6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • kisbesi
    #6267
    Talán tud itt valaki segíteni nekem, mert kifogytam az ötletekből, hogy mi lehet a baja az Opelemnek.
    Adott egy Corsa C(2001) easytronic váltóval.
    Az autó teljesen jól működik normál körülmények között. Vált, kuplungol, indul, stb.
    Viszont, ha felkapcsolom a világítást, akkor letiltja a váltót. A jobb első lámpaállító-motor kerreg, talán szorul. Kikötöttük a lámpát, de akkor is előjött a hiba, amikor felkapcsoltam a világítást. Olyat is csinál(nem tudom van e köze a dolgokhoz, de mikor járok be a garázsba és lefelé bukik az autó), hogy fékezéskor szintén a jobb első lámpa helyzetjelzőjét felkapcsolja. olyan, mint egy féklámpa, csak elől. ( nem tudom állandóan van e, csak a garázsban látszik, ahogy visszatükröződik a fény.
    A generátor, akkumulátor jó, váltó nem csúszik, nincs semmi baja neki, féklámpa kapcsoló ki lett cserélve, csak valami bezavar, talán zárlat valahol?

    Van ötlet, hogy hol keressem a hibát?
  • Willi Betz
    #6266
    Lehet,de az is lehet csak belekarcoltak és azért lett újra fújva. Én inkább arra gondolok,hogy törve volt a hátsó kerékív.
  • Szabi #6265
    ennek vajon a fél baloldala cserélve volt ? :D
  • Willi Betz
    #6264
    Mai "élményem".


    Bomlik,szóval hoztam belőle ereklyét is,napellenzők formájában. :)
  • Willi Betz
    #6263
  • Willi Betz
    #6262


  • SzocsA
    #6261
    Megtaláltam, bent volt a könyvek között egy kis kártya csak a másik oldala látszott és nem foglalkoztam vele :D
    Köszi.
    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2016.05.21. 14:56:51
  • Willi Betz
    #6260
    Ha kaptál hozzá Car Pass kártyát,azon rajta van a rádió kódja. Ha nem,akkor rádiót ki kell venni és kis szerencsével rá lesz írva egy 4 számjegyű kód.
  • SzocsA
    #6259
    Megcsinálták a kocsimat, de kivették belőle az aksit. Bekapcsolom a rádiót SAFE-t ír ki.
    Nem tudom, hol lehet a kódja, melyik pappírra vagy hol adták meg a kocsihoz való kódot?
    Astra g 2000 évjárat. gyári rádió.
    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2016.05.21. 08:12:30
  • Willi Betz
    #6258
    Ilyen gyárilag. Én csak azt nem értem,miért nyúlnak hozzá? Mikor ennek olyan állapotba kéne lennie,ahogy kijött a gyárból első ként.
  • kifli
    #6257
    az az elektromos utólagosnak tűnik, ha gyárilag ilyen, akkor az elég csúnya
  • Norbi1990
    #6256
    Elektromos ablakemelő gombok, meg tekerő is? :D
    Végülis nem olyan rossz ötlet, elektromos bedöglik lehet manuálisan is :D
  • Willi Betz
    #6255
    Első itthon gyártott Astra F. Keresd a hibát! :D
  • Szabi #6252
  • Willi Betz
    #6251
    A V8 Star-okban pedig egyen Ford motorok - pontosabban Roush - voltak. Mindegy,hogy Opelről,Vw-ről,Audiról vagy Jaguárról lett mintázva a külső,alatta egyformák.
  • Willi Betz
    #6250
    Van ilyen is :P
  • Kicsizoli
    #6249
    Németország.. V8Star futamok.. 2001-2003ből...

    V8 star
  • Norbi1990
    #6248
    B omegát én se tudtam.
    A omega DTM-be is versenyzett
  • Norby646
    #6247
    Nem is tudtam hogy létezett omegából versenyautó. :)

  • Norby646
    #6246
    Nagyon szép autó, jól eltalálták a formatervet, a részletek is szépen sikerültek. Így ahogy van jöhetne. :) Persze csak az omega mellé, mászkálós autónak. :P
  • Willi Betz
    #6245
    Nem rossz-nem rossz
  • Willi Betz
    #6244
    Mindig ezt csinálják. Amikor megjelenik,ömlengenek róla,aztán szépen-lassan elkezdik szapulni. Astra J-nél is ez volt.
  • Kicsizoli
    #6243
    Teszt Astra vs Megane

    Mármár azt hittem hogy a TC levetkőzi az nagy Opel útálatát... tévedtem.. ha esetleg ide is látogat közülük valaki részvétem a cikk iróinak, sajnálom őket..
  • Willi Betz
    #6242
    Valószínűsítem,hogy az Insigniának lett volna konkurencia házon belül. Egyáltalán nem elavultak,csak egy kis fazon igazítás kellett volna nekik és ahogy írtad az ide "illő" motorok. Esetleg megtartva egy V6 és V8-at. Annak idején,mikor az Antara megjelent,azt is a Chevrolet 2.4-es motorral árulták nálunk. Csak sokan fújoltak rá,mert nem dízel és "terepjáróba dízel motor való" szövegekkel bombázták.
  • Kicsizoli
    #6241
    Nem igazán értettem hogy Európába miért nem hozta ezeket a modelleket a GM, persze az ide illő motorcsaláddal..nem gondolom hogy ezek annyira elavult szerkezetek lennének..
  • Willi Betz
    #6240
    Az utolsó hátsókerék hajtású V platformos GM termék....
  • Willi Betz
    #6239
    Ilyenkor látom,hogy az enyém közel sincs ilyen állapotban.
  • Norby646
    #6238
    Nagy a szerelem... :P




    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2016.03.23. 20:50:57
  • Willi Betz
    #6237
    Kinyomoztam/kinyomoztuk Omegás haverokkal és egy opcom-mal....jelenleg nem kommunikál a fékrendszerrel a számítógép,pontosabban ha lehűtjük az abs kockát akkor igen,amint felmelegszik mintha nem is lenne. Úgyhogy a kocka adta be a derekát,holnap megyek cimborámhoz és hozok tőle egy V6-ba valót. Onnantól kezdve lesz TC-m is. Kapcsolási rajzokat átbogarásztam,minden további nélkül jó bele a V6 kocka is. Szerencsére könnyű cserélni,táncolni lehet a kocka körül a motortérben.
  • Willi Betz
    #6236
    Néha már kezd tele lenni vele a hócipőm. Bár lekopogom,óriási problémák nem voltak vele és szerencsére a motorja is teljesen jó. Kopó alkatrészek,illetve a kipufogó a korából adódóan csere érett volt pár éve.
  • Kicsizoli
    #6235
    A korosodó autó mindig ad "valamit" a gazdának..:) Nekem tavasszal első futómű, klimarendszer, és kipufogó..
  • Willi Betz
    #6234
    A változatosság kedvéért ma újfent elkezdett világítani az ABS lámpája...újra alámásztam pucolás,most mindkét oldalon,de semmi. Szerintem most ment tönkre,vagy az ABS tömb adta be a kulcsot.
  • Willi Betz
    #6233
    Nem,1 hét után leszedtem,mert többnyire barna bőrűek érdeklődtek,meg olyanok akik "Mennyit engedsz a feléből?".
  • Kicsizoli
    #6232
    Azt hittem mikor kezdted árulni, hogy el is ment...
  • Willi Betz
    #6231
  • Willi Betz
    #6230
    Túl jó helye van nálam ennek az autónak. :)
  • Kicsizoli
    #6229
    De jó volna ha az én Astrámban is ennyi volna..

    legalább még ennyit bele nagyobb gondok nélkül..
  • Willi Betz
    #6228
    Ték :D
  • Norby646
    #6227
    Mai körutam kb 35km volt, zömében városban és 12.7l volt a fogyasztás. :) Remélem nem a szökőév miatt... :D
  • Willi Betz
    #6226
    Egyébként a 2.2 is bezabál ennyit,ha olyanok a körülmények. :) A 10,9 viszont teljesen jó! Nem is tudom,nekem talán szökőévben egyszer kajált ennyit városban,alapvetően mindig több,12-13 liter. :D