6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Willi Betz
    #6024
    Gázpedál jeladó cserés lesz. A folytószelep hiba abból adódik. A többit így nem tudom.
  • Norby646
    #6023
    Voltam pár napja diagnosztikán, ahol rácsatlakoztak laptop-al a kocsira. 6 hibát dobott ki a gép, abból 2 indítás, gondolom ezek abból adódtak, hogy amikor az ac pumpát cseréltem, kivettem a pumpa reléjét és ráindítóztam, a csőben lévő üzemanyag végett. A maradék négy pedig a következők:

    szenzorok tápfeszültsége: funkció zavar
    fojtószelep állító motor: a rendszer/komponensek vészüzemben
    gázpedál helyzetszenzor: funkció zavar
    indításgátló: nem elfogadható jel

    További érdekesség volt, hogy gázadáskor ledobta a rendszer a gépet, gondolom ez összefüggésben lehet a gázpedál jeladóval, vagy nem tudom.

    Nemrég értünk haza, innen a 3. kerből mentünk a nagykőrösi útra, valahol az thököly úti kereszteződésnél megint előjött ez a gázelfogyós hiba, ami aztán egészen a célig fennállt. Érkezéskor nem állítottam le, hanem leszedtem a fojtószelepházról a levegő csövet, és megnéztem hogy gázadáskor nem nyitott ki rendesen a fojtószelep. 2 újraindítás után azonban magához tért az autó, és láss csodát, a szelep ekkor tökig kinyílt padlózáskor. Most nem tudom hogy ez a gázpedál jeladó miatt nem nyílt rendesen, vagy magával a fojtószeleppel van gond, bár a hibák között mind a kettő szerepel. Hétfőn megint elmegyek az autóvillamosságishoz egy újabb diagnosztika végett mivel a múltkorinál törölték az összes hibát, hátha sikerül valamit kiszűrni.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.07.04. 18:51:26
  • Willi Betz
    #6022
    Eladó az autóm. Persze nem minden áron. Ami biztos,hogy Saab 9-5 3.0 V6 Turbo Wagon lesz helyette.
  • Norbi1990
    #6021
    Retro :D
  • Willi Betz
    #6020
    Az úgy aranyos.



  • Willi Betz
    #6019
    A két Y-os V6-ot turbóval is el tudnám képzelni. Poén az,hogy bírják is a nagyobb teljesítményt. Csak a javukra vált a kovácsolt főtengely,hajtókarok és dugatyúk. X-esre nem merném ráakasztani a turbót, Sőt úgy tudom a Z32SE is jól bírja a kiképzést. A Z28NET meg aztán teljesen.
  • Kicsizoli
    #6018
    Mondjuk ez jogos.. de akkor is na...:)
  • Willi Betz
    #6017
    Gyanítom azért,mert egy csavart sem lehet beejteni oda. Na meg vezérlés cseréhez motor ki. :) Igaz utóbbi nem nagyon izgatja őket.
  • Kicsizoli
    #6016
    Ezt sosem értettem az Opelnél miért nem csinált anno egy ilyen gyári gépet... egy v6 jól mutatott volna a palettán mondjuk 195 le vel :)
  • Willi Betz
    #6015
    Kellemes összeállítás. :) X25XE vagy Y26SE.


  • Willi Betz
    #6014
    GSI-vel csak óvatosan,bár a C20NE-k annyira nem gázosak,viszont csak 115 lóerősek. Astra F-be igazából teljesen elég az 1.6 8V,könnyű a kaszni,1000kg körül van. Vagy venni egy bármilyen motorral és bele egy X20XEV-t esetleg X25XE-t :P
  • Willi Betz
    #6013
    Változóak a vélemények róla. Valakinek nem vált be,minden előjel nélkül tépte a vezérlést. De gyanítom ez sok mindentől függ,főleg az olaj milyenségétől. Valaki meg simán használja gond nélkül. A 2.2 Direkt-et nem ajánlom,de azt nem rakták Astrába,az a motor sajnos betegágy. Ott egytől egyig számítani kell arra,hogy megnyúlik a lánc,vagy szakítja.
  • Norby646
    #6012
    Hát nekem nem jön be, dehát nem vagyunk egyformák. Én a nissan juke-tól is undorodom, a szomszédom meg nem érti mi bajom van vele. :) Kinek mi.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.06.18. 22:33:33
  • Kicsizoli
    #6011
    Minden vágyam volt ez a felni anno, de nem tudtam szerezni, lett helyette Irmscher Speedline 15", persze ez is tetszik...
  • Norby646
    #6010
    Hát az erő sosem árt ha van a kocsiban. :) Az 1.6 se rossz, végülis a vectra nehezebb és elmegyeget vele, persze nem egy mérgezett egér, de 3000-3500 körül egész jól észhez kap. Ez is csak viszonyítás kérdése, néha vezetek ettől gyengébb autókat is, olyankor egész jónak érzem az 1.6-ost. :D A 2.0 csábító csak ahogy elnézem 3 ajtósak mind, ráadásul sok ilyen teszkós tuningolt borzalom, mellé gondolom még jól szét is hajtják, tisztelet a kivételnek. Ami meg már jó állapotú az meg drága, annyiért már mást vennék. Az 1.4 vagy 1.6 teljesen jó, akkor mostmár tudom hogy azok közül milyet érdemes nézni. :) Köszi!

    ui.: Ez az egy amire azt mondom, hogy szép, gyári állapotú, igaz az a felni egy borzalom, oké hogy gyári de akkor is, legalábbis az én szememnek. :D Link

    Esetleg ez, ez jobban tettszik, na de ennyiért? Itt meg már túl sok az a felni. Link 2
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.06.18. 22:14:18
  • Kicsizoli
    #6009
    Még egy kérdés : mekkora betegágy a Z22SE motor? (merjek e nagyot álmodni) '03 '04 Astra G (5dr v. Caravan) gondolkodom minden földi jóval...
  • Kicsizoli
    #6008
    Update: volt szervízben a gép motorvezérlőt mondtak ott is, hamar gyorsan alánlatottak is egy szerelő aki 60-80e között megjavítja... 8 órán keresztül nézegették.

    Ami fura hogy azt mondták hogy tööbb hibakód is van az autóban hogy lehet hogy csak az lőt villogja csak ki? Ugy tudtam mindet sorban kiadja.

    A vége miniusz 8 e és nem lettem okosabb.. tehát mig nem jelentkezik több hiba marad így..
    .
  • Kicsizoli
    #6007
    Bár csak '96 ig volt, de én C14SE(82le) vagy C16SE(100le) nézegetnék, vagy ha ki tudod fogni és belefér akkor ~2001-2004 Astra G Z16SE (87Le) vel ez szintén 8v...

    Ha kell az erő akkor Gabi válasza a helytálló :)
  • Willi Betz
    #6006
    C20XE vagy X20XEV-t. Előbbi 150 lóerő,utóbbi 136.
  • Willi Betz
    #6005
    Inkább 8 szelepest vennék Astra F-ből. Azok nem eszik az olajat. Vagy 2.0 16v-t. 6-8 liter között kajálnak.
  • Norby646
    #6004
    A kipucolás jó lenne, csak 35 rongy a munkadíj, most ha összerakja a mester aztán mégse jó valamiért, akkor csengethetem ki megint. :D Hát mind1 köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, majd meglátom hogy mi legyen, egyelőre most össze írkálom mi fog kelleni, meg mi mennyi.

    Egy gyors kérdés.: Egy 1.4-es benzines 16v f astra mennyit eszik kb? 97 körüli évjárat, kombi vagy ferdehátú. Valami ilyesmi: Link

    Munkábajárás, utazgatásra jó egy ilyen? Nem tudok venni most csak tervezgetek, jó lenne egy saját járgány.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.06.18. 19:54:52
  • Willi Betz
    #6003
    Ez tőke hang,biztos tele van lerakódással. Leömlőt még arról is meg lehet ismerni,ha hidegen nyitott motorháznál kipufogógáz szagot érzel a környékén,esetleg némi füstöt is. Na meg a hengerfej oldala kormos,elemlámpával könnyebb átnézni. Én a tőkéket először kipucolnám,aztán ha akkor se jók,csere. De mondom,nem jellemző,hogy elkopnak. Pucolás után még adhat ki ilyen hangot,amíg meg nem telik rendesen olajjal,ez ne riasszon meg.
  • blackcalibra
    #6002
    Én is cseréltem már a tőkéket, megvettem egy ugyanolyan motorból, mint amilyen az enyémben van.
    Ilyen tőke van benne.
    Megvettem mind a 16 darabot, vettem két flakon féktisztítót, szerváltam 16 darab kis tárolódobozt, amibe ázhattak.
    Meg egy rossz golyóstollat.
    Ha valamelyikben el van törve a kis rugó akkor bukta, és ezeket egyszerre illik cserélni, ha szerencséd van, akkor csak el van tömődve a kis furat vagy be van ragadva a "kis hordó" a nagyba.
    Előfordulhat, hogy maga a tőke egész egyszerűen ki van kopva, rosszabb esetben maga a hf.
    Ez leginkább sokat futott motorokra jellemző.

    Szóval ki kell szedni a kisebb hordócskát a nagyobból, a nagyobbat átfújni féktisztítóval, majd hagy ázzon benne.
    A kisebb hordócskát úgy kell kitakarítani, hogy szétszedés nélkül ( a képen szét van húzva) a kis golyót benyomva egy golyóstollal nyomni ki kell folyatni belőle az olajat, majd mikor már üres, ugyanígy a kis golyót benyomva nyomni bele féktisztítót, majd ugyanúgy kifolyatni belőle a féktisztítót.
    Ezt addig ismételni, amíg tiszta féktisztító nem jön belőle.
    Aztán pár napig hagyod "száradni" őket.
    Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor a majdan betölteni kívánt olajjal a beszerelés előtt feltöltögeted a tőkéket, de szerintem teljesen fölösleges, minimális mennyiség maradhat csak a kis hordókban, nem számít semmit.

    Nem érdemes így járni, ugyanis a vez teng. bütykei elkophatnak, ha így használod őket.
    Persze nem 1000km alatt, de én is cseréltem hamar, pedig az enyémben még csak hideg időben hideg motornál csinálta, amikor elkezdett be-be csattogni meleg motornál is, cseréltük őket.
    Ha nem váltak volna be a használtak (hallottam még üzemképesen őket, nem volt hangjuk) vettem volna 16 újat, pedig a gyári 7-9K/darab is lehetett volna.
    Ja, ami fontos, hogy ne keveredjenek össze a nagy és a kis részek, minden kis hordócska abba a nagyba menjen vissza, amiből ki lett szedve, ez nagyon fontos!!!
    Ha a tiédben nem ilyen szelepemelők vannak, akkor nem szóltam.

    #6001
    Igen, ez hidrtőke.
    Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2015.06.18. 13:36:07
  • Norby646
    #6001
    Amikor cseréltem az olajat akkor nem láttam hogy az olajteknővel gond lenne. A leömlőnél amit mondasz, abban lehet valami pláne ha típushiba. Amúgy szinte pontosan ilyen hangja van, de lehet majd felveszem.



    Lemaradt ugyan de köszönöm hogy segítessz!
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.06.18. 13:30:11
  • Willi Betz
    #6000
    Lehet megvan nyomva az olajteknő azon a részen,ahol szívja fel az olajat. Az előző Omegámnál ez volt a probléma,ki lett kalapálva a horpadás és megszűnt a csattogó hang. Hidegindításnál meg lehet a leömlő is,ha bele van törve a tőcsavar,esetleg repedt ez utóbbi a legtöbbnél típushiba. Viszont ez fél perc járás után elhalkul. Csak segítek,hogy fölösleges kiadásokba ne hajszold magad,az a 30 ezer is pénz,nem is kevés ;)
  • Norby646
    #5999
    Mindjárt meglesem, köszi!

    Jogos a kérdés, de az a gond hogy az előző tulaj amikor vettük az autót azt mondta, hogy egy része ki lett cserélve, de nem az összes (ha jól emlékszem a szívósor oldali tőkék. A motornak meg van egy olyan egészségtelen csattogása, olyan dízelszerű. Ha gyorsítok ez a zaj arányosan nő. Indításkor hangosabb, de utána is megvan ugyan az a zaj, csak halkabban. Nem is ez a lényeg, már csak azért is cserélni kéne mert felemás, de a legfőbb érv az az hogy, az imént említett dolgokat amúgy is cserélni kell, viszont az a + kb 30e ft amibe a hidrotőkék kerülnének már megérné ha úgy is szét van szedve ott minden, meg amúgy is közelít a 300000. km-hez a gépezet. Én eredetileg úgy beszéltem meg a szerelővel, hogy szétszedi én meg megpucolom őket, de jobbnak látom újakat venni.
  • Willi Betz
    #5998
    Ez a probléma a Bárdival.....próbáld meg itt ki keresgélni.
    link az alsó üres mezőbe írd be az alvázszámot,kidob egy listát és annak az alján lesz az alkatrészkatalógus az adott autóhoz.
    A tőkéket biztos cserélni kell? Mert nem szoktak elkopni,csak el kokszodosni,azt meg 1 éjszakát brigéciolban vagy piros kólában szokták áztatni. Majd olajfürdő után visszarakni a helyére.
  • Norby646
    #5997
    Kissé hülye a kérdés, sejtem a választ is, de...

    A hidrotőkéket cserélni kéne, ezzel együtt: ékszíj és tartozékai, vezérműszíj és tartozékai, vezérműtengely szimering, szelepfedél tömítés és természetesen a végén olajcsere. Mindenképp én akarom venni az alkatrészeket a kedvezmény miatt, viszont ez állandó probléma, hogy még adott típuson, motorkódon, évjáraton, stb stb. belül is állandóan kidob 2-3 féle alkatrészt a bárdi webshop és találjam ki, hogy melyik kell bele. Egyszerű példa a féktárcsák és betétek cseréje, amikor az első fékbetétekből rosszat vettem. A különbség annyi, hogy míg ott legrosszabb esetben 5 perc alatt kiszeded és beviszed, hogy neked ilyen kell, addig ezt a legtöbb esetben (mint pl. a hidrotőkék) nem tudod eljátszani. A kérdés, hogy van e valami oldal vagy program vagy akármi amiben ezeket a dolgokat pontosabban meg lehet találni, vagy hogy lehetne kideríteni ilyenkor, hogy miből milyen kell?
  • Willi Betz
    #5996
    Tegnap gyönyörű győzelmet aratott Le Mans-ban a Chevrolet Corvette C7.R. Műszaki hiba nélkül.
  • Willi Betz
    #5995
    Így néz ki. Csirke kezűnek kell lenni ahhoz,hogy ennek az aljára leérjen valakinek a keze.
  • Willi Betz
    #5994
    Egy újabb idióta megoldás ala Omega B....ez a kis lefolyó a jobb oldalon helyezkedik el a levélrács alatt,ahol a pollenszűrő is van. Természetesen egy közel 1-1,5 literes bödön alján,amihez felülről esélytelen hozzáférni,maximum annak akinek vékony a karja és betudja paszírozni könyékig a tűzfal és a pollenszűrőház közé. A motor felől meg szintén könyékig lenyúlni és nőgyógyász mozdulatokkal kiügyeskedni ezt a kis szart. Szerepe annyi,hogy kivezesse a vizet ami fentről folyik le,csakhogy ez faszán meg tud telni falevéllel,sárral és azzal ami a levélrácson bejut,ezt követően a bödön megtelik vízel,ami bejut az utastérbe egy bizonyos mennyiség fölött. Ráadásként átázik a pollenszűrő is. Külön balfasz díjas ezen a lefolyón a kis "csapóajtó". Esélye sincs a víznek keresztül távoznia rajta,főleg ha tele van ganéval.


    Remélem csuklott az a mérnök aki kitalálta ilyen módon. Évente érdemes takarítani ezt a vackot,ha visszarakom,de lehet nem fogom,úgy legalább nem dugul el.

    .

    Utoljára szerkesztette: Willi Betz, 2015.06.15. 11:50:50
  • Willi Betz
    #5993

  • Willi Betz
    #5992
    Semmi sem lehet tökéletes :) Bal első kerékjárat. De igazából nem tudom,hogy az a két lyuk normális-e vagy majd meglátogathatom a lakatost. Rozsdát nem látok körülötte,nyomkodásra nem lágy,hanem masszív,kemény.


    .
  • Norby646
    #5991
    Őszintén szólva nem néztem meg. Köszi a tippeket majd lecsekkolom amiket mondtál.
  • Willi Betz
    #5990
    Szelepfedél nem szivárog sehol? Vagy inkább úgy kérdezem,hogy nem állt a gyertyafészkekben az olaj? Főleg a fekete gyertyánál.
  • Willi Betz
    #5989
    Nézd meg jól a sortrafót,nincs-e megrepedve az a sárga gyanta,vagy a gumi csöcsök nem szakadtak-e. Ezek még befolyásolhatják a működését. Főleg azt a pipát nézd meg amelyiknél fekete volt a gyertya. Lehet csak szakadt a gumi,azt meg lehet külön kapni,igaz csak szettben (4 db).
  • Norby646
    #5988
    Központi trafós, gyertyapipák vannak rajta, de igazából nem úgy nézett ki hogy le lehet szedni, ezért nem mertem nagyon gyilkolni, hogy lejön-e. Igazából vmi gond kell hogy legyen a gyújtással mert ahogy írtam, az egyik gyertya korom fekete volt, míg a többi halvány szürkés feketés. Ilyen. Telóval csináltam róla képet.

    3 gyertya volt ilyen:



    És 1 ilyen:



    Amúgy a háttérbe meg ott figyel a trafó.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.06.08. 16:08:38
  • Willi Betz
    #5987
    Így látatlanban én is csak találgatni tudok. Rengeteg oka lehet az általad említett hibának. Gyertyakábelek milyen állapotban vannak? Lehet kéne mérni rajtuk ellenállást.
  • Norby646
    #5986
    Nemár, inkább ilyeneket mondj hogy, ablaktörlő vagy izzó. :D Viccet félretéve, lehet igazad van a bontott dolgokkal kapcsolatban. Pont valamelyik nap néztem ennek utána, és eléggé elszörnyülködtem, csak ugyanakkor a bontott meg kitudja meddig jó még. Na mindegy köszi a tippeket, sajnos ezeket nem tudom ellenőrizni, ugyanakkor ha épp nem jelentkezik a hiba, akkor a szerelő is max annyit tud vele kezdeni, hogy szétszedegeti, tesztelgeti aztán a végén meg egy vagyont ki kell csengetni.
  • Willi Betz
    #5985
    Főtengelyjeladó,ha nem indul be,viszont attól le is fullad menetközben és amíg nem hül vissza addig nem indul. Viszont most jut eszembe,hogy a számítógépe is tud hasonlót csinálni. Egyébként bontottan is meglehet venni az általad felsorolt alkatrészeket,sőt néha jobb egy jó állapotú gyári bontott,mint egy utángyártott új. Kivéve a katalizátort,abból érdemesebb újat,de nem muszáj gyárit. Most kicsit magam ellen dumálok,de az pont egy olyan alkatrész,aminek mindegy milyen.