6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Willi Betz
    #6307
    Mostantól hivatalosan is francia az Opel.
  • Stockbauer33 #6306
    http://mcsatorna.hu/nemzetkozi/a-peugeot-konszern-megvette-az-opelt-1821793
  • Norby646
    #6305
    Hát ez ocsmány, még az eleje valahogy elkezdődik, de a hátulja valami egészen botrányos, legalábbis az én szememnek biztos.
  • Kicsizoli
    #6304
    Én a franciáknak lennék mindjárt az egész bal hátsó sárvédőivel nyitnám tankolónyilásként...merazúgystílusos...

    Kell a francia kapcsolat mint egy falat kenyér..
  • Willi Betz
    #6303
    A Crossland X és Grandland X már PSA fejlesztésű járgányok. Egyik ugyebár a Meriva helyett,másik a Zafira helyett jön majd.
    Crossland X
  • Kicsizoli
    #6302
    Én nem fordulok el a márkától emiatt, de ezen házasság után nem lesz igazi Opel az Opel...még ha kinaiak vették volna meg, vagy urambocsá' Renault csport, bár az se lenne jobb mert azoknak is erős kunkurencia az Opel mint márka, a japánok koreaiak gondolom alapból kiestek a képből.

    Én személy szerint a Isuzu ra gondoltam hogy indíthatna személyautó dívíziót az Opellel közösen..és szerintem nem olyan vad gondolat ez..
  • Norby646
    #6301
    Igen, engem se boldogít el a tudat. Bár sztem ha az omegát lecserélem egyszer, akkor amúgy is valami más márkára váltok, ettől függetlenül elszomorít a dolog.
  • Kicsizoli
    #6300
    Szia engem anno lebeszéltek róla, mármint nem a típusról hanem az Opel féle dizelről(X/Y20/22/DTL/DTH), szép jó megy de ne legyen probléma vele...gondolom nem vadi új adagoló van rajta, gyári garival...turbo, lendkerék, annak hibájából főtengelytörés, de mint szokatam mondani mindenkinek más a hobbija..
  • Kicsizoli
    #6299
    Mikor aláírják a felvásárlást gyásznapot tartok ... asszem... Viszlát Opel ..
  • Norby646
    #6298
    Pedig nagyon úgy tűnik sajnos... :(

    link
  • BiaGG
    #6297
    Sziasztok!

    A véleményetek szeretném kérni.

    Szemzgetek egy opel vectra B 2.0DTI-vel de hallok jót rosszat róla.

    Kinek milyen véleménye van erről a típusról?
    Ő lenne a kiszemelt

    köszi a válaszokat
  • Szabi #6296
  • Kicsizoli
    #6295
    Úristen...:(

    Bizom benne nem igaz a hír, inkább lenne független.
  • Szabi #6294
  • Willi Betz
    #6293
    Ez is sima 1.6 szívó benzin. Viszont könnyedebbén és ügyesebben mozog mint a BMW-m. Méretre egyformák,súlyban van köztük kb 200kg. Összességében jobb autó benyomását kelti számomra az E39-nél.
  • Kicsizoli
    #6292
    Nem rosszak de nem tudok kibékülni az Euro5 /6 benzines motorokkal, lomhák és szeretik a hasukat, de nagyon. Lassan nálam is kezd érni a G cseréje.
  • Willi Betz
    #6291
    Azért csak maradt Opel is. ☺
  • Willi Betz
    #6290
    Szépen "kupésították".
  • Szabi #6289

    link
  • Willi Betz
    #6288
    Ő lett.
  • Szabi #6287
    én a Vector-okkal szemezgetek régóta :)
  • Kicsizoli
    #6286


    Engem most ez piszkál, az Insignia nézegetés közben jöttem rá hogy ez a tesója..
  • Szabi #6285
    drukkolunk :)
  • Willi Betz
    #6284
    Tegnap befejeződött az Omegás pályafutásom. Elvitték a kék bálnát. Ma pedig remélhetőleg egy új kaland vár rám amire nagyon kiváncsi vagyok és sok reményt fűzök hozzá. Aludni is alig tudtam,folyton ez motoszkált bennem,mert ígéretesnek tűnik a kiszemelt jármű.
  • Norby646
    #6283


  • kifli
    #6282
    mostanában szemezek e39 530i-vel :)

    Ha esetleg van tipped mire kell figyelni, akkor privátban megírhatnád, általában a típushibákkal és hasonlókkal képben vagy :)
  • Willi Betz
    #6281
    Úgy néz ki BMW e39 520i,2002-2003 körüli.
  • Kicsizoli
    #6280
    Mi lesz helyette? :)
  • Willi Betz
    #6279
    Nos,páran biztos láttátok már - főleg akik facebook-on is ismerőseim,vagy Opel adok-veszek csoport tagok - ,de eladó lett a "szívem csücske". Ide felesleges leírnom mi történt az autón mióta nálam van,mert a legtöbb fontos mozzanatot megírtam róla,mióta hozzám került. Aki esetleg birtokolni akarja,az írjon nyugodtan. :)
  • Willi Betz
    #6278
    Tegnap új tehén került a kormányra. :) Már nagyon ráfért a csere.







  • Willi Betz
    #6277


  • Szabi #6276
  • Norbi1990
    #6275
  • Willi Betz
    #6274


  • Szabi #6273
  • Willi Betz
    #6272
    Ha lenne fölösleges fél millióm,már mennék is érte.
    A sárga Rekord
  • Norbi1990
    #6271
    B Vectra X17DT motornál a vízpumpát vezérműszíj hajtja? Együtt kellene cserélni a vezérléssel?
    Sajna folyik a hűtővíz és a szíjaknál jön elő a víz (pontosan nem tudom hol van a vízpumpa, ezért tippelek erre).

    Motorindításkor folyik, melegebb motornál 80-90 foknál már nem.
    Utoljára szerkesztette: Norbi1990, 2016.07.19. 11:10:04
  • Willi Betz
    #6270
    Nincs. Szerelő!
  • kisbesi
    #6269
    Igen, mindenképpen az lesz, de addig is valami ötlet?
    Mi köze lehet a fékpedálnak az első lámpához? Szimplán valami zárlat? Úgy érzem, hogy egészen apró baja van a kocsinak, csak mégis elég jelentőssé teszi....
  • Willi Betz
    #6268
    Autóvillamosságihoz el kéne vinni. Így csak vakon találgatna mindenki.