6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Willi Betz
    #5944
    Csak minőségben kéne eltérniük,kialakításban nem. Maximum a motorok közt lehet különbség,de még az se biztos.
  • Norby646
    #5943
    Én is mindig mindenből a legjobbat raknám bele csak sajnos nincs rá lehetőségem. Igazából a kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy ezek mind jók hozzá csak működésben vagy minőségben van köztük differencia, vagy nem mindegy, hogy melyiket veszem ezekből mert lehet, hogy nem passzol az enyémbe valamiért. Mint ahogy anno a fékbetét, hogy kihozott 30 félét ehhez a típushoz, aztán be is sz*ptam az elsővel mert nem olyan volt a füle mint amilyen kellett. :D
  • Willi Betz
    #5942
    Én Bosch-t raknék bele,de az csillagászati áron van. A többit nem ismerem.
  • Norby646
    #5941
    A gyanúm átterelődött az ac pumpára. A kérdés a következő: Vajon ezek közül melyik jó nekem? ac pumpa

    vectra b(2) 1.6i z16xe, lépcsőshátú bár a motorkódot leszámítva mindenki tudja ezeket lassan... :D

    Willi Betz: Az ügyes volt! :D
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.05.18. 12:58:04
  • Willi Betz
    #5940
    Ez a Vectra pedig elkapta a gumifalat.....a jobb oldala sérült,valamennyi látszik belőle.

  • Kicsizoli
    #5939
    Valami hasonló de nem metál... a Tóth Jenő megint meglepett minket valamivel...Admiral A 2,6s egy leirás szerinte de szerintem 2,8 S vagy H
    Utoljára szerkesztette: Kicsizoli, 2015.05.17. 12:54:53
  • Willi Betz
    #5938



  • Willi Betz
    #5937
    Jól emlékszem,a Tiednek is ilyen színe lesz?
  • Willi Betz
    #5936
    Jóbarátok :)


    Mellékesen, - nem tudom jónak számít-e vagy nem - de a célegyenesben 140km/h-t tudtam kihozni a kék desznajból.
  • Szabi #5935
    whááá
  • Kicsizoli
    #5934






  • Norby646
    #5933
    Mennék, de az autó behalt. Megint előjött a múltkori probléma, hogy nem megy az autó. Viszont most már majdnem itthon voltam, és elkezdtem próbálgatni, hogy mire mit csinál. Most nagyon erős a gyanúm, hogy a probléma a fojtószelepháznál lesz, vagy a gázpedál jeladójánál. Nem rángatott az autó, nem dadogott, viszont hol megindult hol nem. Nekem egyből vmilyen kontakt hiba ugrott be, mert teljesen olyan volt.
  • Willi Betz
    #5932
    Holnap jön valaki a Hungaroringre?
  • bboyatty
    #5931
    Ok köszi a tippeket, hétvégén megyek ismerőshöz, fel tudom emelni az autót és akkor át tudom nézni az egészet.
  • Willi Betz
    #5930
    Vectránál nem tudom hogy van,de szerintem annál is jobb elöl a lökhárító mögött megy egy kábelköteg,ilyen flexicsőben,lehet az sérült. Vagy a kerekeknél a vezetéket átnézni,lehet ott van szakadás. Vagy - most jutott eszembe - az ABS reléjét is megnézheted,hátha csak az mondta be az unalmast.
  • Willi Betz
    #5929
    Most kicsit szemét leszek :D
  • bboyatty
    #5928
    Igazából nem is az zavar, hogy nem működik az ABS hanem, hogy ott világít a műszerfalon. Az a baj azt se tudom, hol kezdjek neki átnézni, hibát keresni és ez az ismerős egyből a vezérlőt akarta lecserélni nem kis pénzért és mondtuk neki, hogy egyelőre nem cseréljük és ha tényleg egy kábelhiba akkor hiába cserélek akármit is, mert ugyan úgy hibát jelez majd.
    Utoljára szerkesztette: bboyatty, 2015.05.13. 21:45:41
  • Willi Betz
    #5927
    Igazából nem szalon állapot :) ABS-nél meg lehet valamelyik vezeték van megszakadva. Bár tönkre tud menni az ABS kocka is,de nem jellemző.
  • bboyatty
    #5926
    Gratula, mondjuk nem is csoda, hogy bekerültél.

    Más: Úgy néz ki bemondta az unalmast az ABS vezérlő, vagy agy vagy tudja a fene, hogy nevezzem, legalábbis autószerelő ismerős megdugta a hétvégén az autót és azt a hibát adta a fedélzeti a teszternek. Azt nem tudom, hogy nem-e valamelyik jeladó szállt csak el mert, régebben is játszotta, hogy felgyulladt az ABS jelzőlámpája de újraindítás után legtöbbször nem jött vissza. Akkoriban is rá lett dugva gépre de nem mutatott semmi hibát. Esetleg valami tapasztalat ezzel kapcsolatba? Mert látván az árakat könnybe lábadt a szemem...:P
  • Norbi1990
    #5925
    Grat
  • Willi Betz
    #5924
    Na,ez is megvan. :)
    "Kedves Opeles Barátunk!

    Örömmel értesítünk, hogy a Te autód is a kiállítók között van! Várunk szeretettel a tulajdonosok kiállítására az Opel családi napján, a Legendák Találkozásán 2015. május 16-án, szombaton."
  • Willi Betz
    #5923
    Hátha esetleg érdekel valakit. Link
    3.0 BMW dízel motor van benne + nagyobb töltés + chip.....kb 230-240 lóerő lehet.
    Utoljára szerkesztette: Willi Betz, 2015.05.10. 20:24:09
  • Norbi1990
    #5922
    Végül mókolás lett. Alumínium ragasztóval körbe lett ragasztva.
    Célnak megfelel egyelőre
  • Willi Betz
    #5921
    Ez az igen. Pár hét és egy másikon fognak tovább szolgálni a darabjai.
  • Norby646
    #5920
    Ez az amit a múltkor linkeltél be? Egyben jobban nézett ki. :D
  • Willi Betz
    #5919
    Ez picit szétugrott :D

  • Willi Betz
    #5918
    Nem lesz semmi baja az ütögetéstől. ;)
    Utoljára szerkesztette: Willi Betz, 2015.05.09. 21:41:55
  • Norby646
    #5917
    Ütögettem én, de nem mertem jobban, már így is olyanokat rábsztam hogy a szívem szakadt meg közben. :D

    Én is a facebook-on láttam, azóta csorog a nyálam.
  • Willi Betz
    #5916
    Ezt láttam ma Facebook-on,bíztatónak tűnik. Bőr tisztítóval meg kell pucolni az üléseket és a repedések is eltűnnek róla.
  • Willi Betz
    #5915
    Kicsit ütögesd meg a kormányt két oldalon,aztán érezhető amikor lelazul,majd lehúzod.
  • Norby646
    #5914
    Kicsit más... Megnéztem a kormánynál mi a bánat kattog, hát nem az index. Ahol van a szallagkábel közvetlenül a kormánykerék mögött, onnan hallok valami kattogást. Megpróbáltam leszedni, de sajnos nem jött össze. A légszákot leszedtem, alatta egy 22-es anyacsavar van, egy ilyen biztosító szerű alátéttel, és hiába szedtem le nem jön le a kormány, túlzottan meg nem mertem erőltetni. Gondolom van hozzá vmi spéci szerszám, vagy nem tudom... Mind1 én nem szenvedek vele, majd elviszem a szerelőhöz, hogy nézze meg mi a sz@r van.
  • Norby646
    #5913
    Kell!

    https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega/opel_omega_3.0_v6_executive_automata_szep_allapot-8950981
  • Norby646
    #5912
    Nem tempomatos. :) Köszi!
  • Willi Betz
    #5911
    Kar csere meg nem bonyolult. Le kell venni a kormányoszlop burkolatot,aztán csak ki kell húzni a kart a csatiból,lehet segíteni kell egy kicsit csavarhúzóval. Még egy dolog ezzel kapcsolatban,ha tempomatos,akkor figyelni kell,hogy benzinesbe való kell,3 vagy 4 vezetékes. Míg a dízelé csak kettő. Ha pedig nem tempomatos,akkor mindegy,Agilától az Omegáig egyformák.
  • Norby646
    #5910
    Hát azzal is azt hiszem az lesz a legjobb ha kiszenvedem, és utána veszem meg, csak így szétbontva nem szívesen hagyom itt. Mind1 végülis ezt meg tudom oldani, de ha vissza kell vinni mert nem jó akkor ugyan ott vagyok, csak még megy a variálás is. Utóbbival kapcsolatban meg egyetértünk. :)
  • Willi Betz
    #5909
    Mondjuk a Bárdinál sokszor "félre vezető" a leírás. De gyártótól függ mennyibe kerül. A többire így most nem tudok kielégítő választ adni. Szerintem vegyél egy új kart,kedvezménnyel lesz 3000 ft maximum,az nem egy horribilis összeg,mégha nem is az lesz a rossz,legalább új lesz benne.
    Utoljára szerkesztette: Willi Betz, 2015.05.07. 11:08:18
  • Norby646
    #5908
    Értem, köszi a segítséget! Most néztem bárdiban 4000-5000ft környéke, és abból lejön a kedvezmény, és van is nekik.

    Egyébként toronycsapágynál néztem, hogy van egy rakat féle ugyanahoz a típushoz. Egyik 5000 a másik meg 2x-3x drágább. Valamelyiknél írja hogy rúgóstag támcsapággyal, valamelyiknél meg hogy magasabb... Lehet tudni hogy ezek mit jelentenek?
  • Willi Betz
    #5907
    Műanyag vacak az indexkar belseje,el tud kopni. Vagy bontottan veszel másikat,vagy újat. Automega gyárt ilyeneket,nem is vészes az ára. Én cseréltem a mostaniban,tempomatos,új 4-4500ft volt. Enyém az nem ugrott vissza sokszor ha egyenesbe fordítottam a kormányt,meg le voltak kopva a piktogramok.
  • Norby646
    #5906
    Igen egázbowdenes. Hát az lenne a legjobb, bár nem mondom most csinálta másodjára. Viszont nem éreztem, hogy rángatna vagy ilyesmi, persze ez még önmagában ezt nem feltétlen zárja ki.

    A kormányzás meg nem ropogott, bár a csapágyat a gumibizbasszal együtt akarom cserélni, csak még kell egy rugóösszehúzó. Viszont szinte biztos akkor hogy az indexkarral lesz a gond, mert ahogy parkoltam volna kiraktam az irányjelzőt és közvetlenül utána kezdett el kattogni/kotyogni.
  • Willi Betz
    #5905
    Elektromos gázpedál van benne? Annak lehet a jeladója,hogy néha meghülyül. Ha sűrűbben csinálja akkor én azt nézném meg legelőször. Aztán,ha nem az,akkor jöhet a többi,bár a többinél 3 hengerezik,dadog,rángat.
    A kormány meg csak kattog,nem érzed rajta tekeréskor,hogy ropog? Előbbi az jól gondolod az indexkarra vezethető vissza,utóbbi pedig toronycsapágy,az tud ropogni tekerés közben.