6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Norby646
    #5984
    EGR szelep kb 2 éve lett cserélve, és nagyjából 1 éve takarítottam ki. A gázpedál jeladóra gondoltam én is, de egyszer amikor meghülyült, leállítottam a kocsit, és után nem tudtam beindítani. Én arra gondolok, hogy ha az lenne rossz akkor be kellett volna indulnia, elvileg az indításnak semmi köze a gázpedálhoz. A többit nem tudom, csak remélem hogy nem lesz igazad. :) Azért elég kiábrándító, hogy egy opel (legalábbis ez a vectra) milyen rohadt drága tud lenni. Egr 30-40e, gázpedál jeladó úgyszintén de lehet még drágább, fojtószelepház ~100e környéke, a katalizátort meg inkább le se írom. :D Hát hogy őszinte legyek a 124-es nem sokkal volt drágább, inkább csak a fenntartása volt magasabb.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.06.07. 20:53:03
  • Willi Betz
    #5983
    Gázpedál jeladó tud ilyet csinálni. Valamint a pillangószelep (folytószelep) tengelye ki tud kopni. Esetleg az EGR-t takarítsd ki,tuti tele van kokszal. Utóbbira hibalámpát is szokott dobni. Meg előfordulhat egy kellemetlen hiba is,katalizátor kezdi kilehelni magát,olyankor nem megy normálisan,nehezen veszi a gázt stb......
  • Norby646
    #5982
    Egyébként nem ismer valaki egy korrekt, megbízható szakembert, akinek normális, felszerelt műhelye van, és ért az opelekhez? Vhol régebben ajánlottak egy ilyen szakit, ha jól emlékszem a gábor áron utcában, voltam is nála, korrektnek tűnt...
  • Norby646
    #5981
    Na a tömítő visszakerült a helyére, csak egy kis motorolaj kellett neki, meg plussz két kéz. A rossz hír, hogy továbbra is baszakszik az autó. Ilyenkor kicsit kivan a fasz. Amúgy kiszedtem a gyertyákat, az egyik korom fekete volt a többi jónak tűnt, bár mindegyik menete "taknyos" volt... És persze hol csinálja hol nem, az ilyen hibáktól agyfaszt kapok. Érdekes, hogy amikor elmegy az "ereje" akkor mindig ugyan annyira, tehát vmennyire megy de nagyon gyengus. Továbbra se rángat, dadog, full egyenletes az egész, csak nem megy.

    Szerk. Leszereltem a fojtószelepházat is, de sajnos a benne lévő potméterhez szinte esélytelen hozzáférni, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy azzal bármi gond lenne.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.06.07. 20:04:01
  • Willi Betz
    #5980
    Holnap a másik autó kulcsa következik :)
  • Norby646
    #5979
    Láttam fészen, nagyon baba, jó ez a szín!
  • Willi Betz
    #5978
    Kis esti levezetés :)
    Astra J Noblesse Braun színű lett.

  • Norby646
    #5977
    Mindenképp cserélni akarom, csak nem tudom pontosan mennyi kell bele, de amit eddig találtam az alapján 1.6l és ez rémlik is valahonnan. Na mind1 azért köszi! :)
  • Willi Betz
    #5976
    Ha kézi váltós akkor fölösleges cserélni benne,abban az esetben,ha ereszti magából akkor kell. De,hogy hány liter,az passz. Enyémbe 4-5 liter kell csere alkalmával,de az automata.
  • Norby646
    #5975
    Váltó olajból jól tudom hogy 75w 90-es kell a vectrába? Lehet tudni hogy mennyi kell bele?
  • Norby646
    #5974
    Na visszaírt a gombostól az alkatrész értékesítő, szerencsére be tudják rendelni, 1500 ft és 2 munkanap. :) Ezt már szeretem. :D
  • Norby646
    #5973
    Hát ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. :) Úgyis mindent jobban beszerezhető cuccot a bárdiba veszek. Csak az ilyen szir-szarokat nem tudom megvenni ott.
  • Willi Betz
    #5972
    Igazából nekem más problémám van velük. Eléggé belelátok ott a háttér dolgokba a munkám lévén. Legyen elég annyi,hogy szó nélkül átverik az embereket,a nagyobb és komolyabb alkatrészekkel.
  • Norby646
    #5971
    Ma bementem a bárdiba ott is ezt mondták, ma ha hazakerül az autó megpróbálom berakni, lehet kenek rá zsírt vagy valamit hogy hátha... Ha nem akkor gombos, aztán meg van oldva. Múltkor full korrektek voltak mind árban, mind segítőkészségben.
  • Willi Betz
    #5970
    Megnéztem Zoli bent a vezérlőt,de nem találtam. Ami mondjuk nem azt jelenti,hogy nincs. Kiadtam keresésre,hátha találnak a fiúk. :)
  • Willi Betz
    #5969
    Nincs jobb ötletem,mint a Csergő,bár én nem szeretem őket,de ilyen apróságot lehet náluk venni.
  • Willi Betz
    #5968
    Az sajnos nincsen bent. Viszont interneten szerintem utána lehet nézni.
  • Norby646
    #5967
    Ma kicseréltem az üzemanyag szivattyút, szívtam vele rendesen, de végül sikerült kicserélni, viszont van egy "kis" gond. Nem tudtam a tömítést visszarakni az istenért sem, de igazából már meg is van nyúlva illetve el van öregedve. Vki nem tudja hol lehetne esetleg ilyet venni, és ha igen akkor mennyi? Erre gondolok (ez elvileg corsa de tökmind1 csak azt akarom illusztrálni hogy melyik tömítésről beszélek):

  • Kicsizoli
    #5966
    köszi... egy dolog meg tudnál nézni persze van ha van Autodatátok hogy milyen határok között változik a vizhőfokjeladó ellenállása?

    z14xe a lelkem..

    szerintem ez lesz a kulcsa a megoldásnak..
  • Willi Betz
    #5965
    Akkor lehet. Megnézzem holnap hogy van-e bent nálunk bontott vezérlő?
  • Kicsizoli
    #5964
    Ma cseréltem azt is, ősszes csatlakozó átnézve, semmi változás.. megmondom őszintén kezdek félni hogy vezérlő kesz belőle..
  • Willi Betz
    #5963
    Reléjét nézd meg. Én ezeket találtam a hibakódra:

    P1483 Lüfter Relais 3 Signal zu groß/ klein
    P1483 Lüfter Relais 3 Stromkreis offen
  • Kicsizoli
    #5962
    Egy kérdés, adott egy Astra G 1,4 2003 P1483 Hibával... nem megy a motor hűtőventilátor 3 fokozata, két délutánán szántam rá de semmi...valami ötlet ???

    A fura, hogy csak akkor ir be hibát ha már az harmadik szintet is elérte a vizhőfok(szerintem 98 -100 fok lehet, de akkor is csak a kettes fokozat megy) ha aláhűl a víz eltűnik a Sárga lámpa
  • Kicsizoli
    #5961
    Dögös, no de majd élőben... :)
  • Willi Betz
    #5960
    Új Astra hivatalos képeken.
  • Kicsizoli
    #5959
    Kiskunfélegyháza??? járok arra de nem láttam még...
  • Norbi1990
    #5958
  • Willi Betz
    #5957
    Egy szép és jó Vectra B Sport
  • Norby646
    #5956
    Szép darab! Egy garázs kéne, és jöhet! :)
  • Willi Betz
    #5955
    42 ezer km-t futott Vectra A 4x4 Turbo
    link
  • Willi Betz
    #5954
    Szép ez a Rekord!
  • Willi Betz
    #5953
    Köszönöm,megkaptam!
  • Norby646
    #5952
    Elküldtem! :)
  • Willi Betz
    #5951
    Átküldöd nekem ide a szerelésit: [email protected]
    Szeretek tanulni :)
    Utoljára szerkesztette: Willi Betz, 2015.05.19. 17:44:32
  • Norby646
    #5950
    Erről jut eszembe, ha esetleg az itt lévő vectra tulaj fórumtársaknak kell, akkor van egy ~300 oldalas szerelési könyvem a vectrához pdf formátumban, valamint egy kezelési útmutató is.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.05.19. 16:34:57
  • Norby646
    #5949
    Belső kell. Megnéztem a szerelési kézikönyvben hogy mit ír:

    Tartály: 60l
    Üzemanyagszivattyú: Belső fogaskerékszivattyú a tartályban
    Szállítási mennyiség 12V-on: 100l/h
    Üzemanyagnyomás (vivő): 3-3.5 bar
    Üzemanyagrendszer-nyomás (1.6l dohc motor esetén): 3 bar

    Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe... :D
  • blackcalibra
    #5948
    Próbáld megkérdezni tőlük, biztos tudnak segíteni.
    A lényeg úgyis a max nyomás és a szállítási mennyiség, méretben olyan nagy különbségek nemigen vannak, azt gondolom tudod, hogy külső-belső kell-e, esetleg még a kivezetés méret számíthat.
  • Norby646
    #5947
    Köszi, az a baj, hogy nem tudom az enyémbe milyen kell. A listában meg nem találok z16xe motorkódot az 1.6-osnál.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.05.18. 17:38:00
  • blackcalibra
    #5946
    http://www.ko-csi.hu/alap.php?modid=ackat
    Az enyémhez is innen vettem, hibátlan, előtte is csak jókat olvastam róluk, típuson belül bevát, jó pár Calibrában van ilyen régóta, mindenkinek oké eddig.
    Az enyémhez (C20LET, turbó 4x4) 16800ft volt, mert külső kellett, a belső meglett volna 11-ből.
  • Norby646
    #5945
    Jah értem, na erre voltam kíváncsi igazából. Köszi! :)