1593
The Settlers II - Next Generation
  • PetruZ
    #593
    A kikötők közötti áru- és személyforgalom automatikus, nem tudsz beavatkozni. Ha valahol hiány keletkezik, akkor megnézi a többi kikötőt, hol van a kívánt anyagból / telepesből, egy hajó odamegy, és áthozza. Ha sehol sincs anyag / telepes, akkor meg kell várni, amíg egy belső raktárból kerül át az egyik kikötőbe (ez is automatikus, csak eltarthat egy darabig). Érdemes több hajót is építeni (pl. 3 kikötő esetén 4-5 már bőven elég), illetve nem csak a HQ-ba, hanem a többi raktárba is termelni, vagy kényszerítetten átszállíttatni.
    Egyébként ez már az eredeti játékban is így működött. :)

    #588: Athlon 1700+, 512 DDR2, Ati 9550/128, 1024x768, medium beállítások, alacsonyabbra vett shader-komplexitás és árnyékok, AA kikapcsolva -> semmi gond. Akkor szokott kicsit már swappolni, ha jó nagy a beépített terület (pl. a Good Old Times térképen már kb. 2/3-ig terjeszkedtem, három kikötővel), és nem görgetek, hanem a minimap-on váltok vmi távolabbi helyszínra, de ez is csak pár másodperc szokott lenni.
  • Promi #592
    Nekem is ez.
    A masodik palya vege mentest vissza toltottem, megnyertem, majd miutan kileptem mar engedte a 4. -ik palyat is.
  • j6
    #591
    Elvileg ha van a kikőtői raktárban ami kellene (a másik telepen), akkor a hajó elviszi minden beavatkozás nélkül.
  • giovanni85
    #590
    Megcsináltam a 3.pályát. Kiírta hogy a mission accomplished, ki is lépek a gaemból acampaign map-re és nem teszi indíthatóvá a 4.pályát. MIÉRT???
  • KraZ
    #589
    felépítettem egy kikötőt és gyártottam,hajót aztán expedíciót indítottam,építettem egy másik kikötőt de nem tudok odaszállítmányozni nyersanyagokat. Hogyan lehet?
  • Feck
    #588
    Hi. Érdekes... Eddig csak a demo-t próbáltam ki, de meglepően nagy a gépigény! :( Ti milyen grafikán toljátok és milyen config-on? Mert nekem 3ghz-es intel-em van, 1gb ddr-sd ram (400mhz), VGA: Ati 9600XT (128mb) és asus p4c800 e-deluxe alaplap...
    Nos én 1280x1024-en játszom, 2x élsimításaal és 2x anizotróp szűréssel max grafikán, de az árnyékot teljesen kikapcsoltam (így csak akkor akadozik kicsit, amikor már naon sok épület van), mert még 1024x768-on szaggatok valamelyest, ha árnyék van bekapcsolva...
    :((
    Vagy sokat várok a géptől?
  • terasz
    #587
    ezzel a taktikával lehetett megnyerni az eredetit is.
    felhúztam a határra több erődöt, megvártam, míg minden újonc tábornokká válik, majd egy "evakuálás" után újoncokat küldtem bele.
    rotációs rendszerben elég hamar nagyon ütőképes sereget lehetett kiképezni így.
  • NeoMaN
    #586
    Barackot ne építs, hanem vegyél inkább a zöldségestől.
    :)))))))))))
  • ZsZso
    #585
    brühühü ... MPbe nem enged szávélni ... remélem beletapasztják majd később.
    Ami pozitívum: MP játék közben nem találkoztam a Settlers III és (inkább) a Settlers IVben jelentkező OUT OF SYNC hibával. Remekül megoldották!
  • JiM001
    #584
    "lehet a katonai épületeket evakuálni és a maxos generaljaim szépen visszatipegnek a Hq-ba de a terület is megmarad"

    igen, ez jó 5let volt
  • Cassell
    #583
    Úgy tűnik a sima Settlers 2-vel nem játszottál ha ilyen dolog furinak tűnik. Amúgy én még nem láttam olyat, hogy ne vinnék el a szenet vagy az aranyat esetleg állítsd át a szállítási prioritását és akkor viszik mint a cukrot. Teljesen felesleges lenne állítgatni ,hogy pajzsot vagy kardot csináljon miután egy ilyet egy olyat gyárt aztán már csak sör kell és kész is az újonc. Ez a harcrendszer meg a Settlers 2 sajátossága viszont amit én nagyon bírok az az ,hogy lehet a katonai épületeket evakuálni és a maxos generaljaim szépen visszatipegnek a Hq-ba de a terület is megmarad.
  • perko
    #582
    Ha kész a hajó, odamegy a kikötőhöz. (Ha építettél.) A kikötőre katt és az expedíciót választod. Van asszem négy vagy öt ablak ahol a expedíció szállítmányát kell feltölteni. Ezt a settlerek automatice megcsinálják. Ha minden összegyült akkor klikk a hajóra. Ebben az ablakban van egy hajóablak grafika amiből nyolc irányba mutató iránytűk vannak.
    Na ha valamelyik aktív csúcsra ráklikkelsz akkor a hajód elindul és az abban az irányban található kikötőt magától megkeresi. Ott kipakolsz és építesz egy kikötőt. Ha kijelölsz egy építmményt a hajód odahordja a szükséges cuccokat.
  • Ombika
    #581
    Nah belemerultem es hat vannak benne hibak pl aranyat es szenet sokszor 2 zaszlo kozott csalingasznaka vele es nem akarjak oda vinni ahova kellene de sokszor van ez mar megfigyeltem!!

    Kerdes: Anno lehetett beallitani,hogy kardot vagy pajzsor gyartson itt ahogy eszrevettem nem lehet vagy en vagyok vak?
    Harcnal csak ugy lehet minel tobb katonaval menni,hogy az ellenfel hatarvonala melle epitek barackot amibe vagy 9-en fernek?
    Ezt eleg furinak talalom!
  • embroi
    #580
    JIM001 nincs szabad hely a kikötőnek, az ellenség már mindet elfoglalta azért nem aktív az iránytűd.

    Nem tudom a játék e a hibás, vagy direkt ilyen mert nekem a 7pálya után a 6-os lett aktív.
  • terasz
    #579
    vagy ez már a negyedik pálya lenne?
    :)
  • terasz
    #578
    igen, akkor mégiscsak ugyanazok a pályák. A 3. pálya pont rémlik: bal oldalon alul kincses sziget arannyal és vasérccel, középen a dinó-csontos szigeten (amitől fél a svéd) szintén arany. Jobb kontinensen alul-felül sárgák és pirosak. Benyomulni felülről nehéz (jó helyre kell rakni az őrbódékat), inkább középen kell lerakni egy kikötőt, hozzá meg egy-két erődöt.
  • Cassell
    #577
    Ha nem hajózól akkor is simán meg lehet nyerni a pályát sajnos egyebet nem tudok mondani...
  • JiM001
    #576
    Sziasztok!
    Nekem a 3. pályán van gondom, megépítettem az expedíciós hajómat, de nem tudom irányítani, mert egyik irány se aktív. Ott dekkol a part mellett, és semmit nem tudok kezdeni vele...:(
  • perko
    #575
    Nem nagyon emlékszem a régire, de úgy rémlik, hogy csak a grafika új, a játékmenet ugyanaz. Talán még a szigetek is ugyanolyanok mint a régiben.
  • perko
    #574
    Nincs.
    De már megoldottam, az #573-ban leírtam hogyan. Most kedtem a VI. pályát.
  • perko
    #573
    A térkép bal alsó negyedében levő szigeten van arany.
    Én úgy oldottam meg a problémát, hogy leállítottam a pénzgyártást az aranylelőhelyen, mert a nyers aranyat átviszi a fő szigetre és ott kezdtem gyártani a pénzt. Azt már kihordták az őrtornyokba.





  • donatus13
    #572
    pályák nem ugyan olyanok de miden más maradt
  • terasz
    #571
    sziasztok.

    láma kérdés: ugyanazok a pályák (térkép, lelőhelyek, stb.), mint a 10 évvel ezelőttinél? Mert azt végignyomtam, és úgy már nem lenne élvezet.
    csak azért, hogy megnézzem 3d-ben, nem .. khm.. venném meg.
  • BIZ0906
    #570

    hoppácska kicsit lerohantam őket
  • BIZ0906
    #569
    ja csak most eg puha mitn a..., mert elakadtam a 3. pályánál
  • Newyorker
    #568
    kő kemény vagy :D
  • BIZ0906
    #567
    a 3. pályán hol van arany mert nem tok tovább jutni!?
    Aki már továbbjutott az hogy csinálta?
  • Cat 02 #566
    nincs letilvta az arany vmelyik kikötöben ?
  • perko
    #565
    Építesz egy kikötőt, és egy hajóépítőt. A hajóépítőben elindítod a projektet (vigyázz ne tutajt építs). Ha kész a hajó, magától odamegy a kikötőhöz. Ha megnyitod a kikötőt, klikk az expedícióra. A settlerek odahordják a szükséges cuccot. Ha meg van minden, klikk a hajóra és az iránytű szerint legalább nyolc lehetséges irányba lehet elindulni. A hajó odamegy magától ahol kikötőt lehetséges építeni. (Nem lehet felderíteni, akárhova hajókázni a 2.-ben)
    Ott kipakolsz és építed a kikötőt. A hajó folyamatosan odaszállítja amire szükség van. Persze ha van a raktáradba.

    Az #534-re nem tudja valaki a választ?
  • BIZ0906
    #564
    őőő passz
  • T1
    #563
    kéne egy kis help!

    nem tudjátok hogyan lehet expedíciót indítani?
  • BIZ0906
    #562

    kicsit erős vagyok
  • Thanatos
    #561
    kinaival...
  • BIZ0906
    #560
    Nekem eddig nem volt vele baj, és remélem nem is lesz.
    Akinek meg nem megy az vagy írja ki cd-re vagy mountolja be a daemonba, mert akkor azt hiszi hogy eredeti cd van benne és elindúl a telepités és mikor fent van lehet crackelni
  • Imremagdi
    #559
    milyen programmal lehetne ezt magyaritani?
  • donatus13
    #558
    bulid nekem is van de az nem azt jelenti hogy béta mert nekem vanna akkora városaim és egyáltalán nics ember halálozás
  • donatus13
    #557
    nem béta az enyém nem ir ki semmi bulid izét szerintem te szedtél le rosszat:D
    ássással sincs semmi gond szoval csak nálad lehet baj
  • giovanni85
    #556
    tárgytalan
  • giovanni85
    #555
    plíz help
  • giovanni85
    #554
    Hogy a túróba kell felderítésre bírni a hajókat?