Stand-Up Comedy, Kabaré
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#17407
Sziasztok! Jól látom, hogy a Varga Feri eltűnt a Rádiókabaréból? November eleje óta nem szerepel benne. Tud róla valaki valamit, hogy mi az oka?
#17406
#17405
Egyszer láttam stream-ben ahogy fifa-zik, sokat lehetett volna sípolni.
#17404
Ez a mogács se fog már kulturáltabban stand upolni... moslék ahogy beszél
#17403
Csatlakozom az előttem szólóhoz és köszönöm az összes feltöltést, az egész éves munkátokat.
Mindenkinek kabaréban gazdag, de Békés Ünnepeket kívánok!
Ahogy Hofi mondta: BOLDOGULJ!
Hofi a Szomszédokban
Utoljára szerkesztette: AttHunter, 2025.12.23. 05:43:14
Mindenkinek kabaréban gazdag, de Békés Ünnepeket kívánok!
Ahogy Hofi mondta: BOLDOGULJ!
Hofi a Szomszédokban
Utoljára szerkesztette: AttHunter, 2025.12.23. 05:43:14
#17402
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm szépen az egész éves feltöltéseket!
Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok!
Üdv: Peti
Mindenkinek köszönöm szépen az egész éves feltöltéseket!
Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok!
Üdv: Peti
#17401
#17400
#17399
Rádiókabaré - 2025.12.13. Házigazda : Orosz György
Vida Péter - Kautzky Armand
Szabados Gábor : Apróságok - Huszárik Kata , Kaszás Gergő , Kautzky Armand
Benk Dénes
Véber Tamás : Sopánka viszsatér - Kaszás Gergő , Nádas György , Kautzky Armand , Huszárik Kata , Szücs Sándor
Tót Edu -
Aradi Tibor : Szinmüvészeti felvételi - Aradi Tibor , Kautzky Armand , Vida Péter
Vida Péter - Kautzky Armand
Szabados Gábor : Apróságok - Huszárik Kata , Kaszás Gergő , Kautzky Armand
Benk Dénes
Véber Tamás : Sopánka viszsatér - Kaszás Gergő , Nádas György , Kautzky Armand , Huszárik Kata , Szücs Sándor
Tót Edu -
Aradi Tibor : Szinmüvészeti felvételi - Aradi Tibor , Kautzky Armand , Vida Péter
#17397
Utoljára szerkesztette: molmolmol, 2025.12.20. 15:54:53
#17394
Igen. Ez mindenkinél észrevehető. Számomra hihetetlen hogy nem tudnak újabb kamu történeteket kitaláléni mindig ugyanazt nyomják
#17393
Szobácsi szinte végig ismétlést nyomott. Pár mondatot írt hozzá, aztán mehet az új, önálló műsor... Persze attól még várjuk az új előadásokat mindenkitől. Csak sokszor feltűnő, ha a régi, tévében is leadott adásokból hallani a poénokat.
#17391
Tóth Edu most rohadt gyenge volt. Amikor már Szobácsi is leveri az már mindennek az alja...
Janklovics pl. a Bolondok hajója műsorban is sokat beszél nem oda illően, de amikor pl. rádiókabaréban vagy egyéb nem páros előadáson van, azért kevésbé észrevehető, ha kicsúszik 1-2 ilyen szó. Na de Magyednél a közel 20x elhangzó szó már nagyon is feltűnő volt.
Régen is voltak azért, de viccből... pl. Gálvölgyi is egy kabarészámban direktbeszél így, majd ezt mondta: "mert Farkasházi irtja a csúnya beszédet a kabaréban"... és ezen nevetett a közönség, nem a bunkóságon, hanem mert vicces volt.
Azaz van, ami vicces, van, ami elfogadható megfelelő környezetben. Kern is sok ilyen szót használt a jeleneteiben, amik nem feltétlenül voltak leírva, de a szerep ettől lett hiteles.
Azaz van a célzott csúnya beszéd és van az az alpáriság, hogy szinte minden mondatát azzal a szóval fejezi be. De ezt már Hofi is megmondta: "Magyar ember mire menne b...meg nélkül?"
Bocs, ha az idézeteket nem szó szerint idéztem, csak emlékezetből.
Régen is voltak azért, de viccből... pl. Gálvölgyi is egy kabarészámban direktbeszél így, majd ezt mondta: "mert Farkasházi irtja a csúnya beszédet a kabaréban"... és ezen nevetett a közönség, nem a bunkóságon, hanem mert vicces volt.
Azaz van, ami vicces, van, ami elfogadható megfelelő környezetben. Kern is sok ilyen szót használt a jeleneteiben, amik nem feltétlenül voltak leírva, de a szerep ettől lett hiteles.
Azaz van a célzott csúnya beszéd és van az az alpáriság, hogy szinte minden mondatát azzal a szóval fejezi be. De ezt már Hofi is megmondta: "Magyar ember mire menne b...meg nélkül?"
Bocs, ha az idézeteket nem szó szerint idéztem, csak emlékezetből.
#17390
#17389
Rádiókabaré - 2025.12.13. Házigazda : Nádas György
Vida Péter - Homonai Zsolt
Bach Szilvia - Jolika spiritulál
Kincses Zoltán : Gazsi és Pesta meg a szerelem - Vida Péter , Schneider Zoltán
Hekl Krisztina : Hogyan ne raboljunk bankot - Schneider Zoltán , Vida Péter , Ágoston Péter
Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Vida Péter
Vida Péter - Homonai Zsolt
Bach Szilvia - Jolika spiritulál
Kincses Zoltán : Gazsi és Pesta meg a szerelem - Vida Péter , Schneider Zoltán
Hekl Krisztina : Hogyan ne raboljunk bankot - Schneider Zoltán , Vida Péter , Ágoston Péter
Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Vida Péter
#17388
Érdekes ez a cenzúrázás is. Pl. egy bevásárló központ nevét is előbb sípolják ki mint egy csúnya szót. De azokból se mindet. Némelyik előadónak jól áll, ha néha a poén kedvéért elsütnek egy ilyet, de nem mindenkinek és nem állandóan! Mucsi, Aranyosi szájából már szinte természetes, de pl. Kőhalmi szájából már feltűnne. Magyed az már ott elvágta magát nálam, mikor a Covid időszakban nyíltan lehülyézte az oltatlanokat, mert akkor az előadásukra ugye csak az oltottak mehettek. Kellett nekik puncsolni... Nem volt kicsit se vicces! Az általad említett Janklovics Petit, ha meghallgatod a Zenebu*ik 2 előadásban Elek Péterrel, akkor lehet, hogy meg fogsz lepődni. 😊
#17387
#17386
Most hallgattam egy 2007-es beszélgetést, Aranyosi Péter kérdezi Nádas Györgyöt régi hakni élményeiről, baromi jó.
Nem tudom, hogy ez valamilyen Aranyosi-műsor része volt? Mert úgy gondolom - ez alapján is -, hogy tök jó lenne, ha kapna egy talkshow-t. Nem kell, hogy az Esti Showderre hasonlítson, hiszen nyilván nem akarná, hogy Fábryval hasonlítgassák. De olyan jó hangulatú lenne, nyitó stand-uppal, stb. Szerintem hiánypótló lenne.
Nem tudom, hogy ez valamilyen Aranyosi-műsor része volt? Mert úgy gondolom - ez alapján is -, hogy tök jó lenne, ha kapna egy talkshow-t. Nem kell, hogy az Esti Showderre hasonlítson, hiszen nyilván nem akarná, hogy Fábryval hasonlítgassák. De olyan jó hangulatú lenne, nyitó stand-uppal, stb. Szerintem hiánypótló lenne.
#17385
A csúnya beszéd ma "viccforrás" Nézd meg Mucsit. Ő direkt erre húzta fel az életét és milyen jól megy neki...
Utoljára szerkesztette: kjozsef056, 2025.12.12. 09:34:34
Utoljára szerkesztette: kjozsef056, 2025.12.12. 09:34:34
Ritkán írok mostanában, mert kevés kabarét hallgatok manapság... de megnéztem ezt a 2 utolsó videó-feltöltést (Magyed, Szomszédnéni) és elborzadtam, hogy a "b...meg" szó és egyéb káromkodás vagy nyomdafestéket nem tűrő szó hogy lehet ilyen természetes egy előadásban.
Én lennék annyira öreg, hogy ez feltűnt? (40-es éveimben járok.) Magyednál nem számoltam, pedig kellett volna, 10-20 körüli volt az említett szó.
Tévében és rádióban tudtommal van egy illemkódex, hogy mit szabad és mit nem. Rájuk ez miért nem vonatkozik? Janklovicstól, Hadházitól, stb. nem nagyon hallottam ilyesmit a hosszú évek során sem. Az új generációval ezt is meg kéne szokni? De a "szomszéd" nem új, ők csak a divatot követik?
Engem kifejezetten zavart... nem azért, mert én néha nem mondanék hasonlót, de nem mikrofonba mondom soha.
Másnak nem üti ki a biztosítékot? Vagy eleve nem is néz/hallgat ilyen előadókat, vagy már ez természetes dolog ebben a világban?
Én lennék annyira öreg, hogy ez feltűnt? (40-es éveimben járok.) Magyednál nem számoltam, pedig kellett volna, 10-20 körüli volt az említett szó.
Tévében és rádióban tudtommal van egy illemkódex, hogy mit szabad és mit nem. Rájuk ez miért nem vonatkozik? Janklovicstól, Hadházitól, stb. nem nagyon hallottam ilyesmit a hosszú évek során sem. Az új generációval ezt is meg kéne szokni? De a "szomszéd" nem új, ők csak a divatot követik?
Engem kifejezetten zavart... nem azért, mert én néha nem mondanék hasonlót, de nem mikrofonba mondom soha.
Másnak nem üti ki a biztosítékot? Vagy eleve nem is néz/hallgat ilyen előadókat, vagy már ez természetes dolog ebben a világban?
Ha valakinek megvan az a rész amikor a fogorvosnál Balázs Péter beteget alakít és idegesen beszél egy néma emberhez, különböző külföldi nyelveken, azt legyen szíves tegye fel ide. Hálás köszönet érte.
#17382
Én is köszönöm szépen!
#17381
Köszönjük SirTomax! 😊
Végig fogom nézni! 😊
Végig fogom nézni! 😊
#17379
#17378
Elhunyt Balázs Péter
Hoz valaki a kabaréiból összeállítást?
Köszönöm, köszönjük.
Hoz valaki a kabaréiból összeállítást?
Köszönöm, köszönjük.
#17377
#17376
#17375
#17374
Azok a régi rádiókabarék és szerkesztőik!
Itt még van egy pár rádiókabarés kép:
https://hetifortepan.capacenter.hu/magyar-radio-100/
Most olvasom Farkasházy Tivadar - 22 bolond a rádiókabaréból c. könyvét.
Könnyesre röhögöm magam a történeteken.
Itt még van egy pár rádiókabarés kép:
https://hetifortepan.capacenter.hu/magyar-radio-100/
Most olvasom Farkasházy Tivadar - 22 bolond a rádiókabaréból c. könyvét.
Könnyesre röhögöm magam a történeteken.
#17373
#17372
#17371
#17370
Rádiókabaré - 2025.11.29. Házigazda : Maksa Zoltán
Vida Péter - Harsányi Levente
Móricz Tamás : 5 másodpercesek - Balsai Móni , Reviczky Gábor , Onodi Gábor
Bellus István : Nenik a buszon - Nádas György , Aradi Tibor
Horváth Tibor : Sziszenetek - Balsai Móni , Nagy Sándor , Onodi Gábor
Kincses Zoltán : Gazsi és Pista - Vida Péter , Onodi Gábor
Ürmös Zsolt : Borkostolok - Nagy Sándor , Vida Péter
Majláth Mikes László : Teli gumi - Nádas György , Reviczky Gábor
Falugyűlés - Ihos József , Balsai Móni , Reviczky Gábor , Nagy Sándor , Nádas György , Vida Péter
Vida Péter - Harsányi Levente
Móricz Tamás : 5 másodpercesek - Balsai Móni , Reviczky Gábor , Onodi Gábor
Bellus István : Nenik a buszon - Nádas György , Aradi Tibor
Horváth Tibor : Sziszenetek - Balsai Móni , Nagy Sándor , Onodi Gábor
Kincses Zoltán : Gazsi és Pista - Vida Péter , Onodi Gábor
Ürmös Zsolt : Borkostolok - Nagy Sándor , Vida Péter
Majláth Mikes László : Teli gumi - Nádas György , Reviczky Gábor
Falugyűlés - Ihos József , Balsai Móni , Reviczky Gábor , Nagy Sándor , Nádas György , Vida Péter
#17369
#17368
Rádiókabaré - 2025.11.22. Házigazda : Vida Péter
Vida Péter - Nagy Sándor
Szabados Gábor : Apróságok - Balsai Móni , Nagy Sándor , Onodi Gábor
Elek Péter - reptér
Bendi Balazs Ciankapszula diszpecser- Nagy Sándor , Reviczky Gábor , Onódi Gábor
Sinkó Péter : Hacsek es Sajo - Vida Péter , Reviczky Gábor
Csatlós Klaudia -
Aradi Tibor : Falunap - Aradi Tibor , Vida Péter
Vida Péter - Nagy Sándor
Szabados Gábor : Apróságok - Balsai Móni , Nagy Sándor , Onodi Gábor
Elek Péter - reptér
Bendi Balazs Ciankapszula diszpecser- Nagy Sándor , Reviczky Gábor , Onódi Gábor
Sinkó Péter : Hacsek es Sajo - Vida Péter , Reviczky Gábor
Csatlós Klaudia -
Aradi Tibor : Falunap - Aradi Tibor , Vida Péter
#17367
#17366
Nincs mese - https://youtu.be/YFwEmYhj7pg?si=yYqZgQAl8PG41nNC
Utoljára szerkesztette: molmolmol, 2025.11.23. 16:26:26
Utoljára szerkesztette: molmolmol, 2025.11.23. 16:26:26
#17365
#17364
Sziasztok!
Mindenkinek köszi szépen a feltöltéseket, szuperek! :-)
További vidámságot mindenkinek! :-)
Mindenkinek köszi szépen a feltöltéseket, szuperek! :-)
További vidámságot mindenkinek! :-)
#17363
#17361
#17360
Nem szabad ennyire negatívnak lenni, ez egy vidám topic. 😊
#17359
20-25 évvel ezelőtt ezt még a rádió közelébe se engedték volna ...-sajnos ez van
Utoljára szerkesztette: molmolmol, 2025.11.15. 18:39:49
Utoljára szerkesztette: molmolmol, 2025.11.15. 18:39:49
#17358
Rádiókabaré - 2025.11.08 Házigazda : Felméri Péter
Domokos László
Bálint Endre : Vizsga - Györi Péter , Kerekes József
Mackó Ádám -
Galambos Éva : Magyar dokik Londonban - Györi Péter , Szulák Andrea , Vida Péter
Bellus István : Piacon - Györi Péter , Kerekes József
Majláth Mikes László : Magyar csodavasút - Kerekes József , Zelei Gábor , Vida Péter , Szulák Andrea , Györi Péter
Bálint Endre : Ezért azért - Kerekes József , Györi Péter , Zelei Gábor
Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Varga Ferenc József , Vida Péter
*****
Domokos László
Bálint Endre : Vizsga - Györi Péter , Kerekes József
Mackó Ádám -
Galambos Éva : Magyar dokik Londonban - Györi Péter , Szulák Andrea , Vida Péter
Bellus István : Piacon - Györi Péter , Kerekes József
Majláth Mikes László : Magyar csodavasút - Kerekes József , Zelei Gábor , Vida Péter , Szulák Andrea , Györi Péter
Bálint Endre : Ezért azért - Kerekes József , Györi Péter , Zelei Gábor
Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Varga Ferenc József , Vida Péter
*****