partjait a Keleti- Adriai, és Fekete-tenger. Ezt a dicsőséges időszakot így énekelte meg Petőfi Sándor:

    "Nagy volt hajdan a magyar,
    Nagy volt hatalma, birtoka
    Magyar tenger vizében húnyt el,
    Észak, kelet s dél hulló csillaga."
    "
    Innét vanik, e!
  • n3whous3
    #50
    Hmmmmmm. RELAKS! Ha tanultál volna törit, tudhatnád, hogy SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN nem volt a miénk Lengyelország. Közös volt az uralkodó, ellenben SEMMILYEN kapcsolat nem volt a két ország között.

    Csak ennyit a akartam mondani
  • RelakS
    #49
    I. VH előttiről, nem? Vagy mikor "három" tenger mosta a partunkat? Akkor fél Lengyelországot is ide :D
  • sz4bolcs
    #48
    Attól függ, mennyire régiről beszélünk. :)
  • sz4bolcs
    #47
    Mint egy mozifilm triller:
    "Ahol a korrupció uralkodik.."

    Annyit nevetek ezeken.
  • RelakS
    #46
    Ha visszaállna a Nagy Magyarország, akkor Szlovákia szőröstül bőröstül eltűnne, nem? :D

    Egyébként meg töritanár olyasmit mesélt, hogy valami b@lf@sz püóspök összeállította az egyes területek lakosságát, és nem azt írta, hogy ennyimegannyimagyar, hanem hogy ennyi magyar, annyi székely, amannyi tót. Ezért aztán azt gondolták, hogy ez mind külön nemzetiség, és íme. Mikor megmutatták, hogy kb mi maradt volna az usából, Franciaországból, meg a többiből, mindenki sápadt, meg fejet ingatott, de kb ennyi...
  • bigfoot
    #45
    csak azt nem szeretem ebben hogy vki ezt kampány témának választja!!és így próbál meg szavazatokat szerezni,de mikor tenni is kéne vmit akkor persze semmit sem tesznek!!!ja és nem a miépre gondolok!
  • sz4bolcs
    #44
    Jó lenne, ha már elhasználnánk a készleteinket... Jót tenne a gazdaságnak.
  • bigfoot
    #43
    nem férünk:)
    magyar élettér:D
  • Davidus
    #42
    román kém vagy?
  • Vlala #41
    No politics, peace & respect...

    Nem fértek el itthon?
  • Davidus
    #40
    ne hagyjuk porosodni a grippeneket! úgyis kampány van valamelyik párt biztos ráharap az ötletre:P
  • sz4bolcs
    #39
    Vissza keletre. Foglaljuk be, hiszen a miénk volt. Már vannak hozzá repülőink. :)
  • Davidus
    #38
    erdélyben lehet jókat bringázni! a hórvátok meg jó fejek őket nem bántjuk:P
  • sz4bolcs
    #37
    Trianonban tárgyalnak az országok további sorsáról a VH után.

    A tárgyalás közepén jelentkezik a magyar küldött, hogy szólni kíván.
    Felszólítják.
    - Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.

    A többiek nem igazán értik, kérdi az elnök, szeretné-e a magyar ha a hozzászólását jegyzőkönyvbe vennék-e.
    - Á nem, nem kell. Csak úgy mondtam...
    A tárgyalás folytatódik, megint szólni kíván a magyar:
    - Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.

    Megint kérdik, jegyzőkönyvbe akarja-e vetetni? Mondja:
    - Nem kell, csak úgy mondtam...
    A tárgyalás folytatódik, a magyar megint szólásra kér engedélyt:
    - Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.

    A román küldöttnek már vörös a feje, üvöltve kifakad:
    - De hisz akkor még itt sem voltunk!!
    Mire a magyar:
    - Na, ezt vegyék jegyzőkönyvbe...
  • bigfoot
    #36
    dalmácia nem?
  • Davidus
    #35
    nekem csak erdély kell:P
  • 0Fritz0
    #34
    Ez jó, vissza az őshazát is!
    MOST! :D
  • bertino
    #33
    az a félelmetes, hogy még mindig nem ébredtek fel
  • DanielT
    #32
    Jólvan. Értelmes topik.
  • mesor
    #31
    Területeket a mai világban csak háborúval lehet szerezni! Mo-nak pedig nincs háttere egy ilyen háború kivitelezéséhez (és nagyon sok idejig nem is lesz).
    Arról nem is beszélve hogy szinte egész Európa ellenünk fordulna!
  • bigfoot
    #30
    az a baj hogy sok ott már a román is:)
    pl 2.vh ban mikor bevonultak é erdélybe akkor úgy kellett hozatni vmi magyart mo ról mert erdélyben nem találtak senkit aki polgármesternek jó lenne:)
  • Mersant
    #29
    is ki a faszt érdekel hogy utálnak minket? amúgy meg mindenki ide jár tőlük melózni, a megkeresett lovét meg odaát költi el...nagy biznisz az országnak
  • neuro
    #28
    irredenta ostobaság. pont ezért utál minket minden szomszédos ország.
    lehet zárni a topikot.
  • ngcsnet
    #27
    nincs.
  • Super Mario
    #26
    Háborúk sorozatát kell megnyerni ahhoz, hogy minden visszaálljon.
  • 2XP
    #25


    Magyarország etnikai térképe 1784-ban.
  • vaaa
    #24
    A teljes revízió kivitelezhetetlen, és semmi jó nem sülne ki belőle. Az lenne realizálható sokkal jobban, hogyha erdély autonómiát vívna ki magának, ergó külön állam jönne létre. A külön állammal már lehetne mindenféle kapcsolatot felvenni, kölcsönös támogatás, szoros együttműködés. Persze ez nem megy ilyen egyszerűen, de ez még mindig valóságosabb kép, mint az összes terület vissza csatolása. A nemzetiség ezalatt a bő nyolcvan év alatt eléggé elmosódott, amit persze fokozott a határok mentén történő betelepítés, az amúgy sem "szín magyar" területeken..

    Nagy érvágást jelentett a területek leválasztása, nem csak pusztán a bányák, emberek elcsatolása, hanem az infrastruktúra kialakítását pont szétvágták a határok ( vasút vonal azóta csillag szerű, főfaluból kiindulva.. ).
  • ZsirosKenyer
    #23
    milyen emberek?
  • Alexease
    #22
    Felemetes, hogy vannak meg ilyen emberek:(
  • ZsirosKenyer
    #21
    Azt hiszem nem vagyok elfogult ha azt mondom hogy annak ellenére hogy nem mi kezdeményeztük a háborút, minket büntettek a legjobban. A legnagyobb területet tőlünk vették el, jó nagy kib*szás volt. Nem beszélve arról hogy ügyesen a legértékesebb területeket csatolták el, tele arany, só és egyéb bányákkal.
    Ettől függetlenül a gazdaságot valószínűleg megbénítaná ha visszacsatolnánk mindent.. a GDP is leesne hirtelen, szóval szerintem ezzel még várni kellene amíg kicsit "fejlődünk" az anyagiakban, ami a közeljővőben csak nagyon lassan várható sajnos..


    amúgy egyetértek abban hogy kezd elkomolytalanodni az SG.. egyre több a kis pöcs 0 élet/világfelfogással, akiket csak az hajtja hogy minél viccesebbet mondjanak.
  • Zséé
    #20
  • Vaxi
    #19
    :DDDD
  • bazza
    #18
    Én ajánlani tudok egy " A Nagy Magyarország" térképet, nekem is az csüng az ágyam fölött, van vagy 1m*1,5m :DD
  • davos80
    #17
    Szánalmas.
  • Snecie Smicie
    #16
    loálos <:|