6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Norby646
    #6185
    Nincs autó típikus hibák nélkül nyilván ez sem kivétel, viszont így legalább tudom hogy kb mikre számíthatok. Az automata engem marhára vonz, függetlenül attól hogy semmi bajom a manuálissal, de van egy feelingje az automatának amellett, hogy kényelmes. Ami kicsit fura, hogy csak 4 fokozatú, felmerül bennem a kérdés, hogy nem túl nagyok az áttétek? Úgy emlékszem a w124-eseknél volt "divat" a 4 fokozatú automata, persze nyilván nem csak azoknál.
  • Willi Betz
    #6184
    Úgy látom full eletromos ülések vannak benne,azt be lehet úgy állítani,hogy kényelmes legyen. Elég jól dönthető az ülőlapja is. Viszont az MV6 plüss ülést nem tudja überelni,abban a dupla deréktámasz teli találat - ebben csak egy van a légzsák miatt. Biztonság terén jól áll,elég merev a kaszni,viszont ez a negatív pontja is,hamar elkezd nyekeregni. Nehezek az ajtók,megereszkednek a zsanérok és után állítást igényelnek a zárnál,ha minden gödörnél kopognak. Az első ajtóhatárolók szeretnek kiszakadni az A oszlopból tövéből,valamint kattognak,köszönhetően a 100ft-os műanyag perselynek ami benne van - cserélni nem nehéz - de csak kb két évet bírnak kattogás nélkül.

    Ha Omegáról kell infó,abban tudok segíteni,pár éve benne vagyok :)
    Ja és még valami. Nem kell félni az automatától!
  • Norby646
    #6183
    Amúgy köszi a tippeket, tanácsokat, jól jön minden plusz infó, igyekszek nem mellé lőni az egésszel, főleg úgy hogy van időm utána járni mindennek.
  • Norby646
    #6182
    Majd kiderül, de azért ha úgy alakul majd valahogy kibékülök azzal a bőr belsővel. :D

    Sajnos kénytelen vagyok feltételes módban beszélni, amíg nem tudom biztosan, hogy mi lesz a munkámmal, remélhetőleg az elkövetkező 1-2 héten belül ez kiderül és a szerint lesz vagy nem lesz autóvásárlás.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2016.02.21. 21:51:36
  • Norby646
    #6181
    Igazság szerint egyre jobban beleszerelmesedek ebbe az omegába, ha úgy alakul akkor lehet rá esik majd a választás, ez jobban tettszik azért mint az astra coupe, bár az is nagyon bejön, mégis csak az omegával szemezgetek már régóta. :) A fogyasztásával szerintem nem is lenne gond. Elegáns, kényelmes (gondolom), szép, és ami az egyik legfontosabb, hogy biztonságosabb mint az astra. Hát csorog a nyálam azóta is.
  • Willi Betz
    #6180
    850-ért szerintem el lehet hozni. Egyébként nem nagy élmény benne a bőr belső. Kemény,rossz tapintású,csúszós. Valószínű nem is igazi bőr,az ajtókon 100% , hogy nem igazi (enyém is olyan).
  • Willi Betz
    #6179
    Nem kajál sokat a 2.6-os....kb annyit mint a 2.2-es. Ráadásul maaszívabb mint a 2.5,kovácsolt dugattyú,főtengely,hajtókar. Viszont van rajta egy kisebb folytás a 4 katalizátor miatt. A vezérlés 30-40 ezer ft hozzá + vízpumpa. Egyébként jó motor.
  • Norby646
    #6178
    Jah amúgy az arany színű astra coupe a gts lökössel, az egyik ismerősöm haverjáé, azt mondta nagyon szép élőben a verda. Hát remélem meg lesz még.
  • Norby646
    #6177
    Ezt inkább ne is láttam volna...

    Opel omega

    Omega is, automata is, 2.6-os is meg még bőr is, és még jó is és olcsó is. :) Na de ez annyit zabálna, hogy a fizetésemet egyből utalhatnám a mol-nak. :D
  • Willi Betz
    #6176

  • Norby646
    #6175
    Ez is jól néz ki, az a lökös kicsit fura, viszont a többi része rendben van, jók a felnik is. Tükröt még színre fújatnám, amúgy fain kis gépezet, jó lenne ha meg lenne amikor a zseton is megvan.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2016.02.16. 22:51:42
  • Norbi1990
    #6174
    Szép ez a szín, bár kicsit feltűnő :)
    Utcán nem merném tárolni :)
  • Willi Betz
    #6173
    Astra G coupe

    A rágányolt Vectra GTS lökhárítót tudnám feledni.
  • Willi Betz
    #6172
    Van választék kupéból,nem lesz probléma :)
  • Norby646
    #6171
    Lehet majd utánaérdeklődök annak amit linkeltél, feltéve ha meglesz még 1 vagy 2 hónap múlva. Köszi a segítséget!
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2016.02.15. 20:22:28
  • Willi Betz
    #6170
    Igen,főleg,hogy kicserélni se tudom,mert monszun van. :)
  • Willi Betz
    #6169
    Én nézegetném az 1.8-asokat is. Nem sokban térnek el,az a 125(?) lóerő is elég hozzá.
  • Norby646
    #6168
    Főként békásmegyer-újpest útvonalat járom a 0-ás fele. A lényeg hogy keveset lámpázok. Amúgy kb 10l a felső határ fogyasztásban.
  • Kicsizoli
    #6167
    No csak meglett ... a kontakthiba bosszantó dolog..
  • Willi Betz
    #6166
    Na,kiderült ma mi a gebasz az Omegával. ABS jeladó megfeküdt benne,ma menetközben elkezdett világítani az ABS lámpa és nem mutatta a sebességet. ABS az ropogott rendesen,ha satuztam.
  • Willi Betz
    #6165
    Hengerfej repedésről még nem olvastam a 2.2-es motornál. Én bevállalnám,viszont 10 litereket be fog kapkodni az Astra is,pláne,ha rövid távokat mész.
  • Norby646
    #6164
    A 2.2-es coupe g astra-ról írták páran hogy reped a hengerfej. A fészbúkos kommentekre nem nagyon adok de azért bogarat raktak a fülembe. Van ennek valami igazság alapja?

    Amúgy tetszenek az omegák is ahogy azt már említett korábban, csak ott már fosok a fogyasztástól, mert ott már súly is van. A dízelt meg nem merem bevállalni, főleg hogy én inkább rövidebb távokon mozgok.
  • Willi Betz
    #6163
    Ez a kettő megy bele hátul:


    Egyébként az is lehet,hogy csak valami pillanatnyi kontakthiba volt. Esetleg vizet kapott,amire elég nagy esélyt látok,mert elötte nem sokkal bele mentem egy elég mély vízbe és meg is kellett állnom benne.
  • Willi Betz
    #6162
    Most egyelőre hibakód mentes,figyelgetem és ha újra előjön,akkor ABS szenzor csere lesz valószínűleg.
  • Willi Betz
    #6161
    Km óra működött,csak világított az ABS visszajelzője,plusz kiírta a kijelzőre az Automatik getrieb-et. Ma reggel összedugtam a fejem egy ismerősömmel és arra jutottunk,hogy a két hátsóból veszi a sebesség jelet is,ami a differenciálműbe megy bele tulajdonképpen. Ez tovább adja a váltó elektronikának,majd megy előre az ABS kockába és a két első kerékhez és innen a motorvezérlőhöz.
  • Kicsizoli
    #6160
    A KM órád gondolom üzemel? ABS hibát ad?

    illetve én a váltó környékén megnézném hogy van e ott egyszenzor a tengelykihajtás környékén.

    Egy angol forum ahol erről írtak..

    Az első kerék jatású modelleknél, ha nincs ABS akkor valóban a bal eső kerékagyban van, illetve egy bizonyos évjáratig a két szenzor egy. Utána viszont külön szenzorral szerelék ami megint a féltengely kihajtás környékén van.
  • Willi Betz
    #6159
    Támadt egy pici problémám,csütörtökön rakoncátlankodott kicsit az autó. Tegnap ki lett olvasva a hiba géppel. Többek között a P0500 - Járműsebesség jeladó hibát is kiírta. Mostanra már bele keveredtem,annyi félét olvastam erről és teljes a káosz a fejemben. Kérdésem az,hátha tudja valaki - Zoli esetleg te,hogy ez megegyezik az ABS jeladóval?
  • Norby646
    #6158
    Egyik ismerősömnek van egy cabrio-ja, de az csak 1.6-os. Viszont rohadt jól néz ki, fekete, bézs bőrbelsővel, szép nagy felnikkel, sportkipufogóval. Hozzám a coupe forma közelebb áll, ezért is tetszett meg, főleg hogy egész elérhető áron vannak.
  • Szabi #6157
    régóta szemezgetek én is a G kupékkal, nekem a nagy vágyam egy almazöld, aztán majd egyszer hátha összejön.. :D
  • Norby646
    #6156
    Ezt jó hallani, egyedül azt sajnálom, hogy nem hátsókerekes, dehát ne legyen az ember telhetetlen. Szép nagyon amit linkeltél, nekem kb. 1 hónap max 2 mire esedékes lesz, bár nagy a kísértés meg nem is vagyok türelmes fajta, de nem feltétlenül akarom elkapkodni se. Egyelőre bízok abban, hogy azért ezek nem pörögnek annyira a hazai piacon és azok közül, amik most szimpatikusak még lesz 1-2. Köszönöm a segítséget, ha valkinek még valami eszébe jut ne tartsa magában. :)
  • Willi Betz
    #6155
    Most hirdetnek egy szépet,igaz csak 1.8.

  • Willi Betz
    #6154
    A Z22SE motorok nem rosszak! Vezérműláncos motor,az olajra kell oda figyelni,hogy jó minőségűt kapjon. Meg a gyertyákra,lévén,hogy gyújtás híddal van megoldva,az tönkre mehet,ha régiek a gyertyák. Ezeken felül semmi egyéb odafigyelést nem igényel. 147 lóerő bőven elég a súlyához. A kasztni,meg ha nem volt törve nem igen rozsdásodik,bontott alkatrészből rogyásig lehet válogatni,akár Coupé akár sima G bontás.
  • Norby646
    #6153
    Sziasztok! Hamarosan ha minden jól megy autóvásárlásba vágok, vannak is kiszemelt típusok, de az utóbbi időben baromira megtetszett a g astra coupe változata, abból viszont kimondottan a 2.2 benzines (esetleg 1.8 benzin de azért a 2.2 jobban hangzik). A 2.0 turbo-tól félek, értelemszerűen a turbó miatt. Néztem is párat, bár sokat nem találni a használtautó.hu-n, a rá szánt összeg nagyjából 800e-1100000 ft lenne. A kérdés hogy mit lehet tudni erről a típusról illetve az említett motorról, beleértve a fogyasztását is? Szerintem nagyon jól néz ki ez a forma, főleg szép felnikkel, bőr belsővel, jájj... :) A teljesítménye is jónak tűnik a súlyához képest. Megmondom őszintén, teljesen más kategória de még a mondeo-kat néztem 2.0-ás benzinesben de ott meg nagyobb az esély a bukásra szerintem.
  • Willi Betz
    #6152
    Lenne itt érdeklődés Astra G vagy Vectra B váltó és kézifékszoknyára? Persze van több típushoz is.
    Vectra A/Calibra
    Corsa B
    Astra F
    Omega B1/B2
    ....és az elején említett két típus.
  • Kicsizoli
    #6151
    Kár mert jó kis Astra XL lehetne belőle faragni :)

    A padlólemez én is néztem vázrajzokon nagyon egyezik.. persze biztos mása valóságban... kecsón kersek egyet ha van és megnézem..
  • Willi Betz
    #6150
    Nekem úgy rémlik,hogy nem. Bár a padlólemez ugyanaz. Maximum a kombi Vectráét lehetne beleaplikálni.
  • Kicsizoli
    #6149
    Még valami... A Signumba bele lehet "tákolni" a C Vectra hátsó üléssorát?
  • Kicsizoli
    #6148
    Urak! Egy kérdés valaki használ e vagy van e ismeretségi körben B Meriva benzinest? Üzemleltetési tapasztalot várnék elsősorban, illetve mit nézzen meg az ember ha nemtán belebolkik egybe?
  • Kicsizoli
    #6147
    Evvel a modszerel ugyebár mozogahat a szelep, de nem kap kormot.

    A másik módszer a félre fordítós. telibe lezárod egy vastagabb fémlappal, és az egyik csavart hosszabra cserélve, félrefordítod a szelepet és hadd mozogjon a semmibe...
  • Kicsizoli
    #6146
    Én egy 0,5 vagy 0,7 rézlemezből csaináltam meg a képen látható tömitést.


    Egy kis kézügyesség és a réz lemez miatt egy kis olló is megteszi a tömítés gyártását. Én az alakot felrajzoltam után megfelelő méretű lyukasztóval kiütöttem az 3 furatot és már mehet is a helyére vissza.