Stand-Up Comedy, Kabaré

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#17356
#17355
#17354
Rádiókabaré - 2025.11.08 Házigazda : Felméri Péter

Vida Péter - Szulák Andrea
Szabados Gábor : Apróságok - Kerekes József , Szulák Andrea , Zelei Gábor
Török Ádám -
Bach Szilvia - Jolika bulizik
Horváth Tibor : Orvosnál - Csuja Imre , Mikó István
Falugyűlés - Ihos József , Bozó Andrea , Csőre Gábor , Csuja Imre , Nádas György , Vida Péter
Kincses Zoltán : Gazsi és Pista - Vida Péter , Kerekes József
Móricz Tamás : Mondások - Szulák Andrea , Vida Péter , Zelei Gábor
Aradi Tibor : Otthonstop hitel - Aradi Tibor , Vida Péter
#17353
#17352
#17351
https://www.youtube.com/watch?v=t5OrohBU1hk
#17349
smith09
#17348
Pont tegnap találtam rá erre a videora. Az egyik kedvencem évzár kabarém. 😊

Klasszikus Fábryval.
#17347
#17346
smith09
#17345
Isten éltesse Mikó Istvánt.
Bohózatokban nagyon vicces volt mindig. 😄

Bruhaha műsort is vezette az MTV - 1 , az is jó kis műsora volt.
#17344
Rádiókabaré - 2025.10.25 Házigazda : Csőre Gábor

Mikó István 75.
Móricz Tamás : 5 másodpercesek - Bozó Andrea , Mikó István , Csőre Gábor
Bellus István : Az év borásza - Csuja Imre , Mikó István , Vida Péter
Pozsgai Zsolt : Tanácsok kezdö aljasoknak - Bozó Andrea , Csőre Gábor
Sinkó Péter : Egy standupos naplója - Vida Péter
AradiVarga : Ètelkihordók - Aradi Tibor , Varga Ferenc József , Vida Péter
Falugyűlés - Ihos József , Bozó Andrea , Csőre Gábor , Csuja Imre , Nádas György , Vida Péter
#17343
Köszönöm!

Mr. Blende

#17342
Pusztai Pál alkotta meg az 1950-es években, és most a Reddit, a Joyreactor és más weboldalak felhasználói fedezik fel újra. Egyfajta retro ikonná vált

smith09
#17340
Remek, sok ilyet. 😊

Köszönöm a megosztást.
FB képregényes csoportban is sokszor láttam ezt a karaktert.
#17339
És ilyen gyöngyszemekre, ilyen helyen kell rátalálni. Csodás.
Utoljára szerkesztette: egyedembegyedem, 2025.10.14. 08:47:19
ximix
#17338
Köszi.
Pont tegnap lapozgattam egy baráttól kapott "A FÜLES 50 éve" kiadványt ott az elején szerepel az eredet történet.

Ami erről eszembe jutott, hogy a "Jucika" egy szláv (joyreactor) oldalon is szembe jött, állítólag arra felé is nagyot ment.
Юцика
Jucika
#17336
Pesti Izé:
Szatirikus hetilap, amely 1946 és 1948 között jelent meg. Alapítója és főszerkesztője Gál György, a Füles későbbi főszerkesztője volt. Karikaturistái között megtalálhatók olyan alkotók, akik később képregényrajzolóként is ismertté váltak, mint például Korcsmáros Pál, Sebők Imre és Zórád Ernő.
Az első számtól szerepelt benne egy képaláírásos Dörmögő Dömötör-strip, amely az aktualitásokra reflektált, hasonlóan a Ludas Matyiban ugyanebben az időben futó Kuksihoz. A Nemes Török János által rajzolt képcsíkokban számos korabeli politikus és híresség is megjelent.
Itt az összes szám pdf-ben:
Pesti izé
smith09
#17335
Szerintetek rádiókabaréban vagy kossuth rádió valamelyik műsorában lehet számolni Fábry Sándor megjelenésére ?
#17334
Rádiókabaré - 2025.10.11 Házigazda : Aradi Tibor

Ürmös Zsolt : Focisták titkos élete - Fandl Ferenc , Cserna Antal
Redenczki Marcsi -
Varga Ferenc József : Orvosnál - Varga Ferenc József , Aradi Tibor
Galambos Éva : Kezdö AI - Major Melinda , Cserna Antal
Horváth Tibor : Nyári emlékek - Major Melinda , Kaszás Gergő
Bach Szilvia - Jolika és az öregség
Móricz Tamás : Mecs elött , után - Fandl Ferenc , Kaszás Gergő
Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Varga Ferenc József
#17333
Mogács gondolta meghívja úgy is hogy hátha egészségesen is fel tud majd lépni 😊
#17332
Ezek külön részek. Pokorni Lia kétszer volt vendég.
#17331
Köszönöm a feltöltéseket!
Azt tudjátok, hogy pl. a Mogács Dániel - Bolondok hajója 7. rész (vendég Pokorni Lia) 2025 és a Mogács Dániel - Bolondok hajója (vendég Pokorni Lia) 2025 két különböző előadás?
Azt nem tudom, hogy a többinél (Janklovics, Hevér) esetleg nem fordult-e elő ilyesmi
Utoljára szerkesztette: teszt456, 2025.10.08. 18:57:05
#17330
Köszönöm!!! 😊

Mr. Blende

ximix
#17329
"Ezt is megértük"
Talán nevezhetjük történelmi pillanatnak, hogy a rádió kabaré hivatalosan is elérhető és jelenleg csak vissza hallgatható, de remélem egyszer nézhető is lesz.

Rádiókabaré, 2025. szeptember 6 - MTVA - tv műsorok, filmek, zene


lejátszási lista
https://www.youtube.com/watch?v=XKH3NLeOfCA&list=PLMS-agfcLTVLMVJFd9Pi2xuzHkVeO8fDX
Utoljára szerkesztette: ximix, 2025.10.07. 18:24:14
#17327
Rádiókabaré - 2025.09.27. Házigazda : Aradi Tibor

Szabados Gábor : Apróságok - Major Melinda , Fandl Ferenc , Kaszás Gergő
Tóth Edu -
Falugyűlés -Ihos József , Hernádi Judit , Nádas György ,Reviczky Gábor , Szarvas József , Vida Péter
Fülöp Viktor - nyaralás ,
Pozsgai Zsolt : Válás - Kaszás Gergő , Vida Péter
Aradi Tibor : Szülöi chat szoba - Bach Szilvia , Major Melinda , Kaszás Gergő ,Varga Ferenc József , Vida Péter . Aradi Tibor
#17325
Rádiókabaré - 2025.09.27. Házigazda : Vida Péter

Móricz Tamás : 5 másodpercesek - Hernádi Judit , Reviczky Gábor , Szarvas József
Maksa Zoltán : 3-an a tüz körül - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Varga Ferenc József
Bach Szilvia - Jolika és a reklám
Ürmös Zsolt : - Reviczky Gábor , Vida Péter
Galambos Éva : Eleven gyerek - Szarvas József , Vida Péter
AradiVarga - Pályaudvaron
Bálint Endre : Leánykérés - Hernádi Judit , Vida Péter
Falugyűlés - Ihos József , Hernádi Judit , Nádas György ,Reviczky Gábor , Szarvas József , Vida Péter
#17324
Amikor már minden unalmasnak, agyonhallgatottnak tűnik a kabaré gyűjteményemben,
akkor berakom Ikovacs kabaréklub kollekcióját, azokkal újra meg van a humor adagom vagy egy hónapig.
Mit nem adnák az akkori Hadházi, Vida, Litkai kabaréjelenetek képi anyagáért.
#17323
Köszönöm szépen!
Gondolatban már várom és készülök a BÚÉK! 2026-ra, bár tudom, még több mint 3 hónap.
Örülni fogok annak is, ha meglesz.
#17321
Tegnap sikerült megnéznem az elsőt a tv-gon.. Egész jó volt. Nagy arc mind a kettő. Szerencsére a 2. résznél is pont szabadnapom lesz így azt is tudom majd nézni..
#17320
Rádiókabaré - 2025.09.20. Házigazda : Vida Péter

Szarvas József - duma
Szabados Gábor : Apróságok - Hernádi Judit , Reviczky Gábor , Vida Péter
Bellus István - duma
Bálint Endre : Osztálytalálkozó - Elek Ferenc , Vida Péter
AradiVarga - Fényre sötétedő kislány a supermarketben
Badár Sándor - iskola ,
#17319
Túlaggódod...SirTomax megoldja...legalábbis itt mindenki hozzá van szokva hogy majd ő felveszi és ide felteszi.Szinte itt mindenki NEKI köszönheti hogy van letölthető anyag az oldalon.A sok között én is. 😊 Nyugi...ha neki meglesz akkor neked is. 😊

Mr. Blende

#17318
Lakatos László és Musimbe Dávid Dennis: Meg tudjuk magyarázni most megy a tv-ben. Valaki felveszi esetleg és fel tudja tenni majd?
#17317
Róla jut eszembe neki is volt önálló estje. Azzal találkozott valaki valahol a neten? (Egy életem: Mucsi Zoltán
Életrajzi stand up est)
#17316
Mucsi.... na akkor kb az egész előadás ki lesz sípolva ,mert ez a faszi mióta él a káromkodásból "él"
#17315
Hát...megnéztem Lacinkat.Öregszik a kedvencem is...Jók a sztorik de szegényen látszik hogy fárad már és nem sok újat és főleg olyan frappánsat már nem igazán tud kitaláni mint ezelőtt...az előadásmódja a régi de lassabb...kicsit mintha olyan vontatott lenne...Azt sejtem hogy nem egyszerű mindig újat és végigröhöghetőt kitalálni és főleg előadni...meg kell barátkozni a gondolattal hogy ők is csak emberek és bizony ahogy más a fizikai munkától ők a folytonos írástól - fellépésektől és országjárásoktól - szövegek fejben tartásától bizony egyszercsak lejjebb engedik...Úgy vagyok vele mint Maksa Zolival...rajta is hallom ahogy idősödik hogy abból gazdálkodik amit eddig a sok év alatt kitalált és sok az ismétlés vagy a hasonló poén...és persze ő is elfáradt... ezért egyáltalán nem lehet rájuk haragudni...mindegyik megtette amit lehetett...mellesleg Hadházi előtt Maksa volt a legjobb Hofi után... na meg a Markosék.(Apuka jelenetek meg a Katonadolog mindent visznek)

Egy kérdés a végére...nem lehet valahonnan beszerezni Hadházinak a legutóbbi "MVM" - es előadását aminek "60!" a címe?
De van még két előadása amiről szintén nem tudok semmit.Ha tudtok valamit akkor annyi is elég hogy kb. mikorra várhatóak..."Kutyák" az egyik és "Egy szónak is száz a vége" a másik.Azt tudom hogy még egyiket se adták le a tévében mert akkor már itt lennének valahol a sűrűben... 😊 Köszönöm ha informáltok!

Mr. Blende

#17314
Köszönöm a Hadházit!!!! Remélem most sem fogok benne csalódni... 😊

Mr. Blende

#17312
Gondoltam megnézem, leszedtem mind a kettőt de csak pár percet bírtam összesen...akkor ezek szerint nem maradtam le semmiről...KAP meg hozta a formáját szerencsére...akkor ezek szerint 24 óra KAP mint egy perc Mogács...nagyon leadta a szintjét...igaz részemről túlzottan sose volt fent...Remélem most a Hadházi ismét szikrázni fog mint mindig... 😊

Mr. Blende

#17311
Totálisan egyetértek. Vissza kéne állnia a Mogács 1.0 verzióra mert ez élvezhetetlen és erőltetett. Sajnálom, régen nálam is az élmezőnyben volt. Ez egy igénytelen megúszós taktikának tűnik számomra. 😞
#17310
Rádiókabaré - 2025.09.13. Házigazda : Varga Ferenc József

Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Varga Ferenc József
Spányik Miklós : Remény - Faragó András
Ürmös Zsolt : Tüzijátékosok titkos élete - Elek Ferenc , Vida Péter
Móricz Tamás : Kapu Tibor üzenetrögzítöje - Aradi Tibor , Bach Szilvia ,Varga Ferenc József
Galambos Éva : Szünidö a dolgozóban - Elek Ferenc , Vida Péter
Lorán Barnabás : Barack - Bertalan Ági , Faragó András
Aradi Tibor : Orvos válaszol - Varga Ferenc József , Aradi Tibor
Orosz György , Német Kristóf - duma
#17309
nem lehet, hogy csak rákeverik a nevetést, hogy ne legyen kínos?
#17308
Köszi a feltöltéseket!

Nem tudom, ti, hogy látjátok, de Mogács ezekkel a gyerekes imprózásokkal nagyon visszaesett. Reméltem, hogy nem ezt fogja nyomni, de már az összes fellépése erre épül. Már a Showder klubban is.Régen iszonyatosan jó volt, most meg elmosolyodni sem sikerül rajta. Anyám szerint vicces vagyok kategória lett. Mindegy milyen szót mond, a közönség már akkor is röhög. Én meg ülök a tévé előtt és azon tűnődöm, hogy ebben mi volt vicces? Kár érte.
#17307
Nem sikerült felvennem, majd az ismétlést megpróbálom.