6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Willi Betz
    #6225
    Hamar melegszik a V6 és sokáig is tartja a hőt. 20-25 fokban kell neki 4-5 óra míg a külső hőmérsékletre visszahül. Ha üzemmeleg volt elötte a motor.
  • Norby646
    #6224
    Micsoda omega mekka, MELlesleg. :P
  • Norby646
    #6223
    Hát nem pont erre gondoltam, de most hogy így mondod... :D
  • Norby646
    #6222
    Ma reggel munkába a rosszabbik útvonalon mentem, viszont korábban mint szoktam mert mentem az eredetiség vizsgára, így kifogtam a dugót, 3/4 óra volt az egyébként ~15 perces út, átlagfogyasztásra 16 lityót írt , kb ennyire számítottam is. Mentségére szóljon hogy tényleg minden ellenem szólt, benyaltam a vasúti átjárót is, meg a váci út eleje is be volt dugulva+az összes létező lámpa piros volt. Hazafele a másik úton jöttem, pár lámpával, dugómentesen, 10,9 litert írt úgy, hogy ebben volt 1-2 nagyobb gázadás is, na ez már több mint kellemes. :) Amúgy a motor aránylag hamar melegszik.
  • Willi Betz
    #6221
    Igen,egyedül az nem kék. :D
  • Norby646
    #6220
    Mondjuk a zsiguli nemigen illik a képbe. :D
  • Willi Betz
    #6219
    Néha összefújja a szemetet a szél. :D

  • Willi Betz
    #6218
    Teljesítményadó az nálunk érthetetlen okból kifolyólag évjáratra történik....nekem ez évben csökkentettek rajta,eddig fizettem fél évre 10 ezer körül,most pedig 7400-at fogok. Annyi,hogy az enyém 2000-es évjárat és csak 106kW,a tied meg 133kW és 2003-as. Ezzel kapcsolatban pedig van egy furcsaság számomra a tiedén. Az utolsó évben (2003) füstös hátsó indexel és tolató lámpával árulták őket,ezen pedig fehér-piros az összeállítás. A hűtőrács az stimmel,2001-től a DTI és 2002-től V6-ok ezt a fajtát kapták,a középen króm csíkos helyett - hozzáteszem,ez a legszebb rács hozzá. 2003-ban pedig befejezték a gyártását,mert jött a Signum. Van pár 2004-es,de azok inkább csak akkor lettek forgalomba helyezve.
  • Willi Betz
    #6217
    Omega V6 feliratot azt tudok holnap hozni(megyek cimborámhoz Dabasra),ha kell. 2.6 se lehetetlen.
    Az ajtógombbal sok mindent nem tudsz kezdeni,nekem is cereg ha erősebb a basszus a zenében. Az ülésfűtés várható volt,hogy nem fog működni,ilyen idős korukban szét megy egy ponton a fűtőszál és mivel "sorba" van kötve nem tud rajta átmenni a delej,ami melegítené. A javítása nem bonyolult,csak kicsit macerás és 1 hétvége elmegy rá. Ülés ki,huzat le...stb. A műanyagokról pedig érdemes leszedni ezt a gumiréteget,ami az ablakemelőkön is van. DM-ben lehet kapni Denkmit néven hideg zsíroldót,azzal be kell spriccelni,várni 5-10 percet aztán letörölhető nedves ronggyal. Teljesen más lesz a kinézete is és a tapintása,mondhatjuk úgyis,hogy nem undorodva fogsz hozzáérni. :) Egyedül a klímapanelen nem ajánlott ezt megcsinálni,mert a gombok alapja fehér és csak rá van "festve" a fekete rész.
    Így néz ki a végeredmény:


    A váltó körüli keretet szintén ugyanígy meg tudod csinálni,szétszedni se nehéz,a kiosztásnak és a téli program gombjának is van csatija,könnyedén széthúzhatók.
    Váltó és kézifék szoknyát meg csinálok neked,ha gondolod,fel is szerelem,10-15 perc az egész.
  • Norby646
    #6216
    Köszönöm, úgy legyen! :)
  • Szabi #6215
    grat, sok-sok gondtalan kilométert vele
  • Norby646
    #6214
    Jah meg lemaradt, hogy kéne majd egy 2.6 v6 felirat a hátuljára. :P
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2016.03.06. 10:06:33
  • Norby646
    #6213
    Jót ötlet volt nagyon szép lett.
  • Norby646
    #6212
    Gábor, ezúton is köszönöm a segítséget, na meg hogy mutattad a 2 3000-est, ahogy írtam a facen is, már ez is bőven nagy. :) Igazság szerint úgy voltam vele, hogy elég a 2.6 amennyiben szép állapotban van, szerencsére tényleg nagyon tip top, gondos gazdija volt. 900-ban sikerült megegyezni, az autó állapotát elnézve nem volt pofám a 850-es ajánlathoz, 870-et mondtam, de már mindketten tudtuk, hogy 900 lesz a vége. :) Biztosítást megkötöttem, kb 92000ft lesz éves szinten assistant szolgáltatással együtt. A többit még nem tudom, bár az átírás kb 120000ft lesz, a teljesítmény adó meg 25e környéke.

    Pár kép ide is, ha esetleg érdekel valakit. :D

    Telitank, hadszóljon.


    Kicsit párás volt...






    2003.12. havi, rozsda nincs, motor gyönyörű szépen duruzsol, az automata váltó nagyon finoman váltogat, pontos, nem rángat. Futómű iszonyat kellemes, kellően feszes miközben nagyon jól tompítja a remek minőségű magyar utak keltette ütéseket. Belül halk, a bőr belső nagyon esztétikus, tapintásra egész jó, rosszabbra számítottam, de tény hogy azért nem ugyan olyan mint amilyen anno a mergában volt. Minden esetre nekem nagyon tettszik, és nagyon kényelmesek az ülések, ráadásul faszán lehet állítgatni. ~270km után úgy szálltam ki mintha csak a közértbe mentem volna vele, semmim nem fájt, baromi kényelmes. A motor... Hát felülmúlta az elképzeléseimet, nem gondoltam volna hogy a több mint 1600 kilós kasztnit a 180 pacis motor így megindítja, kegyetlen. :P Megy mint állat, fogyasztásán leesett az állam... kb. 210-220km környékén nulláztam a "mérőt", így főként autópályázás van benne meg Debrecen, illetve a rövid Budapest szakasz, na meg néhány padlózás, 8,7l/100km (hát városban biztos több lesz, de sebaj, majd beírom azt is). Nagyjából 125-130-al jöttünk végig a pályán. Az eladó nagyon korrekt volt, látszott rajta, hogy foglalkozott az autóval, vezérlés cserélve 151e-nél, olajak, szűrők cserélve pár ezer km-el ezelőtt, fékek úgyszintén. Saját szervizkönyvet vezetett, számlákkal, mit mikor miért is hol. Garázsban tartott autó, gyönyörű szép kertes ház mellé.

    Pár negatívum: az ajtó záró pöckök (a műanyag bizbasz ami záráskor lemegy, nyitáskor feljön) lötyög és zörög, zavaró.
    Vezetőoldali ülésfűtés nem megy, majd ránézek, hátha csak a biztosíték (a kis naiv).
    Tolatóradar hol működik, hol meg folyamatosan sípol.
    Néhány belső műanyag kissé kopott, karcos, konkrétan: váltó körüli műanyag keret+váltószoknya, elakadásjelző gomb karcos, világítás kapcsoló enyhén karcos, illetve elöl az ablakemelő gomb körüli keret kopott+bal oldalon a többi gomb mellette kicsit kopott.

    Hát kb. ennyi, minden más rendben van, fényezése gyönyörű, "nyári" 17"-es polír felnik makulátlanok, 169000km van benne. Összességében szívem szerint az autóban aludtam volna, bőven felül múlta az elképzeléseimet, ráadásul ezer éve szemezgettem már ezzel a típussal. :)

    Az említett negatívumokat majd cserélni/javítani szeretném, valamint jó lenne rá majd egy sport kipufogó, remus fain lenne bár árakat nem tudok, más is szóba jöhet majd. Ha dupla lenne a vége az lenne a királyság, de vagy jó fajta vagy marad a gyári, mert sufni szart biztos nem rakok egy ilyen autóra.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2016.03.06. 10:01:18
  • Willi Betz
    #6211
    2016-os dizájn. :)

  • Willi Betz
    #6210
    A két 3 kilósra nem kellene költened,minden működik bennük úgy ahogy kell. Esetleg egy olajcsere,de még az se szükséges. Én azt venném,aminek ismerem az előéletét.
  • Willi Betz
    #6209
    Amennyi kópét bontanak,nem nagy ügy másik belsőt venni bele. :)
  • Norby646
    #6208
    Astrából ez a 2 tettszik:

    piros bőrbelsős:



    link 1

    Ez meg bézs, ez jobban tettszik, cserébe kicsit drága:



    link 2

  • Norby646
    #6207
    Ezt néztem én is, csak az a kárpit... :D Na meg ez is a gyengébbik 1.8. :(
  • Norby646
    #6206
    Értem, hát meglátjuk, még kitalálom hogy legyen. Mondjuk marhára belezúgtam ebbe a típusba, ha omega lesz akkor csak nagy motoros, fullos, vagy az aminek a címét megadtad, vagy a 2.6-os, ha már lúd legyen kövér alapon. Meg kurvára hiányzik az érzés amikor az ember odalép neki, az visszavált egyet és megy mint állat. :) Mindkettőt meg fogom nézni szerintem, aztán meglátjuk melyik jön be jobban, de az elég nagy előny ha valamelyest ismerem az előéletét, jelen esetben általad.

    A coupe astra is nagyon bejön, de 1.8-as (125le) alig van a hahun ami jó állapotú és megfelelő az ára, a 2.2-estől meg tartok kicsit. Haverom azt mondta azt engedjem el, páran írták a neten is, de ugyanakkor te pl nem mondtál róla semmi rosszat. Nyilván az is befolyásolja az ilyen véleményeket, hogy rengeteg a kintről behozott, leharcolt szar, ami persze nagyon ragyog először csak később esel pofára. Hát nem tudom, pedig 2.2-es van fent egy pár a hahun ami szép. Nekem a turbós is tettszik de ott félek a turbótól, persze lehet az romlana el utoljára. :D Az 1.8 meg amúgy is a minimum nálam, viszont valamelyik csak 116le ami számomra már kevés. Még az 125-öt is annak tartom, csak könnyű a kasztni, így azzal még ki tudnék egyezni. :)

  • Szabi #6205
    óóbasszus, most nézem van hazai almazöld is, wháá :D

    850pénz

    mondjuk a kárpit a szokásos rondaság
  • Szabi #6204
    tudnám szeretni :D

    2950juró

    de ellennék vele is :)

    3900juró
    Utoljára szerkesztette: SZABl, 2016.02.27. 15:04:59
  • Willi Betz
    #6203
    A 2.6 és 3.0 fogyasztásban nincs különbség. Használat függő,ha rövid távokat mész hideg motorral,akkor betud kajálni 20 litert is. De ha egy átlagos városi útvonalat veszünk,ahol vannak lámpák,de üzemmeleg a motor,akkor 12-13 liter. Meg persze attól is függ hányszor padlózod le. :D De elég ha ezt az elméletet nézed. 2.6-os 180 lóerő,a 3.0 210. Ugyanazt a súlyt kell a gyengébb motornak is mozgatni,mint az erősebbnek. Tehát az erősebb motor könnyebben megmozdítja,kevesebb energiába kerül ugyan azt a sebességet elérnie,mint a gyengébbnek. Ezért fogyaszt az enyém is 13 litereket,mert abban csak 144 lóerő van,a súly pedig közel ugyanannyi.
    A kékről annyit tudok,hogy az apukája használja. 1,5 éve van náluk,azóta ment kb 5000km-t. 200 ezer km körül van benne,erősebbnek érződik a motorja mint a feketének. Nyilván azért,mert jó állapotban van belül a motor. Új vezérlés van rajta,friss motor és váltóolaj. 2001-es évjárat úgy emlékszem,újszerű kipufogó rendszer van alatta,meg az Eibach futómű. Hívd fel őt nyugodtan,elmond mindent róla.
  • Norby646
    #6202
    Olvasgatom napi szinten a különböző írásokat az omegákról, viszont számomra hihetetlen fogyasztási adatokat írkálnak, persze nyilván ember illetve útvonal függő a fogyasztás, így felmerült bennem a kérdés, hogy hozzávetőlegesen most akkor mennyit is fogyaszt a 2.6-os és mennyit a 3000-es? Hozzáteszem nem a fogyasztás az elsődleges szempont persze értelmes keretek között de azért csak jobb tudni, hogy mibe vágom a fejszém. Pontosan nyilván a használat során derül ki, de csak körülbeli adatok után érdeklődök. A másik hogy a kék 3000-es omegáról csak így elöljáróban pár alap adatot tudnál mondani? Mikori évjárat, mennyit futott, ilyesmi... :) Nekem az is jó ha esetleg privátban elküldöd, teljesen mindegy.
  • Willi Betz
    #6201
    Így már érthető volt,hogy nem érzékelte a fogaskereket (a jeladón is hasonló mennyiségű és állagú kosz volt) és el-el dobta az abs és a sebesség jelet.
  • Norby646
    #6200
    Na ez jó hír. :) Mindkettő nagyon tettszik, a fekete kimondottan gyönyörű, a hátsó lámpák baromi ízlésesek.
  • Willi Betz
    #6199
    Elküldtem privátban.
  • Willi Betz
    #6198
    Hirdetve egyik sincs,tehát meglesznek még biztos. A feketén Hella Black hátsó lámpák vannak,elég ritkák. Nem utólagosan sötétítettek.
  • Norby646
    #6197
    Hát ez gyönyörű. Sajnos az 1.3 már sok lenne nekem, viszont a másik az jó lenne. A távolság nem érdekel különösebben, amíg Magyarországon belül vagyunk. Ha jó egy verda akkor megéri érte kicsit utazgatni, persze nyilván minél közelebb van annál jobb. Ha a kék tulajának elérhetőségét megadnád akkor az jó lenne, persze még semmi sem biztos. :)
  • Willi Betz
    #6196
    Ez pedig a fekete,ez is full,csak bézs bőr belül. Ez fixen 1.3 millió,viszont ez is tuti! Irmscher rugók,3 cm nyomtávszélesítők,Koni gátlók...ha érdekel valamelyik akkor privátban elküldöm a srác elérhetőségét,Dabason lakik,de ezek megérik azt az 50 km-t.



  • Norby646
    #6195
    Nagyon szép a járgány, marha jó ez a szín, meg a felnik is szépek. Hát jól néz ki, na ez is olyan mint az elképzelésem. :)
  • Willi Betz
    #6194
    Zsír új Eibach futómű van alatta,olyan feszes hogy nem igaz,vezettem. Öröm vele kanyarodni. Ezért a kocsiért kezeskedem,jó barátomé.
  • Willi Betz
    #6193


  • Willi Betz
    #6192
    Viszont a 3 liter 2-3 decivel eszik többet mint a 2.6.
  • Willi Betz
    #6191
    900 ezer,friss műszaki,rozsdamentes,sport futómű,újszerű nyári gumik,kiváló motor és váltó,fekete bőr,tetőablak...színes navin kívül full extra.
  • Norby646
    #6190
    Van róluk kép vagy valami, esetleg a konkrét hirdetés? :) Mondjuk a 3.0 már elég beteg. :D
  • Willi Betz
    #6189
    Kapásból tudok 2 olyan autót,amik hasonló állapotban vannak,viszont nincsenek fent hahun,de ha kell eladóak. :) Mindkettő 3.0,full. Egyik sötétkék,másik fekete.
  • Norby646
    #6188
    Szerintem ez teljesen jó lenne így. Igazság szerint, ha omega, akkor a belinkelt jöhet csak szóba, mert arra azt mondom hogy az olyan mintha én álítottam volna össze az egészet. :) Ahogy megnéztem a többit, igazán egyik se fogott meg, mert vagy 300000+km van benne vagy szar állapotban van, vagy manuális váltós, vagy ronda a kárpit vagy dízel...stb. Sajnos hahun nem nagyon van ezen kívül olyan ami szimpatikus lenne, legalábbis jelenleg.

    Ha esetleg az omega nem jön össze akkor marad az astra coupe. :)
  • Willi Betz
    #6187
    Azt viszont tudni kell,hogy ezeknél a manuális váltósok kettőstömegű lendkerékkel szereltek. Annak cseréje se sokkal olcsóbb,mintha egy komplett automata váltót vesz az ember bontottan.
  • Willi Betz
    #6186
    Áttételben elbírna egy 5. Direkt fokozatot,mert 130-nál 3200-at forog (V6 is). Viszont a benzinesekhez csak ez az AR25/35 4 fokozatú váltót szerelték. A 2.5 DTi-hez (közösnyomócsöves) volt 5 fokozatú automata AR40-es ha jól emlékszem. V8-hoz pedig AR60 5 sebességes. A számok a hitelesített maximum nyomatékot jelzik. Ettől függetlenül a 3.0/3.2 is elbírja a gyengébbik AR25,de ahhoz gyárilag AR35 volt. A 2.6-hoz pedig AR25,lévén,hogy csak 240NM-t tud.