260
Avagy a PhysX PPU vs. Havok Engine
  • Zsoltika 007
    #100
    Nem csak 1. Majd ha lesz vagy 20-30 akkor már talán van értelme.
  • Punker
    #99
    mondjuk inkább úgy hogy túl sokba ahoz hogy 1 játék miatt megvegyük
  • Zsoltika 007
    #98
    Túl sokba ahhoz hogy megérje megvenni a megjelenés időszakában.
  • balu666
    #97
    Köszönöm a segítségeket, most már kiváncsi vagyok, hogy nálunk mennyibe fog fájni 1 db.
  • Inquisitor
    #96
    Ha jól tudom 220 angol font online boltban, hivatalosan meg ehéttől kezdik csak árulni. Állítólag az USA-ban 299USD körül van. Ez a "sima" BFG féle 128MB-os. A 256MB-os Asus egy 100 dollárral drágább, azt hiszem. Ezek egyike se hivatalos ár ...
  • Zsoltika 007
    #95
    Lehet azért mert még nem is.
  • balu666
    #94
    Sajna nem nagyon láttam, hogy nálunk bárhol is kapható lenne...
  • Punker
    #93
    gúgli a barátod.
  • balu666
    #92
    Nem tudjátok véletlenűl, hogy az AGEIA PhysX karit honnan lehetne beszerezni, mennyiért, és milyen fajtái vannak?
  • Anotino
    #91
    "Tetszik hogy azt mondod nem is techdemó, és enek bizonyítására egy vadkos bekezdésedben fel is sorolod a technikai újításokat amiket képvel és demostrál (dmózik). "

    Erdekes felfogas, ha ebben az ertelemben hasznaljuk a techdemo szot, akkor az osszes jatek amiben van barmi uj egy techdemo...

    gyk:
    Egy jatekot ha techdemonak hivnak altalaban pejorativ ertelmu: ertsd vmi uj feature marketingjere keszult, mig a jatek maga foghijas. Szamomra a hl2 inkabb techdemo, hisz egy tortenetvezetett fps tortenet nelkul.
  • asysoft
    #90
    Ja. Dobozos demót megnéztem... Egyedül jól futott, ha kettő ment, már szaggatott:)
  • Punker
    #89
    Ghost Recon demo feldobta ezt magának, ez most akkor nálam a procit eszi igaz?

  • Inquisitor
    #88
    Van ott egy jó régi video, PhysX versus Dualcore P4 HT proci. Érdemes megnézni ...
  • Inquisitor
    #87
    The Unofficial AGEIA PhysX PPU Links & Info Page

    Ha a témával kapcsolatban valaki lemaradt valami hírről, techdemóról stb ... az nézzen el erre az oldalra. Jó kis linkgyűjtemény.
  • Me0w
    #86
    A 249 dolcsis kezdo ar nem olyan remiszto, mire megjelennek azok a jatekok, amelyek mar nagyon hianyoljak a fiziksz kardot az aruk lemegy 150 doll kornyekere, az meg mar magyar viszonylatban is megfizetheto :) En inkabb attol felek, hogy ezt a gyartok & fejlesztok ujra arra hasznaljak fel hogy lenyuljanak minket csunyan :))
  • janos666 #85
    Én pont hogy szerettem ezt a Hl2-ben és hasonló játékokban hogy interaktív filmek. Vagyis nem kószálsz mindenfelé és ha szerencséd van történik is veled valami azon kívül hogy keresed merre is kéne menni hogy lelőhess megint 20 embert, hanem nyomatják a történetet és néha még be is avatkozhatsz meg lövöldözhetsz...
    Tetszik hogy azt mondod nem is techdemó, és enek bizonyítására egy vadkos bekezdésedben fel is sorolod a technikai újításokat amiket képvel és demostrál (dmózik).
  • Anotino
    #84
    Persze, hogy izlesek es pofonok, de azert szerintem techdemonak hivni enyhe tulzas. Volt sok erenye, ami a legtobb jateknal sajnos meg mindig ritkasagszambamegy. A nagy terepek, a tobbfele utvonal es eszkozok, random elhelyezesu ellenfelek. Vegre volt valamicske gogyija is az AI-nak idonkent. Es persze a gfx ami nem csak kulsosegekben jon jol, de vegre lehetove valt vmi dzsungelharc. A sztori tenyleg kettes ala', de a jatekmenet elvezetes, par palyanak erdemes volt tobbszor is nekiallni. Ellentetben pl egy COD2, vagy HL2-vel, ami hiabak voltak jol megcsinalt jatekok, annyira kotottek, hogy inkabb egy filmhez hasonloak, ahol a celkereszt iranyanak valtoztatasaban merul ki az interaktivitas. Meg egy eltero velemeny :)
  • [NST]Cifu
    #83
    Egyesek meg nem tudják elfogadni, hogy valakinek eltérő véleménye lehet valamiről, mint neki. Utána pedig valamilyen érthetettlen okból ezt úgy próbálják beállítani, mintha ez nem az ő, hanem a másik fél hibája lenne...
  • grebber
    #82
    Egyeseknek semmi sem jó.Far Cry jó game semmi gond nincs vele.
  • janos666 #81
    Ez tök ugyanaz a vedeó, csak alacsony bitrátás xvid helyett HD-videó minőségben (szép, elés képpel).
  • Inquisitor
    #80
    OFF: Tudtommal a GDC-s videó elég új, sokkal jobban néz ki, min ami januárban jött ki, igaz az majdnem egy éves volt ...
  • janos666 #79
    Jah, egyetértek, tök ugyanez a véleményem a FarCry-ról. De ha más nem is ez a Crysis is jó kis techdemo lesz. Picit tényleg látszik a videón hogy dolgoznak még rajta, de nem is mai már a videó, most csak HD minőségben adtak ki valami fél éves vagy öregebb videót.
  • [NST]Cifu
    #78
    Azért az emberek mozgásán, animációján még lenne mit dolgozni. Igazából a Crysis esetén is attól félek, hogy az lesz, ami a FarCry-al volt: nagyon szép, nagyon jó, de egy technikai demónál nem nagyon több, mivel a játék maga nem volt úgy istenigazából kidolgozva. Láthatsz szép tájakat, beltereket, effekteket, egy decens fizikát, de hiányzik belőle az a plusz, ami egy sokkal gyengébb grafikájú játék képes a géphez láncolni a játékost. A megjelenési dátummal meg csínján bánjunk... ;)
  • janos666 #77
    Én nem félteném a fejlsztőket az idejükért. Most néztem meg a Cryengine 2.0 bemutatóját. hát bazdmeg, olyan mint egy elmosódott valóság, nagyon odavág. Felülmúlta legjobb animációs filmet amit eddig láttam és ez elvileg real-time is így fog kinézni megfelelő DX10-es kártyával ha kiadják 2007 elején.
  • [NST]Cifu
    #76
    Én ennél is tovább megyek - például az igényesebb FPS-eknél már az olyan dolgok is fizikailag lesznek lemodellezve, mint a fegyver felugrása (visszarúgása). Viszont ez óhatattlanul magával vonja azt, hogy még többet kell szöszölni majd -> hosszabb fejlesztési idő...
  • Zetorg
    #75
    talán egy ilyen kártyával lehet majd csinálni egy normális szimulátort, szép grafikával :)
  • Inquisitor
    #74
    A különböző részletességű fizika már benne volt a Karmaban (vagy Havok?), pl. az UT2004-ben. Valami változott ugyan, de értelme semilyen beállításon se volt. Azért reménykedem benne, hogy a fizikai gyorsító (akár hasznos, akár nem!) magával vonza majd a játékokban igényesen kialakított fizikát.
  • [NST]Cifu
    #73
    Erre akartam egyfelől kijukadni, mert akárhogy is nézem, a lényeg az, hogy adva van rengeteg számítás, viszont mennyi lehet az adatforgalom a CPU és a PPU között, mert nem sokra megyünk a csudigyors fizikai gyorsítókártyánkal, ha 1x nem tudja elég gyorsan eljutattni az információt a CPU-nak.

    A másik fele viszont a változatok közötti eltérés. Irtó mókás lesz, talán majd megjelenik a menőpontok között, hogy a fizikai motor részletessége "LOW/MED/HIGH" legyen?
  • Inquisitor
    #72
    Csak tippelni tudok ...

    BFG has updated their website today with tons of new info on their PhysX game physics card. For starters, BFG's board ships with 128MB of GDDR3 memory and boasts specs such as 20 billion peak instructions per second and 530 Million/sec Sphere-Sphere Collisions max (Complex Convex-Convex Collisions are listed as 533,000/sec max).

    Ez a "kicsi" teljesítmény adata ha minden igaz. A másik szerintem 1,5-2x gyorsabb. Mivel mindkét esetben iszonyú mennyiségű objektumot tud lekezelni, azt hiszem tök mindegy lesz melyiket veszi az ember ;)

    Másik fórumon (PH) srác azt számolgatta, hogy a megadott objektumszám töredékét se lehet kiszámolni, mert a PCI sávszélessége visszafogja a dolgokat. Ha igaza van, majd kiderül, de csak kitaláltak erre valamit ...
  • [NST]Cifu
    #71
    Jó lenne tudni, mégis mi a különbség a kártyák között a gyakorlatban...
  • [NST]Cifu
    #70
    Három lehetőség áll fent:

    1.: Otthon fut a gép magában -> nem érdekel, mennyi CPU időt foglal le a kliens.
    2.: Valami átlag dolgot csinálok a gépen, böngészés, szövegszerkesztés, videónézés -> bőven belefér az a pár százalék, a gép leterheltsége átlalában 20-50% között mozog.
    3.: Játszom a géppel, ez esetben minden más nem fontos dolog ki van kapcsolva.

    Magyarul továbbra sincs értelme számomra a kétmagos prociknak... :|

    Majd ha esetleg a számomra érdekes játékok támogatni és kihasználni fogják a többmagos rendszereket... akkor majd...
  • Inquisitor
    #69
    Azt írja az Alienware oldalán 275 dollár volt a BFG 128 megás kártyája. Na most ez egy megjelenés elötti vas volt, az Alienware meg nem az ólcsóságáról híres. Én 250USD körüli kezdőárat jóslom (249-re ígérték eredetileg is) májusra a kicsi kártyának. Aztán remélhetőleg nyárra leesik 200 alá.
  • Inquisitor
    #68
    Diabolique: License to Sin = Infernal - HWSW

    Úgy látom gyűlnek a játékok ... Amúgy kijött a Rise of Legends demo, szintén PhysX támogatással :)

    És érkezik a "vas" is hozzá, ugye mire kijön a játék, kell alá a kártya ;)

    BFG PhysX cards coming in May

    ASUS to Release Ageia PhysX Processor Card in May

    AGEIA PhysX Launch - GDC Event Coverage
    Nocsak, ez a cikk elkerült a figyelmemet ...
    A támogató fejlesztők és kiadók listája ...
    Az első 20 fecske névsora ...
  • [Jakuza]
    #67
    Vidszont taskot fogadom sokszor valtasz, amikor a hatterben pl fut egy torrent kliens CPU idot foglalva.
  • [NST]Cifu
    #66
    Izlések és pofonok, én például iszonyú ritkán tömörítek videókat, így nincs szükséges jelenleg még kétmagos procira sem. Az utolsó mondat alatt én is inkább a Gf8x00 szériát értem, mert ez az SLI dolog inkább vicc kategória...
  • Inquisitor
    #65
    Ez a legnagyobb verzió, elvileg 399USD
    Nem tudom hány kisebb lesz (szerintem csak egy), annak kisebb az órajele, és 128MB-os, valószínüleg 249USD körül lesz.

    Az ATI-s cuccról meg nem tudok nyilatkozni, mert nekem régi R9500 van, ezért ne próbáltam. De azt hiszem csak DivX/Mpeg4 (Xvid?) formátumokról volt szó.
  • janos666 #64
    Külön ATI-s szoftver csinálja a konvertálást vagy egy elterjedt kodek (Xvid, Divx) is felismeri? Talán még a wmv9 is jó lehet, de nem az igazi...
  • janos666 #63
    És kb. mennyi forintban?
  • Inquisitor
    #62
    Copy Paste hozzászólás a HWSW-ről, ACU kartárstól ...
    Asus 256MB Ageia PhysX card

    Szép kártya :)
  • Inquisitor
    #61
    OFF: Nem tudom, de az ATI-nál az AVIVO (értsd X1000 széria) kártyáknál az utolsó drivertől lehet konvertálni is a videot a GPU-val. Csak a szándék hiányzik a gyártókból, hogy a többi kártyán is menjen.