Stand-Up Comedy, Kabaré

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#17156
Keresem a Humorista a mennyorszagban című filmet. Köszönettel!
#17155
Ezer százalékban igazad van. Hála az istennek, még vannak ilyen emberek, akiket zavar a mai IQ helyzet és tesznek is ellene.
Vasárnap HO80! koncerten voltam és mondhatom a 10-12 ezer néző nem azokból az emberekből tevődött össze, akiket említettél.
De hát Trump urunk mondta 2016*-ban: „I love the poorly educated”, azaz "Szeretem a gyengén iskolázottakat". Mintha más is ezt az irányt követné. Elfogyó értelem, elfogyó humorérzék. Veszélyben az Emberiség.

u.i.: Bocsánat, ha esetleg némi politikai fennhagja volt a soraimnak, nem szoktam politizálni.
#17154
Ha csak meghallom Bach Szilvia ultraprimitív Jolikáját, olyan szekunder szégyenérzet vesz rajtam előtt, hogy azonnal elkapcsolok.
#17153
Maximális egyetértés! Igaz, én már 58 leszek... A 70 éves végén vett Fater egy szalagos (ez nem "az" az orsós! :-) ) magnót, csütörtökönként, és Szilveszterkor felvette a Kabarékat. A mai napig féltve őrzöm a tanyánkon a magnót és a felvételeket. 12 éve szisztematikus népbutítás folyik, ezt látom a melóhelyen keményen, szembesülök vele rendszeresen - sajnos nem csak a fiatalok háááát... buták, ostobák. Fogyatékos gyerekekkel foglalkozok fejlesztő pedagógusként, és szinte minden nap "veszekednem" kell a gondozókkal, hogy ne a muzsika/sláger tv menjen... A hét adott napján beviszem a gitárt - buli nap - és bizony a gyerekdalok mellett kapnak Hobo-t, Tankcsapdát, "eredeti" Eddát, Karthagot, de Koncz Zsuzsát, Illést, sőt, akár Szécsi Pált is (pl. Gedeon bácsi :-) ), stb. S időnkénként hallgatunk Bach-ot, Mozart-ot, Vivaldit. A Kabarénál is "ez van", mint a zenében. Többféle stílus, "történelem", történet. Csak hát az igények lementek a béka segge alá... mit várunk el azoktól, akik nem álltak sorba (észért), vagy be sem állhattak ( a fent említett okok miatt)?
Utoljára szerkesztette: Hay, 2025.02.17. 19:09:01
#17151
Hát igen a szint az csak lefelé megy,és nem gondolom hogy azért, mert nem tudnánk elfogadni az újdonságot,az új előadókat.Nem.Azért mert eltűnt az egyéniség mint olyan.Én így voltam a stand up-osokkal is,először nagyon szerettem őket,most már Badárt is kikapcsoltam az indokolatlan káromkodásai miatt...😞
MisterV
#17149
Én erre már korábban (évekkel ezelőtt) kitértem. Annó nagyon jó volt a hangutánzásaival, dalaival, majd hosszasan eltűnt. Amikor elkezdtem kabaréfelvételre járni, még énekelt (6-8 éve), nem sokkal később viszont elkezdte ezt a Jolika dolgot, ami egynek még elment, hogy lehessen "nemzetiségi" megjelenítés a rádióban, de ilyen rendszeresen már zavaró.
Az "Orsós - Usztics" még vicces volt, furfangos dolgokat tartalmazott, de ez olyan, mintha konkrétan cigányok között lennék. Egy teljesen más világ, ami nekem nem tetszik. Sem a hozzáállásuk a dolgokhoz, sem a túl szabados viselkedésük, sem a beszédstílusuk.
Sajnálatos módon ez egy állami rádió és az ország "félre"vezetői fontosnak tartják a kisebbség megszólítását (Dikh tévé, stb.), mert ott 1 családban lesz akár 10 gyerek, aki idővel lehet szavazóréteg a megszokott 0-3 gyerekes családokhoz képest. Salgótarjánban pár éve jártam választási időben, 1 ellenzéki (nem roma) plakátra 20 kormánypárti (roma) jutott.
Így aztán ez is egyértelmű, hogy ha csak 1 roma is hallgatja a kabarét, akkor meg kell szólítani őt. Az értelmiségieket akkor miért nem kell???
"Survivor, a könyvtár", "Bálint gazda tanácsai", "Nulladik típusú találkozások", Montágh Imre beszédtanár, stb. Régen rengeteg volt, ami nevelő célzatú vagy legalább tudományos, irodalmi, ugyanakkor humoros volt. A Jolika nálam már olyan, hogy szól, de a végén nem tudnám elmondani, hogy miről... egyszerűen elmegy a fülem mellett. Ugyanakkor a felvételeken az idősebb korosztály megőrül tőle, annyira tetszik nekik. Hallottam tőlük sokszor felmordulást, amikor Fábry következett: "Jajj... ne!", de amikor "Jolika" jön, akkor előveszik a mobilt és fotó módban próbált videó-felvételt készíteni legutóbb az előttem ülő 2 percen keresztül, tehát nem volt a szellemi szint magaslatán. De ez épp nekik szól és a már említett kisebbségnek.
Ez is egy műfaj épp úgy, mint a L’art pour l’art társulat, vagy Sándor György, ami stílus az előbbi esetében sokszor erőltetett, az utóbbi esetében pedig a sorok között kell keresni a poént. Sajnos közülük már egyik sem szerepel a kabaréban, pedig engem pl. inkább ők érdekelnének, mint a mai színvonaltalan számok, vagy pár mondattal átköltött régi alkotások.
Valószínűsítem, hogy az itt irók/olvasók életkora átlagban 40+, ezért mi még tudjuk, hogy milyen egy jó kabaré, a fiatalok meg csak a standup-ot ismerik és egyesek még poénból is cigányul próbálnak viselkedni: "Dikmán csaje!", mert Győzike és hasonló színvonalon nevelkedtek.
Nekünk idősebbeknek már nem nagyon fognak minőségi műsorral kedveskedni, nosztalgiázzunk inkább a régi felvételekkel.
#17148
Ez a Bach Szilvia csak engem irrítál?? Ahogy meghallom hogy az következik nyomom el a vérbe
#17147
Rádiókabaré - 2025.02.15. Házigazda : Felméri Péter

Szabados Gábor : Apróságok - Bozó Andrea , Kaszás Gergő , Vida Péter
Fehér Gáspár : Kommentek - Bozó Andrea , Aradi Tibor , Varga Ferenc József , Vida Péter
Horváth Tibor : Csúnyaság szalon - Csőre Gábor , Kerekes József
Bach Szilvia - Kálmán sokban
Fecske Csaba : Kisikló - Vida Péter
Móricz Tamás : 5 másodpercesek - Bozó Andrea , Kaszás Gergő , Csuja Imre
Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Varga Ferenc József
#17145
Rádiókabaré - 2025.02.08. Házigazda : Nádas György

Maksa Zoltán : Száz éves néni - Maksa Zoltán , Bach Szilvia
Török Ádám -
Fehér Gáspár : Dezsö és Rezsö - Vida Péter , Csőre Gábor
Jolika - Bach Szilvia
Fülöp Viktor -
Aradi Tibor : Gasztrofesztivál - Aradi Tibor , Varga Ferenc József
#17144
nagyon köszönöm
#17142
Húúú,nagy köszönet érte!Mióta kerestem...
#17141
Bakelit lemezről digitalizálva:
Rádiókabaré a parlamentről (1989. június 21.)
Nagy köszönet VKárolynak, hogy elérhetővé tette ezt a lemezt!
#17140
#17139
Udvözlet, keresem Hajdu Balazs Csodabogarak c. elöadasat, a Viasat6-on adjak most, nem tudtam letölteni, esetleg valakinek megvan ?
köszönettel
#17137
Hátha valakinek újdonság:
T. Ház csöngettek! 1994.
#17136
Én úgy tudom, hogy ez a kis részlet a "Ligeti legendák" című összeállításhoz készült.
#17134
Erdélyi Mihály - Zimberi zombori szépasszony (Szombathy Gyula, Schütz Ila, Bodrogi Gyula, Tóth Enikő) 1981
Nekem megvan ez a jelenet, de csak 13 perc, úgy tűnik, mintha ez a nagyobb operettből lenne egy részlet?
Utánakerestem hogy ez egy 3 felvonásos nagyoperett volt. Elképzelhető, hogy ennnyiből csináltak egy kisbohózatot?
Esetleg tud erről valaki bármit?
#17133
Azért ez még szórakozás lehetett...:
Váci búcsú 1983.

Utoljára szerkesztette: Jarinka1978, 2025.01.18. 16:49:04
#17132
Most már nálam is működik!
Nem tudom mi lehetett a probléma.
Köszi, hogy rá néztél!
#17131
Nekem mindegyik működik.
#17130
Szia SirThomax! Nekem a mai feltöltéseidre azt írja ki, hogy a letöltés "sikertelen"
Tudnál tenni valamit a siker érdekében?
lac coo
#17128
Igen, láttam a műsort , Dennis és Lakatos Laci volt értékelhető. A többi 1.5 óra alibi műsor volt. A 20 !Éves a dumaszinház szintén ilyen gáz volt. Többet ilyenekre nem adok pénzt az tuti !

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

#17127
Mivel nem vagyok profi hogy tv-ből vegyem fel másként oldottam meg.Szerintem így se rossz.A lényeg hogy megvan.

Bödőcs Tibor - Barbár Glamour

Mr. Blende

#17126
Mi más lenne?Már az első öt percben rájöttem.De nincs vele semmi baj...mert teljesen más a repertoár és kicsit változatosabb is mint a Mercy.Azt már úgyis untam...

Mr. Blende

#17125
Sok kommentet olvastam talán Musimbe facebook oldalán ahova kitette az estet hogy nagy élmény volt neki.... Őt dicsérték hogy jó volt mint mindig ,de Hadházi a "gálához" képest gáz mivel kb ismételt válogatás volt önmagának... ami szerintem is gáz.
Utoljára szerkesztette: kjozsef056, 2025.01.07. 23:25:55
MisterV
#17124
Az említett webrádiót hallgatva kiderült, hogy ez nem más, mint a TopFM Comedy rádiónak az utódja, mert ugyanaz a felkonf, ugyanazok a reklámok az egyéb (mulatós) rádiókra és ugyanúgy tele van Showderklub anyagokkal. Én azok miatt nem hallgattam a Mercy és a TopFM kabaréit, mert egyrészt vannak vizuális poénok, másrészt az az erőltetett röhögés nem is hasonlít a valós kabarés nevetésekre.
Az örvendetes, hogy új számok is vannak benne, amiket én a RK hallgatásának mellőzése miatt még újként élek meg, de az említett videós anyagok miatt számomra nem jobb, nem több, mint a már említett webrádiók.
A Pestikabaré sajnos néhány óránként ismétel. Pl. a vidékiek Pesten (plázáznak, bevásárolnak) 6-8 óra alatt legalább 4x lement, amikor folyamatosan hallgattam.

Sajnos ha az ember nem saját szerverről adásol, hanem egy távoliról, oda csak csekély mennyiség tölthető fel, ami automatikusan keveredik, ha a végére ért. Ám mivel nincs benne reklám, a fenntartását saját pénzből oldják meg, így örülhetünk, hogy szól valami. Így nem kritizálok, csak jeleztem, hogy azonos az említett új webrádió anyaga a korábbi rádió anyagával, némi újabb műsorszámmal feltöltve).
smith09
#17122
Köszönöm a tájékoztatást.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire nincs toppon . : /
#17121
smith09
#17120
Ennek az előzményéről tudtok esetleg valamit?

https://magyarnemzet.hu/bayer-zsolt-blogja/2025/01/kossuth-dijat-mire
#17119
Sziasztok, BÚÉK mindenkinek! Szilveszteri Aradi-Varga Show egészben megvan valakinek? YouTube-ra csak külön jelenetenként töltötték fel, és nincs is sorrendben.
#17118
Esetleg Hadházi 60! online stream-e nem került valaki által rögzítésre?
kirol
#17117
BÚÉK mindenkinek!

#17116
Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
Köszönöm mindenkinek az itteni munkáját!

Köszi, SirTomax a BÚÉK 2025 munkádat és fáradozásodat!
#17115
Rádiókabaré - 2024.12.31 - BÚÉK 2025
A szombati ismétlésből kivágták a Szomszédnéni Produkciós Iroda produkciójának a végét, ami a szenilis öreg bírókról szól, illetve Bálint Endre Boldog új évet című jelenetét. Ezeket a hangtárból pótoltam.
JacquesHordeaux
#17114
Reméljük, ez nem jut a többi sorsára...
#17113
Bocsánat...lehet benne keresni is...mégiscsak megvan... 😊

Mr. Blende

#17112
Ezer köszönet!!
#17111
Amúgy a streamelhető rádiók listáján is rajta van https://onlinestream.live/?search=r%C3%A1di%C3%B3+comedy

Köszönöm a tippet! Most kereshetem a többi VR-ben is, hátha megtalálom... 😊

Mr. Blende

#17110
Szuper...minden rádió egy oldalon... 😊
Kivéve azt amit én hallgatok...valahogy ez lemaradt...nem kabarét hallgatok egyfolytában...de ahhoz képest hogy szinte minden rádióprogramban meg lehet találni itt nincs...ez a Radio Stad den Haag.(Holland) de nem érdekes ebből a szempontból mert azt a zenét nyomatják amit szeretek és nem értem amit szövegelnek,ergo nem idegesítem magam semmivel... 😄

Mr. Blende

MisterV
#17109
Az eredeti weboldala ez: https://radiocomedy.net
Ugyanez mindenféle grafika és oldalbetöltés nélkül webrádiós (audiolejátszók által támogatott) link formájában (WinAmp, VLC, Audials, stb.): Link
#17108
Erre ma leltem rá, talán másnak is újdonság:
https://radio.garden/listen/radio-comedy/i0t0PP3f
#17106
O bakker most értesülök Musimbe facebookjáról hogy már megy a tv-ben az önálló estje nem vette fel valaki a No Para estjét? Tegnap már leadták
Utoljára szerkesztette: kjozsef056, 2025.01.02. 15:06:01