71
V for Vendetta - Wachowskiék újra alkottak
  • Rage47
    #71
    Most láttam csak a filmet. Ezt nem szabad kihagyni, hihetetlen jó.:) A Mátrixot én is észrevettem a filmben, valamint Orwell 1984 c. regényéből pár utalást...
  • A tumi
    #70
    Eza film nem sokat ér.
    10-es skálán max 3.
  • Macccy
    #69
    Kész ... megvan a menüs DVD ... néztem szinkronnal ... ez még így is nagyon fasza
    De angolul verhetetlen brilliáns
  • vg
    #68
    Igen.
  • Alkarcsont
    #67
    Tdtok magyar feliratot a 2cd-s verzióhoz?
  • Prof William
    #66
    A mozi felirata jó volt? Csak mert mivel az kerül a DVD-re nem árt tudni. Nekem sajna mr csak akkor ajánlották ezt a filmet, amikor már nem volt a mozikban de nagyon jó volt felirattal. Reméllem hasonlóan jó felira volt a moziban is. Mert nem hiszem hogy mergnézném szinkronnmal. V-hangját nem lehetne visszaani jól.
  • gamerboy91
    #65
    Hurrá!
    Asszem erre be ruházok.
  • hzsolt
    #64
    Bocs, lemaradt az URL
    V for Vendetta
  • hzsolt
    #63
    Na egy jó hír a DVD váróknak:
  • hzsolt
    #62
    Tegnap elolvastam a képregényt, és most már értem, hogy a szerzőnek miért nem tetszik a film. Kb olyan, mintha Homérosz látta volna a Trója c. filmet.
    A szereplők többé-kevésbé benne vannak, a történet is hasonlít, de ez nem az, amit Ő alkotott.
    A filmben V egy terroristának van beállítva, míg a képregényben jobban kidomborodik a bosszú. A képregényben sokkal nyomottab a hangulat, és Evey jelleme is egy kicsit emberibb. Az elején sokkal naívabb (16 éves) a végére pedig sokkal felnőttebb, mint a filmbeli.
    Szóval ajánlom minden rajongó figyelmébe a képregényt is!
    V for Vendetta
  • Magoo
    #61
    jaja nálunk még jópár hónap
  • hzsolt
    #60
    Hónap végén jelenik meg (de még nem nálunk):
    Amazon
  • Magoo
    #59
    "...és kb. egy hónap míg DVD-re kiadják."

    Te észnél vagy? már bocsi? M.o-n 1 hónap múlva? Wake Up Neo!
  • veri5
    #58
    Azért olyan későn nem hiszen adják már a mozikban 1 hónapja és kb. egy hónap míg DVD-re kiadják.
  • vg
    #57
    Szerintem oktober felé!
  • veri5
    #56
    Cool film.Mikor lehet a boltokban kapni?
  • Magoo
    #55
    detto
  • Tatyla
    #54
    én soha nem adok se a hivatalos kritikákra,se az ismeröseimére...
  • winnie
    #53
    azért nulla a hozzáértése, mert egy neked tetsző filmet lehúznak? akkor neked 100 a hozzáértésed?:)
  • Prof William
    #52
    A Mozifelirat minősége jó volt?
    Szánom-bánom, de lemaradtam erről a fílmről, és nem is tudtam, hogy van egyáltalán ilyen. Ezért alig pár napja néztem meg letölte. A kritikámat olvashatjátok lentebb.

    (Sokat emelt rajta hogy a magyar felirat nagyon jó volt.)

    Szóval a mozifelirat jó volt? Csak mert akkor valószínűleg az kerül a DVD-re.
  • skristof
    #51
    mozinet pont hu egy lószar, hozzáértésük nulla
    index is lehúzta, azok még szánalmasabbak talán

    sztem kurvajó film
  • Prof William
    #50
    Ja igen írtam amikor V lazult. Árnyalta a karakterét. :)
  • Prof William
    #49
    Jó volt. Kevés eksön volt, de nem hiányoltam, mai akció meg volt az remek volt.
    Tetszett ahogy megszervezte az egészet. Jó jelenet volt amikor...

    Spoiler

    A rendör modta hogy előbb utób valki elkövet egy valami marhaságot. (Politika nélkül. Mo-n a 2002-es hídtüntetésen voltegy hasonló gixer, de ott hál istennek nem lőtt az a hülye rendör.)
    És amikor a nép a kislány halálán feldühödve felkoncolta azt a rendőrt, akkor átszakadt a gát. Ekkor átléptek egy határt,olyat tettek mait eddig nem és rájöttek hogy a félelmetes hatalom is sebezhető. És az események láncolata (a dominók) már megálíthatalanul haladt.

    Jó volt az is ahogy kijátszotta a hatalom legnagyob vezetőit egymás ellen. Az egyikkel megölette a másikat és az utolsónak maradtat, aki talán még össze tudta volna fogni a széthúlló renszert saját kezűleg ölte meg.

    Spolier end.

    Az adrenalinbombák egy idő után unalmasak. Ha V 5 percenként végighentelt volna egy légiónyi katonát az egy idő után már uncsi lett volna. (Na már megint bunyózik.)De így a kevés akciójelenet történetileg tényleg olyan helyen volt, ahl szügség volt rá. Jobban élveztem, ahogy szervezi a dolgokat, mint amikor bunyózott, de a végső bunyó az nagyon jó volt.
  • [NST]Cifu
    #48
    Hugo Weaving tényleg félelmetesen jó, mint V. A film maga kellemes, de őszíntén bevalva én a trailerek után egy Mátrixhoz hasonló adrenalimbombát vártam, ami ugye nem következett be. Valószinűleg ez az egyik oka, hogy sokan fintorognak rá. Nem kellene, a film maga tényleg jó.

    De ugyanakkor megértem, hogy a képregény alkotói vagy rajongói nem szállnak el tőle. Kiváncsiságból utánanéztem a képregénynek (1988-ban jelent meg, elég érdekes benne Alan Moore bevezetője, kissé frusztráltak lehettek az angolok a 80-as években... :D), és az alaptézisekben követi igazán csak azt a film, de a érzésem szerint a film inkább mai mondanivalókat közöl, a képregény pedig 80-as évek hangulatát adja vissza a történetében is.
  • Magoo
    #47
    Egyet értek veled :)
    Brilliáns alakítás, amire rápakol hogy az arcát nem is használta! Na ez a valami :)
  • Prof William
    #46
    Na most néztem meg vége! Hát ez valami fergetegesen jó volt! Ahogy kihasználta a pártagokat, meg ahogy megszervezte az egészet. Meg ez az egész V... volt stílusa az biztos... Nem hiába Kovács ügynök jtszotta. :) Ritkán láttam valakit így játszani, úgy hogy egy pillanta sem látszott az arca. Oscar kéne neki, de sajna nem kap, mert mindig a buzi kovbojoké a dicsőség. :)

    Na a többit később... 10/10
  • hzsolt
    #45
    Persze, meg az se, amit Te írtál :)
    Nem reklámozni akartam, csak mutattam, hogy lám vannak szemfüles emberek!
  • Magoo
    #44
    jaja. Minek vennél hamisat 6000-ért amikor gyárit kapsz 3-ért?
  • vg
    #43
    Hát ez tuti nem az eredeti DVD, mert az USA-ban is csak 2006.08.01-en jelenik meg...
  • hzsolt
    #42
    Vaterán már kapható, csak kicsit borsos áron :)
    Vatera
  • Magoo
    #41
    Nos...én minden filmet eredeti nyelven szoktam nézni felirat nélkül....ergó marha jól tudok angolul. DE ENNÉL???? :D
    BEXARÁS :) Egyetlen film amihez nekem kell felirat olyan a nyelvezete. 2 dolog miatt is. 1: idézetekben beszél V 2: mindezt angol akcentussal teszi....sőt néha még franciázza is :D
    És így megy tovább...deszarul érzem magam, hogy ezek kifognak rajtam :D
    amúgy a film 100%-os! ;)
  • vg
    #40
    Biztos megérezted... V.for.Vendetta.DVDRip.XviD-DoNE
  • Prof William
    #39
    DVD-n mikor jön ki? Kár lenne kihagyni!
  • sorrow
    #38
    Erős és merész film, hollywood ritkán csinál ilyet

    nem tudom, hogy klasszikus lesz-e mert ez egy művészfilm, részben szatíra, de lehet érezni rajta hollywood-i kliséket is.

  • Killberk #37
    Elég jó film, a főhőst szvsz kiemelkedően jól kitalálták kinézetre meg stílusra. Amit viszont nem értek, hogy mért húzta le a legtöbb "filmkritikus" a filmet. Az oké, hogy nem tetszett nekik (nekem se tetszett benne minden), de fájdalmasan ostoba és nem igaz dolgokkal fikázzák.
  • Szolnokboy
    #36
    Veszett jó film ! Tényleg V beszédstílusa brutálsian jó, ahogy azzal a könnyed finomsággal művésziességgel és udavriassággal mégis meggyőzően beszél az eszméletlen.

    Véleményem a filmről:

    V mint vérbosszú ( V for vendetta )

    Annyi mindent lehetne irni, most megpróbálom a lényeget összefoglalni. Először is: a film minden tekintetben tökéletes! Igencsak merész dolog a mai világban, hogy egy film főhőse egy terrorista, még akkor is, ha jelen esetben a jó ügyért harcol (attól most tekintsünk el, hogy az igazi terroristák is szerintük a jó ügyért harcolnak). A terrorizmuson kívül azonban a világ top10 gondjából még jó pár megmutatkozik a filmben (holokaust,nácizmus,homoszexualitás és még ki tudja mi) még véletlenül sem árnyaltan. V karaktere nekem a film elején nem igazán volt szimpatikus és nem is biztos hogy azzá vált volna, ha nem lett volna Evey. Mert azért valljuk be, az előtörténete nem éppen mentes sablonoktól. Eveyn keresztül szinte már-már tapinthatóvá váltak az érzelmei és a vívódásai. Természetesen ez nem sikerülhetett volna Weaving szenzációs alakítása nélkül akin érezni lehetett adott esetben a szomorúságot is a vigyorgó maszk mögött.
    Magyarul ketten együtt csináltak egy olyan szintű kapcsolatot a két karakter között, hogy akár már ez elvihette volna a filmet. De mi ennél jóval többet kapunk. Kezdve a nem szájbarágós mondanivalótól a külön kis leszbikus történeten át (Valerie), egészen az ügyesen kivitelezett kevéske akciójelenetekig amik rövidségüket kárpótolandó nagyon is reálisak. Ja hát és a vége amitől még mindig a hideg ráz. Fantasztikus! De az egész az. Ezt hívják úgy emberek: művészfilm.

    10/10
  • Bandew
    #35
    Én elég vegyesnek ítéltem. Szerintem sok jó és sok rossz dolog van benne.
  • Gabe18
    #34
    V mint Valami hihetetlen hogy a filmkritikákat miféle idióták készítik.
    Az index vagy mozinet kritikusai nem tudom mit néznek de kissé érdekes hogy 3 különböző fórumon aki már megnézte ("átlagember")szinte kivétel nélkül a legpozitivabb jelzőkben szól a filmről,mig a jeles filmkritikusok a sárba tiporják.
    Azért remélem hogy igazodva a film eseményeihez itt sem néhány "elnyomó" kritikus győzedelmeskedik,hanem a köznép fellázad és nem engedi hogy bolondok irányitsák.
    Aki teheti nézze meg szerintem,az elmúlt idők egyik legjobb filmje.Van mondanivalója,elgondolkodtató.
    Persze aki esetleg valami tömény akciófilmet vár az csalódni fog...
  • Bandew
    #33
    Én egyetértek!
    Egy igazán jó minőségű szinkron nem ronthat a filmen.
    Az már más tészta, hogy ma már nem készülnek jó szinkronok, meg azért először érdemes megnézni eredeti hanggal. Viszont egész pofásan lefordították a feliratot, egy jó szinkronrendezővel talán nincs veszve minden.
    A Mátrixban imádtam Smith ügynök hangját, a szinkron nagyon gagyi lett.
    Bár ami azt illeti annyira nem érdekel mi lesz az ilyen filmek szinkron-sorsa...
  • Roll
    #32
    Reteksubon van már felirat.